Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucka23
25. feb 2009

no peti tak ty mas super ze ti ma kto next kupovat. 😀 a s tým spanim to mate super. aj ja som mala takeho spacika no boli aj obdobia ked nespal az tak dobre. ale nepoznam ze napr. kazdu hodku hore a pod. pre mna bolo zle spanie ked sa zobudil napr 3 krát. 😅

arimzv
25. feb 2009

bre ranko.
Lucka - technicka otazka - a ta baba co vam to v UK kupuje to si ona akoze vami objednane veci objedna z nextovej stranky na svoju uk-adresu a potom vam to preposle, alebo so zoznamom veci chodi po predajniach nextu a kupuje?

petullia
25. feb 2009

No presne, ked sa 3x zobudi, tak uz vrcim ako stary vysavac, ze co zase... co nespi!!! 😖 😀 vecra spal aj cez den vela, ta som ani prikrmovat nemusela... som bola riadne happy 😵 .. dufam, ze aj dnes to nejak vykryjeme 😅

petullia
25. feb 2009

No kupovat ma kto, len odtial este nic nemame... 😀 myslim 😅

lucka23
25. feb 2009

mirka no. my jejposleme obj. ona to objedna cez nextacku stranku a zaplati, my sme jej pred tým poslali peniaze do UK na ucet /to zase kamoska ma sestreku v TB takze nam to spravila bezplatne/, pride jej to priamo domov na adresu a potom sme si naslu taku kuriersku sluzbu ktora jej to pride domov vyzdvyhnut a doruci to priamo domov jednej z nas. a tu si to uz len rozposleme po SK. minule to prislodomov mne tak som 2 dni balila baliky a posielala. ale celkom ma to bavilo. 😀

peti velka chyba 😀 😀 😀 myslim tým to ze nic nemate 😀

iwuskaaa
25. feb 2009

Dobré ránko 😉 ,
Peti, takisto 😀 . Tiež keď sa zobudí malý tri krát, čo bolo asi tri krát od narodenia, ja už nervná 😀 , že čo nespí, čo mu je 😝
Lucka, no pokecala 😀 , veď vidíš 😅 . Sme Ti včera trúbili, išli sme cez Kriváň, keď si išla na obed a Ty nič 😀 ...
Idem ja rýchlo uvariť nejakú polievočku, asi hríbovú kyslú a dnes pôjdeme aj vonku 😵
Pekný deň 😉

lucka23
25. feb 2009

jeeeej to ste boli vy? ja som to v tej rýchlosti nepostrehla kto tam sedel. ale ked som sa spamätala ze to na mna tak som odkyvala ale to ste uz asi nevideli. 😅 😀

zunka
autor
25. feb 2009

Ahojte, ám nápad musíme znásilniť Sunny a ona nám to bude kupovať 😎 ,.....Sunny zlatko kde si? 😉

A aká noc? Zobudil sa iba raz o pol 2. Robíme pokroky, však?..........akurát, že potom už do 6:30 nespal, dal si polhodku a teraz sa ho snažím zase uspať. No také sú naše noci 😒

arimzv
25. feb 2009

Lucka dakujem za info, hned som mudrejsia o nieco 🙂
Zuzka dobry napad 🙂

jajus
25. feb 2009

no ahojte tak ja som ako angorak maly spal zle boleli ho zubky len sa hemžil a mrnčal dokonca sima stiskal a spal na mojej hlave tak si viete predstaviť asi ako som sa vyspala ale vstal rano o štvrť na 9. My papame už len rano o 5 pol 6 vydržal by aj do 8 ale to by už bol skôr hore okolo 7 tak ked papa o 5 potom spinka do 9 a to si dobre pospinkam aj ja.

petullia
25. feb 2009

Zunka super... perfektos sa aklimatizuje maly zunkos 😉 Ja som teraz vyslala svekrusku vonku s malinkym ta mam na daku hodku free 😎 ... juch! 😀 ak nespusti daku sirenu kisstok... ale hadam bude spat 😅

lucka23
25. feb 2009

veru vidis zuzka, sunny ma nenapadla. 😅 😀 a parada uvidis uz bude so zunkosom len a len lepsie. 😵

janka tak to teda nic moc noc ale co bysme pre nasich krpcov neurobili ze? aj na nasich hlavach ich nechame spat len nech su spokojní. 🙂

arimzv
25. feb 2009

len tak pre zaujimavost, kto ma rad cokoladku 🙂
http://www.chocri.de/

anickaajanko
25. feb 2009

teraz mi volala kamoska ktoru som polroka nevidela
ci nas moze dojst zajtra kuknut ze su v ZV
ma 3 mesacnu dcerku

a teraz je s nou na Agipke sedia vraj pri vinku
no normalne ma striaslo chuda male ved by malo byt v postielke

iwuskaaa
25. feb 2009

Anicka, tak to je teda trápenie pre malú 😖 ...no neviem si môjho malého predstaviť niekde takto proti noci 😕 ...
To je super náááápad, mňa tiež Sunny nenapadla, len aby sa tu ešte ukázala 😀 😀 😀 ...
Dnes tu bola Janka s rodinkou 🙂 , Tobinko je zlatučký rozumný chlapček 😵 ...vie super po anglicky 😀

jajus
26. feb 2009

ahojte tak ano boli sme pozrieť Ivku a jej rodinku no maly Davidko je poriadny chlapisko rastie ako z vody krásne sa na mna usmieval doslova ma balil 😀 no včera sa mu na mne niečo pačilo krasne somnou komunikoval hladkal ma po licach no je užastny.
No tobinko vie povedať par slovičok po anglicky ale v knižke ukaže toho veľmi veľa ked sa ho po anglicky opýtam ale kedže nevieme ešte hovoriť ani po slovensky ide to pomenej ale k ničomu ho nenutim ked sa mu chce učime sa ked nie tak sa hrame. smiešne je to že poslovensky vie len mama, baba,oo(oco),kaka,a po anglicky car, key, clock ale po slovensky vie ukazať čo to je ale nevie to povedať. No uvideme dokedy ho to bude baviť.

petullia
26. feb 2009

Caoo. Lucka ty si chodila na plavnaie s Lukaskom, ze? chodili ste na sliac ak sa dobre pamatam, ze? a uz neviem... no xcela som sa spytat od kolko mesiacov sa tam moze hodit a ci by si mi dala kontakt a nejake referencie a tak... bo sa rozhodujem prave, ze kam so skorcom na bazen a fakt neviem. na nete je hoco popisane, ale v reale som pocula cosi ine 😒 ta neviem... asi je najlepsie si vyocut nazory mamiciek. poznam aj jednu co chodila do ZV, jednu do Ziaru, teba zosliaca a este by som potrebovala sielnicu zistit, ale ta bude zbytocne draha asi 😅 ... no vsak uvidime.. help me! dakujeeem 😉

zunka
autor
26. feb 2009

Peta, my sme z roboty chodili fotiť detičky pod vodou - na Sliači. Baby čo to robili sa volajú Janka a Slávka - no neviem už priezviská. No boli veľmi zlaté a detičkám sa ozaj venovali, stále ich ľuľkali , proste vedeli to s nimi.

petullia
26. feb 2009

No jasne, sa pamatam, ze sa ta Lucka pytala ked pojdete fotit... nevies ci to tam este fakci a ake velke deturencetam boli? 😅

lucka23
26. feb 2009

petija osm bola so sliacom max. spokojna. bolo to tam perfektne. aj anickajanko tam práve chodia. 🙂 je to od ukonceneho 5 mes. mozes tam ist aj na kukuckovsku hodinu a tu mas zadara. uvidis ako malý bude reagovat a ci sa vam to tam bude pacit.

fiha janka tak vy uz po anglicky? to mi len po cinsky. 😅

joj rada by som videla krpcaaa. baby to stretko treba zorganizovaaaaaat. ja by som osobne bola najstastnejsia ak by sme sli do nejakeho materskeho centra. tam by sa mohli malý hrat a my kecat 😀

lucka23
26. feb 2009

malý ma odtiahol prec tak dopisujem. 😀
u nas asi nejaka restika nehrozi. v kociku by nesedel a ja by som bola asi nervna z toho ako chce vsetko chytat vsade behat a pod. takze ak do nejakeho podniku tak ja radsej bez prcka. ale to uz nebude ono. mirka nepoznas nejake MC vo zvolene? popripade detva take nieco nema?

zunka
autor
26. feb 2009

Dnes nám došla z MMB klokanka 😎 , malý je frajer v nej. Idú mu oči vypadnúť čo sa čuduje v akej novej polohe to je. Bohovský je. Vydržal síce iba cca 10 min, no na neho je aj to super. Išišel si hlavu vykrútiť, čo sa otáčal zo strany na stranu a obzeral. Teraz som ho dala do postieľky a púšťame dookola kolotoč.
Keď bude teplo, môžme dať stretko u nás doma na dvore. Miesta je tam dosť.

zunka
autor
26. feb 2009

Po ktorej strane sa chodí s kočíkom? 😕

A ešte by ma zaujímalo ako vyzerá u vás večer - od kúpania, cez papanie až po uspatie. Možno niečo od vás odkukám.

lucka23
26. feb 2009

zuzi cez leto kludne aj u nas. ale do leta dalekoooooo 😀

no u nas to vyzera tak ze okolo 7 pol 8 kupeme. to je vo vani aj pol hodku niekedy /co vam asi este nehrozi/ potom obliekanie do pyzama to je väcsinou stres a bojujeme. potom mu zohtejem mlieko a napapa sa. potom este beha po byte a okolo pol, 9 polozim do postielky este zo 2 krát idem zodvyhnut cumle zo zeme a spi.

zunka
autor
26. feb 2009

Lucka, to ho dáš do postieľky a odídeš? Ostane sám v izbe a iba chodíš nakukovať? No tak ty si potom môj idol - to by som aj ja chcela dokázať.

jajus
26. feb 2009

Ahojte lucka aj ja by som hrozne rada videla lukáška už musí byť poriadny chlapisko už by sa krásne zahrali s Tobinkom. To stretko musime nejako zbuchať aj ostatných chlapov a babu by som rada videla. No v Dt MC je ale ako funguje to teda neviem. No môj navrh my mame obrovku detsku takže deti čo sa môžu hrať su lukaško, natka a tobinko a davidko tých môžu strážiť moj muž, majo a stanči, no a zuzka s petkou dojdu a môžu drobcov varovať pri sebe po pripade tobinko vrelo požičia postielku v ktorej vôbec nespinka. 😵
Potom už len varianta chlapi budu kočikovať resp. behať s drobcami po namesti bud v DT alebo ZV a my niekde v reštaurácii poklabosime a zaroveň si budeme vidieť aj drobcov 😵 tot môj navrh

jajus
26. feb 2009

zuzka no tobik sa kupe o 19tej kupeme sa každy druhý deň, potom papa a do spania sa hra alebo čitame knihu alebo len tak sedi a kukame telku a o 20tej ide spať

iwuskaaa
26. feb 2009

Ahojte 😉 ,
Zunka u nás to prebieha takto:
pravidelne o 19tej sa kúpeme, od prvého dňa ako sme prišli z pôrodnice sme si to zaužili, aby to bolo v rovnaký čas...no už o tej pol siedmej ho povyzliekame, nech si trošku pokopká, uvoľní sa...keď sa okúpeme, napapá sa a hneď ako urobí grg 😀 ide do postielky...zaspí do dvoch minút.
No aby si si nemyslela, že takto to bolo od začiatku, to nie...ale je pravda, že z postielky sme ho už nikdy nevybrali, keď sme ho tam dali...ak plakal, dali sme mu cumlík, odišli sme...začal plakať, išla som k nemu, opäť dala cumlík, pohladkala, odišla som...niekedy sa to opakovalo aj 5 krát, kým zaspal. No teraz ho položíme a fakt do dvoch minút je tvrdý 😵 😵 😵 . Myslím, že tie rituály, režim má niečo do seba 😵 😵 😵 ...
A od troch mesiacov nekúpeme každý deň, ale ak aj nekúpeme, tak ho utieram namočenou utierkou, aby mal ten rituál vody 😀
...a dúfam, že dnes zaspí tiež, keď som ho tak vychválila 😀 😅 ...a máme bowling, tak dúfam, že bude hajať 😀

iwuskaaa
26. feb 2009

Janka, varianta B je super 😀
Ináč, fakt by sme mohli niečo vymyslieť, no my nemáme dom, takže u nás v byte asi nie 😀 😀 😀 ...ja sa nechám pozvať niekomu do domu 😅 ...
Janka to MC v DT už asi nefunguje 😖 😝 😔

iwuskaaa
26. feb 2009

...no a moji chlapi teraz šantia... 😀 , malý sa určite počúra od smiechu 😀