• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako rozumieť letáku od Sociálnej poisťovne?

28. februára 2008 
Vcera nam prisiel do schranky letak zo Socialnej poistovne a tam je napisane:

- na ucel splnenia podmienky 270 dni nemocenskeho poistenia sa pri davke materske zapocitava obdobie akehokolvek ukonceneho nemocenskeho poistenia.

Ako tomu rozumiete? Ze nemusi byt zena poistena tych 270 dni za posledne 2 roky ako to bolo doteraz, ale staci napriklad aj 1 den a z toho jej vyjde vymeriavaci zaklad pre vypocet davky?
28. feb 2008 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som to zase pochopila tak že tých 270 dní nemusí byť za posledné 2 roky.
28. feb 2008 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja to skor chapem tak ze ked budes trebars 100 dni ako zamestnanec, a zbytok trebars na zivnost alebo dobrovolne tak sa to scita...ale mozno tiez blbost
28. feb 2008 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
asi zavolam "kompetentnym" do poistovne :grinning: Mozno daco povedia :rolling_eyes:
28. feb 2008 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky, viete mi poradit?Som v 3.mesiaci,od septembra si platim dobrovolne nem. poist. zatial z vymeriav. zakladu minim. mzdy, kedy by som si mala dat zvysit vymeriavaci zaklad a ako je to dalej s tymto poistenim? Ked nastupim na matersku, tak im to treba oznamit, alebo zrusit to poistenie? Dakujem za kazdu radu.
28. feb 2008 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. feb 2008 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vdaka geegee.
28. feb 2008 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sloto ma pravdu :slight_smile:

http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=49486

alexandra • 1d, 22tt • Včera o 14:03
emjee ako som bola poucena, nie je mozne zlucit obdobie ked za Teba odvadza zamestnavatel a obdobie, kedy si samoplatca.

jaduska • 2d • Včera o 20:20
Baby my sme v schránke pred časom mali taký letáčik zo Sociálnej poisťovne, že čo všetko sa zmenilo od 1.1.2008. Takže citujem:

Zmeny v nároku na materské
- na účel splnenia podmienky 270 dní nemocenského poistenia sa pri dávke materské započítava obdobie akéhokoľvek ukončeného nemocenského poistenia

emjee • Dnes o 09:57
alexandra - viem, ze to tak bolo, ale teraz sa zmenil zakon a tych 270 dni je uz jedno z akeho pomeru nazbieras (ci ako samoplatca alebo od zamestnavatela) - ako pise jaduska
28. feb 2008 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. feb 2008 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
geegee to ,čo je v tom letáčiku znamená, že poistenie v posledných dvoch rokoch musí byť 270 dní, ale voľakedy sa nespočítavalo dobrovoľné NP a povinné, každé sa posudzovalo osobitne, preto niekto mohol dostávať aj viackrát maximálnu materskú. Teraz to spočítajú, dobu aj vymeriavace základy a z toho počítajú materské (aj nemocenské a OČR) :wink:
28. feb 2008 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok