• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako je to s daňovým bonusom na dieťa počas materskej?

18. februára 2016 
Chcem Vás poprosit či viete ako je to s daňovým bónusom na dieťa. Ja som pracovala vtedy som ho automaticky dostávala. Teraz neviem ako to je, keď som na materskej.Mám si ho niekde extra uplatniř alebo je lepšie keď sa to prehodí na manžela. Neviem či žena na materskej má na to nárok.
29. aug 2007 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj kikaz kedže si momentálne na materskej tak na daňový bonus nárok nemáš.Nárok na daňový bonus má len pracujúci rodič.
29. aug 2007 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
daňový bonus na deti si môže uplatniť tvoj manžel podaním žiadosti o vyplácanie. môže si ho dať vyplácať každý mesiac alebo raz ročne.
29. aug 2007 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
može žiadať o danový bonus aj rodič, ktorý pracuje na živnosť, ale dosiahne len nezdaniteľnú časť,ktorá prislúcha za vlanajší rok?tj.niečo okolo 95000-neviem to presne :slight_smile: nemožem presvedčiť mojho chlapa, tak nech to má čierne na bielom.vdala :slight_smile:
30. jan 2008 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
susika nôže ale uplatnuje si ho iba spolu v danovom priznaní :wink:
30. jan 2008 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak nech to má čierne na bielom:

33
Daňový bonus

(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom; 57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
31. jan 2008 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte som pisala do volnej diskusie a odbocili ma sem :grinning:
ja robim akurat mužovi danove priznanie, je živnostnik,
prijmy ma len zo živnosti, už mam všetko vyratane aj dvakrat preratane,
len potrebujem vediet jak to je s tym danovym bonusom, nezvysoval sa minuly rok?
za všetky mesiace je to 540sk?

diky moc
5. feb 2008 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danovy bonus za cely rok je 5570 korun na 1 dieta. 540 Sk mesacne od januara po jun ( 540 x 6 = 3240 ), a od jula je mesacne 555 Sk ( 555 x 6 = 3 330)
dufam, ze je to napisane zrozumitelne :grinning:
5. feb 2008 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
julka máš tam preklepík :wink: 6570 Sk
5. feb 2008 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem jaduska :wink:
5. feb 2008 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak babule.mám tu problém.ja poberám prídavky na dieťa ale nemožem si uplatniť bonus, lebo som na materskej? a ked s mojou polovičkou nie sme zobratí, može si on uplatniť bonus či nie,ked nie je poberateľom prídavku. a kto si bonus uplatnuje, ten kto poberá prídavok alebo je to jedno ktorý z rodičov, len musí tam mať zárobok nad 46-tisíc aj nejaké drobné za minulý rok?(aspon tak som to vyčítala v novinách).

no a s tými 540 sk to som fakt zvedavá ako to je. ja na malú dostávam len 540 sk mesačne. :unamused:
19. feb 2008 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
JA tiez poberam danovy bonus na starsiu dceru,kedze som na RD,nepoberam tiez nic.Asi preto,ze neodvadzam ani ziadnu dan-teda ja si myslim,ze preto
19. feb 2008 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Susika, keď je tvoja polovička otcom dieťaťa, žije s ním v spoločnej domácnosti a riadne sa oňho stará, tak má nárok na daňový bonus. Nie je tam podmienka ,že musíte byť zobratí. Podmienkou je mať príjem vo výške 6-násobku minimálnej mzdy za rok.

Vavka máš pravdu, na daňový bonus má nárok pracujúci rodič, lebo sa to odpočítava od daňovej povinnost. :unamused:
19. feb 2008 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky! Zaujimalo by ma ci mi nevie niekto poradit. Moja mamka maroduje od augusta v jdenej nemenovanej firme a v mesiaci november a december jej nebol vyplatený daňový bonus. Dopôočula som sa že ked maroduje tak stráca nárok na daňový bonus. Je to pravda?

Svoje odpovede možte zasielat aj na labdulka@azet.sk

Dakujem pekne
29. dec 2008 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ladbulka, môj manžel maródoval pol roka a tiež za to obdobie nebral daňový bonus. Ale vrátilo sa mu to potom pri ročnom zúčtovaní dane, lebo spĺňal všetky nároky na získanie ročného bonusu. Takže by sa to malo vrátiť aj tvojej mamke, ak bude mať dostatočný príjem za celý rok. Neviem teraz presné čísla, lebo už tie zákony nestíham sledovať, ale platilo, že treba mať príjem aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy.
29. dec 2008 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim vas, poradi mi niekto? moze si danovy bonus uplatnit iba biologicky rodic? mam dve dcery z prveho manzelstva, ja som momentalne na MD, cize ja si ho neuplatujem, a ex manzel, teda bio otec mojich dvoch dcer pracuje v zahranici, on si ho neuplatnuje, zaujimalo by ma, ci by si ten bonus mohol uplatnit moj terajsi manzel..teda nevlastny otec mojich dvoch dcer ...za rady vopred dakujem :slight_smile:
29. dec 2008 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Podmienky nároku na uplatnenie daňového bonusu na vyživované dieťa sú:

1) daňovník musí mať zdaniteľné príjmy za celý rok vo výške 6-násobku minimálnej mzdy,

2) dieťa musí žiť s daňovníkom v spoločnej domácnosti (ak chodí do školy mimo bydliska a je napr.v internáte, to nevadí)

3) za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.

Z toho vyplýva, že tvoj exmanžel by si daňový bonus nemohol uplatňovať tak - či tak, lebo nebýva s deťmi v spoločnej domácnosti. Tvoj súčasný manžel si podľa môjho názoru môže, lebo ide o deti "druhého z manželov". Ak je tvoj manžel zamestnaný, nech sa opýta na mzdovej učtárni. Daňový bonus rieši Zákon o dani z príjmov, konkrétne paragraf 33 a to, čo som ja dala po tretie je v tom paragrafe v odseku 2.
30. dec 2008 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaduska: dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem :wink: :wink: :wink:
30. dec 2008 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, toto je pre mna nová téma a tak by ma zaujímalo, či si o daňový bonus môže požiadať len živnostník alebo aj človek bežne zamestnaný vo firme s mes. platom cca12 000,-sk? ak áno aký je postup? Ďakujem
2. jan 2009 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Preci, na daňový bonus má nárok každý daňovník, ak splní podmienky, ktoré som napísala vyššie. Podmienkou je mať príjem minimálne polovicu minimálnej mzdy, takže to splnené máš. Pri nástupe do zamestnania a každý rok na začiatku sa podpisuje pre zamestnávateľa tzv. "Vyhlásenie k zdaneniu príjmov....", tam sa vypisuje aj žiadosť o vyplácanie daňového bonusu. Treba doložiť kópiu rodného listu dieťaťa/detí. Ak si si ho neuplatňovala za minulý rok, tak o to treba požiadať pri ročnom zúčtovaní preddavkov na daň zo závislej činnosti a daňový bonus ti bude doplatený (samozrejme pri splnení všetkých podmienok)
2. jan 2009 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem Jaduska, si milá
2. jan 2009 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja podavam danove priznanie kazdy rok.ale pracujem v zahranici. mam dieta. aj ja mam narok na tento bonus??? lebo ja sice podavam danove,ale len informativne. nikdy nedoplacam.
2. jan 2009 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, chcem poprosit o radu. Vroku 2008 som prve tri mesiace robila. potom 5 mesiacov PN a v septembri som nastupila na matersku. Mozem ziadat u zamestnavatela uplatnenie danoveho bonusu za cely rok?
Dakujem
3. jan 2009 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak si mala za tie 3 mesiace hruby prijem spolu vyssi ako 6 x 8100,-, teda 48 600,- tak ano.
3. jan 2009 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak nie, moze si ho uplatnit manzel.
3. jan 2009 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kindergarten - napísala som podmienky nároku na daňový bonus vyššie (môj príspevok z 30.12.2008), ak ich spĺňaš, tak nárok na daňový bonus máš...
3. jan 2009 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozem si uplatnit pri rocnom zuctovani danový bonus za celý rok ked som zamestnaná od septembra a predtým som bola nezamestnaná?
5. jan 2009 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dioliana, ak tvoj príjem za mesiace september-december/2008 bude viac ako 6-násobok minimálnej mzdy, tak máš nárok na plnú sumu daňového bonusu
5. jan 2009 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
minimalna mzda je 8100? a ten prijem dokopy a hrubý?
6. jan 2009 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zienky,mozno hlupa otazka,mam narok(resp.manzel) na danovy bonus na kazde dieta,alebo je vyplacana suma rovnaka pri akomkolvek mnozstve deti?

dakujem
7. jan 2009 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Diiolana - áno, treba spočítať hrubú mzdu dokopy za mesiace 9-12/2008. Nesledovala som vývoj minimálnej mzdy, ak bola celý rok 8100, tak tento tvoj príjem musí byť minimálne 48600 Sk a potom spĺňaš podmienku na získanie daňového bonusu.


caruzo - daňový bonus je na každé dieťa, tak ako rodinné prídavky
7. jan 2009 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 8
Tvoj príspevok