Ako ste využili príspevok pri narodení dieťaťa?

petka_s
26. nov 2008

ahojte,
ako ste vyuzili tento prispevok? 😉
ak je nieco podobne otvorene,tak sa ospravedlnujem,nevyznam sa v tom vyhladavaci..)

filipa
27. nov 2008

vsetko sa minulo, ani neviem naco... ved taka "kopa" penazi (4tis.) sa rychlo rozkotula...

slnieckova
27. nov 2008

a stvrte co? To je od macochy? 😀 ach ten nas stat...

mimochodom, ja dietatko este nemam, ale ten prispevok by sa dal urcite vyuzit na kupu kocika, postielky... takej tej "najdrahsej povinnej vybavy 😀 ale vidim v tom jeden problem... ten prispevok dostanem az PO narodeni babatka, ze? Takze super... tak potom asi na plienky.... 😅

veronikahel
27. nov 2008

tak tie, čo dostali tých 4000 by mali ešte porodiť, aby mali aj ony vedšiu sumu 😀 😎

miriamka
27. nov 2008

No my sme mali stastie,prispevok bol 20 tisic a za to sme kupili malemu komplet detsku izbu.

titkovamiriam
27. nov 2008

na stvrte mi uz nedaju 🙂 😠 😀

slnieckova
27. nov 2008

titkova... no to stvrte uz asi zije zo vzduchu a z lasky... tak ako vdova, ktora nevychova urcity pocet deti, popr. jej manzel zomrie "skoro" 🙄 🙄 nie je taka ista vdova ako ta, ktora vychovala 5 deti.... proste nas stat... ale to uz je ina tema...

marse
27. nov 2008

pri jednej aj druhej dcere bol prispevok 4000 korun, a aj ten kym sme dostali presli dva mesiace....takze sa to bere ako ,,bolestne" tak som to vyuzila tak ze som isla ku kadernicke, kozmeticke, na nejake male nakupy a hotovo.Kedze pre deticky sme mali vsetko nachystane a pripravene z vlastneho a nie od statu.

Ked sa narodila prva dcerka tak este nedavali 20000 prispevok, ten schvalili az o mesiac neskor 🙄 , ked sa narodila dcerka druha tak tiez az o mesiac schvalili ze 20000 dostanu aj druhorodicky 🙄 , ale neriesim...deti som si nerobila koli prispevkom od statu 😉

petka_s
autor
27. nov 2008

no zaujimave 😉 ,dakujem za napady,
a este mi baby povedzte,ze ked ma zena dvojicky alebo trojicky,
tak kolko dostane?
a matersku dostane podla toho ak ma 1-2-3 deti?
akoto je?dajte ma do obrazu

lyongirl
27. nov 2008

koľko dostane pri narodení - hmmm, to neviem, ale materskú má len jednu ☹ , či má dve, alebo tri

petka_s
autor
27. nov 2008

tak to je riadne od veci ak ma dvoijicky,a materska len 4700 ci kolko je ☹
no hroooza teda.

miriamkac
27. nov 2008

titkovamiriam ani mne na stvrte nedaju...xixixi 😝

petka_s - vies ako sa spieva v tej pesnicke: "Zabudaj, zabudaj"?....tak zabudaj...prispevok pri narodeni dostavas na kazde dieta...t.j. ak mas dvojicky tak na kazdeho by mal ist plny...ale matersku aj rodicovsky prispevok dostavas LEN JEDEN!!!...Takze si to s dvojickami rozmysli....lebo tych 40 litrikov sa ti minie za dva mesiace....

lyongirl
27. nov 2008

to je teda poriadna hrôza, ale myslím, že keď už mamička zistí, že čaká dve, alebo nebodaj tri a priala si to, tak bude šťastná aj bez toho, aby na ne dostávala toľko, koľko by jej podľa nás malo patriť/na každé dieťa materskú/. Je to voči takým matkám svinstvo od štátu a určite každý prikývne, že by mala mať materskú na každé dieťa, ale nepomôže si a detičky bude milovať aj bez peňazí....

monkula
27. nov 2008

lyongirl, pekné nové foto 😀 😀 😀

lyongirl
27. nov 2008

ďakujééém, to kvôli tebe 😀

a ešte ma napdlo, že svinstvo je aj to, že keď má matka deti po roku po sebe, tiež má len jednu materskú... ☹

monkula
27. nov 2008

ja viem... 😀 😀 😉

lyongirl
27. nov 2008

😀 😀 😀 ty máš ale sebavedomia 😀 😀 😀

lyongirl
27. nov 2008

ale radšej budem písať k téme, aby ma "nevyhodili"

sassi
27. nov 2008

Príspevok sme nijako nevyužili, ja som dostala len tých niečo cez 4000,- . Odložili sme peniaze deťom na knižky aj s príspevkom od poistovne, a s tými peniazmi, čo dostali na krstiny.

avanka
27. nov 2008

Petka, ak ma zena dvojcata, tak dostane 50 tisic, ak trojcata, tak 75 tisic... 🙂 🙂

marse
27. nov 2008

ten 4000 prispevok sa nejako zvlast nedal vyuzit....keby sme dostali 20000 tak by sme dokupili co by chybalo, alebo by sa odlozilo na horsie chvile... 😉

sassi
27. nov 2008

no my sme dostali od KOOPERATIVY ešte vždy po 10.000,- (lebo mame obaja s manželom u nich take poistenie, ked sa dostáva tento príspevok) + od obce sme dostali 2000,- + niečo od príbuznych - takže spolu cez 20.000 to bolo...
ale nenakupovali sme za to veci pre seba, či na babatko ... hadam ešte tolko zarobíme, že možeme kupiť základnu vybavičku pre babatko (žiadne prepychy - ved načo zbytočne vyhadzoavť peniaze za niečo, čo drobček ani nevníma).
Radšej sme to dali na knižky deťom, ked budu starší, budu peniaze viac potrebovať ...

zuz11
27. nov 2008

ja ak dostanem okrem tych 4 tisic aj ten bonus tak sa ho posnazim odlozit na horsie casy ( rozumejte rodicovsku dovolenku 😀 teda na dobu almuzny 🤐 )

lienka55
27. nov 2008

My sme si za to zaplatili odber pupocnikovej krvi,urcite to neboli vyhodene peniaze na zmar.