Dieťa závislé na prsníku

lucka083
12. mar 2009

Ahojte všetky maminky, veľmi pekne Vás prosím o radu. Budem vďačná každej odpovedi. Mám takýto problém. Moja dcérka má 1 rok a nikdy dobre nespávala. Do 4 mesiacov mávala silné koliky a nakoľko dieťaťu pri bolestiach nijako nepomôžeš, tak som sa jej snažila čo najviac dávať na javo svoju lásku a povedala som si, že už nikdy nebude musieť tak plakať ako do teraz a vychovávala som ju za pomoci vzťahovej výchovy. Uspávala som ju na prsníku, nosila na rukách a stále ju mojkala. No k téme, Simonka si tak zvykla na prsník, že inak ju ani neuspím, v noci keď sa zobudila( bolo to aj 10 krát za noc) Som ju nakojila a spala ďalej, samozrejme pri mne na posteli. No teraz to vyústilo do takého extrému, že Simi mi spí len ak som vyzlečená a ona sa ma drží za bradavku a je to dosť nepríjemné, nakoľko to dosť škriabe. Ak jej to nedovolím, plače celú noc až sa tak zachádze. K tomu aj zlé sny, ktoré mala už dávno pred tým. Prosím poraďte mi, veľmi ju lúbim a trhá mi to všetko srdce. Ďakujem pekne ☹

sirinka
12. mar 2009

lucka mozno by si si mala nastudovat knihu od dr. jiriny prekopokovej maly tyran... ja to teraz citam a zaobera sa tam prave takymito extremnymi typmi spravania...

petruci6
12. mar 2009

fuha to aj take existuje? to dufam,ze u nas nebude
tiez sa len nosime na rukach a samozrejme prsnik,ked kojim...
ale kde je ta zlata stredna cesta??

lasicka_
12. mar 2009

lucka no si ma vystrasila, nas maly ma tiez bolestive koliky a robim to iste...zaspava len na prsniku alebo na rukach, je mi ho luto, lebo to brusko je strasneee...

fifinna
12. mar 2009

lucka, tu ide asi aj o povahu a vek dietata. Môj do 16 mesiacov zaspaval na prsniku, ale uz som ho to odnaucila. Maly mi tiez pri zaspavani( ked este zaspaval na prsniku )sa znazil hladkat bradavku, ale vzdy som si na nu polozila ruku a prestal. Kolko ti mala spi cez den ? Cudujem sa , ze v noci vydrzi tak dlho vyvadzat. Uz ma rok prec, tak by mala byt rozumnejsia, skus jej navrhnut inu formu zaspavania : rozpravanie rozpravky alebo pod. Ale nenechaj si to, ak ti je to neprijemne dlhsie robit. Deti nas skusaju a ty ked podvolis, tak ona zisti, ze môze vsetko. Niekedy musi byt rodic tvrdohlavejsi ako dieta. Ked bude plakat, tak ju tis, pusinkuj, aby citila, ze ju lubis, aj ked jej to nedovolis. Mas to tazke, ked ma aj zle sny. Nespi cez den moc ?

len.petra
12. mar 2009

ahojte, my uz mame sice 13 mesiacov, ale do roka som kojila a tiez to bolo ku koncu tak, ze sa budila kazdu chvilku a pomohol len cecok.. uz som bola z toho unavena a rozhodla som sa to razne ukoncit,, povedala som si, ze rok kojenia stacil a prestala som, davala som mliecko cez flasku aby si na nu zvykla a uz prvy tyzden spavala lepsie, jasne, ze prve dva-tri dni boli kriticke, ale su to len tri dni a je pokoj,, teraz spava celu noc v postielke a budi sa len raz nadranom, dovtedy spavala len pri mne.. 🙂

mirustek1
12. mar 2009

lucka,to co pises,je uplne ako keby som pisala ja.Presne takto to bolo u nas,navyse mala spavala len v kociari vonku,tak som musela 2-3xdenne von,inak doma len preplaka a nosila som ju na rukach a v noci za hodinu aj 5x hore,chcela cicik.Cumel a flasu nezoberie vobec.Uz asi 3tyzdne vedela zaspat cez den aj doma,ale na ciciku a dlho trvalo kym ho dokazala pustit.Chod si pozriet temu:Kazde dieta sa vie naucit spat: bude ti to vyzerat mozno hrozne,ale ja to uz 2.den skusam,a dnes zaspala bez cici,vela sil

sirinka
12. mar 2009

😕 moja klara este stale zaspava na prsniku a nevidim v tom problem... spava od narodenia vo svojej izbicke, takze ide fakt iba o to zaspatie...
takisto som ju prvy polrok nonstop nosila a cez den spavala iba v iducom kociku... a vsetko sa casom utriaslo, dieta si same naslo spravny cas, kedy spi pekne cez den v postielke a ja mozem pri nej aj hrncami buchat...
u lucky a jej dcerky podla mna ide o inaksi problem ako je iba zaspavanie....ale to je moj laicky nazor.

lucka083
autor
12. mar 2009

Ahojte, ďakujem veľmi pekne za odpovede. Verím tomu, že keby som s tým sekla už v začiatkoch, Simonka by si na to nezvykla. Ako sa vraví, dieťa robí len to, čo rodič povolí a ja som jej to v snahe ukludniť ju povolila a teraz znášam následky. Verím, že sa to časom zlepší, ale bude to určite veeeľmi ťažké!!!! Pre začiatok pôjdeme na detskú neurológiu na odporúčanie pediatričky, no dúfam, že to bude v poriadku. Až na naše NOČNÉ TRÁPENIA je Simi úžastné a šikovné dieťa, no predovšetkým veľmi hyperaktývne. Ak to dobre dopadne, asi budem musieť nastoliť nejakú drezúru i keď mi to bude trhať srdce, NIKDY som nebola za vyplakanie a možno i to je jeden z problémov. PETRUCI6 a LASICKA nechcela som Vás ani vystrašiť ani nič podobné, je veľa maminiek s podobnou výchovou a všetko je v poriadku, ako vraví FIFINNA, určite ide aj o povahu dieťeťa a ako som dnes zistila, manžel bol vraj taký istý ZÁVISLÝ na prsníku ☹

lucka083
autor
12. mar 2009

LASICKA môžem ťa len upokojiť, že skôr či neskôr koliky zmiznú a bude všetko o.k. Treba to len vydržať, prajem pevné nervy 😉

sirinka
12. mar 2009

lucka fakt si skus precitat tu knihu, co si ti vyssie pisala...mozno ti pomoze lahsie zvladnut situaciu.

lucka083
autor
12. mar 2009

FIFINNA ukladám ju len raz denne, nakoľko je dosť hyperaktívna a spí cca 1 a pol hodky, vo výnimočných pípadoch spí 2 hodky. Myslela som si, že nám to pomôže, no mýlila som sa. Celý deň je v pohybe, tak unavená musí byť dosť, no je tu niečo, čo jej bráni v kľude zaspať a spať celú noc. Skúšame čítať, no stále pri tom vymíšla, jedine pri rozprávke VLK A ZAJAC na chvíľku vypne. Ako som už povedala, je veľmi zlatá, ale hyperaktívna. Práve jej idú zúbky, tak prvýkrát v živote bola celý deň v postely ako taká mrtvolka bez pohybu a to tiež len preto, že ju skolili vysoké teploty. Obdivujem ťa, že si to s malým tak zvládla, keby sa to aj nám podarilo
😉

lucka083
autor
12. mar 2009

SIRINKA a čo to je za knižku??? Dá sa v pohode zohnať aj v obchodoch? Nenájdem ju aj niekde na nete????

lucka083
autor
12. mar 2009

len.petra a ako ste to zvláli, nechala si dcérku vyplakať??? Alebo si ju skúšala tíšiť nejak inak??? Máš môj velký obdiv za to, že ste to dokázali 😉

sirinka
12. mar 2009

lucka https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tu o tom pisu baby trochu viac...ide o sposob ako urcit dietatu hranice a pritom nenarusit medzi vami vztah dovery a lasky...a zameriava sa na deti tazko zvladatelne, panovacne a zo zlymi navykmi.

lucka083
autor
12. mar 2009

Ďakujem SIRINKA, preštudujem 😉

sirinka
12. mar 2009

lucka snad sa vam coskoro podari vas problem vyriesit...vies, ja nie som za drasticke sposoby ako taketo male deti nieco ucit, ci ich vychovavat, tak sama hladam vhodne sposoby, ako zvladnut obdobie vzdoru a napr. aj pripadnu zairlivost, ked sa nam coskoro narodi druhe babo, ale nechcem pri tom na malu kricat, ci ju nejako trestat a nechat samu niekde plakat...ved to je hrozne aj pre dospeleho, ked ma pocit, ze ho druhy nechali v stichu a tak to presne tie male deti citia, ked ich maminky nechaju vyplakat az do takej unavy, ze zaspia. ony predsa v tomto veku nechapu suvislosti tak, ako my dospely.
a samozrejme kazdy mame svoju povahu a aj deti dostanu do vienka nejaky temperament, ale to, ako sa budu spravat a reagovat na rozne situacie mozeme do velkej miery ovplyvnit.

mirustek1
13. mar 2009

lucka,ja som tak isti trvala na vsetkych vysatreniach,ked mala tak plakavala a nespavala,ale vsetky dopadli OK,nastastie,takze proste bola taka,teraz je uz cez den zlata a uz 2.noc mala cicik len 2x,uspech,

bambusko
13. mar 2009

lucka, chcem ta povzbudit 🙂 sama som taketo nezazila, aj ked som obe dievcata kojila do roka, teraz este tiez kojim, ale chystam sa odstavit. nechcem ta poucovat, ani kritizovat, len ta trosku nakopnut, aby si si uvedomila, ze pravidla musis urcit ty a nie mala. ty si v dobrej viere a z urcitych jasnych dovodov konala tak, ako si konala, teraz to treba napravit. cim skor zacnes, tym lepsie pre vas obe, dietko po 1 roku uz prudko zacina presadzovat same seba a s odkladanim riesenia to budes mat len tazsie a komplikovanejsie. placu a protestom sa urcite nevyhnete, ale da sa to aj citlivo, ako radi sirinka.
pre vsetkych ostatnych, co citaju a maju obavy, ze by takto mohli dopadnut - taketo situacie nie su pravidlom pri dlhsom kojeni, je to extremna vynimka /nic v zlom 😉/ vsetky neziaduce prejavy treba korigovat uz v zarodku s pochopenim a laskou. dievcata ma napr. pri kojeni zacali stipat pod pazuchou a ked neprestali ani po raznom upozorneni, dostali na ruky bavlnene rukavicky, 1-2 tyzdne papali takto a potom s tym prestali. takisto hryzenie u nas skoncilo po prvom pokuse mojim prehnanym zjajknutim s prislusnou grimasou /treba zahrat divadielko/. dietatko sa vsetko uci, skusa, ono nevie, ze mame to nerobi dobre, ked mu to dovoli. a cim dlhsie sa jeho zvyk upevnuje, tym tazsie sa ho zbavuje.

lucka, vela sil a trpezlivosti 😉

lucka083
autor
13. mar 2009

Ahoj BAMBUSKO, ďakujem za povzbudenie, som si toho všetkého vedomá, ale chcela by som sa spýtať ako mám postupovať pri odúčaní, asi len nechať plakať, však??? Ona totiž Simonka keď jej to nedovolím, tak plače až lapá po dychu a môžem robiť čokolvek, nič nepomôže. Raz som ju na nátlaky manžela, že to už nieje normálne nechala vyplakať, no nikam to neviedlo, plakala a plakala až tak fialovela a stále sa to stupňvalo tak po dlhých 15 minútach, som ju vzala z postielky a ona potom ďalších 10 minút len vzlikala a potom zaspala. Ako som už povedala, nikdy až na jednu výnimku som ju nenechala vyplakať a teraz neviem, ako to mám zmeniť, ale ono to asi ani inak nepôjde však???? Plaču sa asi nevyhneme, ako si povedala ☹ . PS: ďakujem všetkým za rady

sirinka
13. mar 2009

lucka mala bude urcite plakat a zurit, ale ty bud pri nej, objimaj ju a stale jej vysvetluj, preco to nemoze...
ale nesmies uz potom povolit, musis jej dat najavo, ze aj napriek tomu, ze ju lubis, co povies, plati...
priprav sa, ze to bude mozno trvat viac vecerov ci noci, ale postupne sa to upravi...
hlavne sa ty psychicky priprav, aby si bola kludna a vydrzala to... 😉

bambusko
13. mar 2009

lucka, tak ako pise sirinka, nenechaj malu samu plakat, bud pri nej, drz ju v naruci, spievaj... dolezite je trvat na svojom.

precitaj si zaciatok tejto temy, mozno ti pomoze 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sirinka
13. mar 2009

bambusko to je super...ani som nevedela, ze napisala aj takuto knihu... 🙂

bambusko
13. mar 2009

vsetky diela prekopovej ma prestudovane valka, tak ak mate zaujem, obratte sa na nu 😉

fifinna
13. mar 2009

lucka, cez den ti spava tak akurat, v tom problem nebude. Inak skus si dat na bradavku klobucik na kojenie, alebo si bradavku namoc a daj si ju trebars do sody bikarbony, alebo do niecoho ineho a povedz jej , ze mas bo. Deti este tomu nerozumeju, ze to robis naschval. Mozno ju to odpudi,a nebude ti ju chciet hladkat. Nieco vyskusaj . Podla toho ako pises, ze place, tak je tvrdohlava, alebo este nedozrela na to , aby si presla na tu metodu, podla tej knizky kazde dieta sa vie naucit spat. Na nu budes musiet ist inac, ale asi este neni vhodna doba, najskôr skus co som ti napisala a daj vediet, potom vymyslim nieco ine.

sirinka
13. mar 2009

bambusko ja teraz citam maly tyran a mm deti jsou hoste, kteri hledaji cestu...tak mozno potom zase nejaku vytiahneme 🙂

lucka083
autor
13. mar 2009

Ahojte, tak včera v noci akoby zázrakom Simonka do 2 do rána spala bez prebudenia. No nechápem!!!! Toto sa nám už dobrých pár mesiacov nestalo. Potom sa síce zobudila s plačom a znova trvala na svojom, no ja som ju len pusinkovala, mojkala a hladkala, ale prsník som jej nedala. Síce ťažko, ale zvládli sme to. No jedna noc ešte nič neznamená, čakám, čo bude dnes v noci.
😉

sirinka
13. mar 2009

lucka jedna noc ti da silu aj na dalsie...aspon vies, ze to ide 😉 prajem vam sladke sny 😎

lucka083
autor
14. mar 2009

Ahojte babeny, tak úspešne pokračujem v odúčaní. Táto noc bola znova ťažká, ale myslím, že sme to ako tak zvládli, i keď s plačom, ktorý trval asi 15 minút, no stále som ju pusinkovala a vravela jej ako veeelmi ju lúbim a že to bude dobré. Tak pevne verím, že ešte pár takýchto nocí a bude dobre, len mi stále neide do hlavy prečo sa tak často budí. Niekedy aj 10 krát za noc. Myslíte, že je to normálne??? Bo maminky z okolia sa tomu len divia, že to nieje možné.












😕

olivova
14. mar 2009

no, moja mala ma rok teraz v utorok a mame noci, ked sa budi skutocne aj 10x a noci, ked sa zobudi len 1x.
Takze podla mna to mozne je 😉 . A ja neviem cim to je, ale sa to nesnazim ani skumat 🙂 . Starsia dcera mi prespavala krasne, kojila som ju a u nej nebol vobec ziadny problem oducit ju, alebo nechat ju spat v postielke. No a tato mladsia, to je uz ina hruza. V postielke nebude, cez den je neviemkolkokrat na prsniku a to este v noci. A kazde dietatko je ine. Niekomu sa budi, niekto nevie, co to je. Takze v tom nevidim nic divne.

olivova
14. mar 2009

a este dodam, ze ja nemam nervy ju nechat plakat. Tak cakam, kym sa umudri sama. Dufam, ze jej to dlho trvat nebude 😅