Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

rencsike
30. apr 2012

@happy8051 no, dakujeeem! od podania prvej žiadosti 13 a pol mesiaca.

gedzid
30. apr 2012

@lauraa ale ked mi nepriznaju rodinne v AT tak tym padom nemam narok ani na differenzahlung ja som uz z toho debil

miloso
1. máj 2012

dobry den,robim v rakusku viac ako rok,pred nedavnom sa mi narodil syn,chcel by som získat rodičovsky prispevok z rakuska,viete mi niekdo poradiť agentúru alebo nejakú firmu ktora sa s tym zaoberá,a pomohla by mi to vybaviť,dakujem

lauraa
1. máj 2012

@gedzid ale ty mas narok aj na rodinne pridavky len vo forme differenzahlung, ty nemozes dostavat rodinne pridavky mesacne takze najskor poziadas o doplatok rodinnych pridavkov a potom o doplatok rodicaku.....

happy8051
1. máj 2012

@miloso nikto ti nepomoze.... vsetko si treba zistovat a pracne vybehat.... ja ti mozem pomoct informaciami. manzelka pobera RP a pridavky na Slovensku? je to velmi tazke vybavovanie a v tvojom pripade mas pravdepodobne narok len na doplatok raz rocne. pracujes v at na zmluvu alebo na zivnost?

happy8051
1. máj 2012

@rencsike fuuuha tak ja som este na tom super. tesim sa s tebou, ze sa to podarilo

gedzid
2. máj 2012

@lauraa to vsetko viem len mne povedali ze nemam na to narok ked nepracujem tak neviem ci ma zmysel riskovat platit odvody dalej co nie je malo a potom mi povedia ze nic nedostanem tak neviem a vela vas je tu takych kt. cakaju a stale nic nemaju

rencsike
2. máj 2012

@gedzid mne bolo tiež povedané že nemám nárok a ešte kopa dalších vecí 😠 ale ako vidíš, napokon trpezlivosť zvíťazila, takže podľa mňa nevzdávaj !

rencsike
2. máj 2012

@miloso no, možno sú ludia ktorý pomôžu, ale to by ťa stálo asi veľa peňazí, takže najlepšie ako aj Happy píše, skúsiť sám alebo ti pomôžeme tu.

gedzid
2. máj 2012

@rencsike a tebe tiez povedali ze narok na pridavky nemas na finanzamte? a tak najskor mam poslat ziadost o pridavky na finanzamt? teraz beriem este Wochengeld vdaka

lauraa
2. máj 2012

@gedzid no samozrejme , od dna ked s ati narodilo dieta mas narok na rodinne pridavky.... takze uz aj pis ziadost na finanzamt

gedzid
3. máj 2012

@lauraa vdaka a prosim ta co tam mampresne poslat bo ako normalne zeny posielaju k pridavkam zmluvu s rodinou a tlacivo s prechodnym pobytom atd a ja toto nemam

michaela12324
3. máj 2012

caute babi mam taky problemik do decembra mi pridavky schvalili a posielala som novu ziadost a teraz mi to zamietli nechapem tomu stretli ste sa stym mam sa odvolat alebo co mam robit

happy8051
3. máj 2012

@michaela12324 aky je dovod zamietnutia ziadosti?

rencsike
3. máj 2012

@gedzid presne tak! mne tiež povedali, že čo od nich chcem, ak už nepracujem??? no, neviem či tá "zlatá pani" aj počas svojho pôrodu pracovala?!

rencsike
3. máj 2012

@michaela12324 priatelka mala ten istý problém : jednoducho poslala odvolanie a potom nebol problém. asi stále vymýšlajú, len aby nemuseli platiť. akoby to robili zo svojho vrecka!

michaela12324
3. máj 2012

no ze tento rok tam nepracujem len minuli rok to je nejaka blbost nie

happy8051
3. máj 2012

@michaela12324 ja nepracujem od roku 2010 a pridavky som dostala. urcite sa odvolaj. ake dokumenty od teba chceli?

michaela12324
4. máj 2012

no nic nechcu odomna len mi napisali ze vyplatili mi len ten rok v ktorom som pracovala a nic viac

gedzid
4. máj 2012

@rencsike a tak vy ste to teda nevybavovali ci vdaka

rencsike
4. máj 2012

@gedzid ale, áno! len treba kopa trpezlivosti 😠

gedzid
6. máj 2012

@rencsike a pojde to aj bez prechodneho pobytu a zmluvy s rodinou bo ja sa bojim ze mi neuznaju rodinne a tym padom nemozem ziadat o rodicak vlastne o to doplatenie

zuzicka1982
7. máj 2012

Tak uz aj ku mne dorazili peniaze z Finanzamtu. Hurá 🙂 Volala som tam 2.maja, ze ci je vsetko v poriadku,narazila som na celkom milu pani,ktora mi povedala ze mi to hned posle a naozaj datum odoslania je 2.5. Mozno keby som zavolala skor,tak by to poslali skor.Ale nevadi,hlavne ze to schvalili.A teraz druhy krok WGKK.Drzim vam vsetkym palce,nech to dotiahnete do uspesneho konca 🙂

rencsike
7. máj 2012

@gedzid zmluvu som nemala ani ja, ani honorarnoten, ale prechodný pobyt stačí ten, kde ste bola zahlásená.mali by ste mať aspoň kopiu (asi nebudú pátrať po tom, či to je ešte aktuálne).

happy8051
7. máj 2012

@gedzid odomna nechceli ani prechodny pobyt ani zmluvu... zvlastne...

katjapk
7. máj 2012

Dobrý deň, môj priateľ začal robiť od apríla v rakúsku, chcem sa spýtať či mi vie niekto s tým pomôcť, čo všetko potrebujem k žiadosti o rodičovský príspevok.ďakujem

happy8051
7. máj 2012

@katjapk mas narok na pridavky

lauraa
8. máj 2012

@katjapk najskor musi partner poziadat o rodinne pridavky na finanzamte.... ziadost stiahnes z netu, a najdes tam aj ktore dokumetny ty potrebne ...

katjapk
8. máj 2012

@lauraa ďakujem pekne a viete mi poslať tú stránku na ktorej si nájdem tie dokumenty k tomu potrebné.ďakujem

katjapk
8. máj 2012

@happy8051 a na rodičovský príspevok nemáme nárok, iba na prídavky na dieťa? lebo som sa dočítala, že sa dá požiadať o rozdiel medzi slovenskými prídavkami a rodičovským príspevkom.