Neplatená rodičovská dovolenka a ďalšie dieťa. Mám nárok na meterský príspevok?

laura78
7. nov 2008

Ahojte,viete mi poradit.Do 24.oktobra som bola na neplatenej rod.dovolenke do 5.narodenín syna..s tým že som teraz tehotná a podla lekára mám nastupit na materskú 11.11..Teda tých 5 rokov mám platenú zdravotnu poistovnu.aj všetko potrebné...Mám teda nárok na materský príspevok?ako keby som mala materskú v "šnure"za sebou?vie mi niekto poradit.na urade hovorí každá uradníčka inéé..dakujem

alex21
7. nov 2008

Nárok na materskú máš vtedy ak si si platila nemocenské poistenie aspoň 270 dní za posledné dva roky pred pôrodom.

laura78
autor
7. nov 2008

Takže to znamená že mám nárok..ked mi štát platil posledných 5 rokov..tak som asi natrafila na nesprávnu úradíčku..dakujem za odpoved

gapa
7. nov 2008

laura, nerozumiem, čo myslíš tým " teda tých 5rokov mám platenú zdrav.poisťovnu aj "všetko potrebné".
čo znamená to všetko potrebné. Ak si si SAMA nič neplatila, tak si bola len dôchodkovo a zdravotne poistená štátom. NIČ VIAC!!!
štát neplatí nemocenské poistenie za nikoho (a napr. ani poistenie v nezamestnanosti)!

gapa
7. nov 2008

laura, vlastne ani nepíšeš, či si zamestnaná, resp. dokedy si bola a či máš dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdrav.stavom a čerpala si u zamestnávatela 5rokov RD? príp. či si platíš dobrov.nem.poistenie?