Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

balkica
25. máj 2015

@xlolax80 ja viem iba postupy v pripade zivnostnicok, ale ziadost si treba podat kazdopadne a oni sa uz vyjadria

sirinka
25. máj 2015

@xlolax80 teraz si musis uz podat sama

katarinka576
26. máj 2015

ponukam pomoc pri vybavovani wochengeld, pridavkov a rodičovského prispevku z Rakuska
katka

hokajdo
27. máj 2015

máte niekto skúsenosť kolko treba čakat na dorovnanie rodinných prídavkov od podania papierov po vyplatenie?

mizupizu
27. máj 2015

@hokajdo aj pol roka, minuly rok prisli po 2 mesiacoch od podania ziadosti, tento rok cakame uz stvrty mesiac tak sme tam volali a povedali ze sa to stale spracovava ze toho maju vela a caka sa tak 5-6 mesiacov

balkica
27. máj 2015

@hokajdo na pridavky maju pol roka, ja som prvykrat cakala 3 mesiace a druhy krat pol roka

hokajdo
27. máj 2015

Dakujem za odpoved podavalu sme v januari tak si teda davaju nacas. A do pol roka musia zo zakona poslat? Aj ich zvyknete otravovat alebo len cakate?

balkica
28. máj 2015

@hokajdo ked sa uz blizi pol rok, tak sa moze zavolat alebo poslat mail, ale viem aj o zenach, co cakali rok..Aj ked zo zakona to ma byt do pol roka

adriana1609
29. máj 2015

@vlastulka ja som v presne rovnakej situacii.tie familienbeihilfe co su pridavky nam zacali platit do 3tyz.od podania,ale kinderbetreuungsgeld co je rodicak,doposial nic,nevieme na com sme.uz to jdm takmer rok.

hokajdo
29. máj 2015

no mne prave ani tie pridavky nevyplacaju a uz 5 mesiacov to tam mame podane

balkica
29. máj 2015

@hokajdo no tak uz je cas tam zavolat alebo napisat, ci maju vsetky podklady ktore potrebuju

iinuska
3. jún 2015

ahojte, ja som este tiez nedostala familienbeihilfe, podavala som v polke decembra. Prave dnes som tam volala, povedali mi, ze maju toho vela. Oni maju pol roka na to, aby ich vyplatili. Ale uz sa stalo napriklad mojej kamoske, ze cakala, a ked tam volala, zistila, ze jej papiere zapatrosili, a musela si ich vybavovat znova. Nastastie tie moje podklady nasli. Uz len kvoli tomu som si to overovala. takze len cakat...

espanola89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankako
16. jún 2015

Otázka. Kamaratka pracuje v Rakusku,nie ako zivnostnicka,je zamestnana vDm drogerii,ale byva a trvalý pobyt má na Sk. Za akych podmienok má nárok na poberanie materskej,rodicaku, rodinnych?dakujem.

dieteufelin
16. jún 2015

@jankako narok jej vznika na zaklade pracovnej zmluvy/poistenia

@iinuska
@hokajdo no asi by ma porazilo, keby tak dlho cakam, my sme mali vsetko behom mesiaca, treba ich bombardovat

jankako
16. jún 2015

@dieteufelin no,len či netreba niečo odrobené a tak..

katarinka576
16. jún 2015

Musí mať odrobene 3 mesiace aby im vznikol nárok, potom to doplatia spätne k dátumu uzatvorenia pracovnej zmluvy, príp. otvorenia živnosti.

hokajdo
17. jún 2015

je to veľké svinstvo že čakáme na svoje peniaze tak dlho. my teraz od januára. muž tam už 5 krat bol, vraj toho maju vela a treba čakat. ze len december spracovávaju. hlavne ze skor ako v januari podat nevieme nakolko namurad prace na Slovensku da potvrdenie az vtedy, ked v januari vyplatia decembrove pridavky. tak neviem ako niekto moze poslat v decembri za cely rok papiere. a myslim ze zo zakona na to maju 6 mesiacov tak som zvedava.

katarinka576
19. jún 2015

Po 6 mesiacoch treba napísať urgenciu.

hokajdo
19. jún 2015

dakujem za info

dieteufelin
19. jún 2015

@hokajdo je ☹, a neda sa to teraz uz nahodou tak, ze ti budu vyplacat mesacne aj na Slovensko?

hokajdo
20. jún 2015

no neviem doteraz sme s tym nemali ziaden problem vzdy do troch mesiacov od podania nam to vyplatili a tento rok vraj toho je velmi vela ale to mna nemusi zaujimat. ked na to mamenarok boli by sme sprostí to tam nechat. je to katastrofa stale sa im doprosovat.v pondelok tam idem volat ja zo slovenska a budem trvat na tom aby prezreli vsetkypapiere ci su v poriadku aby nemohli nic vymysliet a spytam sa ich na to, ci dodrzia zakon 6 mesiacov na vyplatenie.

katarinka576
20. jún 2015

Po novom sa vypláca mesačne a na slovenský účet.

hokajdo
20. jún 2015

tak to by bolo super popytam sa a ci az od noveho roka sa to na nas vztahuje alebo od jula nakolko 6 mesiacov nam nevyplatili tento rok dakujem za info

dieteufelin
20. jún 2015

@hokajdo zavolaj, uz je to predsa 6. mesiac.. a nedaj sa 😉

hokajdo
22. jún 2015

no dnes som tam volala a vraj papiere su v poriadku ze to bude urgovat pani a ze toho maju vela. este dva tyzdne je do 6 mesiacov tak pockam a zasa budem otravovat. no len ja si myslim ze aj tak sa na to vykaslu po zlozeni telefonu. je to niekde napisane na ich stranke ze na to maju 6 mesiacov?

something
22. jún 2015

@hokajdo nie je,oni maju na vsetko cas

hokajdo
23. jún 2015

aha, ja len zato, ze v prispevkoch je mnoho krat opakovane, ze na to maju lehotu pol roka.

katarinka576
23. jún 2015

Pol roka je zákonná lehota. Je to uvedené v Familienbeihilfegesetz, teda v zákone o prídavkoch.

hokajdo
23. jún 2015

dakujem velmi pekne takze sa na to mozem odvolat. najdem si to tam este maju dva tyzdne tak pockam a potom zasa budem volat