• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nárok na materskú, keď som bola nezamestnaná?

3. augusta 2011 
o tom priplatku pri narodeni 4 dietata.. sa neuvazuje.. to ci bude tento prispevok.. pre 2 a tretie dieta.. sa uvidi po schodzy 25.11 NRSR... snad to schvalia od januara.. tak ako je naplanovane.. a este treba cakat.. co bude s RP.. ked pojde matka pracovat..
9. nov 2008 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý večer dievčatá.Potrebovala by som dve rady.Som na materskej a teraz mi príde posledná materská,mam íst znova na odbor sociálnych vecí a rodiny a vybaviť si rodičovský príspevok?A ako to je z danovým bonusom keď manžel je živnostník?Môžem si ho uplatňovať ja?Vopred vám ďakujem.
9. nov 2008 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nina,
áno, treba si vybaviť rodič.príspevok. chod tam čo najskôr, lebo ti ešte dajú tlačivo na potvrdenie do SP

DB si môžeš uplatniť aj ty, ak si ho neuplatní manžel, ale len ak máš príjem vo výške podla zákona o dani z príjmov.
Manžel si môže uplatniť DB v danovom priznaní. Jeho príjem za rok však musí byť aspon vo výške 6-násobku min.mzdy a musí vykázať základ dane (čiastkový ZD) z príjmov podla §6
9. nov 2008 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte viete mi poradit pls? teraz som v 25 tt a cakame dvojicky, zacinaju mi zdravotne problemy a tak by som uz rada ostala doma. Mam nastup na matersku 31.12.2008 a uvazujem ist na PN asi tak od decembra a potom este na dva tyzdne dovolenky, lebo aby mi vyslo tych 270ni odpracovanych na Sk, kedze som predtym zila a pracovala v UK, tak chcem este pouzit tie dva tyzdne dovolenky asi tak do 16.januara. Ovplyvni to ci dostanem matersku ci nie a pripadne jej vysku. Teda ak by som uz teraz bola na PN a od toho 16.1.2008 na materskej? Ako by to bolo najlepsie urobit? poradte pls IP...´dakujem veľmi
10. nov 2008 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronka, píšeš málo údakov.
odkedy si zamestnaná na SK? (teoreticky aj dni nem.poistenia v UK by sa ti mali rátať, ak máš o dnoch nem.poistenia potvrdenie E xxx, no prakticky bohužial neviem??? istejšie je mať aj na SK tých 270dní)

aj dni PN-ky počas trvania prac.pomeru sa rátajú do dní nem.poistenia. A prečo by si mala nastúpiť na MD až 16.1.09 a nie 31.12.08??? Nastúp riadne najneskôr 6týždnov pred predp.termínom pôrodu, resp. ak čakáš dvojičky alebo budeš na PN pred nástupom na MD, tak kludne aj 8týždnov pred termínom. Dovolenku si môžeš vyčerpať aj do toho 31.12.08, t.j. do nástupu na MD. Alebo si ju nemusíš vyčerpať teraz, ale si ju nechať až na obdobie po ukončení MD, resp. RD. Záleží od teba.

či nastúpiš na MD 31.12.08 alebo 16.1.09, tak počet dní nem.poistenia zostane rovnaký!!!, rátajú sa dni trvania prac.pomeru až do dna pred pôrodom (ak ti PP stále bude trvať), nerátajú sa napr. dni neplat.volna, dni OčR nad 10dní. Ak nastúpiš na MD neskôr ako 6týždnov pred predp.term.pôrodu, ukrátiš sa o dni poberania materského.
10. nov 2008 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj zajo79 čo by si presne chcela vediet či ty dostaneš peniazky na 2 dieta ty dostaneš 25000 sk ale ja už nie bo som sa bola informovat.to sú dobré zákony nie?
18. nov 2008 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..ahoj marcelirv...
uz je to schvalene? od januara?

vsetky zvysovania cohokolvek boli tak sa ma z nejakeho dovodu netykali, akurat ked som nieco chcela nasli mi nejaky nedoplatok na socialke ci nieco podobne.... :angry:
18. nov 2008 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a zakony nekomentujem.... :rolling_eyes: ten kto pracuje, odvazda vsetky dane a odvody akurat na vsetko doplaca...

a jediny komu sa zvysuje su dochodci.... nic proti dochodcom...ale matky su predsa prvoradejsie ako dochodci...
18. nov 2008 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zajo, ja nechcem znevazovat matky - ved nou sama som, ale dochodci pracovali 40 a viac rokov a odvadzali poistne - a teraz dostavaju dochodky z ktorych ledva vyziju - a netreba zabudnut ze su medzi nimi matky (mozno i tvoja)...

suhlasim ze mnohe zakony su o nicom a ze dostavat RP je vysmech, ale na druhej strane v niektorych statoch nemas ani to.
18. nov 2008 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak zase su dochodci ktory maju maly dochodok, a ktory maju vacsi dochodok.

a sa im zvysuje kazdu chvilu, cestovne maju za korunu, byvanie vlastne, nestaraju sa o deti...

Byt sama matka, nebodaj platit hypoteku, ale budu stacit pre ukazku aj poplatky ako najom, jedlo, skolka, plyn, elektrika... mat jedno, nebodaj dve deti, a vyzit z rodicovskeho prispevku...uznaj, nemozne :angry:
a ked ides skorsie do prace, lebo vyzit z rodicovskeho sa neda tak Ti ho ukratia o tri stvrtiny... na hlavu postavene
18. nov 2008 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa nehadam ze stat je k matkam spravodlivy, uznavam ze je to na hlavu postavene. a co sa tyka dochodkov zvysuju sa raz rocne tusim o 5%.

zatial ak si matka a postara sa ti rodina o dieta, pripadne niekto znamy, tak ti nekratia rodicovsky. no neviem, ako to bude od januara, dufam ze to nejprejde, lebo ma porazi :frowning2:
18. nov 2008 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skratka, zvysuje sa im kazdu chvilu....a predsa len dochodca ma zlavy na vsetko mozne, deti velke...

no ukrizujte ma.... :grinning: ale matky na materskej a rodicovskej dovolenke a mlade rodiny su v tomto state na poslednom mieste :pensive:
18. nov 2008 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zajo ale ja ta nechcem krizovat, v mnohom suhlasim... :wink:
18. nov 2008 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
18. nov 2008 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zajo79 lenže čo páni poslanci odsúhlasili tak to platí len pre prvé tri narodené deti v roku 2009 ja na štvrté dostanem iba tých 4600,-sk je to kus smiešne pretože takysto potrebuje tie vecičky aj to štvrté nar.dieta či piate,mohla tam ako ministerka soci,veci a rodiny ostat Radičová ona bola velmi dobrá.
20. nov 2008 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj jaduska bola som na sociálke informovat a tam bola taká láskavá jedna pani ktorá mi povedala že od januára je schválené aj druhorodičkám aj tretorodičkám tých 25000,--sk. ale ja už ich nedostanem a pritom by mi takysto pomohli všetko mi treba odznovu nakupovat.v máji čakáme 4 dieta.
24. nov 2008 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj nina2 ked tvoj manžel je živnostník tak si ho može uplatnit aj sám len potrebuješ papiere zo sociálky a ty to sa spýtaj radšej sama na sociálke.
24. nov 2008 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, maminky a buduce maminky. Ja nevim za kym mam ist, kto by mi v tom vedel poradit. Moja situácia je taká: som studentka na VS 4. roc. a som v 2 mesiaci. Nemám sancu sa zamestnať, lebo studujem denne a ani nikto ma nezamestna v tehotenstve ani na min. 6 mesiacov. Budem slobodná mamička. Otazka je ci mam sancu dostavať matersky prispevok, alebo len rodicovsky prispevok?
17. feb 2009 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mylow,
ak si ešte nebola zamestnaná na prac.pomer v období cca 2roky späť pred predpokladaným pôrodom, tak budeš mať s určitosťou nárok len na rodič.príspevok od mesiaca narodenia dieťaťa.
17. feb 2009 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, chcem vas poprosit o radu ako je to s materskou, ak od 14. juna nastupujem na matersku a od 1.jula mi konci pracovna zmluva. Ohrozi to nejako vyplacenie materskeho? Citala som ze materske vyplaca socialna poistovna, ale z akych zdrojov?
19. mar 2009 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanam,
ak ti skončí PP počas poberania materského, tak ak ti vznikol nárok na materské, tak materské sa poberá aj dalej. Len potom si popredu zisti, ako to bude s prihláškou do soc.poistovne. Podla mna bude závisieť, či PP skončí pred alebo po pôrode. Ak tvoj PP skončí 30.6.09 a porodíš 26.7.09, tak predpokladám (over si v soc.poistovni podla bydliska), že si budeš musieť dať potom prihlášku do 45dní po pôrode, tj. bude pre teba platiť to, čo pre nezamestnané mamičky. Takže asi budeš dôchodkovo poistená štátom od nástupu na MD do ukončenia PP a potom, ak si podáš prihlášku do 45dní od pôrodu, tak zase budeš poistená dôch.štátom od pôrodu.
19. mar 2009 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte... Nevie mi niekto poradit? Som denna studentka VS... Uz som mala byt na materskej, no zo zakone nemame narok, lebo nemam zaplatených 270 dni a bla, bla, bla..
Tych 270 dni od kedy si priplacam DNP mi skonci v polovici maja... Babo cakame 2.4. (snad este dovtedy vydrzime :wink: )
Neviete ako to je??? To uz automaticky nemam narok na materske??? Len na rodicak??? Ci v tej polke maja by sa to dalo vybavit??? Inac asi pojde na rodicak manzel... Este uvidime...
19. mar 2009 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
daanka,
nárok na materské mať určite nebudeš. No môžeš ísť na PN, ako som ti už písala v druhej téme.
19. mar 2009 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
daanka--ahoj:slight_smile:určite nebudeš mať ak si to nedoplatíš , inak budeš mať len rodičovský:frowning2:)
19. mar 2009 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ako doplatit??? Dakujem chymenitta...
19. mar 2009 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No v podstate ty to preto, nedostaneš lebo nemáš odpracovaných alebo zaplatených tých 27O dní poistenia, čo sa vlastne podla toho ráta. ja to viem podla toho že ja som to tiež nemala, chýbalo mi tam málinko lebo pracovná zmluva mi končila v decembri a chýbalo mi tam mesiac aj čosi kým pôjdeš na materskú aspon sa mi tak zdá
19. mar 2009 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ALe to sa asi neda doplatit, alebo zeby ano??
19. mar 2009 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nedá
19. mar 2009 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj gapa dakujem za vcerajsiu odpoved. Este raz mi to dochodkove mozes vysvetlit? Tu poslednu vetu trosku nechapem. A este jedna otazka-polepsila by som si keby mi ukoncili PP az 30.7. alebo az 30.8. Dakujem a prajem pekny dnik.
20. mar 2009 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa....Oni na to moje miesto uz totiz niekoho maju len nevedie odkedy ho zamestnat tak aby ani mna neposkodili a neskomplikovali mi to.
20. mar 2009 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok