Platené jasle. Prídem o rodičovský príspevok?

miskinadamko
6. nov 2008

ahojte, hladala som tuto temu ale nenasla som, chcem sa spytat ako to je ked mi dieta chodi do mestských jasiel ale platim za ne ako keby bol v sukromých, treba to nahlasit na upsvar? niekde som pocula ze ked sa za jasle plati vtedy sa neprichadza o rodicovsky a netreba to ani hlasit. a taktiez sa chcem spytat ako to bude fungovat od noveho roka, dakujem

katrin
6. nov 2008

miskinadamko, akurát sme to rozoberali v inej téme.

Pokiaľ je to súkromné zariadenie, nie zariadenie dotované štátom, tak ti ten príspevok ostáva, ak nie: V každom prípade musíš každú zmenu hlásiť UPSVAR písomne. Prip. si zavolaj na príslušný úrad a tetuška ťa určite rada poinformuje 😀

katrin
6. nov 2008

A ako to bude fungovať od nového roka nikto nevie, pretože ešte nie je schválený nový zákon

miskinadamko
autor
6. nov 2008

ahoj katrin dakujem pekne, cize to je jedno ze su mestske platim si za ne tak mi prispevok nezoberu? a pocula som ze by sa mal zvysit rodicovsky na 9000sk, alebo tak nejak, som zvedava ci to bude pravda a od kedy.

simona55
7. nov 2008

uz to je schvalenene? ja tak viem ze nie a vstahujesa to vraj na tie deticki co sa narodia od januar? ja mam junove babo tak moje nech nema nove saty ? 😠 ☹