Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucka23
21. jan 2009

dakujem baby 🙂
janka super ze si si bola vyvetrat hlavu na lyzovacke. aj mne dobre padne ked niekam po dlhom case vypadnem. nie len praca domov malý, domacnost 😅

zuzi malý je rozkosny a fakt sa mu kupkannie evidentne pozdava.

lucka23
22. jan 2009

halo tu sa strajkuje? od vcera nikoho 😕

petullia
22. jan 2009

Ahoj Lucka. my mame teraz dake slabe spanie, tak stihnem maximalne co to precitat a nestiham nic pisat, ale teraz malinky zabackal, ta hadam pospi aspon daku hodku 🙂
co nove? makas?

zunka
autor
22. jan 2009

Ahojki.
Ja som na tom podobne ako Peta. Ale priznám sa, že som Vás trochu podvádzala v téme Pôrodnica Zvolen 😔 .

Lucka, tú tvoju odsávačku som využila raz. Ale v pravú chvíľu, ušetrila mi veľa starostí. Keď som prišla z nemocky som dostala v noci horúčky a bolo to z prsníka. Bol veľký tvrdý a červený. Tak som 3 hodiny v kuse odsávala. Ručne mi to vtedy nešlo a tou odsávačkou aspoň čo to vyšlo. Bradavku som mala už síce skoro modrú, čo mi tam donaťahovalo, ale hlavne že to mlieko vycuclo. Teraz som si zvykla už rukami vytláčať aspoň ma nebolí tá bradavka, lebo vtedy som si ju skoro odtrhla 😖 . Ešte si ju pre istotu nechám ak môžem, ale ak je už naplánovaná pre niekoho iného, tak Ti ju donesiem.

lucka23
22. jan 2009

zuzi jasne len si ju nechaj. ja ju teraz nepotrebujem. mozno sa ti este zide ked budes chciet odsat mliecko pre maleho ak niekam pojdes bez neho 😅 a pekne od teba ze nas takto podvadzas. 😠 😀

peti tak maly moc nenaspi? to ja mam teraz doma spiaceho princa. neviem cim to je ale posledne dni rano spi do 8 az pol 9 a poobede si schrupne aj vyse 4 hod a potom spi zase celu noc. ja len dufam ze mu to vydrzi aj cez viken lebo aj ja by som sa uz rada vyspat 😀 😀 😀

zunka
autor
23. jan 2009

No my sme mali zase ťažkú noc. On väčšinu prespal, ale stále mňaská, pučí sa, krúti hlavou, rozhadzuje rukami a chce vyskočiť s perinky. No proste nepokojný a stále v pohybe. A pritom má zatvorené oči a asi aj spí. Fakt nepreháňam,... nebolo 10 min žeby vydržal kľudne ležať. No a ja stále nakvačená na postielke, lebo tie zvukty sú strašné, neviem či sa dusí či čo, keď tak krochká a píska ako gumená hračka.

sunny6
23. jan 2009

zunka .....neviem ti poradit,ale tie zvuky su asi normalne,babetka su celkom take umnaucane a vydavaju cudne zvuky,tak to skus ignorovat...uz asi vies kedy je to take co robi stale a kedy je to ine vtedy sa nanho pozriet.

inak ako iwus? o nej som dlho nepocula.....
tu dnes tak strasne leje,ja idem do roboty az na 16.00 a muz konci o 12.30 .chcela som maleho zobrat do takeho centra na hranie,ale je to asi 25 min.peso,a tak strasne leje...ale malemu som to slubila,ten chce strasne ist no neviem,keby ten dazd uz prestal 😠

lucka23
23. jan 2009

zuzi toto co pises zazivala asi pred 3emsiacmi Lucia &zosiakova. presne jej mala celu noc premlaskala, pucila sa vrtela a popri tom spala. ale lucia vobec. a jedina rada je to vydrzat lebo ona vyskusala uplne vsetko a nic nepomohlo. zmenili UM, pouzivali rektalku, kvapky pred kazdým papanim, proste vsetko a aj tak sa pucila. a teraz su vnemocke so zapalom priedusiek a tam im zistili reflux. popri tom vobec negrckaliale nema tu priklopku vyvynutu tak sa jej mliecko vracia spät a to jej tlacilo aj na plucka tak sa jej tazko dýchalo a preto tak krochkala a pucila sa. ☹

lucka23
23. jan 2009

sunny aj tu leje tak si nemame co zavidiet. 🙄 a ked si to malemu slubila tak pekne bez. a nabuducebudes vediet ze nema sradsej nic slubovat. 😀 😀 😀

anjelik85
23. jan 2009

ahojte žienky, ja som sama s malou, lebo zvyšok rodiny šiel na pohreb. svokre umrela mama. takže som tu sama ako prst. už čakám, kedy skončí aj kar, aby už drahý prišiel, nech tu nie som sama. ☹ oni nech si ostanú, len drahý nech príde. chudák, po dvoch nočných, nevyspatý...
aj u nás je strašne. prší taký drobný hustý dážď a je hmla škaredá. ani von sa nedá ísť. a mňa už hlava bolí, čo musím posledné tri dni takto púsťať dookola shreka. bože, už musím tú trojku stiahnuť, lebo už viem jednotku a dvojku naspamäť. 😅
zuni, tak to si mala riadne s tým prsníkom. auč, normálne ma pichlo, ako som si to predstavila. 😒

iwuskaaa
23. jan 2009

Ahojte kočky 😉 ,
nemám veľmi čas Vás teraz prečítať, o chvíľu pôjdeme domov, som tu len na skok 🙂 . Ale už sa teším, pretože sme na veľmi dobrej ceste k notebooku a domácemu internetu, takže konečne budem môcť prispievať aj ja kedy sa mi len zachce 😵 . Je to možno otázka jedného, dvoch týždňov, tak dúfam, že to aj vyjde 😵 .
Sunny, máme sa fajn, Dávidko je poslušné dieťatko, takže ja si MD zatiaľ užívam 🙂 . V noci nám dá vyspať, cez deň sa mu musíme viac venovať, keďže veľmi cez deň nespí, ale ja si vážim ten nočný spánok 🙂 . O ôsmej už máme s manželom pohodu, budíme sa raz za noc, už sa stalo, že prespal noc celú, t.j. od ôsmej do rána siedmej 😵 . No radšej poklopem 😀 .
Zunka malý je krásny 😉 .
Lucka, ako bolo v Tatrách?
Peti a Vám sa darí ako?
Prajem Vám pekný víkend 😉

petullia
23. jan 2009

Cawtee... no aj ja sa priznavam k zahybaniu 😅 .. tak ako Zunka v porodnici zvolenskej 😀 . my v noci nastastie zatial dobre spinkame ale za to cez den nemozem skoro nist porobit ked som sama... ani sa len najest poriadne 😔 .. ale zase malinky neplace len sa chechce a hoco vy vyprava a tak no zlaty je 😝 ... ale potom musim zehlit a prat po veceroch aj hlavny chod jedalny mam az vecer no proste to co ostatny stihaju za cely den tak ja taham vecer, ale o 21:00 uz hajam aj ja. 🙂
Luci ta maly riadne spinkaaa... co mu davas jest??? 😕 😀 porad!
a tymi zvukmi sme si presli aj my... my sme sa ich naucili ignorovat a zobudil ma fakt len plac, ale brat spal vo vedlajsej izbe a ten sa vooobec nevyspal... tak sa prestahoval k frajerke 😝 😀 ... chudiatko moje! ale uz to preslo... uz sa zvykne takto spuucat len rano, tak ho svacnem na brusko a zdriemnem este hodku a potom uz vstavame... neboj, najdete si svoj system a kadejake tahy co zaberu aby vam obom dobre bolo... len skusaj hoco 😉

zvalka
23. jan 2009

Ahojte dievcata,neviete nic o Sane?ci sa uz maly narodil?

petullia
23. jan 2009

ee... este nikto nist nedal vediet... uz hadam len ona napise, ze ako... 🙂

jajus
23. jan 2009

tak ahojte konečne sa mi podarilo dostať k PC. My mame laringitídu to z tohoto hnusneho počasia vraj kopec deti to ma a ide chrípka tak to bude zase fajnota. 😠 No tobinko dávno nebol chorý tak musel niečo nachytať ach jaj.
Zuzka s tým spaním to sme mali aj my no nie stále ale po vačšine noci sa stále len hmžil mne to skôr prišlo že si nevie nájisť miesto (ked som si zo začiatku pisala s oktobrovkami tak aj ich drobci tak spávali) s mrnčaním a hemžením. A ked mám byť uprimná aj tobinko tak ešte spinka, spáva medzi nami v postielke spať nehrozí a čo sa v tej posteli dokrúti dostene koľkokrát mam chuť ho uviazať v strede posteli 😀 mna vytlačí koľkokrát spím tak že mi hlava visí z postele a to ju máme obrovsku 2m.

jajus
23. jan 2009

aj my spíme už o 20tej papame okolo 5-6 ráno a zobudíme sa o 8- 9tej tak celkom pospinkáme a to sa potom ešte aspoň 15min kotlošíme pod perinkou. Tobinko je hrozne lulkavý tak sa rád stiska a štekli pod perinou tak si to uživame. A som nesmierne štastna že mam lulkave babo 🙂

zunka
autor
25. jan 2009

Ahojte, máme za sebou zase klasickú nespavú noc. Ale už som si na to asi zvykla a nerobím z toho tragédiu 😉

zunka
autor
26. jan 2009

Zase sme nespali, už sa mi normálne trasie lyžica v ruke, keď jem 😒 .

A máme veľa potničiek po čele, má sa to niečim natierať? Nenosí čiapku, nemáme teplo, ale keď sa on často hnevá a pučí, tak sa dopotí a preto sa mu to urobilo.

Kde ste poistili Vaše deti? Myslím životnú poistku a tak.

lucka23
26. jan 2009

zuzi moja je mi luto ze malý tatňkto vymysla a neda ti pospat. ale ver mi ze to cochvila prejde. 😉 na tie potnicky neviem. malemu sa skoro vobec nerobili a ked uz tak v zahyboch napr. pod kolienkom a na to som dala len puder a bolo. a co sa týka poistky tiez neporadim. ja som maleho este ani poistit nedala. 😅

zunka
autor
27. jan 2009

Hlásim celkom vydarenú noc!!!
Včera celý deň sme prešli na režim, že papáme každé 3 hodky, nie každú chvíľu ako by on chcel. Síce sa vyplakal statočne od hladu už obžúval všetko okolo seba, ale keď sa napapal tak spal cca 2hodky a bez toho fučania a krochkanie. Pekne po tíšku. Teraz jedol o 6:00, čiže o 9:00 by mal zase. No pred chvíľou konečne zaspal, tak neviem kedy sa zobudí. Ale bude taký hladný, že mi hádam aj bradavku odhryzne. 😕

lucka23
27. jan 2009

😀 😀 zuzi, neboj nic ti neodhryzne. 😀 snad mu zavedenie rezimu prospeje a bude spokojnejsi on aj maminka. 😉 boe vsk o chvilu mate mesiac. nenormalne to letiiiiii. 😨

práve som sa dozvedela ze v detve vyhorela pizzerka v ktorej sme este vcera sedeli do 10-tej. a do rana zhorela. som zvedava co caka nas. 🙄 normalne som dostala strach. ☹

sunny6
27. jan 2009

ahojte kocky,
fiha lucka,dako sa to kopi,stastie na lyzovacke s tym autom,teraz v pizzerke,davaj si ty na seba pozor! ale zas zbytocne netreba strasit,bud rada,ze si mala stastie.

zunka,rezim vam urcite prospeje,mi sme mali rezim tiez celkom skoro ,a citala som ze deti maju velmi radi ked vedia co ich caka a su si iste co nasleduje,ako robit veci hociako ako pridu.Vzdy mu davaj kupel v ten isty cas,masaz,obliect,papat,pomojkat a do postielky ....neboj sa zvykne si,a cez den maj rezim tiez,ako ranajky,prechadzka,domov,papat,pohrat,pomojkat,spat.....ved uvidis co vam najlepsie vyhovuje .Drzim palce.

zunka
autor
27. jan 2009

Tak po 3,5 hod sa najedol. A teraz spí zase už vyše 2 hodiny. Potom sa napapkáme a ideme sa trochu vyvenčiť.
Sunny, no budeme sa snažiť dodržiavať ten režim. Ale doteraz som ho nechcela trápiť s takými dlhými prestávkami medzi papaním, lebo on bol slabučký a len málo si vytiahol, tak som nemohla od neho chcieť aby jedol až po 3 hodinách. Teraz už vytiahne viacej, tak sa to dá.

sunny6
27. jan 2009

ved ja viem zunka,tie prve 2 -3 tyzdnne su preto najtaksie,lebo obaja ste slabi,aj mamina po porode ale aj baby.Este ak sa k tomu pridaju komplik.ako zapla prsnikov,alebo stale bolesti tam dole je to este horsie.No len nech ste obaja zdravi ,uz ten spanok neskor dobehnes 😀 😉

arimzv
27. jan 2009

ahojte.
Zuzka tak super , ze malicky tak pekne reaguje na system. uz to bude len a len lepsie 🙂
Lucka a ktora pizzerka, pri lidli ci pri bamse?

zunka
autor
27. jan 2009

Od radosti, som mu objednala nejaké vecičky z mimibazáru 😉
Sunny, veď ty by si si mohla privyrábať. Nemáte tam nejaké super výhodné výpredaje detského oblečenia? Mohla by si to predávať na Slovensku a trochu si prilepšiť. Viacej báb poznám čo to tak robia.

Mirka, no zatiaľ je to tak len jeden deň tak nechcem zakríknuť. No aj za ten jeden deň som vďačná.

arimzv
27. jan 2009

neboj, deti maju rady system 🙂
ozaj k tomu poisteniu, ja som natku pridala k mojej zivotnej poistke, nejako mi to urobil moj fin.poradca, a plati sa len o 50 sk viacej za mesiac. len dako teraz neviem, ze co presnejsie.

lucka23
27. jan 2009

mirka ta pri lidli. masa hlavna konkurencia. fakt mam strach ze postavim pizzerku a niekto mi ju podpali. 🤐 v tejto po... Detve je vsetko mozne. 😠 🙄 ☹ ani si nejdem predstavovat co by som robila v takej situacii.

arimzv
27. jan 2009

a to zhorela cela ta budova, ći len miestnost kde bola pizzerka?
to clovek aby sa bal aj hotdog v stanku predavat.

jajus
27. jan 2009

AHOJTE, zuzka tak len tak dalej 😉
lucka s tou detvou to máš recht, my ked sme hladali Janika tak na detvu sa stažovali všetci majitelia reštaurácii, že maju hrôzu mať zamestnancov alebo hosti z dt že je to tu vraj hrozne čo sa tu deje no neviem asi natom niečo bude. Ale neboj vy ste mimo toršku a ak nebudete mať spor s niekym ..... tak si myslím že by sa nemalo nič stať. To už by sa vam niekto ozval keby mu vadilo že staviate pizzeriu.