Kedy príde posledný príspevok ak dieťa ide do škôlky?

pipinka1
18. aug 2009

ahojte,

chcela by som sa opýtať. dcérka bude mať 21.10. 3 roky. do septembra nastupuje do škôlky. ja ostávam do konca septembra ešte doma. Príde mi ešte 18.9. materská ? neviem či sa materská vypláca za aktuálny mesiac alebo oneskorene. Lebo som počula že ak dieťa nastúpi do škôlky už nemám nárok na materskú ale ja musím ostať ešte doma nakoľko dcérka začína v škôlke adaptačným procesom. A ešte jedna otázka , čo je potrebné vybaviť prípadne nahlásiť pri nástupe dieťaťa do škôlky a následne pri mojom ukončení materskej a nástupe do práce?

dakujem za pomoc

oliinka
24. aug 2009

dakujem mimi a teda našla som prácu ako sestrička v domove dochodcov alevo potom práca vo fabrike s plastami na 3 smeny,ako tehotná neviem,v tom domove dochodcov je to na prd s dochádzkou kvoli malému a zase aj tie try zmeny tak neviem

mimi
24. aug 2009

oliinka, tak to ano, ak je to fyzicka praca, to je na zvazenie. Ja som myslela, ze hladas kancelarsku pracu, v takom pripade by som tehu neoznamovala. V ktorom tyzdni si teraz? Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo, teda tehotenstvo

🙂

zuzmag
24. aug 2009

Ahojte viete poradit aj mne??? Do prace som nastupila 1.6.09 o dcerku sa mi stara zatial moja mamina.Ale od septembra by mala nastupit dcerka do materskej skolky ale tri roky bude mat az v januari 2010.Viete mi poradit ako to mam urobit aby som neprisla o rodicovsky prispevok da sa to vobec? dakujem 🙂

oliinka
25. aug 2009

mimi ja idem vo štvrtok na potvrdenie ale maloby to byť tak 7-8 tt.asi máš mravdu nebudem to oznamovať,lebo myslím,že mi ma neprijali.ty máš tuším tak stareho drobca ako ja?chodí do školky?

baldi
25. aug 2009

Dobry den, Gapa,

chcem sa opytat, ako mam postupovat v tomto pripade: som na MD a 12.10.09 nastupujem do prace. Syncek bude mat v tom case 10 mesiacov a pojde do jasli. MP som nepoberala, iba RP. Ako je to s poberanim RP? Je mozne ho poberat aj pocas trvania pracovneho pomeru pokial je dietatko v jasliach? Ak ano, ako? S akymi nalezitostami je potrebne oboznamit zamestnavatela? Ktore nalezitosti zasa vyzaduju jednotlive urady - UP, Soc. poist., zdrav. poist.?
Vopred dakujem za odpoved.

sewa
22. mar 2010

SEWA
Chcem sa opýtať či my vznika nárok na dávky-podporu ak moje dieta nastúpi do skolky 3.1.2011vtedy má presne 3 roky.Mam 25 rokov a mam rok a pol odpracovaný. dakujem

klarika12
24. mar 2010

sewa to ti presne nepoviem ale pokial niesi este stale zamestnana t.z.mas pracovny pomer ale si na rodicovskej tak asi nie.pokial vsak ano a pracovny pomer ti skonci po materskej tak narok mas

luc443
30. mar 2010

Ahojte chcem sa opytat moj mala dovrsila 21.3.2010 tri roky a v septebri by mala nastupit do skolky, budem dostavat este nejaky prispevok alebo uz nie?A este jedna otazocka zamestnavatel mi dal k 31.3.2010 vypoved co mam robit mam sa ist zahlasit na Urad prace? Dakujem za odpoved

klarika12
2. apr 2010

luc443 zostanu ti rodinne pridavky.naposledy dostanes rodicovsky prispevok v aprili za marec kedze sa vyplaca o mesiac pozadu.kedze si dostala vypoved ku koncu mesiaca do siedmych kalendarnych dni sa musis prihlasit na urad prace.kedze ti zamestnanie skoncilo az po rodicivskej dovolenke vznika ti narok na podporu v nezamestnanosti.

