Ako rozumieť letáku od Sociálnej poisťovne?

geegee
28. feb 2008

Vcera nam prisiel do schranky letak zo Socialnej poistovne a tam je napisane:

- na ucel splnenia podmienky 270 dni nemocenskeho poistenia sa pri davke materske zapocitava obdobie akehokolvek ukonceneho nemocenskeho poistenia.

Ako tomu rozumiete? Ze nemusi byt zena poistena tych 270 dni za posledne 2 roky ako to bolo doteraz, ale staci napriklad aj 1 den a z toho jej vyjde vymeriavaci zaklad pre vypocet davky?

darina77
28. feb 2008

Ja som to zase pochopila tak že tých 270 dní nemusí byť za posledné 2 roky.

sloto
28. feb 2008

ja to skor chapem tak ze ked budes trebars 100 dni ako zamestnanec, a zbytok trebars na zivnost alebo dobrovolne tak sa to scita...ale mozno tiez blbost

geegee
autor
28. feb 2008

asi zavolam "kompetentnym" do poistovne 😀 Mozno daco povedia 🙄

zuzula20
28. feb 2008

Ahojte kocky, viete mi poradit?Som v 3.mesiaci,od septembra si platim dobrovolne nem. poist. zatial z vymeriav. zakladu minim. mzdy, kedy by som si mala dat zvysit vymeriavaci zaklad a ako je to dalej s tymto poistenim? Ked nastupim na matersku, tak im to treba oznamit, alebo zrusit to poistenie? Dakujem za kazdu radu.

geegee
autor
28. feb 2008
zuzula20
28. feb 2008

Vdaka geegee.

emjee
28. feb 2008

sloto ma pravdu 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

alexandra • 1d, 22tt • Včera o 14:03
emjee ako som bola poucena, nie je mozne zlucit obdobie ked za Teba odvadza zamestnavatel a obdobie, kedy si samoplatca.

jaduska • 2d • Včera o 20:20
Baby my sme v schránke pred časom mali taký letáčik zo Sociálnej poisťovne, že čo všetko sa zmenilo od 1.1.2008. Takže citujem:

Zmeny v nároku na materské
- na účel splnenia podmienky 270 dní nemocenského poistenia sa pri dávke materské započítava obdobie akéhokoľvek ukončeného nemocenského poistenia

emjee • Dnes o 09:57
alexandra - viem, ze to tak bolo, ale teraz sa zmenil zakon a tych 270 dni je uz jedno z akeho pomeru nazbieras (ci ako samoplatca alebo od zamestnavatela) - ako pise jaduska

jaduska
28. feb 2008

geegee to ,čo je v tom letáčiku znamená, že poistenie v posledných dvoch rokoch musí byť 270 dní, ale voľakedy sa nespočítavalo dobrovoľné NP a povinné, každé sa posudzovalo osobitne, preto niekto mohol dostávať aj viackrát maximálnu materskú. Teraz to spočítajú, dobu aj vymeriavace základy a z toho počítajú materské (aj nemocenské a OČR) 😉