Nárok na materskú, keď som bola nezamestnaná?

cactus
6. okt 2006

Ahojte babenky chcela by som od Vás radu, keďže od 1.1.2005 som bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná a zamestnala som sa až teraz od 1.9.2006 takže by som chcela vedieť kedy môžem zostať v druhom stave aby som mala nárok na materský príspevok.
Ďakujem za všetky rady.

zuzu13
6. okt 2006

no my sme na tom podobne... hypotéka na krku, mimčo na ceste, ale keď sa uskromníme, musíme vyžiť, nik a nič nám nepomôže...

melory
6. okt 2006

ved to a keby sme sli zas do podnajmu tak zas peniaze do vzduchu.

jj2202
6. okt 2006

melory preco bez nich?

tundika
6. okt 2006

babeny ... hypoteku asi mame na krku vsetky ... 😒

zuzu13
6. okt 2006

tie hypotéky sú dnes "moderné" 😀 patrí to k životnému štýlu... 😅

jj2202
6. okt 2006

no veru, my mame 700tis. a splateny 1rok...z 15 😠

melory
6. okt 2006

takze nakoniec som sa vybrala po uradoch a zistila si to. oplati sa mi jedine si predlzit matersku s hugom do 6rokov a ta sa mi zrusi jeho nastupom do skolky. ziadne peniaze nedostanem. iba keby muz zarobil - a teraz ta perlicka - 3160,- ani na matersku nemam narok, ale na rodicovsky prispevok odo dna narodenia dietata po dobu 3 rokov. okopcene z paragrafy

zuzu13
6. okt 2006

si robíš srandu -3160- však brigádnici zarábajú viac. To čo máme za debilné zákony...

natana
6. okt 2006

melory, asi budeš ako ja. Zadarmo doma na rodičovskej dovolenke. Apoň že dochodkové a zdravotné za nás tento štát zaplatí.

melory
6. okt 2006

to je taka perlicka od statu a kedze mam sporenie stavebne a kooperativu tak muz mi bude musiet este posielat peniazky na ucet.

mracik
6. okt 2006

Hm, keď tak rozmýšľam, tak u mňa materský príspevok aj tak nebude o moc vyšší ako rodičovský, nadčasy sa totiž nezapočítavajú, iba hrubá mzda...

melory
6. okt 2006

a to nam nedaju ani tych 15.000,- ale len 5.000,- asi ze uz vecicky mame po detoch...hihihi 😀

zuzu13
6. okt 2006

no tebe ostanú vecičky, ale ja som už nemala nič. No kto by to skladoval 12 rokov? My sme museli komplet všetko kupovať od začiatku...

natana
6. okt 2006

to vy asi vášho tatinka moc doma nevidíte, ked toľko musí makať? 🙂
Síce maká aj náš a tiež sme s ním málo, ale našťastie žiadne hypotéky nemáme. My len bezúročné pôžičky (rodičia sú fakt skvelí)

melory
6. okt 2006

jaj len ja mam modre a chcem divcatko a letne a zimne ked sa prelyna tiez nieje bohvie co lebo na zimu mam kratke tricka a kratasi a na leto zateplene nohavice a podobne.

natana
6. okt 2006

nám to vyšlo super, obidve deti budú marcové. Len dúfam, že budu mať približne rovnaké veľkosti (hlavne topánok, to je najväčeia položka)

verulka
6. okt 2006

Baby, ja viem ze to neni nic moc. Chcem vas len povzbudit, ked som sa zamestnala ja, tak to zvladnete aj vy...Na deti sa nikto nepyta, a ja ani nehovorim (az potom), hladala som pracu som bez praxe, chodim externe na VS (niekde vyhoda inde nepripustne..) a teraz robim. Nasla som aj skveleho sefa, ktory ma pusti na skusku a nemusim brat dovo. Vie uz aj io detoch a tak. Teraz som len v skusobnej a uz som bola aj doma na OCR. Len nestracajte vieru... Inak ja som matersku nedostala este nikdy 😀 ale zase asi ako jedny z mala zatial ani hypo nemame (preto mozme mat deti 😉 )
drzte sa

melory
6. okt 2006

tie veci aspon jar a jesen sa daju vynosit ale to leto zima vobec. inac s topankami je to vseliak lebo deti maju vseliaku nohu. nas sused o rok starsi ma nohu ako hugo.

natana
6. okt 2006

Verulka možno si mala šťastie, že sa ťa nepýtali. Mna sa pýtali všade (aj ked je to zakázané)A klamať sa nevypláca (aspoň si to myslím)
Moj šef by ma hned vyhodil, keby som zostala v skušobnej doma.
Vlastne aj preto som teraz doma, ale požiadala som sama o rodičovskú, už som nevedela ako dalej, lebo malá bola viac chorá ako zdravá. (nezvykla si na škôlku ani po roku).
Tak sme doma, materskú tiež nedostanem (ani pri prvom som nemala, aj ked nárok som mala, len som mala prerušiť štúdium, a to som kvoli dvom skúškam nemohla)
Ale rodičovský je aspoň na plienky a mlieko.

natana
6. okt 2006

no to si ma teda potešila 😉

verulka
6. okt 2006

nechapem akoto ze sa na to pytali. Ja som bola asi na 50 pohovoroch a ani raz sa mi to nestalo. Drzim palce,pa

natana
6. okt 2006

no teraz sa zamestnávať nebudem, až potom po druhej rodičovskej, takže mám dosť času. A bud sa dostanem niekde do štátnbej správy (kde ma za očr nevyhodia), alebo pôjdem na živnosť.

tundika
6. okt 2006

pri druhom dietati sa dostava len rodicovsky prispevok od zaciatku, ak je zena este s prvym dietatom na materskej (cize ma do 3 rokov)?

melory
6. okt 2006

ano ale len ak nema zamestnavatela.

ladybird1l
11. okt 2006

kocky, mozno trosku odbocim, ale chcela by som sa spytat, ci neviete ako to bude s tym 11tis. prispevkom....ja mam termin 4.1.07, takze keby som odrodila vtedy tych 11 tis. urcite dostanem....ale co ak sa mi narodi mimi uz v decembri, to o vlasok uniknem tomu novemu prispevku? alebo mam drzat do januara? Pocula som, ze ten prispevok sa aj tak vyplaca o mesiac neskor, takze vraj ked zeny odrodia v decembri, prispevok tak ci tak dostanu v januari a vraj uz novy, ale nejako sa mi to nezda, aj ked mna by to potesilo.....

katrin
11. okt 2006

ladybird, ak porodíš aj 31.12. 11,59 tak ten príspevok nedostaneš... 😠 je to pre deti narodené po 01.01.07 😒 mňa sa to týka tiež.... a v podstate prídem o dvojnásobnú "radosť" z príspevku 😀 ..... Napíš premiérovi, podpíšem ti to 😎

peha
11. okt 2006

tak ako pise katrin.
lady vydrz to s miminom, a vsugeruj si, ze porodis v termine, alebo po.
a dostanes ten prispevok, ak sa dieta dozije veku 28 dni zivota, tak ten nasledujuci mesiac ti bude vyplateny.
drzkam palceky. a budes to mat 11 000 + 4 400. takze skoro 15 tis.
(alebo sa dohodni s porodnikom, nech ti tam napise spravny datum 😉 )

katrin
11. okt 2006

peha, myslím, že dohoda by nebola možná.. to jedine, ak by sa teda fakt dieťa narodilo 31.12. 23,59... 😲 dátumy musia totiž súhlasiť aj s rodným listom, pretože ten predkladáš všetkým inštitúciám

dorotka
11. okt 2006

asi mas pravdu katrin moja mama tak chcela posunut brachov datum narodenia vzhladom na to ze sa narodil 29.2. a mala tam aj znamu sestricku ale vzhladom na to ze to bolo okolo obeda tak to neslo a to bolo pred 26 rokmi 😉

ladybird1l
11. okt 2006

tak to ste ma velmi nepotesili ☹ idem spisovat peticiu premierovi 🙂