Ako vybaviť rodičovsky príspevok a prídavky v Nemecku?

fabienamata
16. jún 2007

ahojte chystám sa za manželom ktorý oficialne pracuje v Nemecku.Chcem tam priviesť na svet aj naše druhorodené bábo.Mám nárok na rodičovský príspevok a rodinné prídavky z DE ?A kolko to je a čo k tomu potrebujem , ak ano musím tu dať na slovensku výpoved zo zamestanania? Trvalý pobyt ale máme všetci na slov.dakujem za radu som dosť s toho popletená niekde som čítala že 55 % z platu je to pravda?

miselkanalu
28. apr 2014

@mamelka Ahoj moja no tak peniažky z rodinných už sú na účte, nakoniec sme dali manželov nem.účet, druhú žiadosť a pred Veľkou nocou to vyplatili spätne od augusta 2013, takže KONEČNE!!! TEŠÍM SA!!!

miselkanalu
28. apr 2014

@zuzana030 My sme neprekladali rodné listy, stačili kópie, aj sobášneho listu iba kópia, prajem pevné nervy pri vybavovaní, budete ich potrebovať!!!No netreba to vzdať, čo vám patrí za tým treba ísť!!!Keď sa neozvú treba tam volať a pýtať sa. Držím palce

zuzana030
28. apr 2014

@miselkanalu jej, tak to je super, že to máte vyplatené, my čakáme od jan. 2013 a stále nič, mňa už poráža,
a kopie tých rodných listov treba aj prekladať do nemčiny?
my sme tam vypisovali ale slov. účet, lebo muž si nemusí zakladať nemecký, on dostáva výplatu na slovenský účet,
vyplňovali sme spolu s IBANom, či ako to tam bolo
a vy ste akú druhú žiadosť podávali prosím ťa? to mám znovu podať novú žiadosť?
akú presne, vieš mi presne dať vedieť, aby sme to nemali zdvojené?

mamelka
28. apr 2014

@miselkanalu super super tešíííím sa s tebou 😉 ... no tak len ten učet asi robim problem 🙂

mamelka
28. apr 2014

@bosorkabb no ak ti vyplatili pridavky a poberala si na SK tak musis na SK vratit 😝 ...

miselkanalu
29. apr 2014

@zuzana030 Preboha a prečo tak dlho? Manžel tam nastúpil pracovať koncom júla, hneď sa to začalo vybavovať. Nie, rodné listy sme neprekladali, len sme dali kópie. Druhú žiadosť sme posielali preto, lebo oni poslali mužovi ešte jeden formulár, po pol roku, že tam bolo niečo zlé vyplnené a že lepší by bol nemecký účet. Na prvú žiadosť sme dali slov.účet a na druhú nemecký a konečne to schválili. Treba tam volať a pýtať sa prečo neodpovedajú a tak, nebudeš tam volať vykašlú sa na teba. Držím palce

maria082
30. apr 2014

Ahojte baby chcela by som sa opytat ci by ste mi vedeli porazit ako vybavim rodicovsky prispevok v Nemecku aj na aky urad treba ist a tak...manzel tam je zamestnany a mame tam prechodny pobyt...pridavky uz vybavujeme...velmi pekne dakujem za odpovede

eliss808
3. júl 2014

Ahojte prosim vas nemozte mi napisat telefonny kontakt na pridafkove do nemecka dakujem

lulia
21. júl 2014

ako dlho vam trvalo vybavenie pridavkov v nemecku .my to zaciname teraz vybavovat a manzelovi povedali ze to bude trvat tak do pol roka

palma0608
24. aug 2014

my uz tam mame rok a pol a stale nic

mirkaelias
24. aug 2014

@roman983872 ahoj ano mas narok 🙂 teda ani nie ty ale tvoja zena

ivet1980
30. aug 2014

ahojte, prosim o radu ohladom kindergeld. Pracoval som tento mesiac na nemecku zmluvu, nie zivnostnik, na dobu urcitu od4. do 29.augusta a snazim sa vybavit si pridavky ne deti. Stiahol som si z netu E401, E411, a KG51 (.Antrag auf deutsches Kindergeld)
..co vsetko este potrebujem k tomu aby som mohol ziadat pridavky na deti? Predpokladam ze sobasny list, rodne listy nasich deti..... co este? Deti s manzelkou ostali na slovensku... dik za info ako najlepsie postupovat. a este by ma zaujimalo ci Steuer-ID a Personliche identifikationsnummer je jedno a to iste cislo Patrik

lubicakl
3. sep 2014

Ahojte, nema niektora z vas skusenost aka vyska alebo co zohladnuju Nemci pri vybavovani rodicovskeho prispevku??? Manzel pracuje v DE na pracovnu zmluvu. Mne tu na SR vysla minimalna vyska materskeho, co som si mala doziadat na UPSvAR o doplatenie k vyske rodicovskeho...Lenze oni sa spytali, kde pracuje manzel, ked v DE, tak o rodicovsky mam ziadat tam....Budeme mat narok na vyssi rodicovsky kedze mne vysla skoro nulova materska tu na SR?

frantiska1983
9. okt 2014

@lubicakl tak na matersku ci mas narok, ti odpoviem takto....
na metersku v nemecku ma narok kazdy kto v Nemecku aj istu dobu odpracoval....takze ak tvoj muz sa da na matersku, tak samozrejme ze ma narok,,,,,v opacnom pripade nie.

frantiska1983
9. okt 2014

je tu niekto z okolia Elterlein?? Potrebujem zameldovat muzicka.....samozrejme ze nie zadarmo emoticon
Sluzbicku za sluzbicku......dakujem.....
Odpovede prosim piste na * @tetasofia *
Dakujem mnohokrat

zojka29
27. okt 2014

Ahojte, nevie mi niekto poradit, manzel pracuje uz rok v Nemecku, v pohode sme vybavili rodinne pridavky na dceru, pred mesiacom sa nam narodil syncek, ja som s nimi na SK, na urade mi povedali ze je moznost aby som na maleho poberala nejaky prispevok z nemecka ale dalej pani nebola ochotna,,ja som momentalne na materskej,,teraz neviem ci je nieco take mozne ak ja som tu..vie mi prosim niekto poradit..dakujem

atinka123
22. dec 2014

Ahojte, vie mi niekto poradit, ako to momentalne funguje s materskou a rodicovskym prispevkom v Nemecku...?? S manzelom pracujeme uz 6. rok v Nemecku. Prve 4 roky sme ale pracovali na slovensku pracovnu zmluvu a teraz uz vyse roka pracujeme obaja na nemecku pracovnu zmluvu. Viete mi povedat, ci mame narok na matersku a rodicovsky pripspevok z Nemecka...??? Kolko treba mat odpracovane, aby sme mali narok..?? A ako je to s vyskou a dlzkou vyplacania materskej a prispevku..?? Prip., ci po otehotneni nastupujem hned na PN alebo ako to je..? Za vsetky rady vam vopred velmi pekne dakujem

vikiem
27. dec 2014

Ako dlho potrvá, kým nám vyplatia kindergelt? Rozhodnutie o schválení sme dostali v októbri. Vie mi niekto poradiť?

majulikc
13. mar 2015

Ahojte viete mi niekto poradit??Z nemecka som brala rok rodicak 300e,ten mi uz skoncil...Bola som si ziadat tu u nas ale vraj tu si ziadat nemozem pokial mi z Nemecka nepride vyjadrenie ze tam uz nemam narok..len 4mesiace mi nic nechodi a bez toha papiera sa nepohnem..Tvrdia ze z Nemecka musim brat este dva roky 150e a raz rocne mi to tu doplatia..Mate niektora s tym skusenost???

zamy
3. apr 2015

@majulikc daj im rohodnutie o elterngeld z nemecka tam je napísané na aké obdobie ti ho dali, a tých 150 e do troch rokov sa volá v nemecku Betreuunsgeld . žiadaj hned dajú len 3 mesiace dozadu. Čo sa týka slov. úradov mali by ti platiť 203,5 e ked im predložiš to rozhodnutie. O tých 150 eur by ti náš rodičák nemali ponižovať podľa mňa... lebo taká dávka u nás nieje.

majulikc
4. apr 2015

@zamy Bola som sa zas hadat na nase urady..Pokial nebudem mat vyjadrenie z Nemcka ,tak tu mi rodicak nedaju...Lenze z Nemecka nam nic nechodi,uz vela krat sme tam pisali a stale nic..Tu u nas to beru tak ze tych 150e je rodicak...Uz som im vysvetlovala ze to nen rodicak ale to je bonus pre rodicov-plus z Nemecka..len ni si to nedaju vysvetlit...tak vobec neviem ako mame dalej postupovat...Dala som papier co mi skoncilo po roku ale to im nestaci,oni chcu este papier o tom ze nemam narok v Nemecku na 150e...

