• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nezamestnaná počas tehotenstva. Dostanem materskú?

27. apríla 2008 
Ahojte babi, neviete mi poradit, ci dostanem matersku ked celych 9 mesiacov nepracujem???? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
25. apr 2008 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pusinka dostaneš iba rodičovský ked si si nedávala odvody do sociálky to je necelých 5000 sk :unamused:
25. apr 2008 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak si za posledne 2 roky pred nastupom na matersku mala zaplatenych aspon 270 dni nemocenskeho poistenia (to je to co sa posiela do socialnej poistovne, nie zdravotne), tak mas narok na matersku - cize ak si si aj napriek nezamestnanosti platila dobrovolne nemocenske alebo si bola predtym zamestnana tak matersku dostanes
25. apr 2008 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ked ste nepracovali vobec este nikde ako niektore potom je to ako z materskou?z coho sa vypocita?
25. apr 2008 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked nemas zaplatene nemocenske (ak si si neplatila dobrovolne a nikde si nerobila tak nemas zaplatene) tak matersku nedostanes, len rodicovsky prispevok
25. apr 2008 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zdravotne si platim sama.som samoplatca.
25. apr 2008 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak potom matersku dostanes - pocita sa z toho zakladu, z ktoreho si odvadzala - ak si mala nejake zmeny (finty, ze najprv platis menej, potom viac, ...) to ti neviem povedat presne ako ti to vypocitaju, spytaj sa na socialnej poistovni
25. apr 2008 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mamartinka, ale materská sa vypočítava z "nemocenského poistenia" a nie zo zdravotného (z toho sa platí lekár, príp. nemocnica, lieky). Emjee to asi prehliadla, že si napísala "zdravotné"
ak sa len v blízkej dobe budeš snažíť otehotnieť a nemáš prácu, tak sa môžeš sama "dobrovolne nemocensky poistiť" (čo najskôr, každý den je dôležitý). Ak si už ale tehotná a doteraz si ešte nikdy nebola nem.poistená, tak to nestihneš.
26. apr 2008 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pusinka, záleží, či splníš podmienku 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokoch pred pôrodom.
Pozerám ale, ty si už v 36týždni tehotenstva :fearful: , takže "žiadosť o materské" si už iste podala. Takže už je neskoro s tým niečo spraviť. Ak si ale celých 9 mesiacov nebola vôbec nemocensky poistená, nemáš nárok na materskú - bohužial. :frowning2: Lebo dalšou podmienkou je v čase nástupu na materskú byť nemocensky poistená alebo ak nemáš trvajúce nem.poistenie, tak byť v ochrannej lehote z ukončeného nem.poistenia (a tá je najviac 6 mesiacov, ak ti skončí nem.poistenie počas tehotenstva).
26. apr 2008 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa vdaka za opravu :slight_smile: jasne, musis mat zaplatene nemocenske (zdravotne je povinne a plati sa do zdravotnej poistovne, nemocenske je povinne ak si zamestnana, inak dobrovolne a plati sa do socialnej poistovne)
26. apr 2008 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, aj ja som cele tehu bez prace , no ale v uk...viete aj o tom nieco ? teda ci a co... :wink: ..infosky
26. apr 2008 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
o zákonoch v UK neviem nič :confounded: :pensive: , no ak máš trvalý pobyt na slovensku, mohla si tu mať dobrovolné nem.poistenie a z neho nárok na materskú.
Ty si už v 22tt, takže sa to už s DNP neoplatí. Jedine so zamestnaním na slovensku, ale to len v prípade, že už máš nejaké dni nem.poistenia v posledných dvoch rokoch pred pôrodom. Inak by si potrebných 270dní nem.poistenia nedosiahla.
No v prvom rade by bolo ozaj zaujímavé zistiť či by si mala nárok na nejaké dávky v UK.
26. apr 2008 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tuna v uk a tu paltim aj do zdravotky, cize nemam naroky snad na sr..ale ja tu mozem ziadat matersku, to viem, ale az 11 tyzdnov pred terminom porodu..lenze i to ma nejake tie poziadavky, ktore nesplnam asi.. :confounded:
no len tak som myslela, ze ci tu jedna z vas, co piste nie ste nahodou v gb a ci teda neviete...co a ako..
27. apr 2008 o 01:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok