Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

iwuskaaa
22. mar 2011

Máme prvý zúbok 😵 😵 😵 . Trošku vybočil od normy, pretože vykukol horný 😀 . Druhému tiež nechýba veľa a očnému takisto tiež nechýba veľa 🙂 . Ani neviem ako vyšiel, keby všetky tak krásne a bez problémov vyšli 😵 .

@strapanik myslíš? Podľa mňa nieje 😀 . Ale radšej nestrašme. Alebo sú také iba naše deti? 😝 😀
Súhlasím, krásne si to napísala 😉 .

@lucyliu no ono to bolo tak, že sme chceli vedieť, čo to bude, ale na 100% sme boli presvedčení, že nám povie, že čakáme dievčatko. Keď natočil monitor, ja som tam videla pipík 😀 , ale on sa usmial a povedal, že je to pupočná šnúra 🙂 . No ja som v tej chvíli pochopila a zmenila názor 😀 . A vlastne preto sme išli na 3D 😀

No prajem pekný dník, ideme sa pobaliť a pláááááááááááááááááávať, jupííííííííííííííííííííí 😵 .

jajus
22. mar 2011

jeeej tak Ivka aj vy ste už zubaty 😵 😵 no už boli tie dasienka poriadne podraždene a zubky sa len tak beleli 😵
Jakubko o zubkoch ešte nechyruje ale snať to tak plati, že mu potom dlhšie vydržia 😀
Ivka nielen vaše su take, ved si videla, aj Jakubko si vyžaduje neustalu pozornosť a nadhadzovanie na nožkach, prehadzuje sa ako žihadlo 😅 sedieť do nebude dlhšie ako 5 minut aj to je vela. 😵
@strapanik krasne si to napisala, presne su to najkrajšie chvile a treba si to naplno uživať. Presne aj medzi nami spava Jakubko a rano mi ide vytrhať všetky vlasy a doškrabana som akoby som sa pobila s mačkou 😅
My mame rituál pred kupanim polhodinku sa nahaname po posteli a lulkame, stiskame sa Jakubko sa schuli do klbiečka a ja ho akože hladam 😀 zbožnujem tieto chvile 😵 😵

@iwuskaaa ako bolo na kupani 😉 vraj ste sa stretli s mojimi chlapmi pred Lidlom 😵

lucyliu
23. mar 2011

@iwuskaaa no tak to teda muselo byť prekvapenie 😀 ale teraz je to ešte také milé čakanie a zvedavosť v rámci normy, ale pri druhom budem teda mega extra totál zvedavá, či bude párik 😀 😀
a tretí pokus neplánujete? 😉

jajus
23. mar 2011

@lucyliu ja po takych ťažkych pôrodoch určite neplanujem. Ale ako sa hovori nikdy nehovor nikdy 😀

jajus
23. mar 2011

@strapanik tak ešte raz všeeeeeeeeeeeetko najlepšiek , nech sa ti splnia všetky sny a priania 😵

iwuskaaa
23. mar 2011

@jajus na plávaní bolo ako vždy super, už sa teším na to zajtrajšie 😵 . Áno, stretli sme Tvojich chlapov, my sme išli do Lidl a Stanči s Tomáškom zatiaľ debatili s nimi 🙂 .
Ja by som bola zase rada, keby sa Tomáš prehadzoval ako žihadlo. Budete musieť ešte prísť, lebo ako ste odišli tak na druhý deň sa nám krásne pretočil a bez pomoci 😵. Takisto aj Lucasko keď k nám príde, tak je taký živší a vidieť, že druhé detičky ho ťahajú dopredu 🙂.

@lucyliu mega extra totál 😀 😀 😀 ...neboj sa, možno budeš chcieť nakoniec prekvapenie 😉 .
My tretie určite neplánujeme, nerada by som si zopakovala taký istý scenár mojich pôrodov, hlavne toho druhého a potom tie následky 😒 . Aj keď môj manžel sa tretiemu dieťatku nebráni 😀 . No ale ako aj Janka povedala, nikdy nehovor nikdy 🙂

lucyliu
24. mar 2011

@jajus @iwuskaaa no len počkajte, síce ste si mladé odrodili, ale za pár rokov budú vaši chlapi už riadni chlapi a možno zatúžite po malých voňavých sladko spiacich bábätkách 😉 a na zlé sa medzičasom zabudne 😉

ja som momentálne ko, včera prišla kamoška migréna a teda takéto hrozné to ešte nebolo, ale to asi preto, že inak si vždy buchnem tabletku, keď sa to len začína, pospím a som ako nová, ale tak teraz som nahratá. už je kus lepšie, ale stále mi bubnuje v polke hlavy 😢 neviem si predstaviť, ak ma to chytí, keď bude už bábo tu, ako to zvládnem. a vraj "ozajstná" migréna začína až po pôrode 😔

strapanik
24. mar 2011

Ja som to myslela tak, ze Natalka je narocnejsia hlavne, co sa tyka spania. Nezaspi bez prsnika a obcas to trva taaaaaaak dlho, casto sa budi v noci, obcas aj na dlhsi cas, v kociku mi malokedy pospi dlhsie ako polhodinu, potom bezim casto s krikom domov. Ked je nevyspata, tak je podrazdena, ale spat ani za svet. A dalsi problem je papanie, trosicku sa to sice zlepsilo, ale stale je to malo. A kedze papa vlastne len mliecko, tak si ho pyta kazdu chvilu, lebo na dlho jej nevystaci. A ja som z toho kojenia a nosenia a pod., tak unavena a znicena! Vcera som behala po doktoroch, skoncila som u ortopeda, ten ma poslal za rehabilitacnou. Mam tak pretazene krize, ze v noci ju ani nezodvihnem z postielky, ani nepolozim. Cez den, ked sa rozhybem, tak ju zdvihnem, aj ked s bolestami.
To ze aj vasi chalani su sintri a vyzaduju vela pozornosti, mi je jasne. 😀

@jajus Jani, este raz dakujem! Uz je zo mna zrela tridsiatnicka! Inac my sa tiez vzdy pred kupanim a aj rano nahaname po posteli. Rozbalime ju, polozime na nepremokavu podlozku, ona sa zacne hmyrit a my ju nahaname aj s podlozkou po celej posteli. 😀 A hrame sa tiez na skryvacku - hodim na nu tenku deku, potom ju akoze vladam, ze kde je Natalka skryta, a ona sa po chvilocke odkope a je cela vytesena. 🙂
Janka, Jakubko uz sedi sam? Co citam, tak on je silak, neprekvapilo by ma, keby sa uz dostal aj na vsetky styri. To padanie vlasov sa ti zlepsilo, ci nie? Ja som uz zufala! Jeden den dokladne povysavame a na druhy den vecer to vyzera, akoby sme tyzden neriadili. 😒

@iwuskaaa Ivka, neboj, Tomasko bude o chvilu tiez valat sudy. Musime sa uz konecne navstivit, chcela by som aj ja vidiet, ako bude Naty reagovat na svojho rovesnika.

@zvalka Mirka, Tamarka je rozkosna!!!! Taka mala princeznicka. Tu ciapocku a stucne si kupovala, alebo ti to niekto vyrobil? Ak ich budes predavat, tak si na mna spomen.

strapanik
24. mar 2011

@lucyliu Ja este jedno babo planujem. Ale najprv sa musim poriadne vyspat a dat si do poriadku chrbat 😉 . A roztiahnut byt. 😠
Ja som tiez mala pocas tehostenstva a aj teraz pocas kojenia zopar migren a bez tabletiek je to fuska. Ked je to uz na nevydrzanie, dam si Panadol. Uz ti aj zacina vykukat brusko?

lucyliu
24. mar 2011

@strapanik tak aj ja blahoželám, krásne okrúhle 😵 asi už po, ale tak o to viac srdečne 😉
uf, tie kríže tiež nič moc 😒 držím palce, nech sa ti to dá rýchlo do poriadku!
ja som panadol ani neskúšala, mne nikdy nezabral, mne normálne ani ibalgin nezaberie, mám špeciálne lieky proti migréne, ale tak tie si dlho ešte nedám
bruško mám veru už riadne 😲 ani som nečakala. jedna moja kamoška sa vydávala v 5. mesiaci a kto nevedel, tak by nezistil. ja už vyše týždňa nosím tehu rifle, aj keď som mm vravela, že je to taká hanba v 4. mesiaci, že sa ani nikomu nepriznám a teraz to tu už zverejňujem 😀 ja nemám rada bedrové gate, tak mám všetky také, že pomaly až pod pazuchu, už to tlačilo a väčšinu som zapla už len cez gumičku na gombík 😅
zo začiatku som jedla nepretržite a vôbec som nepriberala a teraz jem už normálne, ako pred tehu a nejako sa to na mňa lepí, bojím sa aj odvážiť 😝 😀

iwuskaaa
24. mar 2011

Ahojte, ja tu zatiaľ iba tak na skok, lebo mám pri sebe dve deti, na ktoré musím dohliadať 😀 .

@lucyliu ja som mala tiež včera neskutočnú migrénu, ani neviem ako som to zvládla s dvomi deťmi, kým prišiel manžel z práce ☹ . Viem, že som mala krátke spánky, ale nič viac, ešteže deti boli dobré. Potom išli vonku a ja som spala od druhej do piatej. Na šťastie to celkom prešlo, aj keď som si musela dávať pozor na strmé pohyby 😖 .
No a dnes opäť. Ale už som si šupla tabletku, aby som mohla ako tak fungovať 😝 .
Mne dobre zaberali homeopatiká Cephyl, ale tie u nás stiahli z trhu, nevieš prosím Ťa zistiť, či sú v Nemecku v ponuke? Ak áno, kúpila by si mi ich? To by som Ti bola veľmi vďačná 🙂 . Ale neviem, neviem, či ich budú mať aj u Vás.

@strapanik tak nech Ťa kríže čím skôr prejdú, tiež si vytrpíš svoje 😒 .
No veru musíme sa už navštíviť, mali by sme si určiť pevný termín asi 😀 .

No musím bežať, Dávidko sa niekde podozrivo ticho zašil a Tomáško sa chudák rozpráva sám so sebou 😀

lucyliu
24. mar 2011

@iwuskaaa ďakujem za tip, poznačila som si a spýtam sa v lekárni. tu v našej dedinke je len taká malá, tam veľké šance tomu nedávam, ale v meste sú také vymakanejšie. ak bude, tak ti ich jasnačka kúpim 😉
mávala si to aj v tehu? dala si si niečo? ja moc nechcem paralen, nemyslím, že by zabral, ale nejaký domáci prostriedok by bol fajn. rozmýšľam, či si nespravím kávu, už som ju nepila hrozne dlho, ale je to risk, dakedy mi vie pomôcť a dakedy to celé zhorší 😒
máš doma fakt veselo 😀

lucka23
24. mar 2011

@strapanik aj ja prajem vsetko naj naj naj k narodeninam, nech ti natalka robi len samu radost. 😵 a tie krize nech cim skor prestanu trapit, musi to byt hrozne venovat sa 100% malej a nebyt pri tom fit.

@lucyliu
@iwuskaaa vam nech zase prejde ta hnusna migrena.

inak ja som tehu gate zacala nosit od nejakeho 11tt. ani nie koli tomu ze som mala brusko ale strasne mi vadili vsetky gate v pase. tak som si dala tehu gate a bol klud.

uz ani neviem co som chcela, bezim varit obed 😀 😀 😀

zvalka
24. mar 2011

@strapanik dakujeme mirka 😵

ciapocku urobila mamina, stucne mam z HMka. ak budem predavat, dam ti vediet 😉 len stucne hadam este ponosime trosku, to su take uni 😵 😵

dam par foto, ze ako rastieme 😵 zajtra mame 16 mesiacov - neuveritelneeee 😕 😵

a ako sme zacali chodit von bez kocika na pesky, tak ked stretne kocik, tak krici Baaaaba a nazerala by, a trepala by sa hore :-/ tak si to videla, no aspon vies, co ta caka. inak mam uuuplne uzasne dietatko, ale tieto obcasne situacie....

jajus
24. mar 2011

@strapanik Jakubko krasne sedka už aj sam ale ešte ho potočí sem tam do strany, ked sa nahne po hračku 😅
Štvorkovať asi budem už čoskoro nohami sa krasne posuva ale ručičky ešte nevladze posuvať, tak mu stoja na mieste 😀 ale a ked ho potiahnem za ručky aby sa z ľahu posadil ,tak sa rovno postavy.
My to mame opačne ako vy Ivka a Mirka, Jakubko je na prsniku stale zavesený v noci, aj každu hodinu a pol, ale cez deň nie to sa kojime tak 3krat občas 4krat. Ja by som dnes taaaaaaaaaaaaak spala 😝

jajus
24. mar 2011

@zvalka mala je zlatučka a poriadne veľka ako to leti 😵

lucka23
24. mar 2011

janka tak to sme na tom dnes rovnako. uz dlho sa mi nechcelo tak spat cez den ako dnes. normalne som zaspavala po sediacky. 🙄 len ako som sla po lukaska do skolkytak ten ma hned prebral. 😀

lucyliu
24. mar 2011

@lucka23 ďakujem, gebuľa ma bolí ešte stále, aj keď som pol dňa prespala, ale oproti včerajšku je to už ako šteklenie 😉
a vééééľmi si ma potešila s tými tehu gaťami. akože veď o nič nejde, to je jasné, len u nás v téme sú väčšinou baby nešťastné, že ešte nič nevidno a kamoška mi minule zahlásila, že začala tehu veci nosiť na začiatku 8. mesiaca, tak už som mala trošku traumu 😅 a tak zase, aj som sa na tú tehotenskú módu tak tešila, tak nech si ju aspoň užijem 😀

@zvalka to je nádherná bábika 😵 ja som teraz totál namäkko zo všetkých detičiek, ale toto je fakt kočka 😉 a tie očká, wau, tie už určite zostanú 😵

vrn
24. mar 2011

Ahojte, mozem sa trosku pridat? Manzel robi vo Zvolene ale byvame v Nitre, no zaciname riesit stahovanie kedze cakame druhe babo.
Zvolen velmi nepoznam, preferujete nejaku lokalitu na ktoru sa mame sustredit? Rozmyslali sme aj o prenajme alebo kupe domu niekde v blizkom okoli Zvolena s dobrym autobusovym spojenim.
Viete mi poradit aj ako ze to u vas so skolkami, nejakymi peknymi ihriskami a pod.? Funguje tam materske centrum? No jednoducho akekolvek infosky privitam........

iwuskaaa
24. mar 2011

@lucyliu ja som Cephyl užívala aj v tehotenstve, sú to jediné lieky, ktoré mi vedeli zabrať. Dostala som sa k super homeopatke, dá ma dala do poriadku, no po pôrode sa migrény začali objavovať opäť. Teraz nemám času ísť k nej, aj keď ten by som si nájsť mala 😒 .
Skús mi to teda zistiť, či sa dá zohnať v Nemecku, ak áno, to by bolo super!
Dnes som si napr. dala MIG 400, viem, že by som to nemala, ale trpieť dva dni po sebe, keď mám doma dve deti, je neúnosné ☹ .
Káva je vraj spúšťač migrény 😖 . Mne ešte zvykne zabrať cukor kryštálový s citrónom...na lyžičku dám cukor a vytlačím do toho citrón, je to super, to si dám aj dve, tri dávky a zvykne mi to pomôcť, ale musím si to dať hneď na začiatku ako začnem cítiť bolesť.
Vyskúšaj 😉 .
@zvalka Tamarka je úžasná a aká veľká 😕 . Fakt ten čas rýchlo letí, vidíme to na deťoch ako starneme, je to pravda 😀
@lucka23 ďakujem 😉 ...už odišla, len keby to bolo navždy 😔
@vrn vitaj medzi nami 😉 . Čo sa týka Zvolena, ja neporadím, bývam v Detve. Väčšina nás nieje zo Zvolena, asi by sme mali zmeniť názov témy 🙂 😀

annie13
24. mar 2011

@vrn tazko odpoved ked nevies kde budete byvat v blizkosti Zvolena je aj Stozok odtial je lucka23, ze a tam je tiez skolka
v okoli este Dobra NIva, Kovacova, Lukove, Zolna vela je toho tam sa teraz stavaju nove domceky aj predavaju stare a vsade v tychto obciach su skolky
v ZV ako meste je skolok vela ci uz sukromnych alebo statnych ale zato aj deti je tu dost my sme priamo z mesta momentalne a v poradovniku sme boli 67 od vlani v septembri by sme mali nastupit preferruje sa najma ci ide maminka do roboty takze ak bude zase vela deticiek ako vlani tak mi maleho nevezmu kedze som doma s mladsou dcerou
materske centrum je v ZV prave na nasom sidlisku boli sme tam 1x ale ze by nas to nejak ocarilo sa neda povedat viac sme ani neboli dcerka bola este na to mala, bolo tam chladno,
ihriska detto ze by tu bolo nejake velke pekne eee zial, take klasicke po sidliskach v meste ani neviem ze by bolo, tu na zapade sa ma stavat nejakych SC do konca roka tohto a tam aspon v planoch to je bude nejake velke ihrisko podla obrazkov krasne ale je marec a nezda sa mi ze by sa nejak ta stavba pohla
takze asi tak

lucka23
24. mar 2011

@vrn ahoj a vitaj medzi nami. 🙂 ja som byvala vo zvolene konkretne na sidlisku zahonok ale po svadbe som sa prestahovala k manzelovi do stozku. ja ak by som si mala vybrat byvanie vo zvolene urcite si vyberiem znova zahonok pripadne sekier. su to sidliska pri priehrade a je tam vsetko po ruke nemusis byt odkazana na auto. od skolky, skoly, lekarov, posty, obchodov. proste strasne rada by som sa tam vratila ale to asi uz nikdy nebude mozne. 😔 v dedine kde teraz zijem sa stavali nove bytovky takze obec sa dost rozrastla co som rada lebo doteraz to bol des. nic tu nebolo. prislo sem kopec mladych rodim s detickami takze konecne to tu zije. 😀

vrn
25. mar 2011

@lucka23 dakujem, takze Sekier, Zahonok, Stozok a znamych mame vo Zv.Slatine 😀 Ak este niekto prida skusenosti budem rada. Cez vikend sa tam chceme ist pozriet, tak aspon budem vediet na co sa sustredit.

lucka23
25. mar 2011

@vrn nie je zac. slatina je len kusocek od zvolena, stožok je uz nejakych 18km. prajem aby ste sa dobre rozhodli a boli spokojni. 😉

strapanik
25. mar 2011

@iwuskaaa Tak pridte v pondelok doobeda, co ty na to? Pozerala som na FB vase fotky z plavania a ocividne si to uzivate. 😉

@iwuskaaa @lucyliu s tou vasou migrenou to musi byt strasne!!!! 😝

jajus
25. mar 2011

@vrn ja tiež nie som zo Zvolena ale z DT takže neporadim. Ale zo Sekiera mam svokrovcov a mne sa tam tiež velmi pači, maš sa tam kam isť prejsť. Asi tam by si vybrala byvanie ak by som uvažovala o ZV. Zapad mi už pride hroooozne panelákový tam byva švagrina a ked niečo potrebuješ musiš utekať do centra.

@lucka23 môžeme prisť cez vikend? či sobotu alebo nedelu by som upresnila ale najskôr v nedelu po obede ked vstane Jakubko.

lucyliu
25. mar 2011

@iwuskaaa to je jasné, ja by som si hneď niečo tresla. stále ma bolí, ale už je to fakt skoro nič, len nesmiem prudko pohnúť hlavou 😝 ja som aj včera študovala tie lieky, na jednom píšu, že môžu aj tehotné do 6. mesiaca, ale predtým sú tam dve strany nežiaducich účinkov, takže asi by to pre mimi nebolo nič moc 😖
o tej káve som počula, ale mne niekedy vie pomôcť, keď ju vypijem v správnom čase. inokedy ma dorazí 😝
počula som, že citrón do kávy, ale neviem, nemám odvahu to vyskúšať. ale toto s cukrom a citrónom nepoznám, nemáme doma citróny, inak by som hneď skúšala.
ten cephyl tu v lekárni nemali, ale to som čakala, len ženské skúšala aj v pc hľadať, či sa dá objednať a nič jej to nenašlo, no dúfam, že v meste pochodím lepšie 😉

@vrn tak aj tu sa stretávame 😉 ja som bývala vo zvolene priamo v centre, na štefánikovej ulici, to je hneď pri námestí. čo sa týka zvolena, tak podľa mňa v posledných rokoch opeknel, odkedy je tam pešia zóna a ešte všeličo je ďalej plánované, tak to hádam bude ešte lepšie 🙂 ja by som asi išla bývať na sídlisko západ, ako aj
@annie13, máš to blízko do mesta, aj pešo sa dá, ale máš tam aj lekárov, poštu, obchody, všetko, čo treba, môžeš sa pekne popri hrone prechádzať, je tam metro, tesco a stavia sa veľké nákupné centrum, relatívne blízko je kaufland, ja by som asi brala to 😉 čo sa týka zariadení pre detičky, to ti žiaľ neporadím, nejak som to neriešila, keď som tam ešte bývala 😀

jajus
25. mar 2011

ja som myslela zlatý potok 😅 , zapad je podla mna tiež super kusok od mesta a už je tam kooopec obchodov, škôlka aj škola. Preliezky len medzi barakmi ale aspoň niečo. 😀

lucka23
25. mar 2011

@jajus strasne rada by som vas privitala tento vikend ale zajtra mame oslavu takze pride cela majova rodina. doobeda robim kremesku a slanu tortu a poobede pridu. a v nedelu sa chystame k nasim kedze sme tam cely tyzden neboli. ☹ joj mrzi ma to. ☹

jajus
25. mar 2011

lucka nevadi tak inokedy vas prideme pozrieť, ale ak môžme tak by sme sa po vecičky stavili, môžeme zajtra okolo pol 10tej mame cestu do BB ideme popozerať sprchovacie kúty, a obklady do BB.