Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

zvalka
13. máj 2011

@iwuskaaa Ivka, presne, ako pises. 🙂 to uz len potom bude kolotoc povinnosti 😲 uzivajme si to este 😵 a tiez nechapem, ako je mozne, ze Tomasko bude mat 9 mesiacov uz 😵 😵

a kedy zacala Taminka chodit si pamatam presne aj ja - da sa to pripisat k datumu 15.dec. - svokor mal narodky 🙂 a vtedy sa tak osmelila, ze sa aj sama vybrala do priestoru 😵 😵

jajus
14. máj 2011

ahojte babule, Ivka sanka dole 😀 no ja mam pocit, že čim som doma dlhšie, tým mam horšiu pamať. 😅 zabudam aj to čo som mala pred hodinou.
A to na škole som musela mať v hlave strojarske tabuľky, teraz mam ....
Jakubkovi inač vyšiel 3 zubok, takže si viete predstaviť chorobu a ešte aj zubok. 😔 chudatko moje. Ta choroba sa zubkom znasobila, dokonca mal aj hnačku. Ale už je dobre, ma sopliky a trošku kašel.

Neviete mi poradiť nečo na hrdlo aby ma prestalo draždiť na kašel. Doktorka mi dala len penicilin a vraj môžem nanajvyš bioparox a ani do nosa mi nič nedala, vraj môžem len mar a to je naprd. Mam upchaty nos a ked si lahnam alebo idem kojiť koniec, začne ma štekliť v nose a hrdle a už musim kašlat.

lucka23
14. máj 2011

@jajus joj tak sa trapite s chorobami. ☹ ja som si pocas tehu davala do nosa muconasal v spreji. cele tehu som mala upchaty nos a v lekarni mi dali toto. a pouzivam ho do teraz. a na hrdlo netusim co sa moze ked kojis.

zvalka
14. máj 2011

@lucka23 muconasal sa moze pocas tehu?? 😕 pocas kojenia sa nemohol, to viem.

lucka23
14. máj 2011

@zvalka od 3 mesiaca ano. mne ho moja dr schvalila. citala som etraz letak a ano je tam ze okrem prvych 3 mesiacov sa po porade s lekarom moze pouzivat. aj pocas kojenia. 🙂

jajus
14. máj 2011

@lucka23 neviem ja som sa pytala a vraj môžem len mar 😠 tak huhnem ako slon ale nahrievam sa biolampou, tak snať to pomôže.

zvalka
14. máj 2011

@lucka23 fiiiha, no tak teda super 😉 lebo tiez ked som kojila a bola chora, tiez som tusim nic nemohla, len tieto mary...

iwuskaaa
15. máj 2011

Janka, prajem Vám všetkým skoré uzdravenie 😉 . Jakubko je už malý šikovníček, pozerala som fotky 🙂 .
Iné kvapky a tabletky sa môžu užívať počas dojčenia a iné počas tehotenstva, niekedy je ešte horšie vybrať niečo pre dojčiace matky ako pre tehotné. Ja som tiež užívala Muconasal, nos som mala vkuse upchatý. Ale teraz si Janka kľudne môžeš dať Bioparox. Biolampa je tiež super vec, tá určite pomôže.
My ju používame denne aj teraz pri Tomáškovi 🙂 .

strapanik
18. máj 2011

Joooooooj, uz nech jej vylezu tie horne zubky!!!! Uz tyzden nespapala absolutne nic, len ju kazdu chvilu kojim, hnackuje, obzuva nielen svoje prsty ale aj moje (predvcerom ma dokonca uhryzla do lica), je nervozna a zle spava v noci.
A este chcem, aby konecne zlozili lesenie z nasho panelaka, aby som si po osmich mesiacoch mohla konecne vyvesit pradlo na balkon.
A na zaver trosku veselsie - strasne ma bavi pozorovat Natali ako objavuje svet. 😵 Vsetko musi preskumat. Ten vyraz, ked zbada nieco nove a dostane sa k tomu je uzasny. 😀

@jajus Dufam, ze ste uz zdravy.
@lucka23 A u teba dufam, ze sa dobre citis a babo je v poriadku.

lucka23
18. máj 2011

@strapanik mirka dakujem, po dnesnej poradni vsetko oki. 😵 dalsia poradna az o mesiac. 😵 len mi byva dost zle. sice nezvraciam ale je mi strasne tazko nic nejdem do seba dostat. uz klen pomyslenie na jedlo mi nerobi dobre. tak som v strese aby bublina mala vsetko co potrebuje. ufff uz nech je toto obdobie za mnou a mozem si to zacat vychutnavat.
prajem vam aby natalke zubky rychlo vysli aby sa uz chudatko nemusela trapit.

zvalka
19. máj 2011

@lucka23 no tak super Lucka. ja som tiez hrozne malo jedla pri tehu, som mala nechutenstvo velke, a bala som sa, ci ma dost zivin, ale ona si pobrala z mojho tela, co potrebovala. ale je fakt, ze som brala vzdy nejake vitaminy... neexistuju ani v nejakej kvapalnej podobe? pytala si sa?

lucka23
19. máj 2011

@zvalka hej pytala. ja nepotrebujem v kvapalnej forme stacilo aby sa mohli podrvit tie tabletkove. ale v lekarni mi povedali ze sa to musi jest v celku. a to aj pri najväcsej snahe nedokazem. 😔 takze budem nadalej dufat ze bublina ma vsetko co potrebuje a o nic ju neuberam. 🙂

zvalka
19. máj 2011

@lucka23 ved nejake vitaminy v kvapkach som myslela. to viem, ze sa tabletky drvit nemozu.. 😒

iwuskaaa
19. máj 2011

Ahojte babenky,
Lucka, ja si neviem ani predstaviť, čo je to mať tehotenské nevoľnosti, ale prajem ti, nech ťa čím skôr prejdu a toto krásne obdobie si môžeš začať vychutnávať plnými dúškami 😉 . Snaž sa papať veľa zeleniny, hlavne zelenej, kvôli kyseline listovej, prípadne si kúp v tabletkách, tie sú maličké, to určite zvládneš spapať 😉 .
Ja sa dnes cítim úplne figu, som nachladnutá, mám poriadnu nádchu a ku tomu všetkému sa mi parádne krúti hlava, už len tak čakám, kde sa zložím 😒 . Ešteže detičky spia a ja si môžem aspoň trochu oddýchnuť.

strapanik
19. máj 2011

Ja si viem velmi zivo predstavit tehotenske nevolnosti - bleeee!!! Uzila som si svoje. Tiez som sa musela nutit do kazdeho susta, zvracala som, no proste katastrofa. Aby som mala aspon nejake vitaminy, tak som brala tabletky. Lucka, neboj sa, Bublinka si zoberie, co potrebuje. Pokial je v poradni vsetko OK, tak sa vobec nestresuj, co najviac oddychuj a jedz cokolvek na co mas chut. O par tyzdnov ti uz bude super a budes si uzivat tehulkovanie. Dnes som na prechadzke sledovala, ako je v DT opat vela tehuliek. 😉
Ivka, liec sa! V tomto pocasi predsa nemozes byt chora, vonku je uplne super. Nech ti to do zajtra prejde.

strapanik
19. máj 2011

Baby, nemate NAHODOU niektora manducu alebo podobny nosic? Chcela by som vyskusat, ci by v tom ten moj maly zbojnik vydrzal.

jajus
19. máj 2011

ahojteeeeeeeeeee, tak ja nemam vôbec čas sem nakuknuť Mirka aj Jakubkovi idu zubky, min. tyžden mu vyšiel dolny a teraz ide tiež dolny, katastrofa, nič nespi ak tak veľmi malo, je nervozny, slince, ma sopliky, hnačku no asi všetko čo pri zubkoch môže mať okrem teploty klop-klop. ☹ aj my sa v noci kojime asi každu hodinu už som ako angorak 😠
Ale už sme naštastie všetci zdraví.

@lucka23 supeeeeeer, že je všetko v poriadku. Lucka ta nevolnosť vie potrapiť, ja som zvracala do 16tt 😝 aj pri Tobikovi aj Jakubkovi. Tak nech ti to rychlo prejde. Kup si homeopatika alebo maju lizatka proti nevolnosti.

@iwuskaaa lieč sa, my sme chceli urobiť v nedelu kavičkove a kolačikove posedenie na terase. Opekačku rušime ved stači ked sa stretneme dame kavu a kolačik a pokecame. Aj to budeme pri našich šidlach radi, že zvladneme 😀

jajus
19. máj 2011

@strapanik ja nemam mam len tu tenku LILIPUtku a to je už aj Jakubkovi mala 😀

zvalka
20. máj 2011

@strapanik ja mam manducu, tak si mozes vyskusat 😉

iwuskaaa
20. máj 2011

Ahojte baby, tak prajem vám, aby ste mali čo najrýchlejšie po "zubatých" trampotách 😉 . Aby detičky netrápili a vy aby ste sa vyspali 🙂 .
Mirka, potom mi daj vedieť, či zapôsobila manduca na Natálku, ja tiež nad tým uvažujem, lebo nie vždy sa mi chce navláčať kočík, tak niekedy by som dobre využila napr. nosič, čo len do obchodu na skok skočiť.
Mne je už na šťastie trochu lepšie, aspoň hlava nebolí. Ale dnes mi dala zabrať, okrem toho som bola celý deň sama s deťmi, Stanči oslavoval ešte 30tku v robote 😝 .
A ku tomu to otrasné počasie. Dúfam, že zajtra bude pekne, lebo chceme grilovať.
Janka, tak ak budete fit, nebudete mať nič v pláne a bude pekné počasie, ozvite sa 😵

strapanik
21. máj 2011

@zvalka A ako si s nou spokojna? Vydrzi tam Tami? Rada by som ju vyskusala. Dobehneme my k vam, alebo sa vy zastavite u nas?

To mizerne pocasie ma tiez vcera vytacalo, Natalka bola ako z divych vajec. Ale podarilo sa nam ist 2x vonku v kratych chvilkach, ked neprsalo.

zvalka
22. máj 2011

@strapanik ahoj, som spokojna. len tami bola narodena v novembri, tak v zime som ju von v tom malinku nenosila, a potom sme chodili vacsinou kocikom. ale doma som vyuzivala, teraz ju uz pouzivame na chrbte. aj suseda si ju kupila a stala tam malu vlaci - ma septembrovu, cize ako tvoja natalka cca. 😉

neviem, kedy pojdeme do Detvy, pripadne by sa zajtra mozno mm zastavil u vas a donesie ju. len asi na vikend ju budeme potrebovat, tak by ste si ju do piatku mohli poskusat. 😉

jajus
22. máj 2011

ahojte babule,

@strapanik ja neviem aj ja som rozmyšlala nad manducou ale Jakubka ked som nosila v babyšatke bol dosť spotený a pri týchto horučavach ak ma byť v manduce určite sa poriadne spoti. Tak som sa rozhodla, že nebudem vymýšlať a budeme sa voziť v kočiku a v kolobežke mame Leonarda. Natalka by nevydržla v takej kolobežke?

iwuskaaa
23. máj 2011

Ahojte 🙂 ,
pekný pondelok vám prajem 😉 .
Janka ako sa máte?
My sme dnes ráno boli už o siedmej u Dr., Tomáškovi brali krvičku kvôli krvnému obrazu, dúfam, že to železo už bude mať lepšie 🙂 . Na obed by mali byť výsledky. Zajtra ideme na kontrolu do rizikovej poradne, som zvedavá, čo nám pani Dr. povie 😕 . Janka, vy kedy idete s Tobiaskom, už len v 4 rokoch?

Baby, chcela som sa opýtať, neviete o nejakých akciách pre deti, ktoré budú usporiadané ku dňu detí? Myslím, že už budúci víkend by mohli nejaké byť, keď deň deti pripadá na budúcu stredu.

Lucka ako sa držíš?

arimzv
23. máj 2011

ahojte
akcie pre deti - ZV - teraz v sobotu bude poobede rozpravkovy les na Pustom hrade
o tyzden 4.6. bude MDD na namesti
1.6. otvaraju Hobby obchody pri McDonalde - maju tam byt aj nejake atrakcie, aj skupina Desmod, cize aj nieco pre maminky 🙂

jajus
23. máj 2011

@iwuskaaa tak držim palce aby bola krvička v poriadku. My sme už ok len Jakubkko ma sopliky ale len trošku, ten zubok nie a nie vyjsť von 😠 . Mohli by sme urobiť tu akciu kavičkovu, vo štvrtok nie?
My až v 6rokoch, boli sme v troch.

iwuskaaa
23. máj 2011

@arimzv ďakujem 🙂 . A toho 4. 6. nevieš od koľkej začína program?

@jajus Janka, nám sa vo štvrtok nedá, chodíme plávať 😒 . Na iné dni zatiaľ program nemáme, tak ako sa vám bude dať, prišli by sme 🙂 .
Ďakujem 🙂 . Dúfam, že už to bude ok a nebude musieť brať železo.

arimzv
23. máj 2011

http://www.zvolen.sk/?id_menu=0&module_action__...
toto som este objavila na nedelu tuto

kukala som na stranke zvolena toho 04.06., ale neni to tam

http://www.zvolen.sk/?id_menu=0&module_action__...
tak to skusim pozriet dneska a dam vediet - ci som to ja vobec dobre pozerala 🙂

jajus
23. máj 2011

@iwuskaaa zajtra sa držteeeeeeeeee 😉

strapanik
24. máj 2011

@zvalka To by bolo super, keby sme mohli poskusat. Mohli by sme sa teoreticky zajtra u teba pre nu zastavit?

@iwuskaaa Ivka, ako ste dopadli u lekarov?

Ja uz fakt neviem, ako Natalku motivovat k jedlu. Uz mi nespapa ani Vigantol v mliecku z lyzicky. Predtym sa na to uplne vrhala. Pecivo a piskotku okamzite zahodi. Ak jej nieco strcim do pusy, ked sa hra, tak ju takmer napne. A mna cucka kazde 2 hodiny, pripadne castejsie. ☹