Ako vybaviť rodičovsky príspevok a prídavky v Nemecku?

fabienamata
16. jún 2007

ahojte chystám sa za manželom ktorý oficialne pracuje v Nemecku.Chcem tam priviesť na svet aj naše druhorodené bábo.Mám nárok na rodičovský príspevok a rodinné prídavky z DE ?A kolko to je a čo k tomu potrebujem , ak ano musím tu dať na slovensku výpoved zo zamestanania? Trvalý pobyt ale máme všetci na slov.dakujem za radu som dosť s toho popletená niekde som čítala že 55 % z platu je to pravda?

will75
2. mar 2013

nevadi cez mail nie ale treba im napisat list a poslat im vsetky papiere vypisane.treba im napisat napr. mail team15.mfr.eu@zbfs.bayern.de alebo team15.mfr@zbfs.bayern.de popisat im tam vsetko a oni vam poslu tlaciva ktore vypisete dodate potrebne dalsie potvrdenie z nasho uradu a potom cakate mozno aj pol roka...

will75
2. mar 2013

@88srdco nevadi cez mail nie ale treba im napisat list a poslat im vsetky papiere vypisane.treba im napisat napr. mail team15.mfr.eu@zbfs.bayern.de alebo team15.mfr@zbfs.bayern.de popisat im tam vsetko a oni vam poslu tlaciva ktore vypisete dodate potrebne dalsie potvrdenie z nasho uradu a potom cakate mozno aj pol roka...

will75
2. mar 2013

@88srdco ano tiez to tak trvalo dlho ale stalo to zato

88srdco
3. mar 2013

ano ,ale neviem ake este papiere ,rodne listy tam mame daly sme si ich dokonca prelozit .A tie papiere manzel odovzdaval tam a vypisoval bolo to v auguste alebo july . Aj volaky papier s uradu tam bral vtedy .A poslaly nam daky papier ,ze sa registrovany take nieco .Dakujem za rady a za odpovede .Ze teda nerozumiem preco to tak dlho trva ☹

mery21
5. mar 2013

ahojte mam otazočku...s priatelom sme pracovali 4roky v nemecku,ale cez slovensku firmu.Som v 15tt,ale museli sme odisť na slovensko lebo je to fyzicky naročna praca v chlade.Priateľ ma možnosť isť pod nemeckeho zamestnavatela a ja by som chcela isť do de tiež spolu s nim mam narok na matersku v nemecku???

gala79
8. mar 2013

@will75 nechcem sa opakovat, ale inak sa neda...Erziehungsgeld sa v Nemecku platilo pred deti narodene do 31.12.2006...od 01.01.2007 sa vyplaca uz len Elterngeld....Su spolkove krajiny (ako napr. Sachsen), kde je mozne za urcitych podmenok poziadat o tzv. Landeserziehungsgeld ( ak napriklad dieta nechodi do jasiel a prijem rodinny nie je vyssi ako stanovena hranica), ale pauselne v Nemecku uz ziadne Erziehungsgeld neexisuje... len pridavky na deti a Elterngeld ( prvych 12 resp. 14 mesiacov)....Takze ak sa ti nieco podarilo vyvbavit, tak to bol pravdepodobne individualny prispevok spolkovek republiky v ktorej byvas.....

will75
8. mar 2013

Nie nie ja som si vybavil v bavorsku erziehlungsgeld .vybavoval som to na socialnom urade pre rodinu . na chlapca ktory sa narodil 9.12.11 a vyplaca sa od 6 mesiaca dietata do 12 mesiaca zivota. cize 6 mesiacov ti to vyplacaju.

will75
8. mar 2013

@gala79 Nie nie ja som si vybavil v bavorsku erziehlungsgeld .vybavoval som to na socialnom urade pre rodinu . na chlapca ktory sa narodil 9.12.11 a vyplaca sa od 6 mesiaca dietata do 12 mesiaca zivota. cize 6 mesiacov ti to vyplacaju.

gala79
8. mar 2013

@will75 je to presne ta obdoba Landeserziehungsgeld ako som pisala hore...zavisi to v ktorej spolkovej krajine zijes ..kazdy ma svoje podmienky ...ale stale plati ze pausealne Erzeihungsgeld v DE neexistuje...

88srdco
13. mar 2013

Ja tym rodinym pridavkom nerozumiem .kolko v Nemecku musi robit manzel aby to dostal robil tam od augusta do decembra .A teraz je tam v Nemecku ,ale v inej firme .Ked nam stale nic nechodi nemoze im tam nic chybat poradte mi prosim Vas .Lebo ani na maily neodpisuju a po nemecky nevieme dobre DAKUJEM

kalisa
27. mar 2013

Ahojte vie my niekto poradit zijem v Nemecku 5ty rok cakam druhe baboo a niekto my povedal ze mam narok na porodne s SK kedze obcianstva som sa nevzdala dakujem za infoooo

dolijalu
26. jún 2013

@will75
Ako dlho Vam to prosim trvalo? My to uz vybavujeme od novembra a stale chcu nove papiere, natahuju to, posunuli to uz cez tri Famillienkassen az do Regensburgu, momentalne chcu papiere a tlaciva, ktore sme uz davno odovzdali, mne to uz pride ako naschval...uz sa neviemm dockat, kedy tam prideme za manzelom a spravim osobny utok🙂

will75
26. jún 2013

ahoj nooo dost dlho ale stoji to zato...asi pol roka?

will75
26. jún 2013

@dolijalu ahoj nooo dost dlho ale stoji to zato...asi pol roka?

dolijalu
26. jún 2013

@will75
No, my to riesime uz dlhsie, ale je to hlavne preto, ze manzel nema cas behat v BRD po uradoch, lebo je stale v praci. Viem, ze to vyplatia spätne....
-----------------
Vie mi niekto z vlastnych skusenosti povedat na ake prispevky mam este narok? Od augusta buedeme v BRD komplet rodina s trvalym bydliskom. Teraz riesime Kindergeld pre nasu 3rocnu dceru a v zime sa nam narodia v BRD dvojicky...vobec nemam sajnu, ake su teraz aktualne prispevky a rada by som bola informovana este pred navstevou Familienkasse, aby ma neodbili
Dakujem

will75
27. jún 2013

pridavky na deti a plus rodicovsky prispevok ak si v bavorsku.Nemecko ako take neviem kde a kolko vyplacaju ale v bavorsku rodicovsky prispevok sa vyplaca aj spetne do 6 mesiacov.

will75
27. jún 2013

@dolijalu pridavky na deti a plus rodicovsky prispevok ak si v bavorsku.Nemecko ako take neviem kde a kolko vyplacaju ale v bavorsku rodicovsky prispevok sa vyplaca aj spetne do 6 mesiacov.ziadost si mozte poziadat mailom a vyplnene poslat so vsetkym postou,nie je problem.

82vivien82
18. júl 2013

zdravim Vas ja mam na vas otazocku - moj priatel pracuje v nemecku na nemecku zivnost , narok na pridavky a mne povedali ze ma narok aj na rodicovsky prispevok v nemecku ale jeho ekomonka tvrdi ze iba ak by bol zamestnany a nie zivnostnik - ma niektora s tym skusenosti ? a to mi povedali na urade ze mam narok v nemecku

vladuuuska
22. júl 2013

ahojte...chcem sa spýtať ako dlho sa dá poberať rodičovský príspevok v Nemecku??

dzuli08
12. aug 2013

Ahojte, mám aj ja otázočku a budem rada, ak mi bude vedieť niektorá z vás pomôcť. Manžel začal pracovať ako SZČO pre nemeckú firmu, ale odvody si platí tu na Slovensku. Mám aj ja nárok na nejaké dávky z Nemecka? Ďakujem

daniela244
18. aug 2013

ahojte mamulky🙂 chcela by som sa spitat ci mate niektora skusenosti ako to je teraz v nemecku?lebo ja a moj priatel mame dve deti a on si vybavuje pracu v nemecku a chcem ist snim aj ja s detmi.chcela by som vediet ako vybavim na deti rodicovsky prispevok a pridavky nakolko mam dceru rocnu.a este by som chcela vediet ze ci. by som dostala aj byt nakolko som neni s. muzom zobrata a som ako slobodna mamicka. za kazdu odpoved dakujem

ilerika13712
21. aug 2013

Dobry den,
ja by som sa chcela spytat, ci mi nemozte pomoct, lebo ja vobec neviem ako to tu funguje s tehotenstvom. Som slovenka a pracujem v nemecku (Bayen) od januara tohto roku, no po styroch mesiacoch som otehotnela, som v piatom mesiaci a mam pracovnu zmluvu len do konca oktobra, to je spolu desat mesiacov odrobenych, ale termin porodu mam koniec decembra to su potom este dva mesiace a tie budem nezamestnana. Chcela by som sa spytat, ze , ked budem rodit v nemecku a mam odpracovanych len 10mesiacov, ci budem poberat rodicovsky pridavok a matersku odtialto alebo nie. Otec mojho dietata je Rumun a je tu tiez kratko zamestnany tak nevieme ako to funguje, mozte mi niekto prosim vas poradit? Vopred vam velmi pekne dakujem

dolijalu
26. aug 2013

@ilerika13712
skus sa ist opytat na prislusnu Familienkasse, tam Ti urcite povedia

dolijalu
26. aug 2013

@kalisa
ahoj, ano, pokial mas trvaly pobyt este aj v SR,mas narok na porodne
Formular si mozes vytlacit, vypisat, das potvrdit po mesiaci od pediatra a posles ho na Slovensko nejakej osobe, ktoru zaroven notarsky splnomocnis vybavovanim okolo toho..uuuf🙂)

kalisa
27. aug 2013

@dolijalu dakujem za infooo

adriana40
28. aug 2013

Dobry prosim vas potrebujem presny post up ri vybavovani rod pridavlov v nemecku manzel tam pracuje a ma prechodny pobyt ja som tu na slovensku a mam 3deti dakujem 🙂

zamiskov
20. sep 2013

@dczabka ahoj, keď sa môžem opýtať, tak ako Vám dopadol rodičovský príspevok (elterngeld) v nemecku? Vybavili ste ho? Zaujímam sa o to, lebo čakáme prírastok do rodiny a bude sa nás to týkať. Dík

daniela244
26. sep 2013

Ahojte ja by som sa chcela spytat chcem sa stahovat do rakuska aj s mojimi 2detmi.a potrebovala by som vediet ako by som si mohla vybavit socialny byt alebo ci sa to vlastne aj da.za kazdu odpoved dakujem

daniela244
28. sep 2013

Dobry den chcela by som sa informovat,hladam byt v rakusku blizko viedne na prenajom,ale bez 3mesacnej zabezpeky,vie mi niekto poradit.dakujem

lujza88
16. okt 2013

Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi lebo už neviem kde sa mam spýtať, bývam zatiaľ len 4 mesiace v Nemecku, pracujem 2 mesiace, teda zamestnávateľ za mňa platí poistenie. Predtým som ešte nepracovala, ani na SVK, ani v DE. Aké su podmienky na vznik nároku na materskú, pôrodné a rodinné prídavky v Nemecku ? Koľko je vlastne potrebné odpracovať v Nemecku, aby mi vznikol nárok na nejakú dávku, ak chcem v Nemecku aj rodiť ? Ďakujem veľmi pekne.