Návrat z Anglicka na Slovensko s dieťaťom. Zaniká mi nárok na benefity?

klaudis
19. dec 2008

ahojte maminy mozno ze by mi niektora z vas mohla poradit. Po 4 rokoch odrobenych v UK odchadzame koncom decembra nastalo na slovensko. Mame 5 mesacne dievcatko. Materska mi konci koncom januara tu v Uk. A potom viem ze mam na Sk mam narok na rodicovsky prispevok a prispevok na dieta.
Volala som na urady tu v UK a nahlasila som ze obaja rodicia aj dieta odchadzame na SK definitivne. Poslali formulare ktore treba vyplnit po odchode z UK. Moja otazka je ci potom tie benefity ako Child benefits a Tax Credit definitivne zanikaju ked uz budeme doma? Riesi niektora z vas podobny problem, dakujem za odpovede.Klaudia

lienocka235
19. dec 2008

ano ostatne benefitiy zanikaju.. budes poberat rodicovsky prispevok 4800 cca a pridavky na dieta 650 sk

klaudis
autor
19. dec 2008

diky lienocka235 no nie je to bohvie co ale aspon daky prijem do rodinneho rozpoctu.

julia225
19. dec 2008

klaudis, ale to musis vybavit do siesteho mesiaca dietata, tak si musis svihnut, myslim mas narok aj na porodne, ak budes mat slovensky rodny list, alebo aspon prelozeny britsky...
no a napr. child benefit mozes v uk poberat kludne dalej, ja som doma uz 2rokya furt mi chodi v uk na ucet...akurat, ze ho utraca moj ex...no to je uz ina story... 😉

3558
19. dec 2008

julia to chces povedat ze ty ho poberas nadalej? ale asi nieje na tvoje meno, ale na meno ex a ten je stale tu v UK.nie? takze on ked mu pride kazdy rok formular, tak pise ze stale zijes v uk aj s dietatom.
a potom ty ale nesmies poberat rodinne pridavky na slovensku.pretoze by boli vyplacane dvojmo. raz tebe zo slovenska a raz tvojmu exmanzelovi. a na to ti kazdu chvilu pridu a budes ich musiet vratit. tak si davaj pozor. najdem temu kde to jedna pani mala tak isto ako ty.

3558
19. dec 2008

neviem to najst,ale podobne k tomuto je v PARAGRAFY socialny system v uk.-sa vola ta tema.

julia225
20. dec 2008

zuzi, ale to nieje moja chyba... moj ex v tom uz vie chodit bloofne vse co sa da... 😉 dont worry.
a preco by som to mala vracat, mala je polo uk a patri jej to...

bybi
20. dec 2008

julia ale pokial dieta nezije v UK, tak na to narok nema... aj ked sa tam narodila. Musi tam zit.

londyncanka
20. dec 2008

julia225 ked na to pridu, tvoj ex sa nedoplati..je taky paragraf ze mozes dostavat child benefits ked zijes na slovensku, a to ked tvoj muz je v UK. Ale nesmies poberat nic na slovensku...

londyncanka
20. dec 2008

klaudis....urcite zanikaju tie benefity, ono ked vycestujes na viac ako nejaky cas vtedy zanikaju, napriklad niektore baby to robia tak,ze tu dostavaju benefity a ze chodia sem len na par tyzdnov a potom sa vracaju domov, aby este stale mohli uviest ze tu byvaju ....Neviem ako to je so ziadanim pridavkov na slovensku, dokedy mozes....najlepsie je vyslat mail na prislusny urad...niekto to robi tak ze berie i tu i tam, ale ak chces podstupit riziko ze ti na to pridu tak why not?

londyncanka
20. dec 2008

julia takze ked jeden z partnerov nepracuje a druhy pracuje a zije v inom state EU tak mu ten stat vyplaca benefity kde pracuje..

margaret1
20. dec 2008

ahojte aj sme zili v UK a s malou sme sa vratili ked mala 11mesiacov a samozrejme sme vsetko v UK zrusili

julia - ak tvoj partner pracuje a zije v UK moze poberat child benefit no na slovensku by si detske pridavky nemala poberat, lebo ak ti na to pridu 😕 tak neviem, neviem

3558
20. dec 2008

presne tak julia.ja viem ze ty za to nemozes, ale davaj si pozor, lebo ked na to pridu a oni na to pridu, tak to ty budes musiet vratit. no nechcem ta strasit, ale tak nejak to je.
jasne ze je lepsie poberat benefit 20libier tyzdenne tu v uk, ako na slovensku 650 korun. len aby ti to o par rokov nezratali aj s urokmi. alebo posli na benefity dopis, ze s muzom nezijes, a odchadzas z uk. tak by mozno ti to stopli a uz sa nestarali co bolo byplatene doteraz. no neporadim ti, v tomto som ako sa hovori mimo misu. 😀

margaret1
20. dec 2008

a este ako sme odchadzali na sk tak som si to vsetko zistovala a na urade tam mi povedali, ze pokial by moj manzel zostal tam a pracoval mame narok na child benefit aj vtedy ak by som ja s dcerkou zila na SK a nie ako bybi pise , ze dieta musi zit tam

no samozrejme na sk nemozete v tom pripade poberat detske pridavky , ved nemozu predsa dva staty platit detske pridavky to je pochopitelne

a ak tak niekto spravi, tak sa to po case zisti a niektory stat si to vyziada naspat 😉 , preto mi sme to v UK hned zrusili , ja nepotrebujem mat problemy

klaudis
autor
22. dec 2008

dakujem vsetkym za prispevky, mozno sa tieto infosky zidu inym maminam ktroe v blizkej buducnosti budu odchadzat. 😅

lienocka235
23. dec 2008

no.. nemozete poberat rovnaku davku v dvoch statoch EU
julia.. ak ste povodne zacali na malu poberat child benefits v UK a nemas preukazatelny dokaz ze si to poberanie odhlasila.. a potom zacala poberat rodinne pridavky tu na SVK tak sa ti moze lahko stat ze tu budes musiet doplatit pridavky co ti neopravnene vyplatili.. v pribehu tohto roka.. si Soc. poist. overovala.. zatial od rodicov.. / posielali taky dotaznik/ ci pracuju v EU.. a pod.. a v tomto roku by uz mali sledovat prave toto neopravnene poberanie.. /prepajaju systemy../ a davaju to vracat.. spat.. da sa to aj v splatkach..

pokial rodic pracuje v Uk a vy ste doma s deitatom na SVk tak si mozete vybrat.. odkial chcete child benefits..

martinkova24
1. nov 2012

caute potrebujem radu od 2008 som robila v uk mala sa mi narodila 2010 brala som na nu benefity do teraz beriem child benefit a child tax credit jedna sa o to ze som od decembra min roku na slovensku a chcem to tam porusit neviete ake tlaciva potrebujem?chcem si zalozit zivnost tu na sr,,,

andreaandca
15. júl 2015

Pre vsetky Zeny a mamicky v Anglicku UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

petra8888
29. máj 2017

Ahojte Dievcata.Prosim Vas mohli by ste mi poradit ako mam zrusit child benefit a tax credit ked uz ostavam na sk?Dakujem