Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

antonia111
16. apr 2012

@happy8051 ja som napísala dátumy od 15.apríla do 5.augusta. volala som tam, že je to ok, ale wochengeld mi vyplatia až na konci, čiže po5.auguste.

gedzid
17. apr 2012

@lauraa ahoj ja berem Wochengeld do maja a potom mam skusit poziadat o rodinne z At ci? bo nen povedali ze narok nemam ked nepracujem ale ako s 2 mes. decom ist do prace to sa neda tak mi ostava len prerusit zivnost bo mi tvrdia ze na nic nemam narok vdaka

lauraa
17. apr 2012

@gedzid v podtsate by si mala na sk poziadat a orodinne a rodicak a araz rocne spätne o doplatok z at , zivnost nesmies azavriet inak nedostanes nic, teda dane musis platit dalej a peniazky uvidis az po roku....na mesacne vyplacanie nemas narok asi preto ti tak povedali, ale na diferenzzahlung ano

gedzid
18. apr 2012

@lauraa ale ked mi neuznaju pridavky v At tak mi ani differenzahlung nedaju a rodinne mi povedali ze nedostanem bo nebudem pracovat

anka2508
18. apr 2012

Ahojte, vyplnam formular Antrag an Wochengeld/Betriebshilfe, chcem sa opytat co napisat do Betriebsadresse ? (musi tam byt rakuska adresa alebo staci trvaly pobyt na Slovensku ?) Este by do uvahy pripadala adresa mojej poslednej rodiny v ktorej som opatrovala. Dalej neviem co napisat do datumov vom bis. Predpokladany porod bude 25.5.2012. Dakujem za odpovede. (Antrag budem posielat prvy krat.)

lauraa
18. apr 2012

@gedzid ale ty predsa budes ziadat o diferenzzahlung po roku rodinnych pridavkov od finanzamtu diferen zahlung rodicakuod SVa, samozrejme ze ti nepriznaju rodinne pridavky o tie poziadas predsa na sk rovnako ako o rodicovsky prispevok po skonceni wochengeld, a potom raz rocne spätne poziadas o doplatenie rozdielu....

happy8051
18. apr 2012

@lauraa kedy mam poslat ziadost na WG ked je to datovane od 21.4:? uz som uplny debil z toho. viem len ze datum musi byt aktualny...

gedzid
19. apr 2012

@lauraa takze po wochengeld mam co robit? vdaka za pomoc ja mam v tom uz chaos kazdy to hovori inac ale o tie pridavky uz mam teraz ziadat ci

gedzid
19. apr 2012

@lauraa takze po wochengeld mam co robit? vdaka za pomoc ja mam v tom uz chaos kazdy to hovori inac. len tie pridavky z at mi nedaju bez toho ze nepracujem.a ten differenzahlung je tiez neisty a neviem ci budem riskovat platit odvody a potom nic nedostanem

happy8051
19. apr 2012

@gedzid nic nedostanes ked uzavries zivnost. pridavky urcite dostanes, aj ked len raz rocne a rodicak by si mala dostat tiez.
ja nepracujem od roku 2010 a dostala som aj ked to trvalo vecnost. len samozrejme musim mat nadalej aktivnu zivnost

rencsike
19. apr 2012

@happy8051 skús tak, ako som ti písala.pošleš to napr. zajtra,so zajtrajším dátumom. potom ti pošlú další s dátumom dokedy si žiadala a potom zase napíšeš dátum podania. závysí od teba s akým dátumom pošleš,nie sú tam dané intervaly.

lauraa
19. apr 2012

@gedzid tak ako ti napisala
@happy8051 hned po porode si poziadas na finazamte o rodinne pridavky...tieto ti priznaju dva mesiace tak dlho ako budes poberat wochemgeld, potom poziadas o rodicak a rodinne na sk o rok poziadas o doplatok rozdielu , zivnost musis mat aktivnu , teda platit odvody

gedzid
20. apr 2012

@lauraa tak to teda skusim a co potrebujem k tym pridavkom prosim ta vdaka moc

lauraa
20. apr 2012

@gedzid vypisat ziadost a myslim ze rodny list dietata prelozeny...

happy8051
21. apr 2012

@lauraa vyplnam familienstandtbescheinigung. tam na konci chcu stempel. nepamatam si ci som prvykrat mala potvrdene ale kde by mi to na svk kto potvrdil???

krankenschwester
25. apr 2012

Caute kočky , mali ste niektora problem s vyplatenim rozdielu rodinnych pridavkov medzi SR a AT ( Ausgleichzahlungen) ? Mne rozdiel za rok 2010 normalne vyplatitli a dnes mi prisiel list , ze na rozdiel za rok 2011 nemam narok , lebo som uz nepracovala a tak som v AT nemala ziadne Leistungen.....Ale ved ja som ani v 2010 nepracovala , ale bola som a stale som na materskej....Diky za kazdu radu 😵

krankenschwester
25. apr 2012

@sirinka Ahoj , vidim , ze tu pises , ze si uplatnujes raz rocne dorovnanie davok .Nemala si s tym problem - mas uz vyplateny aj rozdiel za 2011 ak sa mozem spytat ? Mne za 2010 vyplatili bez problemov a dnes mi prisiel papier , ze na rozdiel za rok 2011 nemam narok 😒 ...Pritom sa u mna nic nezmenilo - bola som a stale som na materskej...Diky

sirinka
26. apr 2012

@krankenschwester no jasne, stal dookola to vytahuju...treba tam zajst, zober so sebou prac. zmluvu, dohodu o trvani RD a potvrdenie, ze mas narok na dorovnavaciu davku detskych pridavkov z AT...mne tohto roku este neprisla odpoved z wgkk...zatial mam iba detske vyplatene...

krankenschwester
26. apr 2012

@sirinka Dakujem , volala som na Bundesministerium a bolo mi jasne povedane , ze narok mam ! Takze idem podat odvolanie a mozem zasa cakat cele mesiace , vrrrrr

truhlinka009
26. apr 2012

....a mne poslali dorovnanie za tri mesiace 2011-" 220,80Euro!" pri variante 30+6,robia si z nás normálne srandu....už som normálne zúfalá,čo ďalej......

michaela12324
27. apr 2012

ahojte ako dlho vam trvalo kym vam vyplatili rodicovsky prispevok tiez to trva mesiace alebo ide to rychlejsie

sirinka
27. apr 2012

@michaela12324 ako kedy, ked je uplne nova ziadost, tak to vacsinou trva dlhsie, ked uz bolo raz dorovnanie, tak to vedia vybavit rychlejsie...

happy8051
27. apr 2012

@michaela12324 mne 10 msiacov od podania ziadosti

sirinka
27. apr 2012

@michaela12324
@happy8051 inak mne raz uz bolo tak smiesno...lebo ziadost som podala vo februari, vyplatili mi to komplet v decembri a mohla som pisat hned aj novu ziadost...na nervy, clovek sa s tym naserinka cely rok....no ale co uz...mne je jedno kedy, hlavne ked vyplatia co maju...

janinkad
27. apr 2012

@sirinka
@happy8051
@michaela12324 a mne prvy krat ked som podala ziadost vo februari za nejake dva mesiace zamietli,pritom som mala normal.prac,pomer,tak som sa odvolala,a do konca roka nic🙂))milion telefonatov-v stadiu riesenia,cakat🙂.tak som teda v januari znova podala za cely dalsi rok a zasla osobne az za sefom,normalne ta tam nepustia,ale az cez upratovacju som sa dostala🙂)porozpravala mu moju geschichte a do tyzdna boli peniaze na ucte,za 2 mes.prisli aj dalsie a ja ked mi konecne vyplatila WGKK,co bolo velmi rychlo,ja som v podstate uz naspät robila.maly mal 20mes..Takze takto dlho som ja cakala na diferenz.....

zuzicka1982
27. apr 2012

@michaela12324 Mne vyplatili rodicak 7 mes. od podania ziadosti.

iinuska
27. apr 2012

@michaela12324 ja som dostala po necelych styroch mesiacoch

rencsike
28. apr 2012

konečneeee!!! včera som dostala peniaze z Finanzamt-u. trvalo to väčne, a bol to ako cirkus, ale asi stálo to zato 😝

happy8051
28. apr 2012

@rencsike gratulujeeeeeeeeeeeem 🙂 ako dlho si cakala???

anka2508
30. apr 2012

Ahojte, posielala som pred tyzdnom Antrag auf Wochengeld. Chcem sa opytat ako dlho trva kym SVA zareaguje? Pride mi nejaka odpoved? Poslu na ucet rovno peniaze?