• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako vybaviť rodičovsky príspevok a prídavky v Nemecku?

26. apríla 2017 
@anavik29 ahoj záleží či ty máš zmluvu- pracovnú na slovensku alebo si nepracovala a následne je veľa okolností ktoré to ovplyvňujú. Ale to sa ťa pýtali na upsvare predpokladám. napíš viac (čo poberáš na SK) potom ti poviem ako to bolo v mojom prípade.
25. sep 2015 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zamy tu som zamestnana ale momentalne na materskej, na rok by som chcela nastupit do zamestnania....v SR poberam rodicak 203 €...
25. sep 2015 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zamy a momentalne zijeme v DE - sme prihlaseni aj na pobyt, pridavky beriem z DE...
25. sep 2015 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no Eltengeld sa žiada od 1 mes. do 12 mes. veku dieťaťa. vzhľadom na to že máš už staršie dieťa, žiadaj Betreuengsgled na obidve. vybavuje to Zentrum fur familie und soziales. Všetko je na webe - http://de.ask.com/web?l=sem&ifr=1&qsrc=999&ad=semA&an=google_s&siteid=9745&o=9745&q=betreuungsgeld%20antrag%20pdf&gclid=Cj0KEQjw4ZOwBRDoxpjAvPXAl5MBEiQAEek_3gvX-NCL67JD7QQaBHt6JrEHvxOp4IFa7oVZPtkUlCcaAjgF8P8HAQ
25. sep 2015 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
všetko posudia individuálne, dôležité je podať žiadosť a oni si vyžiadajú čo im chýba. je treba poslať na ZBFS podľa toho kde v nemecku si, kde podľa bydliska patríš. Je to oveľa promtnejšie ako pri kindergeld.
Tieto peniaze su preto že nebudeš pracovať ale do troch rokov sa budeš starať ty o dieťa to znamená že ho nedáš do jasiel...a pod .
25. sep 2015 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zamy dakujem velmi pekne za radu, no citala som ze betreuensgeld pred mesiacom zrusili, teda jedna mamicka to spomenula, tak neviem, ake skusim dat ziadost uvidime....
26. sep 2015 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maja2004 ahoj,asi si to uz vybavila,ak nie,tak pravdou je,ze narok mas ty a jemu zanikne.Narok ma vzdy ten kto sa stara o deti a s kym ziju v spolocnej domacnosti.V tvojom pripade s tebou,takze vyplacat peniaze budu tebe.
13. okt 2015 o 03:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dobry den chce sa spytat ci by mi niekto vedel poradit pracujem v nemecku od 9 septembra 2014 najskor som bol na Slovenskej zmluve a od 1 jula 2015 som na nemeckej zmluve ziadal som tu na uradoch o rodine pridavky aj som zaslal vsetky papiere teraz mi tu konci zmuva v decembri a idem domov na slovensko a zatial mi neprisli ziadne pridavky ako dlho mam cakat poradte niekto.
19. nov 2015 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme tam pracovali len dva mesiace brigadne, neplatili sme ani odbody, rodicak vyplatili hned no pridavky trvali az pol dalsieho roka, teda skoro tristvrte roka po podani ziadost a zamietli, lebo nemame neobmedzenu danovu povinnost, oni chceli odomna potvrdenie o tom no nic take sme nemali tak sme poslali len danove cislo a cakali a pol roku zamitli, dali sme odvolanie a musime dat danove priznanie a poziadat o tu neobm dan povinnost, snad potom priznaju
19. nov 2015 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte...chcela by som sa spytať, či mam nárok na nejaké prídavky z Nemecku po narodení bábätka, ak muž je zamestnaný v Nemecku a ja som prihlásená na upsvar na SK... Ďakujem
3. dec 2015 o 21:08  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne ze mas, vsetko budes poberat odtial
4. dec 2015 o 06:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bosorkabb Dobry den,mozem sa opytat na ten solvit?je to bezpecna organizacia?pomohla vam?chcela by som sa na nu obratit ale neviem ci mi skor neublizi ako pomoze.dakujem za odpoved
1. feb 2016 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bebony12 nám pomohli, je to štátna organizácia.
2. feb 2016 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2. feb 2016 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý deň. Prosím Vás vedeli by ste mi poradiť ? Manžel pracuje v Nemecku ( na zmluvu) a účtovníčka firemná mu kázala vypísať žiadosť o pridelenie die Steuer-Identifikationsnummer des Antragstellers sowie des berechtigten Kindes im Formular KG1 .. neviete kde nájdem ten formulár a na čo to slúži ? ževraj je to novinka od 2016. ďakujem za rady, a tiež by som sa Vás chcela opýtať, či ako manželka, ktorá je s dieťaťom na SVK mám nárok na poberanie rodičovského prídavku alebo aspon doplatok z DE ? ďakujem Vám :slight_smile:
3. feb 2016 o 22:54  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denda90 http://www.kindergeld.org/formulare.html je tam aj vysvetlenie k vyplnaniu. musis si to otvorit a precitat
mozes si to pozriet aj po cesky
4. feb 2016 o 05:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dana_l dakujem Vam :slight_smile:
4. feb 2016 o 08:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim,poradte mi,lebo uz som v koncoch.na upsvar mi povedali,ze nemam narok na rodicovsky prispevok,pretoze otec dietata pracuje v nemecku.my sme o ten rodicovsky prispevok v nemecku nepoziadali,lebo sme o tom nevedeli.dcerka zije so mnou na slovensku,ma momentalne osem mesiacov.priatel tiez nema trvaly pobyt na uzemi nemecka.ak by ste vedeli,poradte mi, kde najdem ziadost na vybavenie toho rodicovskeho prispevku z nemecka.
7. mar 2016 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby čo mate skusenost, neviete mi povedat, ci v nemecku je nieco take ako danovy bonus na dieta, alebo nejaka danova ulava, na deti, ci na manzelku ktora je na materskej s dvomi detmi, diky
9. mar 2016 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
priznaliiiiiiiiiiiiii, mi pridavky, konecne, musela som dokladovat neobmedzenu danovu povinnost, teda najprv podat danove priznanie a , toto chcu po nas lebo tam muz robil iba dva mesiace a ziskali sme ju vdaka tomu ze sk prijem bol pod urcitou hranicou, pod cca 6000e, za cely zvysok roka na sk
neobmedz dano povinnost mame na sk, ale podala som danove priznane ako nemec ktory ma tiez neobm danovu povinnost a podala si ziadost, aby s nami zaobchadzali ako s nemcami ktori ju maju
10. mar 2016 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, vie mi niekto , kto ma osobnu skusenost poskytnut info ako je to s narok na rodicovsky (Elterngeld) z Nemecka..za akých zakonnych dovodou si moze otec uplatnit variantu +2 mesiace..cize matka vyberie 12 mesiacov a potom na 2 ziada otec- musi on osobne zabezpecovat starostlivost o dieta? alebo je tam aj podmienka toho ze musel byt za tych posledných 12mes. daky cas nezamestnany aby mu vznikol narok. (otec praca Nemecko, matka bez prac. pomeru na SK) Dakujem za info.
16. mar 2016 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajnurka11 ako si dopadla?
8. jún 2016 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHOJTE :slight_smile: mala by som prosbu viem my niekto poradit ?potrebujem potvrdenie z Nemecka ze nepoberám ziadne dávky ,nakolko moj manzel pracuje v nemecku a ja som doteraz pracovala v Rakusku a momentalne som na materskej dovolenke a rakusko si ziada od om na takyto doklad , kde by som to mohla vyziadat na akom urade v nemecku ,manzel pracuje blizko Mnichova ,dakujem :slight_smile:
15. jún 2016 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte potrebovala by som aj ja poradit čo sa tyka rodicovskeho prispevku.manžel pracuje v nemecku a ja som na slovensku so 7 mesacym synom.teraz mi končla materska tak som zašla na UPSVAR vybavit rodičovsky a tam mi všetko stopli že si to mam žiadať v nemecku.viete mi niekto poradit.manžel tam je zamestnany ale len teraz od 6.6. 2016
dakujem
13. júl 2016 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simidoro zalezi ci tebe na Sk trva pracovny pomer alebo nie a do akého dátumu si poberala matersku, bez toho sa ti poradit neda.
14. júl 2016 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@9lf9 keby pracovala na sk tak by jej rodicak na urade nestopli takze bude nezam...
14. júl 2016 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lili177 Pise, ze jej skoncila materska a sla si vybavit RP- aspon tak som to pochopila z prispevku ja a ze jej povedali ze si to ma podat v DE...a kedze materska je podla EU naradeni na urovni prac.pomeru, preto som sa pytala do akeho datumu ju mala..lebo ak TERAZ mi skoncila materska (ako napisala) znamena ze ju mala do 1/2 jula, tak za 6-7/2016 mala narok na davky este na Sk, ak muz robi vonku od 6.6.2016 tak od 1.8.2016 si o davky musi ziadat vonku, pokial uz nema ona trvajuci pomer na SK a skoncila jej aj materska na SK.
14. júl 2016 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte nie netrva mi tu ani pracovny pomer ani živnost.matersku som poberala do 2.7.2016
14. júl 2016 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oslovila som aj jednu firmu ktora to vybavuje v nemecku a ta mi napisala ze je doležite dodrzat lehotu podania žiadosti bud v nemecku alebo tu na slovensku len vobec netusim aku žiadost myslia.mala by byt podana nejneskor do 3 mesiacov od narodenia dietata. tomu už vobec nerozumiem
14. júl 2016 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak som to vlakno trochu prebehol ale nejako som nenasiel odpoved. ....skrátka...od 11.7 robim v nemecku ns prac.zmluvu. som zenaty a mam 2 deti 5+8. Zena pobera klasicke pridavky na Sk cca2*25 eur. Mam narok na poberanie pridavkov v DE ? Potrebujem nejake potvrdenie zo Slov. ? Je to rozdiel medzi pridavkami v krajinach ? A kde sa o to ziada. Dakujem.
15. júl 2016 o 00:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok