• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

2. decembra 2016 
@lucinka511 ano,potom by ti malo príst vyrozumenie že ta odhlasujú,na SK budú od nich potrebovat tlačivo,ja som si ho extra žiadala z poistovne z AT,klasicky som napísala žiadost a oni mi ho poslali po obdržaní mojej žiadosti,formulár je E104 a na základe neho ta potom zase prihlásia do ZP na SK,myslím že som žiadost posielala len mailom,nepamätám asi a oni mi ho aj mailom poslali,vytlačila som ho a hotovo...to všetko som vybavovala po skončení materskej v AT,tých pár týždnom po pôrode
5. nov o 14:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lucinka511, ano, staci
5. nov o 14:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
6. nov o 08:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vroni @ziza55 jasne ze to odrataju,ved kazda berie do 36 mes,zo SK,inak to ani nejde.ale kedze som mala inu skusenost z prvej materskej,vtedy vyratali uplne ine peniaze....omnoho viac. mam TPP v Rakusku,uz 10 rokov,nie som opatrovatelka,mozno odratali aj nieco co som zarobila,kedze som nastupila do prace ked mala mala 2 roky a mozno som presiahla ten limit
6. nov o 21:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@janinkad tam je 16200€ v hrubom.. Vypočítajte si :slight_smile:
6. nov o 22:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@janinkad, nie, odratavaju to len posledne roky, dovtedy vyplacali vsetko, potom si to niekto (konecne) spocital... So zarobkom to nema nic.
6. nov o 22:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@janinkad hej to mi je jasne a uplne logicke ze z sk berieme36mes a zaratava sa to som---ale ja som sa pytala na to eihilfe zum pauschalen KBG co sa pobera z rakuska 12mes pre tych ktori maju nizky prijem..., to je uplne extra davka cize by tam nemala byt zaratana...ci?
7. nov o 13:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dobrý deň. UŽ ste dostali za tento mesiac peniaze?
8. nov o 12:49  •  čaká bábätko, termín má v marci 2017 (28. tt)  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ano fbh +kbg
8. nov o 13:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ano dnes
8. nov o 13:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Viete mi prosím poradiť aké pečiatky potrebujem do mutterkindpassu ? Maly uz ma rok aj mesiac a musím spätne doplniť pečiatky od doktorov a poslať im to ...myslím že jedno je od môjho gynekológa a to druhé od detskej doktorky . Neviem si to preložiť a aby som tam nestrieľala dátumy .ďakujem za radu
20. nov o 10:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ivka707 prosim ta ked si ziadala v AT o kbg tak zo slovenska nic nepoberas? Kde si ty s babom poistena?
20. nov o 14:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@810 od gynekologa treba mat 5 prehliadok do porodu a od detskej do roka 5 prehliadok
20. nov o 21:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@810
od gyndosa:
1. do konca 16-teho tyzdna

2.17-20-ty týždeň
Prehliadka u gynekológa.

3. 25-28-y týždeň
Prehliadka u gynekológa.

4. 30-34-ty týždeň
Prehliadka u gynekológa.

5. 35-38-y týždeň
Prehliadka u gynekológa.

a tych druhych 5 ma byt od pediatra

1. v priebehu 7 dni od narodenia
2. 4-7tyzden dietata
3. 3-5mesiac
4. 7-9mesiac
5. 10-14mesiac
20. nov o 22:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ziza55 Ďakujem veľmi veľmi pekne
20. nov o 22:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@balkica Ďakujem Vám za odpoved
20. nov o 22:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@wildcat nie na slovensku nepoberam nic,ked som isla ziadat o rodicak,taj mi pani povedala ze nemam narok nanic..tak ziadame v rakusku aj rodicak aj pridavky...
21. nov o 14:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ivka707 mne tiez na SR stopli davky. prave idem vypisovat ziadosti. Si prosim ta ty a dieta poistene na SR? alebo je potrebne byt koli Kbg poistena v rakusku??
22. nov o 22:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Poisteny sme vsetci ja plus deti na sk,manzel v at...ked mozem poradit,tak si dsj vsetko prelozit do nemciny myslim rodny list a vsetko co sa da...urychli to proces..viem z vlastnej skusenosti... ked sme davali ziadost po ine roky v slovencine,tak schvalenie trvalo aj 6 mesiacov.teraz sme poslali v nemcine a do dvoch tyxdnov aj peniazky na ucte...
23. nov o 01:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ivka707 to vazne tak rychlo schvalene? Asi zalezi aj od mesta. RL uz mam prelozeny. Mam nachystane: antrag, e401,e411, mutterkindpass,meldezetel,RL, je este nieco treba? Viem ze potom treba dolozit vysetrenie dietata.
23. nov o 07:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby priatel si daval potvrdzovat v AT na urade e411, pre schvalenie rodinnych pridavkov na rok 2017 a vraj mu to nechceli potvrdit, kvoli nejakemu novemu zakonu, ktory je momentalne v Bruseli a caka sa kym sa schvali/neschvali. Neviete prosim o aky zakon ide? Dakujem
24. nov o 19:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Zrejme novy zakon o rodinych pridavkoch.
26. nov o 08:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@henriett19 to je blbost, nemal sa nechat odbit..uz vymyslaju hluposti, nevedia co si vymysliet
28. nov o 20:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Takze nase nove info z wgkk je ze ka ked som s malym na SR budeme pocas poberania Kbg poisteni v AT. Jedine potrebuje este Anmeldebescheinigung maleho. Myslete ze nam ho vydaju aj bez toho aby mal haupt alebo nebenwohnsitz v AT. Ja mam Anmeldeb. lebo som uz byvala v AT.
2. dec o 10:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@wildcat no Anmeldebesch. sa vydava na zaklade prihlasenia k pobytu. Ved aj samotny nazov je odvodeny od "anmelden". Nechapem preco to po vas chcu ked nebýváte v AT. Ved to nedava logiku.
2. dec o 10:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@marcah ved aj mne to je divne. Bud chcu aj meldezettel alebo nic. Nemozem tam prihlasit maleho ked tam nebude byvat.
2. dec o 10:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok