Materská zo zahraničia. Mám na ňu nárok?

jaja177
27. máj 2009

Ahojte!Chcela by som sa spytat,že ak moj manžel pracuje v zahraniči,konkretne v Rakusku,či nahodou nemam narok odtial poberat matersku.Lebo v Čechách sa to tak dá.Dakujem

patka4
20. feb 2016

Mamicky mam na vas prosbu ak nemam este 18 rokou tak mam narok na matersku v rakusku ? Dakujem za kazdu informaciu

lauraa
21. feb 2016

@patka4 nie, na matersku teda wochengeld len ak si pracovala minimalne 6 mesiacov

frantiska1983
23. feb 2016

ahojte citatelia, citatelky,....ak máte otázky a nejasnosti spojené s formularmi a dokumetmi v Nemecku na pdanie ziadosti, ci uz na pridavky na dieta, alebo prispevku na byvanie alebo ziadosti na socialne davky......prosim kliknut na tento link:
https://pomocvnemecku.blogspot.com/b/post-previ...

tehulka22
14. apr 2016

Ahojte chcela by som sa spytat mam narok na matersku z ciech ak som tam pracovala a platila si aj zdravotne a vsetko??? A trvali pobyt mam stale na Slovensku a moj pruatel pracuje stale v cz to musime byt manzelia????

tehulka22
4. nov 2016

Ahojte ženy mam malu prosbu na vas ci by ste mi nevedeli poradit narodilo sa mi babätko a na slovensku nemam narok na nič preto že som pracovala v cz neviete mi poradit ako si vybavit v cz matersku a ci sa to da vobec?? Ci rovno rodicovsky prispevok?? Lebo priatel pracuje v cz a na sk nepoberam nic

07jana2014
1. dec 2016

Ahojte ... potrebovala by som radu. Manžel pracuje v Nemecku (tam si platí aj všetky odvody), ja som na rodičovskom príspevku, chcem sa vrátiť do práce. Ako to je s výpočtom materskej keď by teraz išiel manžel na materskú? On ju ešte nečerpal a do 3 rokov má ešte nárok. Len nevieme ako to je finančne, či mu vôbec vznikne nárok, keďže do doby by mu počítali len zahraničie. Počíta sa to potom z nemeckého príjmu?

loginexistuje
1. dec 2016

@07jana2014 to sa treba opytat v skupine mamiciek z nemecka alebo niekoho kto ma skusenost s nemeckym pravom

07jana2014
1. dec 2016

@loginexistuje preto sa to pýtam tu, lebo by to bolo posudzované sociálnou poisťovňou na slovensku, keďže by bol počas MD doma.... ale už som zadala aj do inej skupiny otázku....

nivea777
1. dec 2016

@07jana2014 volaco pisali ze sa daju uznat roky ktore odrobil v zahranici,cez nejake tlacivo sa to vybavuje.. ale viac o tom neviem..chod rovno do SP

loginexistuje
2. dec 2016

@07jana2014 ber to ako neoverenu informaciu, mali by mu zapocitat iba dobu NP v zahranici ale urcite to nebudu pocitat z nemeckeho prijmu (lebo tie odvody odvadzal tam a nie tu) s najvacsou pravdepodobnostou by mal narok na materske z pravdepodobneho vymeriavacieho zakladu
PDVZ je suma zodpovedajúca jednej tridsatine minimálneho VZ (od 1. 1. do 31. 12. 2017 = 14,7167 EUR)

a z toho si vypocitaj 70 percent krat pocet kalendarnych dni

Neviem ako sa vam to oplati, to si uz musis zvazit sama. a samozrejme pokial pobera davku z SVK tak nemoze poberat rodinne pridavky v nemecku (co viem - toto si ale over)