• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Druhé dieťa a rodičovský príspevok. Ako to je?

14. februára 2009 
Ahojte baby prosim Vas mam na Vas prosbu
Som druhy krat tehotna dietatko sa mi ma narodit v auguste.Este pocas prveho tehotenstva ma prepustili z prace,ale podla zakona som brala matersku a potom rodicovsky prispevok.Takze som vlastne nezamestnana a v maji mi konci rodicovsky prispevok na dcerku.Takze budem mat narok len na rodic.prispevok a tu je kamen urazu.Bola som sa pytat na upsvar,ze co mam vlastne urobit ked sa mi narodi dietatko a tam mi povdali,ze mam ist na socialku.Lenze naco mam ist na socialku ked na matersku nemam naro?Na socialke potrebujem nejake potvrdenie?Preto sa Vas pytam tych mamiciek co su v takej istej situacii co mam vlastne vybavit a urobit?Ved su mamicky ktore nikdy nepracovali mali aj 3 deti za sebou a rodic.prispevok beru na kazde dieta uz som z toho na nervy nechcem vsetko vybavovat ked sa mi to male narodi,lebo z uradmi som mala uz nervy ked sa mi narodila dcerka a matersku som dostala az ked mala moja simka 2 mesiace strasne im to tam trva
Moc dakujem za odpoved :wink:
14. feb 2009 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no podla mna tu doslo k nedorozumeniu...

v maji ti skonci RD a vlastne potrebujes vzkryt obdobie medzi majom a augustom
na matersku narok nemas, a rodicovsky na babetko budes poberat az odo dna porodu... vyplaca sa spatne

na to obdobie. si bud predlzis RD, alebo na urad prace a rodicovsky vyplaca socialka
14. feb 2009 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Lienocka no to mi je jasne,ze mi upsvar bude vyplacat rodic.prispevok,ale kde ho mam vybavit na upsvar alebo mam ist na zahradnicku na socialku?som z toho jelen lebo ta pani na upsvar mi to nevedela povedat a jasne som jej to vysvetlila,ze ake papiere budem potrebovat ide ma uz porazit
14. feb 2009 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podla mna na zahradnicku.. ak tam patris../my na lazaretsku :grinning: / teraz su na cisle 153 uz nie v budove slovanetu ale vedlasjej budove pretoze podla mna musim mat potvrdene ze nemas narok na matersku a na zaklade toho ti upsvar bude vyplacat RP
ved prip. zavolaj.. navstiv.. zahradnicku.. su tam celkom ochotny..
14. feb 2009 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som na tom bola podobne. Na socialku treba ist, lebo tam tidaju papier, ze sa materske nemas narok a az na zaklade toho ti zacnu vyplacat rodicak. Ale rodicak sa asi vyplaca v takomto pripade az po narodenie dietatka (nie ako materska 6-8 tydnov pred teminom porodu).
14. feb 2009 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no potesila si ma,lebo ja ked som bola na zahradnickej este prvej dcerke vybavovat papiere boli strasne neochotne a nemohla som sa kolko krat ani dovolat tej pani co som potrebovala a mala ma na starosti skocim tam buduci tyzden ze co a ako lebo nechcem to vybavovat po porode s malym dietatom v kociku a cela ubolena po porode este raz ti moc dakujem
14. feb 2009 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mir dakujem to viem,ze az po narodeni dietatka a musi sa dozit 28 dni mne len islo o to,ze ako to vybavit
14. feb 2009 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
otrivinkajanka, podmienka dožitia 28dní nie je pre nárok na RP vôbec podstatná, to je potebné pri inom :wink:
14. feb 2009 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
oki ved ja si to uz pojdem pozistovat inak to mi povedala o tych 28 dnoch ta pani na upsvar tak teraz sa v tom vyznaj ale baby ste zlate dakujem :wink: :slight_smile:
14. feb 2009 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok