Kedy príde posledný príspevok ak dieťa ide do škôlky?

pipinka1
18. aug 2009

ahojte,

chcela by som sa opýtať. dcérka bude mať 21.10. 3 roky. do septembra nastupuje do škôlky. ja ostávam do konca septembra ešte doma. Príde mi ešte 18.9. materská ? neviem či sa materská vypláca za aktuálny mesiac alebo oneskorene. Lebo som počula že ak dieťa nastúpi do škôlky už nemám nárok na materskú ale ja musím ostať ešte doma nakoľko dcérka začína v škôlke adaptačným procesom. A ešte jedna otázka , čo je potrebné vybaviť prípadne nahlásiť pri nástupe dieťaťa do škôlky a následne pri mojom ukončení materskej a nástupe do práce?

dakujem za pomoc

gapa
14. sep 2010

@sue
aj za 1/2011 bude nárok.
Ak si zamestnaná na PP, tak musíš dať sama odhlášku z dôch.poistenia štátom, do 8dní bola povinnosť. Zdr. poistenie platí zamestnávatel.

gapa
14. sep 2010

@xstelinka
vraj zrpš nie, ale skús. Treba odkladať všetky bločky a vyžiadať si ich v škôlke, ak nedajú automaticky.

predpokladám pracuješ na prac.pomer.

Tiež do 28.9. treba dať do SP odhlášku na SP s dátumom zániku poistenia 19.9. v časti 10 RLFO (ak 20.9 nastupuješ), už nemôžeš byť poistencom štátu, ked si poistená dôch. ako zamestnanec. Ale v tomto bude od 1.1.2011 možno zmena, tak treba príp. sledovať a znovu sa prihlásiť koncom roka s dátumom prihlásenia 1.1.2011, ak by to schváliili.

samozrejme dávaj si potvrdiť kopie!!!

xstelinka
21. sep 2010

@gapa dakujem

xstelinka
24. sep 2010

este sa chcem spytat, ako je to teraz s tym jednorazovym prispevkom(25%). Mam o neho poziadat len na mesiace oktober-december a od noveho roka budem dostavat zase tu sumu 164E(kedze maly ma 3 roky az v maji)?

adide
28. okt 2010

@gapa
narok na 25% som si uplatnila, prisiel mi tento mesiac za 10+11 ...pani na urade mi povedala, ze naklady na skolu mi preplatia 10 aj 11 mesiac je jedno kedy zaplatim, len to musim vydokladovat..no teraz neviem, ako to bude, kedze som nastupila 1.10 a vypoved dostala k 31.10., na tlacive ktore mam z uradu, je aj mieto pre zamestnavatela..a to ja uz v novembri nebudem mat...neviem ci mam na tento prispevok este narok...dcerka je v skolke, este nema 3 roky...a ja som pracovala do 31.10.... 🙄

marina23
23. nov 2010

ahojte aj mna odporucili na tuto stranku s mojim problemom budem velmi rada ak mi poradite No takze po poriadku mam syna ktory bude mat 3 roky 22.12.2010 no ja musim nastupit do prace 6.12.2010 kedze pracujem v obchode a kedze idu sviatky tak ma poprosili skor aj Tomaska davam do skolky od 6.12.2010 neviem ci mam narok na rodicovsky este za december a tiez neviem co mi treba povybavovat na uradoch tiez by som sa chcela opytat ako mam v praci vykrit tie dni od 6 do 22 nacierno alebo na niejaku dohodu alebo oficialne od 6 velmi pekne dakujem za rady

kaktusik007
22. dec 2010

@marina23 aj ked neskor, ale predsa - ak co len za jeden den v decembri 2010 splnis, ze budes na rodicaku, rodicovsky prispevok ti patri - cize ak by si sa zamestnala az 02.12.2010, je to v poriadku

marina23
25. jan 2011

dakujem

barbi31
7. mar 2011

Prosim o radu! Mala mi v septembri (5.9. 2011) nastupuje do skolky, no len v decembri bude mat 3 roky. V novembri cakame druhe dietatko a tak by ma zaujimalo ako preklenut tych par dni v septembri medzi rodicovskou a novou materskou. Teda na co mam narok a na co si musim davat pozor, kedze materska mi zacne koncom septembra ale nerada by som prisla o RP. Mozem zostat na RD za urcitych podmienok aj ked bude mala v skolke? Nastupit do prace by bola na par dni hlupost a prihlasovat sa na urade prace tiez nie je terno, kedze som v trvalom PP a RD by mi koncila az v decembri. Dakujem krasne!

kamajka
7. mar 2011

@barbi31 A čo adaptačný pobyt? Ten je tuším 2 týždne možno viac. Malá by Ti chodila na 4 hodiny kým by sa narodil drobec.

kika86
7. mar 2011

Ahojte, tiez Vas chcem poprosit o radu... V septembri 2011 mi dcera nastupuje do skolky, ale 3 roky bude mat az v decembri... Ja zatial este nemam robotu, ale chodim na VŠ (externe st.). Preto by ma zaujimalo ci budem mat narok na RP alebo mi v septembri zanika? Dakujem za rady 🙂

barbi31
7. mar 2011

@kamajka Vraj tieto pobyty ako take neexistuju a urady ich neuznavaju... je len zapisanie dietata do skolky a hotovo a to ze na kolko hodin si uz dohodnes individualne.

macka23
7. mar 2011

@barbi31
ja tomu teraz rozumiem tak, ze mas narok na RD az kym dietatko nedovrsi 3roky, bez ohladu na to, ci chodi do skolky, ci ty ides do prace. Takze v tvojom pripade, budes poberat RD az kym nenastupis na MD.
Ak sa mylim nech ma opravia 🙂

andrea2603
7. mar 2011

Rodičovský príspevok ostáva aj v prípade, že dieťa ide do škôlky a je jedno či súkromnej alebo štátnej, pýtala som sa na ÚPSVaR 😉

kika86
7. mar 2011

@andrea2603 Dakujem za radu, ale jedna z uciteliek v skolke mi povedala, ze ked dam malu od septembra do skolky na cely den, tak pridem o RP, ze ci nechcem radsej pockat kvoli tym peniazom na nastup do decembra. Tak ako to potom vlastne je?

macka23
7. mar 2011

@kika86
neprides o RP, pred tym to tak bolo, ale teraz uz nie. Ked ti ju vezmu do skolky, moze ist 🙂

kika86
7. mar 2011

@macka23 Aj ja som myslela, ze takto to je, len ta ucitelka ma dost zneistila... Lebo ona vravela, ze ked to nahlasia na urad prace, tak uz nic nedostanem. To je dost cudne, ze ona o tom teda vela nevie.... 😕
Ale dakujem za radu! 🙂

kamajka
7. mar 2011

@barbi31 To som nevedela u nás to akceptujú

macka23
7. mar 2011

@kika86 skus sa este spytat na UPSVaR pre istotu

evina313
8. mar 2011

Kočky ako to vlastne je?
dieta este nema 3 roky ale ja nastupujem do prace. chcem si poziadat o prispevok na opatrovanie.
Dostanem ten prispevok ( do vysky 230 eur) ked dam dieta opatrovat hocikomu? teda konkretne ma zaujima ci zalezi od toho, ci je skolka alebo nie je zaevidovana v zozname skolok...to nase je oficialne celodenne sukromne vzdelavacie zariadenie.. Riaditelka mi povedala, ze davaju rodicom potvrdenia, tak asi ano. ale vsade citam, ze ci je skolka zaredana do toho zoznamu, alebo nie...Ovplyvni to moj prispevok?
dakujem za odpoved

janapo
30. máj 2011

Ahojte, viete mi poradit? Chcem umiestnit teraz v septembri deti (dvojicky) do 3 rokov (3 roky budu mat v maji 2012) do materskej skolky s tym, ze by som rada ostala doma 3-4 mesiace, lebo ratam aj s chorobami a tiez sa bojim ako sa adaptuju v skolke. Mate s tym niekto skusenost? Da sa to? Resp. co mam spravit aby to bolo v sulade so zakonom, co a kam nahlasit...Som zamestnana a zamestnavatelovi je jedno kedy nastupim. Dakujem.

xlucia
30. máj 2011

@janapo na rodicovsky mas narok do troch rokov dietata ci je doma alebo v skolke, ci ostanes doma a aj alebo ked zacnes chodit do prace.cize sa ti nic nemeni, nic nikam nehlasis kym nemaju tri roky a ty nejdes do roboty

janapo
1. jún 2011

@xlucia Dakujem velmi pekne 🙂

katkabg
26. aug 2011

chcem sa spita zijem v zahranici no matersku dostavam zo slovenska az do kym dcerka nenavrsi 3 roky...zaujimalo by ma ci by som ju od septebra mohla davat aspon na 4 hodky do skolky???Ona bude mat v decembri 2 roky...ide mi o to ci mi nezoberu matersku,lebo ak ano nebudem riskovat!

macka23
26. aug 2011

@katkabg myslis asi rodicovsky prispevok /190eur/ a ano mas narok aj ked das dieta dpo skolky...az do dovrsenia troch rokov.

katkabg
27. aug 2011

@macka23 JEJO DAKUJEM MOCKRAT...ANO MYSLELA SOM PRESNE TO...DALA BY SOM MALINKU ZATIAL ASPON NA 4 HODKY DENNE NECH SI POMALICKY ZVYKA :D VELMI SA JEJ PACI MEDZI DETMI

borocka
29. aug 2011

Ahojte kocky, prosim vas,
syn ma dva roky a od septembra pojde do skolky, teda v podstate do pripravky, pretoze to bude len na 4hodiny denne kazde dopoludnie. ja si chcem dokoncit VS a mam moznost len denneho studia a bez skolky by sme to nezvladli.
Celkovo ma skolka vyde asi na 20eur aj so stravnym. je to klasicka statna skolka. Tak sa chcem opytat ci to mam niekde nahlasovat a samozrejme ci mi rodicovsky ostane v plnej vyske??????

fatulienka
10. sep 2011

ahojte..moze mi niekto poradit?maly bude mat 8.11.3rocky..ja som na RD a maly uz od septembra chodi do skolky na cely den..ja od 12.9. nastupujem na vysokoskolke studium.v dennej forme....chcem sa opytat ci mozem poberat dalej rodic.prispevok?a este mam narok na este nejake prispevky...ja som este nepracovala.....ako je to..dakujem...

gapa
10. sep 2011

@fatulienka
nárok na rp budeš mať aj za sept. až november, nevadí, že dieťa chodí do škôlky.

tweetinkapp
10. sep 2011

mozem sa opytat? taktiez moj syncek nastupil do skolky a 3 rocky bude mat az v novembri. to ze rodicovský mi ostáva, to viem. ale chcela som sa opytat, ci aj nadalej stat plati za mna poistenie az do toho novembra? 😨
dakujem