zamy
7. apr 2015

@majulikc ani sa nepýtam ktorý je to úrad je to zbytočné... napíš sťažnosť na ústredie upsvaru, pošli to rozhodnutie preťože tu mám známu v Starej Ľubovni ktorá to tak brala ako ty v nemecku rok a potom tu do 3 rokov veku dieťaťa. By som sa ich s pýtala ako je možné že jeden úrad posudzuje rôzne... tých 150 eur je to že nedáš dieťa do školky ale sa o neho staráš doma. nájdi im to na nete o vytlač. Ináč neviem , asi by som im povedala že sú vhodné do telky ako výstraha ako nejednať s klientom... Pevné nervy, vybavíš to len píš!

zamy
7. apr 2015

@majulikc a nárok máš na tých 150 e ked manželovi trvá v nemecku pracovný pomer to by si si mohla vybaviť https://www.bezreg-muenster.de/startseite/abtei...

maja2004
11. apr 2015

ahojte vie mi niekto poradiť , prosím, bývalý manžel pracuje v Nemecku máme spolu dve deti . Ja s deťmi žijem tu na SK a doposiaľ sme mali všetci spoločnú adresu tu na SK, rod.prídavky poberal, teraz už bývalý manžel a posúval ich mne na SK, ale teraz ho už chcem zo spoločnej adresy /SK/ vyhlásiť , a bolo mi povedané , že ak na SK už on s nami spoločnú adresu nemá tak mu zaniká nárok v Nemecku na rod.prídavky pre svoje deti. Ale ja som v minulosti tu na fórumoch čítala , že ich môžem požiadať u Nemeckých úradoch /Numberg/ ja, ako matka nakoľko on je v DE stále a nepretržite. ON tvrdí , že už po rozvode bez spoločnej adresy nemám nárok. Tak neviem mám v tom chaos, kam sa vlastne obrátiť... Dakujem za rady každému

dolijalu
1. máj 2015

@maja2004 no...znamy sa rozvadza, zena zije v cr a narok jej zanikne...pretoze su vyplacane tomu, kto sa o deti stara, resp. s kym ziju...ona tu nepracuje, cize budu stopnute...tak mu bolo povedane....jaa by som to ale este overila

maminka267
13. júl 2015

Ahojte baby, manžel pracuje V Rossbachu, neviete náhodou kde je úrad kam by mal ísť požiadat O prídavky A rodičovský? Mne tu zrušili že musí si to on V De. ďakujem za odpovede

lili177
9. aug 2015

@ivet1980 manzel pracoval len dva mesiace sezonne, bez soc poisteni iba dan bola strhnuta, prislo rozhodnutie ze nepriznavaju kvoli obmedzenej danovej povinnosti, z danoveho som dolozila iba papier o prianani nejakeho cisla, myslite ze mame este sancu?rodicak priznali hned a toto po roku takato odpoved, v rakusku nerobili ziaden problem a tu ano, napiste ak viete nieco velka vdaka
v odovodneni pisu ze musi mat bydlisko alebo pobyt v de, ale neviem aky pobyt-gewohnilechen aufenthalt, alebo tu neobmedzenu povinnost a nieco z toho nesplaneme tak nepriznavaju, dokladala som prihlasenie k pobytu a z danoveho len o prideleni danoveho cisla, papier o danovej povinnosti sa budem snazit ziskat, netusim ci bude neobmedzena ako oni pozaduju, pomozte ak viete nieco, ak niekomu pracoval niekto iba ako sezonny kratkodoby zamestnanec

lubicakl
8. sep 2015

Ahojte,posiela lbank tlacivo na vyplnenie pre sk urady?Pani na upsvar mi povedala ze ano a oni potvrdia vysku a datumy ukoncenia poberania na sk.My sme uz ziadali lbank o rodicovsky,ale nam prepadla ziadost lebo stale chceli nejake dokumenty o ukonceni na sk,pritom som im posielala rozhodnutia z upsvar o ukonceni tu na sk.Teraz neviem co robit zas...

anavik29
24. sep 2015

@zamy zamy prosim ta vyzera ze s vyznas....muz je od maja v nemecju nba zmluvu, priznali nam rodinne pridavky na dve deticky - 1 a 2 roky maju, a vraj si tam mnam poziadat aj o rodicovsky prispevok...ani neviuem ci mam narok, mozes mi prosim poradit kde ziadat, pripadne spominas ten prispevok 150 € - to je na kazde dietatko ? Kde sa vybavuje ? Dakujem za odpoved...

lili177
24. sep 2015

mne rodicak priynali bey problemov, najnniysi je 300e, ale pridavky nie...