Ako postupovať pri zvýšení výživného na dieťa?

pastorovci
15. sep 2008

ahoj potrebujem poradiť, ide v podstate o brata, vyženil syna má 16 začal chodiť na strednú, popri tom na hudobnú, druhú majú spoločnú dcéru. chcú požiadať o vyššie výživné teraz majú 800,- ako majú postupovať, dá sa aj cez sociálku? môžu si určiť, že chcú napr. 4000,- aby platil, uviesť cestovné do školy, futbal, strednú školu, hudobnú školu - gitara, internet, kúpili synovi na splátky PC
dcéra je tiež školopovinná, majú hypotéku,
dakujem

vojtisek2007
15. sep 2008

pastorovci
jestli je to v ČR - tak se podává žádost o zvýšení výživného na soud - a to podle mě bude vypočítané z příjmů toho, kdo má vyživné platit - uvést výdaje související se synovou školou atd...to samozřejmě ano, ale rozhodující bude ten příjem ze kterého se výživné vypočítá.....

alexandra
15. sep 2008

Tk pre istotu aj sem. Cez socialku sa neda, ti s tym nemaju nic spolocne.

Na prislusny sud k trvalemu pobytu syna treba podat Ziadost o zvysenie vyzivneho, uviest kto je navrhovatel, kto odporca, kolko je vyzivne aktualne a kolko pozadujete. Vseobecne plati, ze cim viac dokazov, tym lepsie, takze je dobre spisat mesacne vydavky na syna, podlozit ich blokmi a dokladmi a uviest to ako dovod pre zvysenie vyzivneho.

andzi
30. sep 2008

alexandra: všimla som si, že tu radíš mnohým dievčatám ohľadne výživného, ty si právnička?

danu
23. okt 2009

ivanka.anjelik • Včera o 10:29
Ahojte...som zúfala, s manželom nežijeme spolu už viac ako štyri roky a prispieva mi na synčeka len 34 eur, teraz chodí do 2.ročníka základnej školy a neviem ako mám zoštylizovať tlačivo ak ho chcem podať na súd. Vobec neviem ako ďalej...ja pracujem s mesačným zárobkom 320 eur. Bývam v podnájme so svojou maminou a je to dosť ťažké. Viem mi niekto poradiť??? Ivanka

kubaka • 2d • Včera o 10:33
ivanko - zkus to napsat spíš do paragrafů, tam chodí právničky.

diddi • 2d • Včera o 10:33
ahoj,napis do temy "paragrafy"...ale zmen nazov svojej temy- tak aby vystihovala tvoj problem

sasulec • 1d • Včera o 11:14
ivi alebo zajdi na urad socialnych veci a rodiny,mna poslali tam,sme to spisali,aj mi ,potrebujes skopirovali,oni vedia kolko tlaciv potrebujes... a vysvetlia ti vsetko 😉

leusina • 1d • Dnes o 11:15
Ahoj ivy.ja som mala teraz sud.napisala som si navrh.vyzeral asi takto.nadpis-uprava rodicovskych prav dietata.musis tam dat,ze si v podnajme,ze jednoducho nemas peniaze nevychadzas,popravde napis kolko zarabas aj za najom.co zarobi tvoja mamina to sud nezaujima.ziadaj zvysenie alimentov s ucinnostou odo dna podania navrhu.to ti bude musiet dat platbu spetne.ja som ziadala na maleho 100euro a to mi v pohode schvalili.aj to povedala sudkyna,ze je to pre dieta malo.

zanebudka
24. okt 2009

Ahojte

poradte prosím, podala som na súd žiadosť o výživné napísala som tam sumu 66 €, to bolo hneď po narodení malého a ešte som nemala predstavu aké sú náklady, no a pani na sociálke čo mi pomáhala spísať žiadosť mi povedala že aj tak chcem veľa, čo mi prišlo divné, veď čo je dnes 66 €. Zatiaľ nám ešte neprebehlo pojednávanie ohľadne výšky výživného / malý má teraz 9 mesiacov/ takže som mala čas zistiť že táto suma je akurát tak na plienky a pár drobností. Otázka znie? Môžem ešte teraz požiadať o vyššie výživné, alebo musím počkať kým prejde pojednávanie k pôvodnej žiadosti?

sonya16
25. okt 2009

môžeš skúsiť dať doplnenie návrhu, resp. návrh na zmenu petitu, ale uveď tam tú sp.zn., aby to nezapísali ako nový návrh, ale dali k tomu starému 😉

zanebudka
25. okt 2009

dík sonya