luc443
2. apr 2010

klarika12 dakujem velmi pekne 🙂

da3enka
10. apr 2010

Dobry den,chcem sa tiez opytat na moj pripad:som na Rd od 11/08,pracovny pomer na dobu neurcitu,poberam zvyseny Rd od 1/10.chcela by som nastupit do prace od 9/10 a maleho dat do statnej skolky,budem mat narok na nejaky prispevok na starostlivost o dieta,nejakych tych 25%???alebo nie,kedze som poziadala o zvyseny RD???dakujem za skoru odpoved

lucia31
11. máj 2010

da3enka,ano, budes mat narok na prispevok na starostlivost o dieta a aj na jednorazovy prispevok 25% ..
kuk sem
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

laluchova
6. júl 2010

ahojte, chcem sa informovať, moja dcérka mala 9.5.2010 dva rok y aod septembra nastupuje do školky...ja ale nastupujem do práce už skor , nakoľko mám dovolenky a dovoelnky ktrorú mi zamestnávateľ ponúkol aby som si vyčerpala...takže nastupujem na dovolenku od 2.8.2010 .aké su moje povinnosti o odhlásení a podobne ako je to potom s príspevkom???niekde som čítala že si môžem požiadať ao jednorázové vyplatenie rodičovského príspevku ktorý mi by patril do dcérkiných troch rokov teda 25% .vioete niekto niečo o o tom???kde som povinná sa odlhásiť a do akej doby, pretože koncom mesiaca chceme ísť na dovolenku a budeme dlhší čas resp3tt mimo domova...vdaka

bambulka026
25. júl 2010

Ahojte, chcem i ja poprosit o radu.
19.9.2010 mi konci RD.
Od 10.1.2007 som bola na rizikovom, potom som zostala na MD a nasledne na RD.
Nic som si neplatila...

Planujeme druhe babetko, no koli tazkej praci u zamestnavatela ( Mam zmluvu na dobu neurcitu) by som zas musela zostat na rizikovom.
Mala by som narok dostavat nemocenske ked zostanem doma na rizikovke aj ked som nic neplatila?

gapa
26. júl 2010

@bambulka026
ak bude pokračovať tvoj PP, tak áno. Pri nároku na PN zo zamestnania (t.j. nie z dobrov.poistenia), nie je povinnosť splniť 270dní nem.poistenia. A pre nárok na materské sa ráta aj obdobie čerpania RD akoby ti trvalo nem.poistenie, aj ked bolo v tom čase prerušené.

Ak by si však skončila PP počas RD, resp. posledným dnom RD a už nemala iné zamestnanie, tak nie. Jedine po uplynutí 270dní z DNP, ak by si sa prihlásila nan.

gapa
26. júl 2010

resp. v ochrannej lehote, ale to by záležalo kolko dní trvá tvoj prac.pomer/nem.poistenie po ukočnení RD a či budeš tehotná v čase ukončenia nem.poistenia zamestnanca.

elinka27
26. júl 2010

ahojte, ja som mozno trosku mimo temy,ale predsa len tak okrajovo sa ma to tyka.V 11/2007 sa mi narodil syn a poberala som matersku neskor rodicovsky prispevok.Teraz cakame dalsie dieta, moj pracovny pomer stale trva, a od 5.jula tohoto roka som opat uz na materskej.Na socialke mi povedali,ze dostanem zaplatenu matersku uz teraz v auguste a to za obdobie od 5-31.7 a potom uz klasika za cely mesiac az do 6 mesiacov,potom opat prejdem na rodicovsky.Toto vsetko chapem,ale neviem kto mi vlastne zaplati tie 4 dni cize od 1-4.7. to by som mala mat este stale rodicovsky ci nie?A to sa ako pocita,nejaka alikvotna cast za tie 4dni?Alebo mi daju cely rodicak?Nemate s tym niektora skusenost?Diki

janninka
29. júl 2010

Ahojte, chcela by som sa opytat. Moja mala nasupuje 2.9. do skolky, ale 3 roky bude mat az v decembri. Ja som zamestnana, ale chcela by som nastupit do prace az v oktobri, kedze ten prvy mesiac len postupne si bude zvykat v skolke. Ako to bude s tym septembrom? Mozem byt nadalej na rodicoskej dovolenke? Informovala som sa na UPSVaR a tam mi povedali ze si budem musiet sama zaplatit zdravotne poistenie. Je este nieco co potrebujem vybavit? Alebo radsej mam nastupi do prace uz v septembri? nebudem mat problemy s tym jednym mesiacom? Vdaka za odpovede 😉

janninka
30. júl 2010

baby, naozaj mi ziadna neviete poradit, ci mozem byt ten september este na rodicovskej dovolenke, ked mala bude mat postupny nastup do skolky? Potrebujem sa ozvat do prace a neviem co im mam povedat, ze kedy chcem nastupit, ked som si nie ista ci sa to da......

nana11
30. júl 2010

Ahoj janninka, moja je narodena koncom septembra a do skolky som ju davala zaciatkom septembra, a pani na urade mi povedala, ze ked uz len posledny mesiac som na RD tak ju mozem dat do skolky a nic nebudem musiet si doplacat.

janninka
30. júl 2010

vsak ja by som si to zdravotne aj doplatila, ide mi hlavne o to ,ci mozem zostat ten mesiac doma, ked som zamestnana a mala je v skolke. Ci nemusim nastupit do prace alebo sa prihlasit na urade, ked nastupi do skolky. Nechcem si narobit zbytocne problemy

janninka
1. aug 2010

naozaj uz nikto neporadi?

bambulka026
2. aug 2010

gapa, dakujem....

bambulka026
2. aug 2010

Janinka a nemas dovolenku u zamstnavatela?
Mne to vyslo 29dni, cize je mozne ze by si si ten mesiac mohla cerpat dovolenku...

janninka
3. aug 2010

a dovolenka nabieha aj pocas rodicovskej ci ti zostalo tolko dni este pred materskou?

veronika32
3. aug 2010

Ahojte maminky. Tiez mam otazocku : dcerka ma 3 roky az vo februari 2011, ale ak ju chcem dostat do skolky, nastupit podla zakona musi uz v septembri. S riaditelkou som sa dohodla, ze len na 2-3 dni na par hodin, a potom dochadzku prerusime. Chcem sa ale spytat, ci za tie 2-3 dni (podla zakona sa o malu nestaram cely den, tak nemam narok na rodicovsky za cely mesiac, hoci ide len o tieto dni ) nemam povinnost niekde sa hlasit, aby sa mi cely rok 2010 pocital do dochodku ... Neprerusuje sa mi rodicovska dovolenka ??? Na urade som sa dozvedela, ze ked nastupi 2-eho, mam este ten mesiac narok na rodicovsky prispevok - teda peniaze. Ale co s dovolenkou ???

bambulka026
6. aug 2010

@janninka: nabieha ti aj pocas RD, no nejak sa to krati....

gapa
7. aug 2010

@veronika32
ak nastúpi do škôlky napr. od 2.9. do 30.9., tak máš nárok na RP za 9/2010, lebo 1.9. si splnila všetky podmieny (stači 1kalend.den).
Ale v čšase, ked navštevuje škôlku by si nemala byť dôch.poistená štátom v SP ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov. Zákon o soc.poistení s odvolaním na riadnu starostl. v zákone o RP nepripúšťa, že by chodilo do škôlky ani na 1hod., ak ide o zdravé dieťa.
Pre účely zdrav.poistenia môže chodiť do škôlky na max. 4hod. denne a môžeš byť zdr. poistená štátom. Toto sa riadi definíciou riadnej starostl. o dieťa podla zákona o zdrav.poistení.

Ak chceš dodržať zákon a dieťa nastúpi do škôlky napr. od 2.9. do 5.9., tak by si si mala dať odhlášku a najneskôr 6.9. znovu prihlášku so všetkými prílohami.

adide
16. aug 2010

Ahoj dievcata,
taktiez potrebujem Vasu radu. 2.9. / 1. 9. je sviatok /nastupuje dcerka do skolky a ja do prace. Dcerka dovrsi 3 roky az 13.novembra, no kedze musi nastupit do skolky uz v septembri, ja nastupujem do prace. Ak by som do prace, nastupila az v oktobri alebo novembri, zrejme nemam akykolvek narok na rodicovsky prispevok ? Ak pojdem do prace od 2.9 a ona do skolky, mam narok aspon na nejaku cast z rodicovskeho prispevku? A jednorazovy prispevok, kedy sa vyplaca?Citala som aj vyssie uvedene, no neviem sa z toho dako vymotat...Co by bolo v mojej situacii pre nas najlepsie? Dakujem za radu.

katkahu
23. aug 2010

ahojte, chcem sa opytat, syn nastupuje do skolky od 2.9., ja by som chcela nastupit do prace az po vikende (6.9), bolo by to takto mozne? mam dobreho zamestnavatela, dalo by sa s nim dohodnut, len aby to bolo pravne v poriadku.