• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako vybaviť rodičovsky príspevok a prídavky v Nemecku?

24. októbra 2016 
nevadi cez mail nie ale treba im napisat list a poslat im vsetky papiere vypisane.treba im napisat napr. mail team15.mfr.eu@zbfs.bayern.de alebo team15.mfr@zbfs.bayern.de popisat im tam vsetko a oni vam poslu tlaciva ktore vypisete dodate potrebne dalsie potvrdenie z nasho uradu a potom cakate mozno aj pol roka...
2. mar 2013 o 20:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@88srdco nevadi cez mail nie ale treba im napisat list a poslat im vsetky papiere vypisane.treba im napisat napr. mail team15.mfr.eu@zbfs.bayern.de alebo team15.mfr@zbfs.bayern.de popisat im tam vsetko a oni vam poslu tlaciva ktore vypisete dodate potrebne dalsie potvrdenie z nasho uradu a potom cakate mozno aj pol roka...
2. mar 2013 o 20:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@88srdco ano tiez to tak trvalo dlho ale stalo to zato
2. mar 2013 o 20:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ano ,ale neviem ake este papiere ,rodne listy tam mame daly sme si ich dokonca prelozit .A tie papiere manzel odovzdaval tam a vypisoval bolo to v auguste alebo july . Aj volaky papier s uradu tam bral vtedy .A poslaly nam daky papier ,ze sa registrovany take nieco .Dakujem za rady a za odpovede .Ze teda nerozumiem preco to tak dlho trva :frowning2:
3. mar 2013 o 10:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte mam otazočku...s priatelom sme pracovali 4roky v nemecku,ale cez slovensku firmu.Som v 15tt,ale museli sme odisť na slovensko lebo je to fyzicky naročna praca v chlade.Priateľ ma možnosť isť pod nemeckeho zamestnavatela a ja by som chcela isť do de tiež spolu s nim mam narok na matersku v nemecku???
5. mar 2013 o 13:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@will75 nechcem sa opakovat, ale inak sa neda...Erziehungsgeld sa v Nemecku platilo pred deti narodene do 31.12.2006...od 01.01.2007 sa vyplaca uz len Elterngeld....Su spolkove krajiny (ako napr. Sachsen), kde je mozne za urcitych podmenok poziadat o tzv. Landeserziehungsgeld ( ak napriklad dieta nechodi do jasiel a prijem rodinny nie je vyssi ako stanovena hranica), ale pauselne v Nemecku uz ziadne Erziehungsgeld neexisuje... len pridavky na deti a Elterngeld ( prvych 12 resp. 14 mesiacov)....Takze ak sa ti nieco podarilo vyvbavit, tak to bol pravdepodobne individualny prispevok spolkovek republiky v ktorej byvas.....
8. mar 2013 o 14:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Nie nie ja som si vybavil v bavorsku erziehlungsgeld .vybavoval som to na socialnom urade pre rodinu . na chlapca ktory sa narodil 9.12.11 a vyplaca sa od 6 mesiaca dietata do 12 mesiaca zivota. cize 6 mesiacov ti to vyplacaju.
8. mar 2013 o 16:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@gala79 Nie nie ja som si vybavil v bavorsku erziehlungsgeld .vybavoval som to na socialnom urade pre rodinu . na chlapca ktory sa narodil 9.12.11 a vyplaca sa od 6 mesiaca dietata do 12 mesiaca zivota. cize 6 mesiacov ti to vyplacaju.
8. mar 2013 o 16:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@will75 je to presne ta obdoba Landeserziehungsgeld ako som pisala hore...zavisi to v ktorej spolkovej krajine zijes ..kazdy ma svoje podmienky ...ale stale plati ze pausealne Erzeihungsgeld v DE neexistuje...
8. mar 2013 o 17:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja tym rodinym pridavkom nerozumiem .kolko v Nemecku musi robit manzel aby to dostal robil tam od augusta do decembra .A teraz je tam v Nemecku ,ale v inej firme .Ked nam stale nic nechodi nemoze im tam nic chybat poradte mi prosim Vas .Lebo ani na maily neodpisuju a po nemecky nevieme dobre DAKUJEM
13. mar 2013 o 13:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte vie my niekto poradit zijem v Nemecku 5ty rok cakam druhe baboo a niekto my povedal ze mam narok na porodne s SK kedze obcianstva som sa nevzdala dakujem za infoooo
27. mar 2013 o 01:02  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v septembri 2013  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@will75
Ako dlho Vam to prosim trvalo? My to uz vybavujeme od novembra a stale chcu nove papiere, natahuju to, posunuli to uz cez tri Famillienkassen az do Regensburgu, momentalne chcu papiere a tlaciva, ktore sme uz davno odovzdali, mne to uz pride ako naschval...uz sa neviemm dockat, kedy tam prideme za manzelom a spravim osobny utok:slight_smile:
26. jún 2013 o 11:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj nooo dost dlho ale stoji to zato...asi pol roka?
26. jún 2013 o 13:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dolijalu ahoj nooo dost dlho ale stoji to zato...asi pol roka?
26. jún 2013 o 13:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@will75
No, my to riesime uz dlhsie, ale je to hlavne preto, ze manzel nema cas behat v BRD po uradoch, lebo je stale v praci. Viem, ze to vyplatia spätne....
-----------------
Vie mi niekto z vlastnych skusenosti povedat na ake prispevky mam este narok? Od augusta buedeme v BRD komplet rodina s trvalym bydliskom. Teraz riesime Kindergeld pre nasu 3rocnu dceru a v zime sa nam narodia v BRD dvojicky...vobec nemam sajnu, ake su teraz aktualne prispevky a rada by som bola informovana este pred navstevou Familienkasse, aby ma neodbili
Dakujem
26. jún 2013 o 14:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pridavky na deti a plus rodicovsky prispevok ak si v bavorsku.Nemecko ako take neviem kde a kolko vyplacaju ale v bavorsku rodicovsky prispevok sa vyplaca aj spetne do 6 mesiacov.
27. jún 2013 o 14:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dolijalu pridavky na deti a plus rodicovsky prispevok ak si v bavorsku.Nemecko ako take neviem kde a kolko vyplacaju ale v bavorsku rodicovsky prispevok sa vyplaca aj spetne do 6 mesiacov.ziadost si mozte poziadat mailom a vyplnene poslat so vsetkym postou,nie je problem.
27. jún 2013 o 14:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
zdravim Vas ja mam na vas otazocku - moj priatel pracuje v nemecku na nemecku zivnost , narok na pridavky a mne povedali ze ma narok aj na rodicovsky prispevok v nemecku ale jeho ekomonka tvrdi ze iba ak by bol zamestnany a nie zivnostnik - ma niektora s tym skusenosti ? a to mi povedali na urade ze mam narok v nemecku
18. júl 2013 o 08:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte...chcem sa spýtať ako dlho sa dá poberať rodičovský príspevok v Nemecku??
22. júl 2013 o 17:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, mám aj ja otázočku a budem rada, ak mi bude vedieť niektorá z vás pomôcť. Manžel začal pracovať ako SZČO pre nemeckú firmu, ale odvody si platí tu na Slovensku. Mám aj ja nárok na nejaké dávky z Nemecka? Ďakujem
12. aug 2013 o 12:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte mamulky:slight_smile: chcela by som sa spitat ci mate niektora skusenosti ako to je teraz v nemecku?lebo ja a moj priatel mame dve deti a on si vybavuje pracu v nemecku a chcem ist snim aj ja s detmi.chcela by som vediet ako vybavim na deti rodicovsky prispevok a pridavky nakolko mam dceru rocnu.a este by som chcela vediet ze ci. by som dostala aj byt nakolko som neni s. muzom zobrata a som ako slobodna mamicka. za kazdu odpoved dakujem
18. aug 2013 o 14:25  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dobry den,
ja by som sa chcela spytat, ci mi nemozte pomoct, lebo ja vobec neviem ako to tu funguje s tehotenstvom. Som slovenka a pracujem v nemecku (Bayen) od januara tohto roku, no po styroch mesiacoch som otehotnela, som v piatom mesiaci a mam pracovnu zmluvu len do konca oktobra, to je spolu desat mesiacov odrobenych, ale termin porodu mam koniec decembra to su potom este dva mesiace a tie budem nezamestnana. Chcela by som sa spytat, ze , ked budem rodit v nemecku a mam odpracovanych len 10mesiacov, ci budem poberat rodicovsky pridavok a matersku odtialto alebo nie. Otec mojho dietata je Rumun a je tu tiez kratko zamestnany tak nevieme ako to funguje, mozte mi niekto prosim vas poradit? Vopred vam velmi pekne dakujem
21. aug 2013 o 20:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ilerika13712
skus sa ist opytat na prislusnu Familienkasse, tam Ti urcite povedia
26. aug 2013 o 17:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kalisa
ahoj, ano, pokial mas trvaly pobyt este aj v SR,mas narok na porodne
Formular si mozes vytlacit, vypisat, das potvrdit po mesiaci od pediatra a posles ho na Slovensko nejakej osobe, ktoru zaroven notarsky splnomocnis vybavovanim okolo toho..uuuf:slight_smile:)
26. aug 2013 o 17:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@dolijalu dakujem za infooo
27. aug 2013 o 23:02  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v septembri 2013  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Dobry prosim vas potrebujem presny post up ri vybavovani rod pridavlov v nemecku manzel tam pracuje a ma prechodny pobyt ja som tu na slovensku a mam 3deti dakujem :slight_smile:
28. aug 2013 o 10:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dczabka ahoj, keď sa môžem opýtať, tak ako Vám dopadol rodičovský príspevok (elterngeld) v nemecku? Vybavili ste ho? Zaujímam sa o to, lebo čakáme prírastok do rodiny a bude sa nás to týkať. Dík
20. sep 2013 o 13:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte ja by som sa chcela spytat chcem sa stahovat do rakuska aj s mojimi 2detmi.a potrebovala by som vediet ako by som si mohla vybavit socialny byt alebo ci sa to vlastne aj da.za kazdu odpoved dakujem
26. sep 2013 o 16:34  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dobry den chcela by som sa informovat,hladam byt v rakusku blizko viedne na prenajom,ale bez 3mesacnej zabezpeky,vie mi niekto poradit.dakujem
28. sep 2013 o 15:14  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi lebo už neviem kde sa mam spýtať, bývam zatiaľ len 4 mesiace v Nemecku, pracujem 2 mesiace, teda zamestnávateľ za mňa platí poistenie. Predtým som ešte nepracovala, ani na SVK, ani v DE. Aké su podmienky na vznik nároku na materskú, pôrodné a rodinné prídavky v Nemecku ? Koľko je vlastne potrebné odpracovať v Nemecku, aby mi vznikol nárok na nejakú dávku, ak chcem v Nemecku aj rodiť ? Ďakujem veľmi pekne.
16. okt 2013 o 12:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok