• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Má exekútor právo siahnuť na rodičovský príspevok v tomto prípade?

7. júna 2016 
@vefi89 spoj sa ohladne toho priamo s tvojou bankou, na exekucnom oddeleni budu vediet sko dalej, poradia Ti
13. sep 2011 o 23:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nibiru :slight_smile:suhlas, nejednemu klientovi som to doporucila:slight_smile:
13. sep 2011 o 23:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
caute babi..mam taky isty problem ako vy...a neviem si ho vyriesit.dovolat sa exekutorovi sa nemozem lebo cisla su odpojene a kde sidli tak to nikto nevie lebo na kmetovej ulici v kosiciach tam uz nie je...poradi mi niekto..
25. nov 2011 o 13:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojt to mas pravdu to iste aj nam povedali v banke ze na detsku vkladnu knizku ti exekutor nemoze siahnut
21. jan 2013 o 18:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Súdny exekútor neskúma pôvod finančných prostriedkov na bankovom účte. Pokiaľ vám chodí na účet rodičovský príspevok, dostanete sa k nemu len ak si uplatníte vyhlásenie podľa §104. Stačí ísť do banky a toto tlačivo si vypýtať, priložiť k tomu aktuálny výpis z účtu a potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku a doručiť to súdnemu exekútorovi.

§ 104

(1) Exekúcii odpísaním z účtu v banke nepodliehajú prostriedky na účte do výšky 99,58 eura a prostriedky, ktoré sú výslovným vyhlásením povinného určené na výplatu miezd jeho zamestnancov na výplatné obdobie najbližšie dňu, keď bol banke doručený príkaz na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke. Ak má povinný viac účtov, exekúcii nepodliehajú prostriedky na účte do výšky 99,58 eura len na jednom z nich.

(2) Ak má povinný zasielanú mzdu alebo iné príjmy na účet v banke, exekúcii odpísaním z účtu v banke nepodliehajú ani prostriedky do výšky sumy, ktorá sa podľa zákona nesmie povinnému zraziť z mesačnej mzdy alebo z iných príjmov, a to od momentu, keď táto skutočnosť bola banke oznámená. Povinný na žiadosť banky oznámi výšku tejto sumy. Ak exekútor nesúhlasí s výškou sumy, ktorú uviedol povinný, pre banku je rozhodujúca výška sumy, ktorú označil exekútor.
20. mar 2014 o 18:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte chcem sa spytat je mozne aby mi exekutor zablokoval ucet a nenehal mi ani zivotne minimum a to mam 2 deti a zablokoval mi rodicovsky rodinne???potom som mu volala a dnes mi ho odblokoval ale peniaze nemam a neni su ani u exekutora a ani v banke
29. máj 2014 o 17:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@stefanyka Na sociálne dávky nesmie siahnúť. Ohľadom životného minima neviem. Ak peniaze nie sú ani v banke, ani u exekútora, tak hádam v banke vedia povedať, kam odišli. Len im to treba povedať, aby sa pozreli, mnohé panie sršia ochotou.
29. máj 2014 o 17:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lili_mia no bola som v banke tam mi bolo povedane ze exekutor ich stiahol a volala som jemu a ten mi povedal ze to neni pravda on mi len dal zablokovat ucet a nie prikaz na strhavanie a ze on mi ho odblokoval ale peniazi sa ani nedotkol
29. máj 2014 o 17:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@stefanyka Ved si vypýtaj potvrdenie, tam uvidíš aj dátumy. Ak stiahol poplatky, tak tie stiahnúť môže, nemusí riešiť, koľko Ti ostalo. On len nesmie zablokovať všetky peniaze na účte, ak vieš preukázať, koľko dostávaš na dávkach.
29. máj 2014 o 17:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Exekútor nemá ako vedieť, odkiaľ sú peniaze na účte. Blokuje účet ako taký. Nepostihnuteľná suma je 99,58 e.
29. máj 2014 o 17:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
podľa zákona o rodičovskom príspevku, príspevok nemožno postihnúť výkonom rozhodnutia - t.j. exekútor nemôže požiadať úrad práce, aby Ti naň siahli avšak ak s Tvojim súhlasom peniaze odídu na účet (a svoj súhlas si dala možno aj pred rokom, ke´d si spisovala žiadosť o RP),tak Ti na peniaze siahne. Exekútor nerieši, odkiaľ tie peniaze sú a z praxe - je s nim veľmi ťažká akákoľvek dohoda, i ke´d sme klientke vystavili potvrdenie, že sa jedná o RP v akej sume, nepomohla si. Jediné riešenie - daj si peniaze z RP posielať na účet k niekomu, komu dôveruješ, napr. mame, sestre. Zakladať iný účet na svoje meno nemá význam, zachvíľu sa dozvie aj o ňom.
2. jún 2014 o 20:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
fidorka7 prosím a viete mi poradiť, ak peniaze chodia na manželov účet, ako to je?
23. jan 2015 o 17:43  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte baby mozem Sa spitay moze mi exekutor sahnut na rodicak ked som sama rozbedena s dvomi malimu detmi a byvam Len u kamaratky v podnajme prosim o skoru odpoved
7. jún o 11:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
7. jún o 11:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@natalym takze Sa nemusim nicoho bat fakt nemoze Lebo by som mama mat exekuciu za telekom dneska mi volali a picedali mi ze mi nechaju Len zivotne minimum a ze mi daju exekuciu na rodicak
7. jún o 11:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danuska2568 odpoved mas v prispevkoch vyssie. Nemoze, ale ak ti chodi na tvoj ucet, stiahne. Takze si ho daj posielat napr.k tej kamaratke.
7. jún o 11:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danuska2568 Treba sa spojiť s exekútorom.
7. jún o 11:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@papricka33 chodi mi to na moj ucet ale aj Ta mi moze stiahnut ked mam dve male deti a som tozvedena a byvam v najme
7. jún o 11:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@natalym este exekuciu nemam to Len dneska Sa mi vihrazali
7. jún o 11:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danuska2568 Já tak to vyrieš splátkami alebo sa dohodni. To si v pohode. Len to porieš.
7. jún o 11:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danuska2568 exkutor je svina. Stiahne :frowning2:
7. jún o 11:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
na rodičák ti stiahnuť nemôže, ten nepodlieha exekúcii, ale další fakt je, že exekútor neskúma odkial peniaze na účte pochádzajú, to znamená ak by dali banke príkaz aby ti stahovali z účtu priamo exekútorovi, tak banke by si musela dokázať že tie peniaze sú z rodičovského a oni by sa podla toho mali zariadiť a nemali by ich posunúť exekútorovi.
7. jún o 11:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mirka17 a to by mi stacilo IST na socialky a vipitat SI papier ze dostavam Len rodicak a s tym IST do banky ale na vizivne ties nema pravo exekutor ze???
7. jún o 13:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@natalym Chcela som Sa dohodnut neda
7. jún o 13:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danuska2568 Tak pošli voľáku malú splátku a postupne posielaj keď aj 10 €. Nedajú Ťa na exekúciu, neboj.
7. jún o 13:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danuska2568 neviem presne ako to funguje, ale ked ti chodia peniaze na účet tak sa tam aj uvádza od koho tie peniaze sú, teda že ich posiela urad práce, a možno potom stačí fakt len potvrdiť papierom že je to rodičák a malo by to stačiť. dôležité je kto ti vlastne stahuje peniaze, niekde je to banka, niekde sociálna poistovna, niekde zamestnávatel, každopádne treba nejakým spôsobom upozorniť a preukázať že tieto peniaze sú z rodičáku a teda že nepodliehajú exekucii, možno jednoduchšie by to bolo posielať ich niekomu inému na účet ako spätne vymáhať od exekutora. a myslím že ani výživne nepodlieha. v tejto našej banánovej republike je všetko na dlhe lakte
7. jún o 13:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Viete xo baby ja to vieris takto budem SI davat rodicak posielat sekom a svina budem ja a nie exekutor Lebo mi nebude moc stiahnut :blush::grin:
7. jún o 13:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mirka17 dam SI to posielat sekom a moze IST exekutor do ryti :grin:
7. jún o 13:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danuska2568 nechcem ti brať iluzie, ale keby už došlo k exekúcii, tak ten kretén si počká, o to sa ti neboj, raz sa ti situácia zlepší a už to pôjde. ale každopádne som ti nechcela kaziť den, čo mi vieme čo bude zajtra, dôležité je dnes.
7. jún o 13:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok