Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

iwuskaaa
21. jún 2010

@lucka23 tak ako, dalo sa to prežiť? 😉 Zuby sú dosť zákerná vec, na čo nám vôbec rastú? 😀 Bolia, keď rastú, bolia keď je kaz, bolia, keď vŕtajú, trhajú... 😠 😠 😠 ...
@zunka tie Eskimo robíš presne podľa tohto receptu? 😉

lucka23
21. jún 2010

ahojte. ivka ano dalo sa pezit. sice sa mu pri trhani zlomil lebo ze v nom bol uz dost velky kaz pod blombou tak mi musel ani neviem cim to vyberat /cely cas som mala zatvorene oci 😅 /. ale dobre mi to umrtvil takze som nic necitila. jedine co ma bolelo bol moj herpes ked mi natahoval gambu 😀 😀 😀 teraz tam mam sice dieru ako po 3 zuboch ale som rada ze mam za tym 😵

lucka23
21. jún 2010

a veru so zubami su len starosti. najlepsie by blo keby nam hned po narodeni do dasien nasadili nejake implantaty a tie by vyrastli. ako ked nastreluju umele zuby 😀 😀 😀

iwuskaaa
21. jún 2010

Ale aby boli také, čo sa nikdy nepokazia 😀 😀 😀
A kde chodíš k zubárovi? Koľko si tam nechala euri?
Mne ešte tiež treba ísť, už som mala v apríli, ale nieje času 😀 😝

lucka23
21. jún 2010

no jedine take nekazive. 😀 😀 😀 chodim do zv k dr. almasimu. a som lahsia o 24€ 🙄 pekna suma za jeden zub ale takdolezite je ze ma nic nebolelo. 😀 on je fakt profik 🙂

lucka23
21. jún 2010

inak objednana som este na september ze hned vedla toho co trhal mam aj kaz ak som to dobre pochopila. a aj preventivku spravi. a to som dufala ze budem mat na dlhsie od zubnikov klud 😀

iwuskaaa
21. jún 2010

To je mi známe, to meno.
To sú neskutočné ceny, hlavne, že si platíme ZP a ešte aj tak musíme platiť nehorázne peniaze 😠 . Mňa naposledy vyšiel jeden zub na 60 Eur 😠 😠 😠 ...čo som za to mohla mať!!!

lucka23
21. jún 2010

fuha a to ti co s nim robili 😨 😕 fakt si clovek plati a nemale prachy a potom este tolko doplaca u dr. 🙄

tami712
21. jún 2010

ahojte 🙂 trošku sa sem vtriem 🙂
aj ja chodím k Almášimu, naposledy mi plomboval jeden zub a vyšlo ma to 30€ 😝 😝 😝
ale je fakt super, je to mužov kamarát 😉
Ivka a to ti čo robil za 60€ ??? 😕

zunka
autor
21. jún 2010

Iwka, eskimo robím podľa toho receptu, ale som nedala tie keksy hore.

lucka23
21. jún 2010

tami no nam to je rodina takze preto k nemu chodim. a tiez som cakala aj vyssiu sumu dneska lebo som min. rok nemala preventivku. takze som dnes neostala v soku. mala som pripravenych 100 € pre istotu 😀 😀 😀

zunka
autor
21. jún 2010

A kde má ambulanciu ten Dr?

lucka23
21. jún 2010

na poliklinike zuzi

tami712
21. jún 2010

lucka že 100€ 😀
no my sme naposledy boli aj s mužom aj ten mal jeden kaz, tak sme tam nechali 60€ 😝
a ja mám ešte ďalšie 2 kazy, to ma čaká v auguste 😝 😝

lucka23
21. jún 2010

no fakt som netusila co to moze stat nikdy mi zub netrhali. a este ked som nemala tu preventivku. 😅 ale teraz uz aspon viem kolko si mam odlozit na september ked tam pojdem s tym kazom 😀

strapanik
21. jún 2010

Ahojte, dlho som tu nebola, dnes som sa totiz vratila z nemocnice. Spodniakovi sa nezdal moj krcok, tak som si polezala. 😢 Tie matrace v ZV su priserne!!!! A o strave ani nehovorim. Nastastie aspon lekari a sestricky su zlate. Ale aj tak dufam, ze tam pojdem uz iba rodit.

Detvanky, mozete mi poradit dobreho pediatra?

iwuskaaa
21. jún 2010

To mi robila ten nešťastný zub, ktorý ma bolel asi týždeň, ale dalo sa to vydržať. Ja som si myslela, že ma bolí zub, z ktorého mám odlomené, ale bol to zub vedľa neho.
Prvý krát, keď som bola, tak som platila 15 Eur iba za vyvŕtanie, nechala mi ho otvorený.
Druhý krát, keď som išla, tak mi z neho ťahala nerv a neplatila som nič - ďakujem pekne za takú bolesť!
A tretí krát som platila 45 Eur, za výplň celého zuba...takže som sa fakt "potešila", že tak "lacno" som obišla 😠 . Bola som nemilo prekvapená, predtým som nikdy tak veľa neplatila, max. cca 16 - 18 Eur.

Lucka, tak si dnes ušetrila a vyšantila si sa v obchodoch? 😀

Strapanik, ale snáď je už všetko ok 😉 . A čo nové je vo ZV pôrodnici?
Strava bola ešte ako tak, ale tie postele naozaj nestáli za nič 😒 . Budeme musieť vydržať, čo iné nám ostáva.
Meno pre dcérku ste ešte stále nevybrali? 🙂

jajus
21. jún 2010

strapanik tak to mi je luto, ale aspoň si bola pod dozorom a omrkla si si to tam. Ja som tam bola pri Tobiaskovi 3krat. Ta strava je naozaj prišerna ešte, že mam svokrovcov a švagrinu zvolenčanov. My mame pediatra Kankovu a som max. spokojna.
Lucka to až toľko za trhanie zubov 😕 kokso odpadnem. Ja mam zubara Michalovko krstneho otca, zatiaľ sme nič neplatili, sice ja som nemala ani kazove zuby naštastie. Ale už budem musieť isť min. rok som nebola 😕 tak som zvedava aj ja či budem niečo platiť.

zvalka
21. jún 2010

@strapanik a kolko si tam lezala? tak si si to aspon trosku okukala a pojdes do znameho prostredia 😉 ty byvas priamo v Detve?
ta strava tam nie je nic moc, ale ja som zjedla vsetko, tusim len raz som nezjedla 🙂 tak nemala som velmi na vyber, a az take zle sa mi to nezdalo 🙂
aj my mame pediatra Kankovu, je super, ja som k nej chodila hadam od mojich 8 rokov 😀 a teraz uz k nej chodim s mojou dcerkou 😵 😵 😵

zunka
autor
21. jún 2010

A to sa na kalendárny rok ráta tá prehliadka 1x za rok u zubára ?

lucka23
21. jún 2010

strapanik hadam sa tam uz vratis len na porod. drzim palce nech je uz vsetko oki. 😉 ja som z tej stravy nezjedla absolutne nic. iba tie jogurty co nam nosili ako 2. veceru. 😀 kazdy den mi obed a veceru nosili bud nasi alebo manzel. sa pekne postriedali. 😀

zuzka ano raz do roka musis ist na preventivku.

iwuskaaa
22. jún 2010

Zuzka, áno musíš mať 1x do roka urobenú preventívnu prehliadku, ináč si platíš budúci rok všetko do jedného centa, poisťovňa nepreplatí nič 😒 . Stačí, keď ju máš urobenú, ak máš kaz, je na Tebe, či si ho dáš odstrániť alebo nie 😀 .

Strapanik, my chodíme k Dr. Pivoluskovej a tiež sme spokojní zatiaľ. Vždy mi vyjde v ústrety, ak mám pochybnosti, zoberie krv, odošle na ďalšie vyšetrenie, nemám s ňou problém. Ale ako sa vraví, sto ľudí, sto chutí...to platí aj pri Dr. 😉

Baby, veď nebuďte také rozmaznané 😀 😀 😀 ...niekedy aj dobre navarili 😀 😀 😀
Lucka, také vymoženosti, ccc 😅

lucka23
22. jún 2010

no ivka mne stacil prvy den ked bola polievka taka ista ako omacka k masu. presne to iste zlozenie ta ista farba. brrr est eteraz sa mi obracia zaludok z toho. 😝 od vtedy som tam uz ani nechodila pozerat co varia. ale ja som dost specificky pripad 😅 😀 lebo je toho viacej co nezjem ako toho co zjem. 😀 ale nasi aj svokrovci to robili radi aspon mohli kuknut maleho. a kedze nasi to maju na skok tak nebol problem. som si povedala na co mam chut no a kto by uz zene po porode nevyhovel 😀 😀 :

strapanik ja chodim k dr. ciernej ale to je vo zvolene. ale v detve robi kamoska sestricku u takej novej dr z BB a ze je tiez strasne fajn. maju krasnu novu ambulanciu v cakarni detsky kutik. 😀

jajus
22. jún 2010

ahojte babule tak som pridla nejake fotky zo stretka 😵

zvalka
22. jún 2010

iva,ved ja sa nestazujem.mne celkom chutilo.a aj keby nie,velmi mi nemal kto priniest.

strapanik
22. jún 2010

Lucka, presne - polievka a omacka vyzerali tak isto. 😝 Ale mala som vela navstev, tak aj vela stravy. Ledva sme to vcera odtrepali. 😉

Aj ja som rozmyslala nad Dr. kankovou, chodila som k nej ako dieta a vzdy bola velmi prijemna. Pocula som aj o tej novej Dr. z BB, ale ta je tusim v starej Detve, tak to mam kus od ruky a Kankova je blizucko.

Ano, Zvalka byvam priamo v DT, v tom prvom vyskovaku nad Billou (jediny skaredy neopraveny). A v nemocnici som lezala tyzden.

Iwka, meno pre dcerku este stale nie je definitivne, ale pracuje sa na tom. 😉 Za ten zub si teda pekne zacvakala, snad ti aj patricne dlho vydrzi. K ktoremu zubarovi chodis?

lucka23
24. jún 2010

ahojte baby. tak co porabate ze sem ani nenakuknete ha?

zunka
autor
24. jún 2010

ja sem aj nakuknem, ale nikto nič nové nenapísal, tak neviem čo napísať 😅

zvalka
24. jún 2010

@iwuskaaa ivka, daj mi pls link na tie tvoje slane rozky, co si doniesla k zuzke, dakujem. 😉

zvalka
24. jún 2010

jeeej, ahojte, az teraz mi nabehli aj vase spravy 😉 ja momentalne mam zachvat varenia, tak varim od rana 😀