Ako vybaviť rodičovsky príspevok a prídavky v Nemecku?

fabienamata
16. jún 2007

ahojte chystám sa za manželom ktorý oficialne pracuje v Nemecku.Chcem tam priviesť na svet aj naše druhorodené bábo.Mám nárok na rodičovský príspevok a rodinné prídavky z DE ?A kolko to je a čo k tomu potrebujem , ak ano musím tu dať na slovensku výpoved zo zamestanania? Trvalý pobyt ale máme všetci na slov.dakujem za radu som dosť s toho popletená niekde som čítala že 55 % z platu je to pravda?

9lf9
15. júl 2016

@simidoro tak potom pre teba plati to co som pisala vyssie na SK mas narok na Rp a PnD do 1.8.2016 a od toho dátumu to na SK zastavia a musi sa plna suma ziadat v DE. k ziadostiam na Sk urad treba dolozit matersku ze narok trval do 2.7.2016 a ze muz robi vonku od 6.6.2016, rodny list ostatne vypises na urade a TRVAJ na podani ziadosti, lebo narok do 1.8. mas a ak by dakym zázrakom ziadost zamietli treba sa odvolat na ustredie lebo materske je na urovni pracovného pomeru. vela stastia

9lf9
15. júl 2016

@pigsli treba ist na SK urad dolozit PZ z DE a to ci sa bude dostavat plna suma z DE alebo len doplatok to zalezi od toho ci manzelke na Sk trva pracovny pomer alebo nie.

simidoro
15. júl 2016

@9lf9 mam trvat na podani ziadosti kde? Celkom som ta nepochopila.tu na SK ci v DE.

simidoro
15. júl 2016

@9lf9 mam trvat na podani ziadosti o rodicovsky prispevok tu na SK do 1.8. Ak som to dobre pochopila a az potom od 1.8.ziadat v nemecku.

9lf9
15. júl 2016

@simidoro na SK lebo kym ti trva materska z SK tak mas narok na SK.

9lf9
15. júl 2016

@simidoro podas si ziadost o RP s nárokom OD 3.7.2016 a na urade ti to automaticky na zaklade dokladov (materskej a PZ z DE) zastavia od 1.8.2016 ale 1 mesiac budes mat.

simidoro
15. júl 2016

@9lf9 lebo na urade som bola so ziadostou a nechceli mi ju zobrat ze nemam narok ziaden ani mesiac ze mam ziadat len v nemecku.aj ked bola taka neista.tiez hovorila ze k 1.8. mi to zastavia

simidoro
15. júl 2016

Chcem sa este spytat na jednu firmu (profidecon) nejake recenzie.vybavia za vas veci v memecku na uradoch. ci niekto ma skusenost
Dakujem

9lf9
15. júl 2016

@simidoro zistovala som to este u kamosky lebo mala podobny problem ako ty a zle som ti povedala prepac....to com som pisala jej povedali na pridavok nie k rodicovskemu...poslem ti do IP to co mi napisala.

pigsli
16. júl 2016

@9lf9 manzelka je zamestnana

9lf9
17. júl 2016

@pigsli ak manzelka pracuje tak na SK normalnne beriete pridavky a v DE ziadate o doplatok do ic sumy. Na urade v DE si treba zistit ake vsetky prilohy budete potrebovat k ziadosti, a na to ake sumy beriete na SK sluzi formular E411

pigsli
17. júl 2016

@9lf9 dakujem

pigsli
17. júl 2016

@9lf9 a este , tá 411 má byť slovenský či nemecks

9lf9
17. júl 2016

@pigsli je to zrkadlovo prelozene tlacivo ale vzdy je lepsie ked to maju vo svojom jazyku, cize by som to riesila v nemcine

kaja16
23. júl 2016

Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradit? Pracovala som v nemecku na pracovnu zmluvu ktorá stále trvá. Potrebovala by som si odtial vybavit rodčovsky príspevok a príspevok na dieťa. Na slovensku som o to žiadala ale vraj nemám nárok pokial stále trva pracovný pomer v nemecku... vedel by mi niekto poradit ako postupovat pri žiadaní? na čo všetko mam vlastne nárok? aké dokumenty potrebujem poslat? dakujem pekne

dadula06
24. okt 2016

@ajnurka11 a vy nie ste v prac pomere na svk?

janisko2
26. apr 2017

Ahojte,prosim vas mam obdobny problem ako vela z vas ale vobec sa tym datumom nerozumiem.moj manzel pracuje v DE od 6.3.2017.narodilo sa nam druhe dieta a ja som na materskej, ktora mi konci 3.5.2017.som zamestnana na dobu neurcitu.cize od 4.5.2017 si mam vybavit RP.Na upsvr mi povedala,ze Rodicovsky prispevok budem dostavat aj zo slovenska a ze mozem poziadat aj v DE a oni by mi mali doplacat rozdiel.prosim vas,poradte mi ako ten RP vybavit a tiez ako vybavit pridavky.mozete mi napisat aj na mail😉janisko2@azet.sk