Celé tehotenstvo som nezamestnaná. Na čo mám nárok?

pusinka1985
26. apr 2008

Vsetky tehulky, co len viete alebo mate nejake skusenosti,...viete mi poradit, ci mam narok na matersku ked som cele tehotenstvo nezamestnana????

daniela84
26. apr 2008

mam pocit ze ked si neplatis socialne poistenie alebo ako sa to vola, nie zdravotne 270 di pred porodm tak nemas narok na matersku, ja som studentka a kedze som si nic neplatila tak som nic nedostala a bolo jedno aj to ze som brigadovala.

eta
26. apr 2008

na matersku mas narok len v pripade ze si za posledne 2 roky pred porodom bola aspon 270 dni nemocensky poistena,cize ak si pred tehu bola celu dobu zamestnana a zamestnavatel za teba platil odvody, tak teoreticky narok mas,ale ak nie, tak mas narok az po porode na rodicovsky prispevok

pusinka1985
autor
26. apr 2008

v kuse 2 roky som nepracaovala ale vzdy som si platila zdravotne poistenie, takze poistena 270 dni urcite som.Len som mala obavy z toho, ze ked nepracujem, ale poistne si normalne platim, ci aj tak mam narok na materske

zuzec
26. apr 2008

daniela hovorila o socialnom poisteni...ja tiez neviem ako to je, som studentka, za dva mesiace koncim skolu a nebola som este zamestnana

zuzkap2
26. apr 2008

pusinka tych 270 dni musi byť nemocenského poistenia. Zdravotné s tym nema nič spoločne. Takže ak si nepracovala a ani si si dobrovolne neplatila nemocenske poistenie tak narok na matersku nemaš. Po pôrode budeš dostávať len rodičovsky prispevok

eta
26. apr 2008

pusinka ale to poistenie nie je zdravotne,ale nemocenske poistenie v Socialnej poistovni,takze ak si si toto dobrovolne neplatila,tak na materske narok nemas

daniela84
26. apr 2008

zuzec tak zial mam pre teba neradostnu novinu ak si si neplatila nemocenske nedostanes ani korunu, zial bohu iba po rpoode rodicovsky

montinka
26. apr 2008

baby a kolko sa vlastne dostava materska. dajme tomu ze do konca roka 2007 som pracovala na zmluvu,odvtedy uz nerobim ale vsetko si dobrovolne platim. hm to budem dostavat tych 4500 sk ci kolko to je ta materska vsak?

malaskoricka
26. apr 2008
dadulienka2404
26. apr 2008

baby ako to je?matersku vam plati zamestnavatel? a rodicovsky je od statu???

adrioska
27. apr 2008

Dadulienka, matersku vyplaca Socialna poistovna (pol roka), potom nasleduje rodicovske, to vyplaca Urad prace, soc. veci a rodiny...

pusinka1985
autor
28. apr 2008

Babi a ako zistim, ci mi platili nemocenske poistenie???

zuzec
28. apr 2008

montinka tych 4500 Sk je rodicovsky prispevok, ktory dostava automaticky kazda mamina tusim 3 roky...a materska sa rata z platu nejako ak si bola zamestnana...

tanitta
28. apr 2008

Ahojte kocky;)...chcem sa spytat som na PN ... nemocenske mi odvadza aj zamestnavatel ale som aj DNP poistena... otazka... mam poslat z DNP do socialnej tzv. "koniec mesiaca" koli vyplacaniu davok??... blizi sa 1.5. trak preto sa pytam.. budem pokracovat dalej na PN takze chcem vediet ci to treba oznamit na socialke aj z toho DNP.. vdaka

smejula
28. apr 2008

tanitta, a máš od lekára vystavené 2 PN? jednu na pracovný pomer, druhú na dobrovoľné poistenie? Ak ano, jasne, treba na konci mesiaca odovzdať papier na peniaze, ak nie, chod si dat k lekarovi vystavit aj PN z dobrov. poistenia.

