Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucyliu
1. mar 2011

@lucka23 že vraj máš pravý opak toho, čo chceš 😀 to s tou pizzerkou je tak ako so všetkým v živote. aspoň ja mám takú skúsenosť, v predstavách a na papieri vyzerá všetko super 😉 určite držím palce, nech čoskoro otvárate. prídeme potom ochutnať 😉
a s tou segrou to máš super. malé bábänko si budeš môcť vystískať, ale v noci bude plačkať doma mame 😀

@iwuskaaa ďakujem 😉 trošku som kukla dozadu a vy ste tu už poriadne zohraná partia 🙂 ja som len nedávno "objavila" koníka.
máš pravdu s tou frázou, to sa tak automaticky hovorí, ako keď si ľudia pri gratulovaní prajú na prvom mieste zdravie, tiež je to to isté. my sme tiež mali v rodine kadečo, takže to fakt tak aj beriem. čo to bude nie je vôbec dôležité, aj keď podľa mňa každá žena si vždy niečo viac želá, ale to je normálne 🙂 švagrinká má 3 chlapov a ako im je doma veselo, tiež vraví, že ona by babu ani vychovávať nevedela 😉
tie začiatky s tomáškom museli byť strašné. musel byť v inkubátore? neviem si to ani predstaviť. teraz mám v brušku len takého miničloviečika a ako ho už mám rada a ako sa o neho hrozne bojím 😔 som rada, že už je dobre a na tie časy ani nespomínaj. aspoň že maličký si to nepamätá 😉

jajus
1. mar 2011

ahojte babule, tak ja nič nestiiiiiiiiiiiham 😒 sem nakuknem a ako naschval sa zobudi Jakubko takže, PC pekne zavriem a musim sa venovať krpcom.
Dnes Jakubka kočikovala starka a ja som sa šla s Tobiaskom ( chudatko tie sople nechcu ustať, sice už ich nema take huste a tolko ale aj tak, kde sa beru v tej hlavke neviem) potarať po tescu a do hotela na kolačik 😝, teraz som hotova z tej zmeny 😀.

@lucyliu presne hlavne nech je drobček zdravučky, a ja som zase bola zo začiatku na 100% presvedčena, že je to baba potom som mala pocit, že chalan a nakoniec sa to potvrdilo,ale nemenila by som zanič na svete, Jakubko je pokladik a som štastna, že ho mame. Tobiasko chcel Emušku 😀, ale je rad, že ma brašku, už planuje ako budu robiť neplechu. 😀

Lucka aj ja sa už neviem dočkať ked postavite pizerku, ja to mam naskok ku vam mnaaaaaaaaaaam. 😵

Ivka už si začala davať malemu potraviny s obsahom lepku?

strapanik
1. mar 2011

Ivka, ja mam tiez ten pocit, ze Natalka bude na mne zakvacena naveky. 😀 Ale v septembri ideme na svadbu, tak dovtedy ju musime naucit nejakym moresom (alebo aspon prespat noc).
Vcera sme boli na druhom preockovani a bola to katastrofa. Natalka celu navstevu u doktorky prerevala, musela som ju ist nakojit do vedlajsej miestnosti, aby sa upokojila 😲 . A vecer bol este horsi, revala, kricala, vrieskala, nedalo sa jej zaspinkat, ja som ju len kojila a kojila (lebo ona inac nezaspi), takze sa obzrala, napokon to prudom vygrcla, muz mal mokry cely chrbat, stieklo mu to aj po nohaviciach a za nimi na dlazke sleha na pol metra. 😝 Dnes bola zase vesela obedna prechadzka - po polhodine sa zobudila, dalsiu polhodinu vydrzala obzerat a potom sme s veeeelkym krikom a na rukach dreli domov. 😠
Lucyliu, ale urcite ta tymto nechcem znechutit, vlastne babatko je nieco uzasne, jeden usmev vyvazi vsetko. A je uplne jedno, ci mas chlapca alebo babu. Ja som si viac zelala chlapceka, ale teraz by som Natalku nevymenila ani za desat pokojnych, kludnych a lahko zaspavajucich chlapcov. 😉
Janka, ja som nic s lepkom nedavala, ale Natalka je strasne slaby jedak. 😒

zunka
autor
1. mar 2011

ahojte, no tak tu je života a života 🙂
Lucyliu nas tu nejak nakopla do diskusie.

lucka23
2. mar 2011

@lucyliu veru predstavy a realita su na hony vzdialene. 😀 a uz sa neviem dockat ako sa budem vytesovat z maleho miminka. 😵
a co sa tyka tejto partie tak pozname sa este z mojej svadby ked sme vsetky planovali nas velky den v spolocnej teme. a postupne sme sa presunuli aj na modreho konika.

janka veru niekedy aj vylet do tesca pride super vhod. a tobik bol iste rad ze stravil trocha casu len sam s maminou.

lucyliu
2. mar 2011

ahojte, tak to ma teší, že som mala blahodárny vplyv na intenzitu vašej diskusie 😉

@strapanik ako som čítala a čítala, tak si hovorím "preboha!", ale ten záver ma zase ukľudnil. moja švagrinká mala dvoch čertíkov bábätká, ale toto tretie je taký anjelik, ja som ho ešte ani plakať nepočula (zase ok, stretávame sa tak 4x do roka 😀 ), tak ja som zatiaľ plná ilúzií 😀

@jajus tak vravíš, že ten druhý pocit je správny. tak potom by to u nás bola baba. aj keď ja sa toľko snažím prísť na to, aký mám pocit, že už ani sama neviem 😝 akurát som prišla z poradne, tak dr. vravel, že o mesiac už to uvidíme, aj to chcem hneď vedieť, aj sa mi páči táto neistota a čakanie 😀 no a bábo sa dnes krútilo ako na kolotoči, to bol taký úžasný pohľad a pocit, keby som to tak už aj cítila 🙂

@lucka23 aký krásny prirodzený prechod a zmena témy 🙂

jajus
2. mar 2011

@lucyliu neviem či spravny, mne sa potvrdil 😀. Ale toto obdobie čakania čo to bude je prekrasne uživaj si ho, krááásne je aj obdobie ked ta male bude kopkať, až kym sa nebude snažiť odraziť ti obličku 😀 ked bude už vačšie.

@strapanik mirka tak Natalka ti dava zabrať 😀 Jakubko zase nechce spavať v postielke ani za svet len primne v posteli. 😔
papaj je a veeeeeeeľky, nereaguje alergiou na špenat, cuketu, zemiak a dnes som zopakovala mrkvičku tak uvidime. Ja som kupila už aj sušienky a o nejaky týždeň mu začnem davať aby si zvykol na lepok, kym kojim, neviem mam laktačnu krízu ☹ už 5 deň. (zatiaľ neplače ani v noci ale papame každe 2 hodinky aj cez deň).
Naštastie mam naodsavane mliečko v mraziaku , tak ak by mu nestačilo dam to. No dufam, že sa znovu nakopneme.

strapanik
2. mar 2011

Vcera vecer sa Natalkino zvracanie zopakovalo a v priebehu hodiny ju este 2x natiahlo, ale vysla z nej uz len zaludocna kyselina. Chudatko moje! Aj som volala na deetsku pohotovost, ci to nie je reakcie na pondelnajsie ockovanie hexavakcinou, ale vraj nie. Tak som dnes rano volala Kankovej, ta povedala vraj by to mohlo byt z ockovania a mam ju dalej sledovat. Sondovala som tu na MK a asi to naozaj bola reakcia. Dufam, ze dnes sa to nezopakuje. Uz spinka (vynimocne skoro), tak muz striehne pri nej.
A z obednej prechadzky som ju opat niesla na rukach domov. 😠

@jajus drzim palce, nech laktacna kriza rychlo pominie a nech mas opat dost mliecka. My aspon s tymto nemame problem.

iwuskaaa
2. mar 2011

@lucyliu už by sme asi nemali písať o deťoch, lebo sa začneš aj báť, čo všetko to prináša 😀 ...dúfam, že Ťa veľmi neplašíme 🙂 . Ale aspoň vieš, že byť pripravená sa oplatí 😀 .
No veru, tie začiatky boli strašné, aj keď pomaly na to zabúdame, aké to všetko bolo. Keby sa mi toto stalo pri Dávidkovi, neviem ako by som to všetko zvládala, on mi dával silu a chuť do života. Musela som byť silná už len kvôli nemu.
Áno, Tomáško bol v inkubátore, dva týždne. Najhoršie na tom bolo to, že ja som bola v nemocnici vo ZV a jeho previezli do BB. Videla som ho po piatich dňoch, no bolo to strašné, radšej nejdem o tom písať, lebo už mám slzy v očiach.
Už je dobre a dúfam, že aj bude! 🙂
Dnes máme za sebou ďalšiu kontrolu, dopadla dobre, boli sme pochválení 😵
@jajus ja som zatiaľ dávala Tomáškovi iba také odrobinky z rožteka, chlebíka 🙂 . Ale on to tak smiešne papal, že som sa bála, že sa zadrhne aj tým 😀 .
A mäsko už dávaš? Lebo ja zatiaľ iba zeleninu a dnes som mu prvý krát dala banán.
Tiež držím palce, nech sa ešte mliečko rozbehne 😉
@strapanik ako Natálka? Spinká kľudne? Chúďatko moje malé, takto sa trápiť s grckaním, ach 😒
A v kočíku sa jej prestalo páčiť? Tomáško tiež keď sa zobudí, tak plače, ale zvykne sa utíšiť ešte, na šťastie som ho ešte vybrať nemusela a bežať taktiež nie. Ale čo nieje, môže byť 😀
@lucka23 to boli tiež krásne starosti na mojasvadba, čo? 🙂 Ako to všetko rýchlo zbehlo...

lucyliu
3. mar 2011

@iwuskaaa no už je aj tak neskoro, už si to teraz nerozmyslím 😉 len píšte, aspoň sa priučím a potom ma nič nezaskočí 😎 haha, aká optimistka 😀
jasné, už viac nepíš, na také veci nechcem ani ja myslieť. nedokážem si to fakt ani predstaviť. je strašné, že do BB nepreviezli aj teba, ale to by som asi veľa chcela. ale máte to za sebou, už na to fakt nemyslieť a tomáško je šikovný, že napriek tomu ťažkému štartu teraz pekne napreduje 😵 držím palce aj na všetky ďalšie kontroly a hlavne, nech vám už čoskoro povedia, že už žiadne mimoriadne kontroly nepotrebuje 😉

ja musím teraz mesiac čakať na ďalšiu poradňu, no neviem, ako vydržím. najradšej by som kozliatko aj každý deň obzerala, hlavne keď teraz už vie robiť takéto srandy. ale o týždeň idem na meranie NT, tak tam sa zase "uvidíme", len tam sa viac bojím, ako teším, dúfam, že bude všetko ok. sila pozitívneho myslenia 🙂

jajus
3. mar 2011

@lucyliu jasne, že bude všetko v poriadku neboj 😉 to by ti mali povedať aj presny termin pôrodu 🙂
@iwuskaaa hlavne že ste v poriadku, tešim sa 😵 vidiš aj vy aj my sme mali taketo podobne starosti s Tobiaskom, sice mi ho neodviezli do BB po pôrode, ale hneť sme šli do detskej nemocnice a taholo sa to až do 2mesiacov, kym ho neoperovali ☹ 😢 Takže viem čo si preživala. U mna to bolo oto horšie, že aj tehotenstvo som bola viac v nemocnici ako doma a bolo to prve babo (takže hrooooozny strach som preživala).
Ivka ja som malemu zatial nedavala masko ešte počkam, skusila som znovu mrkvičku či nezareaguje. A dnes som mu dala tie detske piškotky ale tiež len male omrvinky, a on ked som mu nechcela dať zlostil sa až bol červeny 😀
ja mu davam kašu ryžovo-bananovu tu miluje. Ale tiež začnem asi ovocim a potom maskom, neviem. Podla teba je čo lepšie dať skôr ovocie či masko.

lucyliu
3. mar 2011

@jajus ďakujem, si zlatá 😉 ja stále dúfam, že mi ostane ten 15.9., ale to je málo pravdepodobné 😉
tak aj ty si si svoje prežila. už je dúfam všecičko v najlepšom poriadku 😉

@iwuskaaa ešte som chcela, ty si písala, že tvoj manžel oslavuje 30 v apríli a ty v decembri, u nás je to presne naopak 😉 ste tiež baran a strelec?

iwuskaaa
3. mar 2011

@jajus máme veľmi podobné osudy čo sa týka detičiek, všimla si si to? 🙂
Myslím, že aj ich povahy sú veľmi podobné, čo som si mohla všimnúť a postrehnúť z písania 🙂 . Tobiasko je v znamení Panny ešte?
My máme Pannu a Leva 🙂 .
Ja som chcela počkať s mäskom do ukončeného siedmeho mesiaca a asi tak aj urobím. Tak sa odporúča, tak sa nechcem nikde ponáhľať. Podľa literatúry by malo ísť poradie: zelenina, ovocie a mäso, tak asi tak aj pôjdem.
Keď sme dnes raňajkovali s Dávidkom, tak sme dávali omrvinky aj Tomáškovi. Trošku väčšie ako minule a už ich celkom pekne tými svojimi ďasienkami prežúval. Zlatý bol 🙂 . Evidentne mu chutí, čo sa ma teší.

@lucyliu ďakujem 😉 .
Obidvaja ste ročník 81? No my sme v znamení Býk a Strelec. Manžel je koncom apríla, presne 24. 🙂
Ty si aký deň?

Janka, Tvoj Michal oslavuje už teraz niekedy, dobre si pamätám? 🙂

lucyliu
4. mar 2011

@iwuskaaa áno, obaja sme 81-tky. ja som 15. a manžel 2. k nám by sa ešte hodil levík, mali by sme všetky ohnivé znamenia 🙂 ale nechcem, aby sa tiež poponáhľalo, radšej nech bude panna. vraj sú to pokojné detičky 😵 ale to môžeš ty posúdiť 😉 a teda (asi) aj @jajus

lucka23
4. mar 2011

dobre ranko zienky. tak ako pozeram tento rok sa tu budu same 30-tky oslavovat. super.
veru ivka radsej na to obdobie cim skor zabudni aj ked viem ze sa to neda. ☹ ale tomasko je velky bojovnik a dokazuje to kazdym dnom. nech vam na kazdej kontrole povedia len same dobre spravy. 😉

nas maly je byk manzel lev a ja kozorozec. takze same suepr znamenia. 😀 😀 😀 niekedy to u nas aj tak vyzera ako v zoo. 😀

jajus
4. mar 2011

@iwuskaaa presne mame podobne osudy detičiek,ale hlavne, že su všetky v poriadku, 😵 moji su obaja panny 😵
uvidime ked budu starši ake sa povahy ukažu 😀 ale teraz som max spokojna Tobiasko je užastny, krasne si da všetko vysvetliť (aj sa vela pyta, niekedy až moc a niekedy aj take veci až mi rozum zastane 😅 ) ma sice obdobie vzdoru ale tym musi každe dietatko prejsť, ale je hrooooooozny pedant uf niekedy až priliš "maminka takto som mal položene to pero " 😅 . Tak dufam, že takej podobnej povahy bude aj Jakubko 😵
joj už nech je Tobik v poriadku a môžme vas prisť pozrieť 😵
Ivka ano 15teho juuuuj budem vypekať o dušu aj do roboty 😅

jajus
4. mar 2011

lucka som sa zasmiala vraj v zoo 😀 😀 😀 😀

lucka23
4. mar 2011

jej ako pekne sme sa tu rano stretli 😀 😀 😀

strapanik
4. mar 2011

Aaahojte! Janka, tvoj muz je 15teho a ty Lucyliu tie? Aj moja mama, lenze ta bude mat 55. Ja som 23., takze 30-ka je o chvilku na krku. Ale zatial som stale dvadsiatnicka. 😀 😀
Natalka je tiez panna, ale neda sa povedat, ze by bola pokojne babatko. Moja mama nad nou vcera krutila hlavou, ze nieco take este nevidela, a to vychovala 3 deti. Je to proste poriadny sinter a vyzaduje 110% pozornost. Teraz spinka, tak mam chvilu pre seba, musim si bezat navarit polievku a trosku poriadit.
Ja s papanim nepostupujem podla kniziek, lebo sa to neda. Zeleninka jej nechuti, ovocie tiez nie, takze idem pomaly skusat masko. Radila mi to aj Kankova. Musim proste najst nieco, co zje a do toho postupne pridavat ostatne potraviny. Akurat s lepkom pockam az do ukonceneho 6. mesiaca.

lucyliu
4. mar 2011

ako je tu veľa takých septembrových termínov. to tie dlhé zimné večery a vianočná romantika 😉 😀

lucka23
4. mar 2011

joj mirka to ma mrzi ze sa takto trapite s papanim. tak snad coskoro najdete nieco co bude natalke chutit a pekne sa rozpapa. nas lukas keb bol malinky spapal by aj klince ale cim je starsi tym viac vymysla. jeden den nema rad mrkvu, dalsi hrach, na dalsi uz to je ryza a tak dookola. priste v kazdom jedle najde nieco co v tom momente nema rad. takze je to niekedx o nervy. zaujimave je ze v skolke zje vsetko bez protestov. tak ho doma uz ani neriesim viem ze hladom neumrie. 😀

iwuskaaa
5. mar 2011

@lucka23 tak to som sa teda pekne pobavila moja, že ako v ZOO 😀 . Ty si expertka 😀
@lucyliu Tvoj manžel je narodený 2.12.? Ak áno, tak to ideme oslavovať spolu 😀 . To je teda riadna náhoda 🙂 .
No ja môžem znamenie Panna iba odporúčať. Ja som spokojná s týmto znamením. Ako vraví Janka, Panny sú poriadkumilovné a ja to vidím tak aj u Dávidka. Jasné, že nie vždy si hračky uloží, to zase nie, ale jemu vadí na podlahe aj vlas, malá omrvinka a všetko zbiera 🙂 . Keď napr. vyložím Tomáškovi plienky do prebaľovacieho pultu a sú ináč ako zvyknú byť, napraví ich za mnou 😀 . Alebo takéto podobné detaily mu vadia 🙂 . Keď upratujem, musím dať handru aj jemu, takisto ak vysávam, tak vysáva ručným vysávačom za mnou 😀 . Tak sa máš na čo tešiť 😉
@jajus tak to verím, že čoskoro prídete, už sme sa naozaj nevideli pekne dlho 😉 . Alebo teda prídeme my okolo toho 15., na koláčiky 😀 😀 😀
@strapanik neboj sa Mirka, bude dobre a Natálka sa pekne rozpapá, uvidíš 😉 . Ale je zlatučká bambuľka 😵

iwuskaaa
5. mar 2011

Prečítajte si dieťa narodené v znamení Panny 🙂 . Mirka, už viem, prečo Natálke nechutí, má to jednoducho v znamení 🙂 ...
http://horoskop.denne.sk/horoskop-panna-dieta/

iwuskaaa
5. mar 2011

Tak v podstate mi na Dávidka zatiaľ väčšina sedí, akurát to nie, že tieto deti začnú dosť skoro hovoriť 😝 . Dávidko má dva a pol roka a vie povedať najviac 15 slov aj to v jeho reči 😀 😀 😀 ...
Idem študovať Leva 🙂

arimzv
5. mar 2011

no kukala som v tych horoskopoch seba aj Natku, aj som sa zabavila, aj som nas tam troska nasla 🙂

lucyliu
5. mar 2011

@iwuskaaa áno, manžel je 2.12., fakt riadna náhoda 😉 tak potom pripijeme aj na tvoje zdravie 😀
prečítala som si ten horoskop. no vyzerá to nádejne, budem dúfať, že to tak aj naozaj je 😉 už sa teším na to, akého budem mať príjemného spoločníka/spoločníčku v domácnosti, konečne nejaký parťák 😉 a podľa toho, čo popisuješ, tak máš normálne pomocníka, musí to byť rozkošné, keď taký drobček s tebou vysáva 😵
ešte pozriem váhy, keby som to náhodou nestihla 🙂

lucka23
5. mar 2011

ahojte. dnes bol nadhernyyyy den tak sme sa tulali po vonku. 😵 juj uz nech je jar a pekne teplucko clovek sa hned lepsie citi. 😀

ivka tak aj na lukasa väcsina sedi. a citala som si aj svojho kozorozca a fakt cela ja 😀 😀 😀 este idem prestudovat maja. 😀

zvalka
5. mar 2011

ahojte, tu je velka debata 😵 😵 vitaj @lucyliu 🙂 prajem ti bezproblemove tehotenstvo 😉

@jajus a spol. ja som davala masko tusim skor, este aj ako ovocko. hm, viem, ze som to vtedy studovala, ale fakt sa mi zda, ze som davala asi 2 tyzdne len zeleninku a potom uz aj masko 6 krat do tyzdna. asi to bolo skor ako ukonč. 7.mesiac. a ovocko az potom...hm, to tak leti, ze si to uz ani poriadne nepamatam 😅 😎

jajus
5. mar 2011

@iwuskaaa budeme sa len a len tešiť ked dobehnete toho 15teho na kolačik 😉
ja sa až hanbim mame zameškane tvoje narodeniny a aj meniny ale neboj dobehneme to 😀 pôjeme dokolien 😀 😎
Presne aj Tobino upratuje so mnou a jeho stolik v detskej toho sa nesmie nik ani dotkunuť prosto jeho modla, zbada aj najmenšie upretanie pera 😅
Na manžela ryba sedi a ja som račica, tiež. 😀

iwuskaaa
5. mar 2011

@lucka23 tak čo, Majo preštudovaný tiež? 😀
@lucyliu tak to si teda pripite, budem zdravá ako ryba 🙂 😀 . Áno, je to milé, keď mám doma takého pomocníka, ale niekedy mi potom robota trvá raz tak dlho 🙂 .
@jajus ale prosím Ťa, len sa nehanbi, všetko dobehneme, bude vonku teplejšie, detičky väčšie 😎 . A ako vravíš, pôjdeme do kolien 😀 .