Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

jajus
28. sep 2009

juj nejaka som hladná včera som varila kuracie masko na nivovej omáčke-pečene zemiaky-a šalátik mnam idem sa napapať 😝

iwuskaaa
28. sep 2009

Ahojte kočky 😉 ,

Janka, ráno som sa stretla s krstnou mamou, tak vravela, že asi idete k Dr. No na šťastie je to u Vás lepšie, tak snáď teplota nevystúpi!
Prajem dobrú chuť k obedu, ja som práve dovarila kelovú polievku a vyprážaný syr s opekanými zemiakmi 😝 ...
Ja som varila to isté čo Ty včera minulú nedeľu, super to je však? 🙂
Lucka, super, už teraz sa teším na kolaudáciu a na pizzu u Vás 😉 🙂 😵 😀 ...dúfam, že Vaša prvá akcia bude "staré zvolenské páky" 😀 😀 😀

lucka23
28. sep 2009

janka dobru chut. ja som sa tiez prave vratila z obeda. ale len co som sa zase rozculila. dala som si salat s pizza chlebom a ten mi doniesli taky zhoreny ze koniec. tak som im ho pekne vratila no aj tn druhy nebol nic moc som si skoro na nom zuby vylamala. 😠

ivka no prva bude asi podakovanie pre dodavatelov ale slubujem ze ta druha uz bude pre vas moje "stare paky" 😀 😀 😀

iwuskaaa
28. sep 2009

Lucka, no dobre, môže byť aj tak 😀 ...
...tak si si pochutnala vravíš 😒 ...
Ideme sa napapať, malý práve vstal, dnes si super potiahol a ideme si užívať ešte slniečko 😎 . Ale ráno bola dobrá kosa, brrr...aj rukavice by som zniesla 😀 ...

kodada
28. sep 2009

jani Tobi mal pri narodeni 4 kg??? bozinku, to bol macek 😉 dufam ze nas taky nebude
lucka drzim palce, aby to uz bol posledny problem s pizzerkou

jajus
28. sep 2009

dadi to teda bol poriadny maco 😀 no ako mesačne babo. No mala som čo robiť aby som ho vytlačila, ale dalo sa to predpokladať mala som hrooooooooozne veľke brucho. Ale neboj vy budete akurát cítim to v kostiach 😵

kodada
28. sep 2009

tych 4 kg by bolo asi velmi vela, kedze som pribrala len nejakych 8 kg 😉 vsak co chvila uvidime 😉

lucka23
29. sep 2009

dadi ty v tom mini brusku isto nemas 4 kg babo neboj. 😀 podla mna nebude mat ani 3 kg. 😅

petullia
29. sep 2009

cawteee... mimi ja chodim do Zv plavat so synatorom a podla mna je tam perfekciozne, instruktorka super zenska a vsetko je tam fajn, podla mna je jedno kam poijdes plavat, vsade je pre aj proti... 😉
Lucka uz finishujete s pizzkou, bleskovecka teda, tesim sa! 😎
Dadka uz sa tesim ked pojdeme spolu kocikovat 😉 drzim ti palciska a silno silno na teba myslim, aby si to kraaasne zvladla, ale ako inak, ze? 😉
Jajus Iwus a vy mi tu laskavo nerobte chute so zverskymi jedlami a radsej sem supnite recept, jasne!!! 😀 😀 😀 😝 krasny dnik vam vsetkym prajem... a Mirka ako s pracou? dako nestiham vsetko citat 😅

petullia
29. sep 2009

... aaa este zuni tie fotky su paradicka... darmo nitra produkuje veeela dobrych fotografov... 😎 hadam by tam bolo zbehnut na skolenie 😀
a vcera nam konecne vyrasili zubaky huraaaaaa 😵

iwuskaaa
29. sep 2009

Peti, jednoduchý recept a pri tom veeeeľmi chutný....

Kuracie mäso som pokrájala na rezance, orestovala na cibuľke. Pridala som aj strúčik cesnaku. Keď bolo mäsko polomäkké, pridala som syr nivu. Keď sa niva rozpustila, zaliala som sladkou smotanou a ešte všetko spolu podusila. Aby to bolo hustejšie, zahustila solamylom. Samozrejme som všetko nakoniec dochutila 🙂 . Príloha 1/2 ryža, 1/2 hranolky 😝 . Rýchle a chutné 🙂

Lucka, ja si tiež myslím, že bude tesne na hrane 3 kg 🙂 ...

Dadi a meno je isté? Tomáško? Mne sa to meno veľmi páči, ja som tiež chcela Tomáša, aj sa dokonca snívalo, že bude Tomáš, tak som aj váhala, že to zmením, ak by ten sen mal niečo znamenať 😀 . Ale môj veľmi nesúhlasil 😖 . Druhý bude Tomáš, ak bude chlap 😀

Mirka sa dávno neozvala, ktovie ako v práci a ako Natálka 🙂

jajus
29. sep 2009

ahojte Dadi určite nebude taky veľky ja som pribrala hrooooooozne vela až 24kg 😅
Peti ja som maso nakrájala okorenina dala trošku vegety (pozor so solou a vegetou niva je dosť slana)a podliala vodou podusila a ked sa voda odparila (samo trochu som nehala vyvaru) tak som vtom vyvare rozpustila nivu pridala kyslu smotanu a hotovo mnam super rýchle a vyborné 😎 ríloha pečene zemiaky.

No aj ja som dumala, čo je s mirkou, no teraz toho ma asi veľa. A čo je s dalšou mirkou-zvalkou tiež tu dlho nebola. 😕

arimzv
29. sep 2009

ahojte.
Jejda, vy mate o mna starost, to je zlate 🙂
no v robote sa mi nejako extra nedari, hladam dalej, ale ved viete, kriza 🙂
Natal je v poriadku, dneska mali v skolke Dozinky, tak sme trosku sutazili. Ozaj Peti, vies, ze Tvoja kamoska Janka je Natkina ucitelka?
Ivka dobry recept, mnam, akurat sa mi odmrazuje kuracinka tak to vyuzijem 🙂 .
Luci uz aby sme mali to stretko u vas v pizerke, neviem sa dockat 🙂

zunka
autor
29. sep 2009

Ahojte, toľko by som Vám chcela opísať, reagovať na vaše príspevky, no neviem čo skôr, keď sa dostanem k počítaču.
Dadi, tak často na Teba teraz myslím 😉 , či už nejaký malý človiečik náhodou neciká do plienky.
Mirka, náramky sa páčili?
Peťa, to mňa si myslela, že fotky sú parádička? lebo tú Nitru som nepochopila 😅 , asi si sedím na vedení
Iwka, pozerala som fotky na FB - ako Dávidko stojí a chodí ako veľký frajer - som normálne plakala, fakt neviem čo mi to tak prišlo, že aký je už veľký, že sa teraz narodil a on si tam už stál pri nočnom stolíku a pozeral ten leták, no taký silný zážitok si mi dnes dala.
A ak máte kúpené nové číslo časopisu Mamina, tak je tam naše Šimuliatko v novej garderóbe 🙂 - mucko zlatý.

arimzv
30. sep 2009

Zuzi jasne, pacili a to v ktorom cisle? oktobrovom?

iwuskaaa
30. sep 2009

Zuzka, to fakt? Prišlo Ti ľúto? Mne bolo takto ľúto, keď mal Dávidko svoje prvé narodeniny, viac som plakala ako som sa smiala, pretože som si všetko spätne premietala 🙂 . A to ako všetko to strašne rýchlo ubehlo 😖 . Fakt človek sa ani nenazdá ako ten čas beží a rok po roku plynie...hm, aké úvahy som hodila 😀 ...
Tak maminu nemám kúpenú, ale určite si ju kúpim, už sa teším 😵 .
Mirka, tak ďalej držíme palce 😉 ...a jasné, že máme o Teba starosť, veď si naša "páka" 😀 😉
A mäsko sa vydarilo? Včera som tiež robila fajn cestoviny, ak bude chcieť niektorá, pošlem recept...rýchle a super chutné 😝 ...dva taniere som si nabrala 😀

kodada
30. sep 2009

ahoj babule, tak ja este stale strasim doma .... zajtra idem k dokymu, tak som zvedava co mi povie 😀

petullia
1. okt 2009

ze este stale Dadka... Len este pekne strras aspon 2 tyzdne 😀 mas cas...