tanitta
28. apr 2008

Smejula.. hej mam 2*... aj odovzdane.. ide mi len o to oznamenie konca mesiaca(potvdenie o pokracovani PN k 1prvemu)...ci treba...a co sa stane ak ho nepredlozim k DNP? .. davky sa vyplatia az potom naraz? nie napr. len tych par dni pred koncom mesiaca? a + dalsi krat to ostatne?.. vdaka...

dididi30
28. apr 2008

baby od kolkeho mesiaca si mozem vybavovat matersku?? od 7 mesiaca nie?? takze som nic nepremeskala alebo nebodaj hej?? mozem aj po narodeni dietata? a daju mi peniaze od dna kedy som ostala na materskej?

lucka0122
28. apr 2008

materske z praci sa rata 90percent z platu z hrubeho prijmu pol roka...

dididi30
28. apr 2008

luci no to viem, ale ked ti praca odmietne platit tak ides na socialku a to si kedy mozem podat, asi ked mi daju z roboty papier nie?? nebude vadit ked to urobim pocas 8 mesiaca tehotenstva?

smejula
28. apr 2008

tanitta, musis teda odovzdat obe, bude sa tam posudzovat subeh medzi prac. pomerom a DNPO. Myslim, ze to bude ale vyplacat pracovnicka, co ma na starosti DNPO.
No a pokial jedno z toho nepredlozis, ale v soc. poistovni maju obidva zaciatky PN, teda z PP aj z DNPO, neviem, ci by ti to vyplatili. Zrejme by tu davku podrzali a bud ta vyzvali k dolozeniu dokladov, alebo by ti to vyplatili dalsi mesiac, resp. ked by si to dolozila. Lebo oni tam ten subeh posudit musia, ked uz maju 2 PN.

tanitta
28. apr 2008

Jak odmietne platit?? ved zamestnavatel nevyplaca materske to je zalezitost socialky.. zametsnavatel ti len potvdi len nejake papiere ze odkedy oficialne nastupujes na matersku ....a to sa dava na socialku...ale dokedy to musis odovzdat to veru neviem.... 😕 ...

tanitta
28. apr 2008

Aha uz rozumiem.. dakujem Smejula 😉 ...

smejula
28. apr 2008

tanitta ma pravdu, matersku vyplaca socialna poistovna, nie zamestnavatel, je to 55% hrubeho prijmu.
Ale zas mozno to ma zamestanvatel v kolektivnej zmluve a doplaca do materskej do tych 90%...lucka0122, ako si to myslela?

dididi30
28. apr 2008

no mne pri dcere platilla pol roka robota, potom socialka....tak neviem...
teraz cakam na ten papier z roboty aby som mohla ist na tu socialku, lebo robota mi neda nic, zdernici....tak ale som stale zamestnana nedala som vypoved a ani oni mne, sak ani nemozu, teda by zo zakona nemali, lebo mam narok na matersku....myslim, ze este nieje neskoro, lebo som stale vedena ako zamestnana...

lucka0122
28. apr 2008

mne v robote ziadny papier nedali ja som im zaniesla matresku

dididi30
28. apr 2008

no ja musim od lekarky poslat papier do roboty a z roboty mi na zaklade toho papiera poslu papier pre socialku....
luci komu si zaniesla matersku?

lucka0122
28. apr 2008

na personalne a oni to poslali aj do socialky ... ty sa tym nemusis zaoberat oni ti to vybavia

dididi30
28. apr 2008

luci no neviem, ked tu v anglicku sa robi vsetko osobne tak preto to musim urobit ja, tu su taki debili vies?? 😠

lucka0122
28. apr 2008

neviem ako to je u vas v Anglicku ale asi su tak blbi ked si to musi tehotna behat vybavovat sama

dididi30
28. apr 2008

luci a mozno to vybavia zamna ja neviem, musim to vsetko vytelefonovat a uvidim potom budem mudrejsia.....oni su tu slahnuti tak ci tak, takze sa uz nijako nerozculujem...