Materský príspevok. Ako vypátrať jeho výšku?

magduska
3. jan 2006

Ahojte!
Vie mi niekto poradit, ako mam vypatrat, vysku materskeho prispevku, narok na prispevok, atd. ak pracujem, ale nebyvam v zahranici (Rakusko)?
Moj problem je, ze som bola zhruba pred 4 mesiacmi chora a este dnes vybavujem trapne formulare, aby mi vobec uznali v Rakusku, praceneschopnt...
Tak som sa rozhodla, urobit skor maly prieskum. Na slovenskych uradoch mi nikto nic povedat nevedel a rakusanov som este ani neskusala... Ale to bude este horsie, ako u nas!
Vopred dakujem nejakej skusenej mamicke 🙂))
M

dufman
22. aug 2006

A ak mam na papiery v čistom 6900,-Sk tak kolko mi vyjde na papier? Znama mi spominala, ze by to ale nemalo byt menej ako je zivotne minimum. Co je na tom pravdy?

bellasandra
23. aug 2006

Ahoj, vie mi niekto jednoducho a polopate vysvetlit 🙂 ze na co mam narok ako slobodna matka ? Ale robila som v Rakusku..nacierno 🙂
takze tu som nebola evidovana nikde..tak podla toho by som mala dostavat po pôrode tych 4200sk +540 rodinne..a je k tomu este nieco ? Vie mi niekto povedat ? Dakujem 🙂

zuz11
23. aug 2006

dufman, no matersky prispevok je 55% z tvojho platu 🤐 len netusim ci davaju aj tak malo 🤐

tilly
23. aug 2006

dávajú, ja som mala tiež príjem na papieri minimálnu mzdu, a materské som mala málo, ale asi je lepšie si dať hneď rodičovský (teda od dátumu narodenia dieťaťa) dostaneš tak o pár koruniek viac a môžeš pracovať do pôrodu

pupavka
8. sep 2006

tilly, co myslis pod tym, ze mozes pracovat do porodu?

bzuco
8. sep 2006

pupavka - majka ahoj, blahoželám k tehu
spoznávaš ma?

pupavka
8. sep 2006

ee,nespoznavam ☹ ako sa snazim, tak sa snazim foto nespoznavam...

bzuco
8. sep 2006

chodili sme spolu do jedného nemenovaného spevokolu, ale vtedy som mala dlhé vlasy

pupavka
8. sep 2006

sopran, ci alt?

bzuco
8. sep 2006

sopran

bzuco
8. sep 2006

písnem ti IP

zuzu13
8. sep 2006

baby, materská je z hrubého príjmu a keď nedosiahne min. sumu, tak úrad dopláca do čiastky myslím 4200,-

mocarabia
11. sep 2006

Ahojte,ja mam tiez problem podobny Bellasandre,pracujem teraz na cierno v Rakusku,co je vyhodne.Ale s manzelom uvazujeme o zalozeni rodinky.Mohol by mi niekto poradit na co budem mat narok?Neodvadzam nic do soc.poistovne,platim iba zdrav.poistovnu.Dakujem 😉

newyorkgirl
11. sep 2006

mocarabia, aj ja som sa vratila zo zahranicia, budes dostavat rodicovsky prispevok okolo 4000 cosi

melory
11. sep 2006

od septembra mame rodicovsky prispevok 4440,-sk

mocarabia
11. sep 2006

Newyorkgirl,Melory dakujem neviete nahodou aky je teraz jednorazovy prispevok pri narodeni dietatka od statu?Bude sa to vztahovat aj na mna? 😕 😕

tonicka
11. sep 2006

mocarabia, pokiaľ sa ti mimi narodí po januáry 2007 tak dostaneš tých 15tis. (nemáš to v pase)

mocarabia
11. sep 2006

dakujem,takze sa to vztahuje aj na mna,aj ked neplatim socialku?

melory
11. sep 2006

socialku si musis doplatit ak chces existovat na SK

zuzu13
11. sep 2006

neviem, či ste písali o novom zákone platnom od 1.8.2006 ktorý hovorí, že po narodení dieťaťa je rodič povinný doručiť soc.poisť. 2 x rodný list + odovzdať registračný list - prihlášku dieťaťa ( to čo vypĺňa zamestnávateľ keď prijme zamestnanca) 😅

ninocka
11. sep 2006

ja som to nepodpisovala

mocarabia
11. sep 2006

melory,zo zakona je dane,ze obcan je povinny platit zdravotne poistenie.Ked som sa informovala socialka povinna nebola.Myslis,ze mi daju doplacat peniaze,ked platit nie je povinne?Ked sa zamestnam na SK tak zamestnavatel bde za mna odvadzat socialke.Ak by si bola taka zlata a vedela mi povedat,kde by som nasla to doplacanie na nete.Dakujem 🙂

renca3
11. sep 2006

zuzu13...nie prihlasku dietata, ale Registracny list-prihlasku matky na dochodkove poistenie. Den vzniku poistenia je datum narodenia dietata.
Zamestnavatel s tym nic nema, kazda si to musi podat sama. 😒
To aby bola aj doba na materskej zapocitana do dochodku. Predtym to bolo automaticke, teraz vymysleli prihlasky.

magne
14. sep 2006

Ten jednorázový príspevok od štátu platí len pri prvonarodenom dieťati,však?

ninocka
14. sep 2006

tych 15 tis.plati od januara a pre prvorodicky

magne
14. sep 2006

ninočka
díky, myslela som si to, škoda, mohli trocha prilepšiť aj nám druhorodičkám

melory
14. sep 2006

to som pocula to je dobry trapas, ale aspon to nezneuziju ciganky, ale mne by sa hodili ako kazdej druhej... 🙂 tak nam ostava 5000,- ci ani to?

veronika13
18. okt 2006

Žienky, chcem sa spýtať, mám nárok na materskú, keď som pracovala len 6 mesiacov /od apríla do októbra/ tohto roku? A aká bude asi výška, keď som mala minimum?

katrin
18. okt 2006

veronika, nárok na materské má každá, ktorá bola predtým 270 dní nemocensky poistená... To znamená, ak si predtým platila odvody do zdrav. a soc. poisťovne, tak máš nárok, ak si však platila "len" tých 6 mesiacov, tak myslím, že nie.. Ale presné informácie ti poskytnú na sociálke, príp. skús dať dotaz na www.socpoist.sk

veronika13
18. okt 2006

platila som aj predtým. A výška materského bude priemer z tých cca 6900?