Dokedy mám nárok na rodičovský príspevok?

ma3jozka
22. jan 2009

ahojte,prosím vas kedy sa vlastne vyplaca posledna davka RP..napr.ked dieťa malo 14.12.2008 -3 roky?? Lebo už somsa tu raz na to pýtala a niektoporadil, že by somlala ešte v january dostať poslednu davku.......aj tak bolo ale dnes som dostala líbesbríf od UPSVaR ze mi musia zobrat za januar vyplatený príspevok... 😒 dosť somz toho na vetvy......

gapa
22. jan 2009

ma3jozka,
ak dieťa malo 3roky v 12/08 a nechodilo do Mš už od "1".12.2008! (to je dôležité), t.j. ak by bolo prijaté do škôlky od 9/08, tak musí mať aspon do 1.12.08 vrátane prerušenú dochádzku!,
tak potom ti mali odnať rodičovský príspevok od 1.1.2009, tj. posledný rodič.príspevok by si mala mať vyplatený v januári 2009 za 12/2008 (vypláca sa pozadu ako mzda).

ma3jozka
autor
22. jan 2009

...dakujem...čiže ten čo mi prišiel 16.1. takto je za december?..taknechapem prečo mi ho zase stiahnu..ved ked som nahlasovala koniec rodičovskej nepýtali odo mna papier od kedy chodí dieťa do školky.....

gapa
22. jan 2009

neudávaš presné info o nástupe do Mš,resp. prijatí a prerušení dochádzky do Mš a nerozumiem, či teda ide o príspevok vyplatený v januári alebo za január. Treba si dať trochu záležať na presnom vyjadrení o čo ide. Všetky tieto príspevky sa vyplácajú pozadu.

počuj, nehovoríš náhodou o tom, že ti prišlo rozhodnutie s UPSVaR že od 1.1.09 ti odnímajú rodič.príspevok?

expertka8
22. jan 2009

....ked som si ja bola dobrovolne odhlasit poberanie RP...musela som predlozit tlacivo z MS s presnym datumom nastupu dietata do MS...
....presne datumy su rozhodujuce.... 😉
....napr. ak dieta nastupi do MS 2.12.....este mas narok RP za december 😉
...u mna to bolo detto 😉

gabrielkabj
24. jan 2009

ano je to tak ako piše expertka moja dcérka bude mat 24.2. 09 3 roky a do školky nastupuje 4.2.09 a to preto aby som neprišla ešte o poslednu matersku teda o ten rod. príspevok ak je tam vynechaný aspoň 1 den tak vám tie peniaze patria

janulap
24. jan 2009

Baby,tak to rozhodnutie o nastupe musim zaniest aj ja do ksolky?Rd mi konci 16.3.2009-vtedy bude mat Lenka 3 roky,a do skolky pojde az v septembri 09.....