jajus
1. okt 2009

dadi tak ty si tu ešte, no malemu sa nejak nechce von v brušku mu je asi dobre. 😀
No aspoň budeš vedieť koľko važi.
Nám zajtra pride ocino kooooooooonečne
ja som dnes bola u lekárky s malym ,nič vážne len večer mu stupne teplota na 37,7 cely deň nič len večer, tak pre istotu, aj moč som vzala. Ale asi su to zubky a zrejme nie stoličky ale stale tie očne ( v auguste isšli naraz 4 no spodne sa zastavili a trčala len špička a teraz rastu von tak asi toto) tak sa ešte neskôr budeme trapiť so stoličkami ach. No čo už ,ale nieje to take zle, niektore deti maju 40 tky, takže my sme natom dobre, čo sa vlastne mam stažovať 😀

kodada
1. okt 2009

tak som dnes bola u dokyho na prietokoch ... tie su OK, ale placentu ze uz mam staru ... a pytala som sa na vahu maleho, doky bol velmi vtipny ... viac ako 4 kg urcite nebude mat a menej ako 1,5 kg tiez nie 😀 tot vsjo na dnes

petullia
1. okt 2009

si sa bola dozvedela novinku 😀 ale v kazdom pripade... dobre 😉 Dadkaaaa, o rok o takomto case budes chystat party na oslavu prveho rocka svojho drobca, super, nie?! 😎 😀 Jaaaaj tesim sa na tu uzasnu spravicku od vas 😵 ale este relaxuj, oddychuj, uzivaj... 😉 a drzkaj sa!

zunka
autor
1. okt 2009

Dadi, akurát som chcela napísať, či už nie si náhodou v nemocke. Potom nám ako dáš vedieť?

jajus
1. okt 2009

babule ja mam normálne zimomriavky po celom tele a motýle v bruchu z dadinej situácie 😀
No normálne závidim ten pocit nedočkavosti na drobca, to bolo krásne, jasne aj teraz je to krásne, ked na mna maly kriči na cele hrdlo v obchode, mamička izatko 😀
Už povieme všetko krásne sem tam skomoli slovo ale da sa porozumieť, Mirka oznamujem povie krásne Natlaka a povie aj Ukaš (Lukáš).

arimzv
1. okt 2009

Jani tak parada 🙂

zunka
autor
1. okt 2009

Janka, presne taký pocit mám aj ja, keď si na Dadu spomeniem. Ja keď som ráno v deň pôrodu začala cítiť kontrakcie, tak saom cleý deň jedla všetko čo mi prišlo pod ruku, lebo som vedela, že v pôrodnici mi nič nedajú. To bol akurát silvester, tak som zožrala asi 5 resňov už ráno, šalát, kapustnicu, ananás so šľahačkou a grankom, koláče,....no strašne veľa 🙂))) teraz sa na tom smejem
A Šimonko má ďalšie slovíčko v jeho repertoáry kchko- krtko - máme knižku a tú často čítame. A už chodíme iba za jednu ruku.

zunka
autor
1. okt 2009

Dadi, kedy si prídete pre fotky?

jajus
1. okt 2009

fiha Zuzka, to si sa poriadne najedla teda 😀 no ja som v ten deň vôbec netušila že pôjdem rodiť zjedla som asi len jogurt, ešte večer som si myslela, že to nič nieje ked mam bolesti v krížoch a idu do bruška. 😀 no a v noci sme frčali 🙂 ach to ubehlo

lucka23
2. okt 2009

dobre ranko. janka tobi je sikulo. my sme sa zase vcera naucili ako sa vola pani ucitelka. doma som dookola pocuvala hanka hanka. 😀 😀 😀

mne dnes o 11 nastupuje do porodnice kamoska a idu jej vyvolavat porod. inak patri k vam oktobrovkam dadi. taze som nervna aj za nu. 😀 uz viem ze cely den nic nespravim a budem len ocakavat sms od nej.

zuzi tak teraz som sa fakt pobavila na tvojom jedalnicku v den porodu. u teba bol klistir asi opodstatneny 😀 😀 😀

zunka
autor
2. okt 2009

Lucka, tak klistír to bola teda bomba 😀 a ešte presne o polnoci 😀 😀 - som sa sama seba hanbila 😀 😕 😀

lucka23
2. okt 2009

😀 😀 😀 zuzi skapem z teba ze sama seba som sa hanbila. 😀 😀 😀