Ako dostať 25 tisíc po pôrode?

lila16
30. jan 2008

ahojte kočky kto si dnes nekúpil NOVÝ ČAS tak pozor - rada nad zlato:

ako dostať na diaťa 25 tis.
po 28 dňoch od narodenia dieťaťa podajte písomnú žiadosť o príspevok a príplatok k príspevku na Úrad práce, sociálných vecí a rodiny SR v mieste trvalého bydliska. Žiatosť musíte podať najneskôr do 6 mesiacov od jeho narodenia INAK O PENIAZE PRIDETE.

Ako požiadať o práspevok: musíte požiadať Úrad práce a soc. vecí a rodiny SR v nieste bydliska - tlačivo nájdete na nete na www.employment.gov.sk/DIS nájdete to v časti ŽIADOSTI.

1 Rodný list- vybavte si ho na matrike okrem originálu si dajte vystaviť aj druhú kópiu (stojí cca 50Sk)
2 zdravotná poisťovňa hneď po narodení si prihláste dieťa do vami vybranej poisťovne
3 Prihlásenie k pobytu to vybavíte na mestkom úrade kde bývate.

ČO potrebujete aby ste dostali peniaze:
doklad totožnosti
potvrdenie lekára, že ide o prvorodené dieťa
potvrdenie, že ste chodili na pravidelné prehliadky ku gynek.
rodný list dieťaťa
fotokópiu identifikačnej kartičky z banky (číslo účtu kam pošlú peniaze)
potvrdenie lekára, že sa dieťa už dožilo 28 dňa
potvrdenie od zamestnávateľa u ktorého ste pracovala
potvrdenie od zdr.poisťovne že matka bola poistená pred pôrodom minim.1rok

svrcina007
27. feb 2009

Ahoj Lila 16, momentalne zijeme aj s manzelom v UK, a rodit s chystame na Slovensko v druhej polovici augusta, zaujal ma posledny bod tvojho prispevku a to potvrdenie z poistovne kde som bola poistena najmenej 1 rok pred narodenim dietata, myslis ze to poistenie mozem doniest aj zo zahranicnej poistovne?????????????, nerobili by mi s tym problemy lebo oyaj je to moje prve dieta a este s tym nemam skusenosti. dakujem

afry
15. mar 2009

ahojte baby potrebujem poradit,.,,,,,,porodila som v ruzinove ale na poradnu som chodila do antolskej dr Janac v antolskej povedal ze on mi to nepodpise a v ruzinove tvrdia ze to ma zasa podpisat on nechapem to

moko123
15. mar 2009

kočky ako je to teraz s tym prispevkom?? všade tvrdia že prve tri deti ho dostanu ja čakam 4 takže by sa to na mna nemalo vstahovat , sestra sa pytala na socialke a povedali jej že to je jedno kolkate dieta prispevok dostane každy v takej istej vyške viete niečo otom dik 😵

lienocka235
15. mar 2009

ten prispevok vo vyske 25 000 je LEN na prve tri deti.. na kazde dalsie dieta dostanes...cca. 4000 sk..

takze na socialke mali pravdu prospevok sa dava na kazde dieta... /to je tych cca 4000 sk/ ALE na ten priplatok k prispevku cca 21 000 a nejake drobne / je LEN na prve tri deti...

afry.. potvrdenie na vyplatenie prispevku ti ma potvrdit tvoj gynekolog ku ktoremu si chodila pocas celeho tehu.. pretoze tam musi byt potvrdene ze si od tusim 4. mesiaca min. 7 krat bola na prehliadke.. /ten pocet nie som si ista../ ale mal by to byt tvoj obvodny gyn. resp. ten ku ktoremu si chodila od zaciatku tehu

moko123
15. mar 2009

lienocka235
no takto by som to aj ja pochopila keby sa nepytala zrovna na tu sumu 25000 ved práve preto sa pytala tak ale možno sa zle rozumeli v dunajskej strede je to tažko,., 😀

afry
15. mar 2009

baby ja viem ale on mi toodmieta podpisat ze to ma ten co ma odrodil..neviem ci je urazeny....alebo co lebo som ho mala zaplateneho ako porodnika a nakoniec som odstupila od zmluvy alebo neviem co hra ale ma to dost stve ☹

emogeon
15. mar 2009

l3nka na dlasi mesiac uz boli na ucte 😉
afry tvoj gyndos ti to musi potvrdit a este aj pediatricka 😕

bubicek
20. mar 2009

Ahojte aj ja mam ten isty problem pracujem v zahranici a budem rodit na svk.. chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti s priplatkom k prispevku pri narodeni dietata tych 20.000 ked nebol poisteny v sr a ci treba potvrdenie zo zahranicia ze som bola poistena najmenej 12 mesiacov dakujem .... 😒

adoracion
30. mar 2009

pokial si zila v jednej z krajin EU tak netreba

mimaamim
31. mar 2009

caute baby, pisete, ze treba na tych 25tisic potvrdenie od zamestnavatela a ked som nikdy predtym nepracovala???? dostanem aj tak tie korunky?

