Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

iwuskaaa
8. okt 2009

Dadi, som rada 😀 ...
No a povedz mi, ktorý chlap sa správa normálne vzhľadom na svoje vek? Asi žiadny, alebo ak áno, tak česť výnimkám 😀

lucka23
9. okt 2009

ahojte. ja som dnes ostala doma. lukas vstal o 5 rano a supol sa k nam do postele ale uz nezaspal a bol nepokojny. a ked sme uz mali vstavat tak zacal plakat a neslo ho utisit. aj sa mi zdal teplejsi ale kedze niekam odpasol teplomer nemala som mu ako nzmerat teplotu. ked sa ani po hodine neutisil a nechcel zo mna zliezt tak som to vzdala a nahlasila si dovolenku. teraz uz je v pohode tak neviem co to bolo rano ale tak aspon budeme jeden den vsetci spolu doma. 😵

kodada
9. okt 2009

u nas vsetko po starom, nic sa nedeje 😒
lucka tak mas pred sebou volny piatok, super, tak si to uzite, verim ze to bol len taky Lukyho vymysel, ako ta zdrzat doma 😀

zunka
autor
9. okt 2009

Dadi, tak ok, môžem ďalej pracovať. Len som nakukla, či tu už neopisuješ kontrakcie.

iwuskaaa
9. okt 2009

Dadi, všetko je ok? 🙂 😀
Lucka, možno Lukáško nechcel ísť do škôlky a takto si to všetko pekne premyslel 🙂 . A maminke chcel dopriať voľný piatok 😉 🙂 .
Tak si ho užite a takisto aj celý víkend 😉 . A tešíme sa na utorok 😵

kodada
9. okt 2009

kontrakcie nie su, len depka ... dnes je to rok co mi zistili MA 😒

iwuskaaa
9. okt 2009

Ale Dadi, prosím Ťa. Nemôžeš byť smutná, teraz sa musíš tešiť 😉 . Mysli na to, že o pár dní budeš držať vo svojej náručí všetok poklad Tvojho sveta 🙂 😵 ...tak hlavu hore 😉

jajus
9. okt 2009

ahojte, dadi len klidek, juj ved budeš mať nádherne miminko už čoskoro 😉 😵 musiš sa teraz tešiť na drobčeka no babule tak ma navnadujete týmto čakani na drobčeka, že už aj ja chceeeeeeeeeemmmm byť tehulka 😀 😀 a držať krásne, vonavučke miminko v rukách 😀
niežeby tobinko nebol vonavučky stále vonia ako miminko, tu vônu zbožnujem a preto si ho stále stískam ale už je veľky chlap a povie mama nerob 😅
Ivka no mohli aj krajšiu prezývku vymyslieť neviem podla čoho ju dali 😅

zvalka
9. okt 2009

jajus 😀 no ty si uz pekne nalomena 😉 vies co? ale ozaj, najskor vybav navstevu v Anglicku, lebo aj moja kamaratka bola tehu, a isli do Pariza letecky a veru aj potratila - vplyvom tych tlakovych rozdielov.. ☹ ale nastastie otehotnela potom a uz sa asi 6 tyzdnov tesi zo zdraveho chlapceka 😵
takze janka pekne podovolenkuj a potom az hor sa na emmku 😉 😵
juuuj, a ja si zacinam pomaly aj uvedomovat, ze co sa to vlastne deje 😅 🙂 ze budem mat doma malicke dievcatko vonave ruzove 😵 😵 😵 ak to teda nebude prekvapko a nevykluje sa z nej chlapcek 😅 😀 to hadam nie. ale dost pomaly mi to dochadza stale, lebo ani brusko este nemam nejake extra velke, zatial som pribrala len 3 kg 😅 😕 ale doky povedal, ze to nie je problem, tak dufam, ze nie je 🙂 hadam malicka si zoberie zo mna vsetko, co potrebuje 🙂

jajus
9. okt 2009

😀 mirka poriadne ma tu lamete 😀 už sa veru teším. 😀 Ano absolvujeme dovolenku v Anglicku a potom šup na Emku 😀
To nevadi že si pribrala len 3kg ešte priberieš ku koncu a dada tiež vela nepribrala. Su ženy ktore priberu viac (ja som prikladom 25kg ale aj moja mamina pri všetkych pribrala viac ako 20kg) a niektore máličko ale malemu drobcovi to nevadí on si vezme od vás čo potrebuje. Aspoň nebudete mať čo zhadzovať. 😀

kodada
9. okt 2009

tak hlasim sa aj vecer ... na bojovom poli klud 😉
ja viem ze to malo svoj vyznam, preco som o to babo prisla ... ved inak by som necakala nasho drobceka, na ktoreho sa uz velmi tesim ... ale aj tak, nejak to na mna dnes doslo, trochu som si porevala ale uz je dobre 😎
jani, radsej si uzite dovolenku a potom hor sa na snazilkovanie

otazocka k porodu, v com ste rodili, ja rozmyslam nad nejakym starym trikom, co by som potom zahodila, ved ak mi hned prilozia maleho ... teda prikladaju babo hned, ci ho najprv zoberu umyt?

zunka
autor
9. okt 2009

Dadka, ja som mala nočnú košenu takú po kolená a veru ma to ani nenapadlo, že si ju od malého zašpiním,....vidíš a to tú najkrajšiu najnovšiu som si dala 😕 ,....no ale keďže bol malinký modro-fialový a iba krochkal ako prasiatko, tak ho zobrali vedľa trošku zkriesiť, no a potom ho doniesli krasnučkého čistučkého - aj kohúta mu vyčesali. A z pôrodnej postele som videla rovno na umývadlo a ten stolík, kde ho obliekala.

kodada
9. okt 2009

krochkal ako prasiatko, Zuzi ty tak vies vsetko pekne opisat 😀 😀 😀

jajus
9. okt 2009

dadka ja som tak isto ako zuzka mala nočnu košelu, ale tiež kedže bol tobino priduseny pupočnou šnurou najskôr ho ratovali a aj mi ho sestrička podavala ja som natiahla ruky a lekárka ju zastavila, že by ma umazali tak ho rýchlo išli umyť.... (nestihla som ani povedať, že mi to nevadi ked sa umažem, len nech mi ho dá )a potom mi ho priniesli a hneť priložili k prsníku nááááááááááááádddddherný pocit (všetko mam zdokumentovanééééé)

iwuskaaa
9. okt 2009

Dadi, sme radi, že nám dávaš hlásenia 😀 😀 😀 ...Daj si staršiu košeľu, ktorej Ti nebude ľúto, nám tak poradili na profylaxii 😉
Zuzi, Ty si aký prípad 😀 . Vraj krochkal ako prasiatko, tak ho zobrali skriesiť 😀 . Môj zlatý Šimonko 🙂 .

lucka23
9. okt 2009

ahojte baby. ja len na rýchlo nakukam ci u dadky nic. doma mame pohoptovost, maly je chory. od obeda teplotuje, kasle, chripi. ☹ kedze sme teplotu memali uz rok a pol normalne ma to vykolajilo ☹ ked mu dam nurofen tak mu to stiahne na take 2 hodky ale aj tak ma vzdy aspon 37,2. ja len dufam ze zajtra bude aspon o troska lepsie. lebo neskutosňcne bojujeme pri kazdom merani a podavani liekov. to je desne co vyvadza. ☹

jajus
9. okt 2009

lucka moja tak rýchle uzdravenie lukáškovi prajeme 😉
My mame zajtra vinobranie u svokrovcov, no moc sa mi nechce v takomto počasi 😅 a maleho musim nehať so starkou a krstným ocom. No aspoň si ho užiju. Môj muž je asi tehotný len sa cpe a cpe ja len kukam kam to všetko dáva 😀

kodada
9. okt 2009

lucka tak ze rano nesimuloval, uz to drobec asi citil, ze na neho nieco ide ... prajem mu skore uzdravenie 😉

iwuskaaa
9. okt 2009

Lucka, tak Lukáškovi prajeme skoré uzdravenie, nech ho choroba rýchlo opustí 😉

kodada
10. okt 2009

ahojte ... tak hlasim vsetko po starom 😉

lucka23
10. okt 2009

baby dakujeme. no mame za sebou vyjazd na pohotovost. malemu som celu noc nesla zrazit teplotu a k tomu sa pridal otrasny kasel. taky echt prieduskovy. strasne to pocuvat chuda moje male 😢 no a od rane veselo teplotujeme dalej tak som dala teraz diazepam a zaspinkal. len on vobec nespolupracuje to je najhorsie. sirup vypluva aj ked mu ho dam do caju. ☹ uz som z toho na pokraju zrutenia lebo tu teplotu ma vlastne vkuse uz cez 24 hod a nenecha si pomoct. aj ked si nanho sadnem a nasilu mu to davam tak polku mam vsade po sedacke a obleceny. teraz som ten diazepam zakamuflovala tak ze som mu ho dala do caju a pred nim som mu tam naliala kusok kofoly ktora mu to zafarbila tak si myslel ze pije tu. a odmerat teplotu tiez nemam sancu ale väcsinou ma cez 38,5 ale to este teplomer nepipa takze mozno ma aj 39. pred spanim sa stazoval na hrdielko. neviete co mu na bolest hrdla mozem dat?

iwuskaaa
10. okt 2009

Lucka tak máte starosti 😒 . To ma mrzí, horšie je to, že nechce spolupracovať, ale to je asi väčšina detí taká 😖 . Na to hrdlo si mu neskúsila dať homeopatiká Homeovox? Alebo by som vyskúšala trochu medu. Myslím, že med by to mohol stiahnuť, mňa tiež keď bolí hrdlo, dávam si med. Nám na kašeľ perfektne pomohol med s cibuľou. Cibuľu som nakrájala na drobno, pridala asi dve PL medu a po chvíli sa začala tvoriť taká redšia kašička, ktorú som malému dávala. A fakt to pomohlo, na druhý deň bol viditeľný rozdiel. To mi poradila kamoška, ktorá je od maličká "prieduškárka"...

