Ako sa počíta materská pre rodičky v roku 2008?

libka1
23. nov 2007

Ahojte, ak máte niekto info, či sa niečo zmenilo vo výpočte materskej pre mamičky, ktoré čakajú bábo v r. 2008, asi by nás to zaujímalo mnohé 😀 Rady od personalistiek a mzdárok sú obzvlášť vítané 😀

zzz
4. apr 2010

ahojte,citala som si blogy p.Mihala akoziska najvyssie materske zamestnankyna a zaujimalo by ma, ci tu nie je niekto taky co to urobil (myslim zmena vypoved a opatovne prijate do tej istej firmy )....

scandya
4. jún 2010

caute babenky- prosim ak je zena zivnastnicka, plati si odvody z minima a este aj DNP, aku matersku dostane? planuje dieta, ale potrebuje vediet co ma este spravit aby dostala maximalnu matersku co je.
Dakujem a prosim pekne odpiste aspon niekto. Zda sa mi ze ak by posledny mesiac nez pode na matersku zaplatila odvody ci sa zamestnala na ten posledny mesiac, tak by jej to stacilo na max matersku.
Mata

cigaretka5
4. jún 2010

@scandya Chcelo by to viac info ako dlho si platí odvody ako zivnostnicka? Z akej sumy? Ako dlho platí dnp? Z akej sumy....?

cigaretka5
4. jún 2010

@zzz No ak máš takého zamestnávateľa tak to urob je to legálne. Len pozor na to je dôležité urobiť odhlasku z povodneho pp a druhý deň prihlášku z maximálneho vz.

scandya
6. jún 2010

@cigaretka5 odvody si plati uz dlhe roky ale z minima a DNP asi pol roka.

scandya
14. jún 2010

poradte mi prosim , DNP si plati asi pol roka z maxima, a odvody ako zivnostnicka z minima

gapa
14. jún 2010

ak aj z DNP splní zvlášť 270dní do pôrodu a aj nem.poistenie szčo bude trvať do nástupu na MD (príp. bude z neho v ochr. lehote), tak bude mať nárok na materské z oboch nem.poistení.
Ak má povinné poist. ako szčo t.č. z VZ 319,58eur, tak z DNP sa jej berú pri odvodoch vymer. základy najviac z rozdielu maximum t.č. 1084,55eur (od 1.7. už je to 1116.75 eur) mínus 319,58eur čo platí ako povinne szčo, zvyšok má na DNP preplatok.

zuzanakarolinka
15. jún 2010

baby poraďte, pred prvým dieťaťom som si platila DNP, to mi bolo vyplatené, teraz poberám ten zvýšený rodičovský, ak by som si chcela začať zase platiť DNP a samozrejme chcem zostať tehotná, tak z toho mi to potom vyrátajú? ako to budem mať potom vyplácané? dík

scandya
17. jún 2010

@gapa takze aku matersku priblizne bude mat? ja som z toho jelen dakujem veeeelmi

jamilanka
27. aug 2010

Ahojte chcela by som sa spytat ked sa zvysil vymeriavaci zaklad a a ja som si ho dala zvysit, bude sa to brat ako nove poistenie, alebo ako len zmena a nepokazi mi to vysku materskej? dakujem platim si od 18.1 z maxima a od 1.9 z noveho maxima co je platne od 1.7.2010. Dakujem za odpoved.

budulinka
27. aug 2010

ahojte baby, ja som z tychto veci tiez blba, ak mate nejaku otazku napiste na socpoist: http://www.socpoist.sk/formular-na-zadanie-otaz...
alebo sa pozrite, ci tam niekto neriesi podobny problem. mne odpovedali do 2 dni.