Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

janinkad
3. apr 2012

@zuzgar a na druhej strane to neni napisane?zvyklo to byt tam..ze kolko na den dostanes

rencsike
3. apr 2012

no, tak ja som velmi zvedavá, ako so mnou vybabrú : na doplatok od Finanzamtu už čakám 13. mesiac. už sa ani neznervozňujem, ale nenechám im moje peniaze, vydržím do konca, len kedy to bude...

sirinka
3. apr 2012

@rencsike a to doteraz si nedostala ziadnu odpoved, alebo si sa uz aj odvolavala? ja ked nedostanem do polovice tohto mesiaca odpoved, tak idem osobne...tiez ma seru, ako furt natahuju cas...

lauraa
3. apr 2012

@sirinka este to len dostala minuly tyzden tak neviem co a ako....
@happy8051 samozrejme ze ked pozastavis zivnost nedostanens od AT nic a neplatis ani odvody
@happy8051 lebo kazdy rok musis poziadat o rodinne a rodicak znova.....

ela2710
3. apr 2012

Baby my sme si prvykrat robili bez ocina tu ziadost o rozdiel medzi rakúskymi a slovenskými prídavkami za minuly rok, posielali sme to na zaciatku februara, zvykne prist aj nejake ich rozhodnutie, ci to poslu hned na ucet? + neviete kolko to zvycajne trva?

a nemate niektora skusenost s dedicskym konanim v Rakusku? my sme boli na prvom sedeni este na zaciatku januara, notarka nam povedala, ze za 6-8 tyzdnov nas caka uz zaverecne, dokonca preto, ze sme zo Slovenska napisala nam to aj na listok, aby mala istotu, ze tomu rozumieme a uz presli 3 mesiace a ziadne predvolanie nam neprislo, pisali sme im e-mail, ze ci je vsetko v poriadku a nech nam to poslu na slovensku adresu, lebo na rakuskej sa nezdrziavame a ani na e-mail neodpisali...prislo mi to divne, lebo ta pani notarka bola velmi mila a ochotna a ked som nieco nerozumela, snazila sa mi to vysvetlit inak,az kym sme sa nepochopili a zrazu nic...a ocinov byvaly kolega bol na tej rakuskej adrese minuly tyzden a ze nam tam neprislo vobec nic, len bankovy vypis...
Nechceme im tam vyvolavat, alebo co, ved zas to az tak nesuri, a nechceme vyzerat ,,nenazrano" len nam ide o to, aby si stihla mamina, nas stryko, co nas tam vezie a moj priatel, aby mohol byt s malym, stihli vybavit dovolenku, lebo minule to bolo dost o chlp, predvolanie nam doniesol ocinov kolega len dva dni pred sedenim...

happy8051
3. apr 2012

@lauraa ved som uz poziadala... teda o rodinne. a o kgb neviem ako mam zaziadat o tri mesiaceco mi nzaplatili. Hm?

lauraa
3. apr 2012

@happy8051 normalne vyplnis ziadost o kbg za tri mesiace ale az vtedy ked ti priznaju rodinne

rencsike
3. apr 2012

@sirinka normálnu nie. hovoria stále so mno ako so psom, ked zistia že som cudzincom. a odpoved: Es ist schon im Bearbeitung. no, ale pre Boha, už viac ako rok? "je mi ich lúto, asi majú velmi vela roboty", a preto to nestihnú vybaviť. velmi ich otravovať nechcem, ešte hnusnejšie by asi boli. len moja trpezlivosť...

sirinka
3. apr 2012

@rencsike fuha...no ale to je trochu moc, mne zatial vzdy vybavili do 3 mesiacov a aj to uz sa mi zda pridlho...

sirinka
4. apr 2012

tak dnes mi prislo schvalenie s finanzamtu...mozeme ist na dalsie kolo...kbg... 😀

zuzicka1982
4. apr 2012

@sirinka ty sa máš 🙂 tíško závidím

janinkad
4. apr 2012

@zuzicka1982 caves,ani ja este nic a to som odavala ziadost 4.jan.a minulý tyzden som volala,najprv mi povedala ze tam maju toho vela a musim cakat, ja jej ze sa chcem len nieco spytat ohladom učtu(som si nebola ista ci som dobre napisala BIC)a ze povedzte VN a zacala vyhladavat a ze uz je to spracované...zrazu,ale odpoved som este nedostala pisomnu..jaj ta Vieden a 16 Bz..hroza,

zuzicka1982
4. apr 2012

@janinkad no tak to si ma ukludnila,ze som neni jedina co este caka..Dufam,ze do polky aprila to mame na ucte

iinuska
4. apr 2012

aj ja som este len v ocakavani 😀

happy8051
5. apr 2012

kocky mam problem s WG asi
@lauraa bude veduiet najlepsie...

poslala som formular na WG. Predpokladany datum porodu je 16.6. a teraz sa neviem vysomarit z toho, aky datum tam mam napisat.... je tam:
Somit beantrage ich die Auszahlung des Wochengeldes fur den Zeitraum vom 21.04.2012 bis: .............. a neviem aky datum tam treba. Dala som do 21.5. a vratili mi to naspat ze je to zlke.
pod tymi datumami je este: maximal bis zum heutigen Antragsdatum moglich, die Zahlung erfolgt im Nachhinein.
no a potom treba podpis a datum odoslania ziadosti. aky datum tam teda ma byt? dakujem za radu

sirinka
5. apr 2012

@happy8051 ja som tam nepisala ziadny datum...oni si sami rozhodli, dokedy mi priznali wg

rencsike
5. apr 2012

@happy8051 ja som bola podobne, a bolo mi povedané, že vždy aktuálny dátum, potom dostaneš dalšiu žiadosť s dátumom dokedy si žiadala a zase pošleš ked potrebuješ peniaze a nakoniec bude len "konečný" dátum. skús, dúfam že ti overia.

happy8051
10. apr 2012

baby mne az teraz zaplo, ze treba podat danove!!! mala sa narodila v oktobri 2010, poberala som na nu WG KGB a pridavky. mam podat danove z toho ako z prijmu?? ake tlacivo si mam na to stiahnut, alebo kde sa to da elektronicky?
dakujem za pomoc

lauraa
10. apr 2012

@happy8051 finanzamt.at na elektronicke podanie danoveho potrebujes pristupovy kod , neviem ci si uz on niekedy ziadala, ten sa nemeni , zostava aktivny stale...KBG, wochengeld a rodinne nie su prijem, takze ak nemas normalny prijem ze si robila tak nemas z coho podavat danove....

happy8051
10. apr 2012

@lauraa dakujem. ved ja som si aj myslela, ze tieto davky sa nepovazuju za prijem. okrem toho nemam nic. takze vlastne nemusim nic robit teraz?
uz som raz ziadala, ale nedali mi ho tak neviem....

rencsike
10. apr 2012

po 13 mesiacoch zase ZAMIETNUTIE doplatku... už ani neviem, či mám plakať alebo sa smiať 😒 😒

lauraa
10. apr 2012

@rencsike preco? co je dovod?

happy8051
10. apr 2012

@lauraa este som sa chcela opytat. na prve dieta som poberala KGB variantu 15+3, skoncilo to v januari. teraz mam narok na rodicak z SVK do troch rokov veku dietata.
zaroven by som mala poberat WG a KGB na druhe dieta, ktore sa narodi v juni. nebude problem ze poberam prispevku sucasne v dvoch statoch EU, aj ked kazdy na ine dieta?

happy8051
10. apr 2012

@lauraa a este nieco 🙂 idem posielat teraz ziadost o doplatenie KGB na Natalku. schvalili mi 15+3 ale vyplatili len 12 a na dalsi rok musim poziadat znova. a takisto pridavky. treba k tomu poslat aj ostatne papiere co som posielala ked som prvy krat ziadala ci staci len Antrag auf KGB a Familienbeihilfe. dakujem 🙂

lili177
10. apr 2012

@happy8051 a myslis ze ti daju za 15 ci aj za tie tri?mne dali do 20mes veku dietata

happy8051
10. apr 2012

@lili177 no to zavisi od toho aku variantu si si vybrala. mne schvalili 15+3 ale vyplatia 15

lili177
10. apr 2012

@happy8051 no tak som to myslela, ze co urobit aby sme sa dostali aj k tomu zvysku, nejak treba aby ziadal partner, no je tam nejake obmedzenie prijmu, tak neviem

rencsike
10. apr 2012

@lauraa údajne som "nesplnila " ich požiadavky a neposlala papiere čo žiadali.ale že ktoré, to tam nepíšu.a najlepšie, stále patrím k inému úradníkovi. už mi tak lezú na nervy, najradšej by som sa toho celého už vzdala. neviem čo mám robiť. všetko som poslala, možno sa posledný list "zatúlal". môžem poslať odvolanie, dúfam nájdem niekoho kto mi v tom pomôže.

happy8051
10. apr 2012

@lili177 to sa neda pouzit ak nemas partnera alebo manzela zamestnaneho v at

happy8051
10. apr 2012

@rencsike moje dva listy sa "stratili"