• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

7. novembra 2017 
@betka2020, ale co ma narodenie dietata s tvojim trvalym pobytom? Narok na matersku, rodicovske a pridavky ti sice vznikne, ale na urad prace nie. A vybavovaciek budes mat podstatne viac. Preco sa ma dieta narodit na Sk (jasne, ze je to vasa vec, len som zvedava)
27. sep o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mam otazocku,otec dietata pracuje v AT, ja poberam Fbh na dietata,otec nema rovnake bydlisko ako dieta. Ked bude otec na AMS, budem mat stale narok na Fbh? Otec ma hauptwohnsitz v AT,ja s dietatom sme na SR. Vdaka
6. okt o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Uz dlhsie sa chystam napisat moje zistenie a verim ze tym pomozem aj ostatnym hladajucich odpoved.
Mali sme variantu 15+3 tie 3mesiace moze poberat iba partner avsak on moze pracovat a poberat tie 3mesiace ale musi splnat nie len hranicu 16200€ rocne ale taroven musi splnat polozku ktoru najdete na vyplatnej paske a je to 1040€ mesacne -uz si nepametam nazov polozky ale je to sima ani brutto ani netto je to suma nachadzajuca sa na vyplatnej paske
Nakolko sme druhu cast nesplnili 3mesiace nam prepadli
Asi by som si v tejto dobe zvolila najrychlejsiu variantu pride mi to najvyhodnejsie
7. okt o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elisa24042017 akoze maximum 1040€ alebo presne 1040€ ?
7. okt o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. okt o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte baby! Som tu nová:smiley:,a mala by som pár oitázok čo sa týka vybavovačiek v At..som tu zamestnaná v rak.firme a som tehotná..rodiť chcem na SR ale k ženskému chodím sem,a mám tunajšiu mutter-kind pass..otázka je či budem môcť poberať kbg a fbh aj keď budem už od decembra na SR? Potrebujem tu mať nejaký pobyt aj naďalej?alebo to nie je podmienka?
11. okt o 21:03  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2018 (31. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@judita34 pokial bude trvat tvoj pracovny pomer budes mat narok na rodinne pridavky a matersku bez toho aby si tu mala nejaky pobyt a jej jedno kde budes rodit alebo kde mas lekara
12. okt o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem za odpoveď lauraa:smiley:..pracovný pomer bude trvať..len som sa bola u nás popítať na ÚpSVR že ako to je keď som tam zamestnaná a že či si mám žiadať odtiaľ rodičovské a odtialto potom differenzzahlung(lebo takto mi to povedali u nás v kanc.vo firme)..tak teraz neviem presne že ako to mám riešiť..a čo ďalej?mám sa tu niekde osobne hlásiť myslím gkk alebo finanzamt?
12. okt o 14:53  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2018 (31. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby a čo rodičovský príspevok?..
19. okt o 22:03  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2018 (31. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@judita34 ten budes poberat v state ktorom trvalo zijes , teda na sk a Differenz budes ziadat v at ...
20. okt o 06:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Samozrejme ti treba na gkk podat ziadost o doplatok rodicaku... rovnako ako doplatok rodinnych pridavkov.
20. okt o 06:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem dievčatá za odpoveď:kissing_heart:
7. nov o 14:50  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2018 (31. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok