Môžem dostávať štipendium aj rodičovský príspevok?

miriam17
27. aug 2009

ahojte baby nikde na stranke som nenasla odpovedena moje otazky...neviete my poradit ak byvam s rodicmi ale ja nastupujem opet na strednu skolu,mozem dostavat stipendium,alebo aj rodicovsky prispevok?v septembry my bude koncit materska a dceru davam do skolky....
ak nic nemozem dostavat tak z coho mam platit skolkuu?...dakujem za radu

verulka
27. aug 2009

miriam, ked ti konci materska, tak RP prestanes dostavat. Stipendium zavisi od kazdej skoly- byvaju socialne, prospechove..no a z coho mas platit skolu? bezne SŠ su "zadarmo" cize skolne tam nie je, bezne vydavky- ak budes chodit na denne studium, tak s ao teba maju oficialne postarat rodicia( mozu poberat aj nejake prispevky). Najlepsie je ist do skoly sa poradit prip. na urda soc. veci a rodiny...

mracik
27. aug 2009

miriam, ja som dostávala prídavky na mňa aj na dieťa a sociálne štipko 😉 ale bola som výške

jaduska
27. aug 2009

ak si v hmotnej núdzi, tak za škôlku neplatíš (školné) a obedy sú tiež lacnejšie....

ukana
27. aug 2009

jaduska, ale v hmotnej nudzi nie je , ak byva s rodicmi, tam sa rataju aj ich prijmy 😒 teda prijem celej domacnosti, to by aj jej rodicia museli byt obaja nezamestnani 😒

miriam, skus sa ist spytat na urad prace, soc. veci a rodiny, ako vravi verulka 😉 a do skoly.....

jaduska
27. aug 2009

ukana - šak práveže nevieme, to som napísala len aby vedela aj o takej možnosti

miriam17
autor
27. aug 2009

baby dakujem za rady skusim na v skole ked pojdme ...dakuem este raz

dada1212
27. aug 2009

Ideš na denné? Ak áno, tak myslím, že to prospechové štipendium by mala platiť aj pre teba.

miriam17
autor
28. aug 2009

ano idm normalne zacinam 2 septembra materska my konnci v sepembry .....a este moze dostavat pridavky moja mama na mna ked budem studentom?