macka23
31. mar 2009

mima,
ja som ziadne potvrdenie od zamestnavatela nepotrebovala...

mimaamim
31. mar 2009

dakujem macka, ja som to tu len tak zazrela, lebo co som zas od kamosky pocula tiez mi nic take nevravela a za kolko ti prisli korunky od podania ziadosti?

macka23
31. mar 2009

Minuly tyzden som bola na UPSVaR, takze este len cakam 🙂

kvakynka
31. mar 2009

ahojte, dnes som bola u pediatricky a pytala som si potvrdenie, o tom, ze Misko uz ma viac ako 28 dni a povedala mi ze na to musim doniest ja nejake tlacivo, mozete mi dat link, kde taketo tlacivo je ???
dakujem

kvakynka
31. mar 2009

tak uz som to kooonecne nasla na www.obcan.sk - dobre to tam bolo schovane 😠

bubicek
4. apr 2009

Ahojte akurat citam prispevky na temu ako dostat 25.tis po porode a zaujimalo by ma ci tu je babenka ktora pracuje v zahranici a porodila na svk a ziadala uz o ten prispevok ci mi treba nejake potvrdenie o zdravotnom poisteni? Dakujem

macka23
16. apr 2009

ahojte,
tak prispevok mi nabehol na ucet 😀 😀 😀

bubicek,
nepotrebujes pokial pracujes v EU.
Ja som na MD z UK, a nepotrebovala som nic 🙂

ginepra
16. apr 2009

takze prispevky sa vybavuju az ked ma dieta 28 dni?

macka23
17. apr 2009

ginepra,
prispevok co je okolo 4 500Skk a rodinne pridavky kludne hned po narodeni, ale priplatok, co je tych 20 000Skk az ked sa babatko dozije 28dni, co ti potvrdi pediater. 🙂

dicinka1
17. apr 2009

macka..do kolkych dni od podania ziadosti ti prislo tych 25 000? a to mi pride este aj materska?takze za 1 mesiac 30 000? 😉

adulka55
17. apr 2009

A neviete do kedy by mail prísť tie peniaze? Ďakujem

ginepra
18. apr 2009

macka 23 diky

adoracion
18. apr 2009

vraj do jedneho mesiaca ale myslim si ze tie vsetky davky sa posielaju okolo 20-teho taka si teraz niekedy.

macka23
19. apr 2009

adulka,
peniazky mi prisli asi po 3 tyzdnoch, ale ako ako adoracion pise, asi to posielaju naraz aj s nejakymi davkami. Mne to prislo 14.4. 🙂

adulka55
20. apr 2009

Baby, ďakujem 😀

Ja som myslela, že budem na ne čakať aj 3 mesiace- veď Slovensko... 😖

adoracion
20. apr 2009

aj mne prisli okolo toho 16-teho nejaky 833 eur tak nejako 🙂 praveze slovensko je v tomto rychlo to tu v uk sa na benefity caka dost dlho

adulka55
20. apr 2009

To by som ani nepovedala, že sme v tomto popredu od UK.
V tomto štáte to platí tak že ak máš platiť ty tak včera bolo neskoro ale ako náhle majú platiť oni.. ajajaaaj majú času a času.. 😠

ewelyn1
1. jún 2009

ahojte baby, potrebovala by som informaciu o tom, ci mam narok na prispevok pri narodeni prveho dietata,od piateho mesiaca tehotenstva som zacala pracovat na zmluvu v nemecku, cize od piateho mesiaca som uz poistencom nemeckej zdravotnej poistovne, budem tu aj rodit,budem potrebovat potvrdenie z nemeckej poistovne ze som tu poistena?velmi pekne vam dakujem, dufam ze sa najde niekto kto mi poradi

mirica
2. jún 2009

ahojte

len som sem chcela napísať , že nárok na príspevok cca 20000,- je na 3 pôrody(a teda na každé dieťa , ktoré sa pri nich narodí a dožije sa 28 dní)...aspoň tak mi povedali na sociálke....

hanam
2. jún 2009

Baby aky je teda presne vlastne ten postup na ziskanie tych 25 000. neviete mi to napisat presne aby som na nic nezabudla. ake su lehoty na vybavenie. dakujem