Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

kikoslawa
1. jún 2012

@gedzid Dakujem ti, ze si mi napisala. Zmluvu s rodinou mam a honorarnote je co prosim ta ?? a preco ti neschvalili pridavky..??

lauraa
1. jún 2012

@milacik65 no predsa na rodinne pridavky na finanzamt a na krankenkassu KBG.... daj si do gogla formular KBG a famileinbeihilfe , staihnes z netu , uz len vypisat a dodat potrebne papiere

gedzid
2. jún 2012

@kikoslawa to su prijmy za mesiac od rodiny a mne to neschvalili kvoli tomu ze nebudem pracovat vlastne som to neskusala este bo ma na finanzamte hned odpisal ze ked nepracujem tak pridavky nedostanem tak neviem co robit ci prerusit zivnost a vykaslat sa na rakusko bo baby kt. to skusali cakaju aj viac ako rok a nic nemaju

milacik65
2. jún 2012

@lauraa ok, dakujem pekne za pomoc 🙂

kikoslawa
2. jún 2012

@gedzid fuuu,,a to vlastne je nato nejaky formular ci staci potvrdenie, ci ako?? No to je potom risk cakat a platit odvody kazdy mesiac a ani nevediet ci sa dockas vlastne tych eur..bozee to je na halvu vsetko....jooooooooj

michaelachanel
2. jún 2012

@kikoslawa neviem čo Ti odporučiť, moja malá má už 7 mesiacov a stále čakám na schválenie... ☹ vydrbaný rakúsky štát... !!!!!!!!!!!! najlepšie je byť na čierno.....

kikoslawa
3. jún 2012

@michaelachanel A co ti neschvalili??? Ved to je vecnost bez koruny...to snad nie ! A odvody si platit z coho mame??? + dieta zivit...Zblaznim sa z tohto.

mackos
3. jún 2012

Ahojte, chcem sa informovat. Zijeme vo Viedni, manzel tu robi , syncek ma uz 9 mesiacov a stale nedostavam ziadne pridavky ani matersku... Syncek sa narodil tu, sme pripoisteny na manzela. Pred mesiacov som dala prelozit malemu rodny list na Slovensku (do 2M by sme ho mali mat) Ked ten rodny list a pas budem mat , dostanem tu matersku a pridavky ??? aj spatne ???? DAKUJEM

gedzid
3. jún 2012

@michaelachanel dobry vy ste si po tych wochengeld poziadali o rodinne a rodicak a to vam neschvalili este a mali ste aj zmluvu s rodinou aj prechodny pobyt

zuzejka19
3. jún 2012

zacala som v rakusku pracovat na rakusku pracovnu zmluvu manzel je tiez v zahranici ale na slovensku pracovnu zmluvu, mame dve deti sedem rocneho a 15 mesacneho chlapceka o ktorych sa nam stara babka a potrebujem poradit, viem ze rodinne pridavky mozem na obidvoch poberat v rakusku, ale ako mam spravit z materskou aby som o nu neprisla, alebo da sa to vybavit aby som mohla poberat matersku v rakusku aj napriek tomu ze som tu nerodila? za pomoc a radu dakujem

kikoslawa
4. jún 2012

@michaelachanel este sa chcem opytat a odvody si platis?? lebo ak nie tak jasne,ze neschvalia........

katy213
4. jún 2012

ahojte baby. Vie niekto poradiť, ako je to s rodinnymi pridavkami v pripade ked pracujem ako zamestnanec v AT, ale aj s manželom mame trvaly pobyt na Slovensku a mm tu aj pracuje? Funguje to tiež formou Differenzzahlungu raz za rok a peniaze by mal poberať manžel na Slovensku? Rodičovsky prispevok by som mala dostavať u nas a potom dostať dorovnanie ale s pridavkami som si nieje ista...Ďakujem za pripadnu odpoveď.

zuzejka19
4. jún 2012

ano mam platene vsetko, da sa to vybavit?

michaelachanel
5. jún 2012

@kikoslawa nie, ešte stále mi ich neschválili...mám 800eurové odvody ale paniaze mi oni zatiaľ žiadne neposlali ☹

michaelachanel
5. jún 2012

@gedzid áno po wochengeld som požiadala o rodinné a rodičák...zmluvu s rodinou mám a aj prechodný stále mám v Rakúsku. Už vážne rozmýšlam že si zajtra idem tu požiadať o tie prídavky, lebo malá má 7 mesiacov a stále nič, sa môžem vysrať na nich debilov debilných..z čoho máme žiť a popri tom som SLOBODNÁ MATKA A ONI MAJÚ ČAS!!!!!!!!!!!!! vrrrrrr....
@kikoslawa áno odvody stále platím....

nensyke
5. jún 2012

...Ahojte, manžel pracuje vo Wiedni..a aj mi plánujeme íst za ním..nevie tu niekto náhodou, či aj v rakusku existuje prdelžená platená materská? Mám 3 ročného syna s diag. autizmus, tu mám vybevnu pred. matersku, uznaju to aj v rakusku?

michaela12324
6. jún 2012

ahojte prosim vas tie ktore poberate len dorovnanie ako to funguje za tamten rok mam vyplatene vsetko ale neviem ci mam cakat tento rok ci vobec daju alebo zrusit uz zivnost

lauraa
6. jún 2012

@michaelachanel ale stredisko tvojich zaujom je sk takze po rakusku mozes chciet maximalne doplatok a to raz rocne spätne, takze zbytocne asi cakas co uz si mohla mat davno vybavene na sk a potom ziadat o doplatok rozdielu.....

lauraa
6. jún 2012

@nensyke predlzena materska nie je ale na postihnute dieta dostanes zvysene rodinne pridavky a podla postihnutia si mozes mat pflegegeld,ale ti ti musia najskor schvalit

nensyke
6. jún 2012

@lauraa dakujem, tak to znamená, že musí ist do špeci školky a ja musím íst do roboty... 😒
lebu to na Sr j to tak, že može ist do špeci školky na 4 hodín a možem aj na neho poberat matersku... do 6 rokov...
tak som zvedavá, lebo na budúci týžden chcem preložit diagnouzu do nemčiny a podat vo Wiedni na uradoch...

lauraa
6. jún 2012

@nensyke pokial tvoje dieta vyzaduje tvoju strarostlivost mozes nan poberat pflegergeld a mozes ist aj do skolky alebo bude s tebou doma , zdravotne sa neches pripojistit k manzelovi,zvysene rodinne dostanes na postihnute dieta urcite , pflegegeld zavisi aku stufe dostane, najmensia 1 je myslim necelych 200 eur mesacne, zavisi od vela faktorov a aj od posudkovych lekarov , prelozenu diagnozu mozes dat ziadosti ale zial nato aby ti priznali pflegegeld budes musiet absolvovat vsetky vysetrenia tu......pozor to nie je materska a nie si zdravotne poistena preto sa musis pripojistit k manzelovi, pflegegeld patria tvojmu synovi ....

nensyke
6. jún 2012

@lauraa aha, dakujem pekne, som zvedavá , ako to vybavíme...lebo tu dostal že 50%je postihnutý...ale že vraj autizmus je od 60% tak musíme asi tu to doriešit a potom tam vyriešit.. a náhodou prenájom neviete ako je tam... už meisaac hladáme byt vo Wiedny, Berzik 22, tam máme kamarátov a zatial nič, chceli by sme 2 izbový byt do 600€. ☹

michaelachanel
6. jún 2012

@lauraa evidujú, ze zo Slovenska nepobxerm no korunu, tak neviem ci tam spia...

iwa27
7. jún 2012

ahoojte baby mozem vas poprosit o radu..konecne som tehu po 2ivf 😵 pracujem ako opatrovatelka..z centra ma uz odoslali k svojmu doktorovi,musim mat aj v rakusku gynekologa? ci mi staci len doma?

lauraa
7. jún 2012

@michaelachanel vsetko ok ale kedze ty zijes na sk a mas tu trvaly pobyt ty aj tvoje dieta , mala by si o davky ziadat na sk a o doplatok raz rocne z at..... navyse zakon nejako upravili zaciatkom tohto roku takze az necakas zbytocne dlho aspon ich trosku urguj, moja kamaratka je sice iny pripad ako ty ale peniazky nedostala vyse roka a ked konecne jej prislo aspon dorovnanie tak jej zratali kolko dostane za cele 3 roky na sk a (vybrala si ten model 12 mes.) a doplatili jej zvysok rozdielu apri rodinnych pridavkov ( tie sa skladaju z rodinnych a danoveho bonusu co cini tych 150 € mes, vyplacane su vsak kazdy druhy mesiac v at) pri rocnom zuctovani jej vyplatili rodinne bez danoveho bonusu preco neviem.... teraz to riesi pravnik .....stalo sa vam to uz niekomu?

michaelachanel
7. jún 2012

@lauraa noo kebyže nemám malú chorú tak bysom si išla tie veci vybavovať....ale trčíme doma... ☹ hajzli sú tí rakušania..ja by som sa už legálne nikdy v živote nedala!!!!!!!

rencsike
7. jún 2012

@iwa27 ani ja som nechodila v Rakúsku k lekárovi a uznali.

gedzid
7. jún 2012

@michaelachanel ja prechodny pobyt tiez este mam ale myslim ze co tu kocky pisu ze furt cakaju na peniaze tak to asi nema zmysel a riskovat platit take velke odvody a nic nedostat to nema zmysel asi nejlepsie prerusit ale. zrusit zivnost a vysrat sa na rakusanoch debilnych to mame odmenu za to utieranie zadkov

gedzid
7. jún 2012

@lauraa
@lauraa a ta ziadost o dorovnanie sa dava az po novom roku? a musimdat aj ziadost na rodinne aj rodicak po wochengeld? vdaka

gedzid
7. jún 2012

@lauraa a ked vybavila to dorovnanie a rodinne mala prechodny pobyt a zmluvu s rodinnou