Dadi, je poobede, všetko po starom? 🙂 😀 ...

lucka23
10. okt 2009

ivka tie homeopatika som este neskusala lebo to sa zacal stazovat len poobede a to uz asi otvorenu lekaren v Dt nenajdem. tu cibulu poznam minule mi to bastil jedna basen teraz to uplne odmieta. este skusim ten med. 😔

kodada
10. okt 2009

ivi vsetko po starom ... ja som cakala ze sa to pride dnes, lebo som musela zostat sama doma a vsetci sli do Ziliny ... ale nastastie nie, aj ked som tomu davala len takych 10 % ... uz su naspat a nic sa nedeje 😎

iwuskaaa
10. okt 2009

Lucka ako? Už je lepšie? Mala si sa ozvať, ja homeopatiká držím doma stále...
Dadi, tak 12. ešte nieje 😉

kodada
10. okt 2009

ivi dnes som mala prvy termin 😉

iwuskaaa
11. okt 2009

Ahojte 😉 ,
Dadi dnes si nám buď zabudla dať hlásenie o stave, alebo si nestihla? 😉
Na nás ide asi choroba ☹ . V noci spal Dávidko tak zle, asi ako ešte nikdy 😒 . Vkuse sa budil, bol umrnčaný, "spal" medzi nami, čo sa nestáva. Už som mu počula na hlase, že nieje v poriadku a veru aj soplíky sme už odsávali. Dala som mu preventívne Calpol (paracetamol), tak uvidíme ako bude. Do kelu, toto počasie je na vine určite 😖 .
V piatok máme naplánovanú cestu do BA, tak niečo sa po...musí 😠

jajus
11. okt 2009

ahojt babenky my sme mali nabeh na sople a aj očka mal skelene a šla som do lekárne tma mi poradili oscilococcinum- to je proti chrípke a na imunitu dáva sa to ako prevencia detom aby preklenuli taketo obdobie ja to malemu dávam su to sladke guličky tak mu to chuti ktomu je pri corobe dobre davať paragripe aj v začiatkoch aj pri pokročilom štádiu Homeovox- je ked dietatko už aj kašle ja používam tieto tri druhy homeopatík a vždy nam zaučinkuju. Teraz pred týždnom sa mi nezdal nasadila som oscilo a paragripe a po dvoch dnoch užívania bolo dobre.
Lucka ja som malemu robila pri takom veľkom kašli odvar z cibule a potom som dala med a pil to ako čaj no ked hovoríš, že to nechce 😖 My čaj a ani našu kavu nesladíme vždy používam med, nasa spotreba medu za rok je hroznááááááááá asi sa dáme na včelárčenie 😀 😀 Lucka tak držim palce aby ste sa rýchlo vyliečili, ale tie homeopatika skus stým nič nepokazíš ani malemu neublžiš. Ak by si ich nezohnala mam oscilo aj paragripe dobehni a ja ti ich dám.

lucka23
11. okt 2009

babenky dakujem za kazdu radu. 😉

janka oscillo pouzivame uz dlho aj ako prevenciu aj ked uz choroba prepukne. dokonca v skolke sme mali moznost to objednat cez nich a balenie vyslo na 3€. ja k oscillo pouzivam corizaliu, to je na nadchu a sopliky. doteraz to zaberalo a mozno aj vdaka tomu sme nebyvali chori. ale ako nastupil do skolky je to ine. vcera poobede to bolo najhorsie ale ako som dala diazepam tak je lepsie. teplotku uz od vcera podvecera nema. a aj ten kasel uz ma konecne iny zvuk. normalne kasle celkom v pohode ale ked sme sli poobede spat tak normalne zachvaty, tak so spanioa nebolo nic. ☹ ale som stastna ze uz nema tie teploty ostatne zvladneme. poviem vam vidiet moje dietko ako lezi na gauci NEHYBNE a tie smutne ocka tak to som nezvladala. ☹ on co ho je vzdy plny byt a teraz len lezal a odmietal pit jest proste taka mrtvolka. ☹ fuj ale chvala bohu to netrvalo dlho.

ivka tak davidkovo prajeme nech ho choroba rýchlo prejde aby sme sa mohli coskoro stretnut na veselých zabkach. 😉

kodada
11. okt 2009

Ivi, tak sa hlasim teraz ... len som nestihala ... zatial nic, ale cely den ma boli brucho, teaz som si dala fakt horucu vanu a podala nadludsky vykon pri holeni, takze cakam ci to malo nejaky vyznam 😉

prajem skore uzdravenie vasim drobcom 😉