Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

anduk
5. okt 2012

@sirinka siri, este jedna otazka - ak to nie je tajne, ty mas trvaly pobyt na SK alebo v AT?

sirinka
5. okt 2012

@anduk ja iba na sk, v AT nemam ani trvaly ani prechodny, mam tam jedine platnu pracovnu zmluvu a dohodu o rodicovskej dovolenke so zamestnavatelom.

anduk
5. okt 2012

@sirinka dakujem!

lauraa
6. okt 2012

@kikoslawa vyska zavisi od tvojho prijmu , teda to cosi zarabala mesacne ti vypocitaju dennu davky a tu dostanes ale normalne ti pride vypocet z GKK...

kikoslawa
6. okt 2012

@lauraa áno ďakujem už mi prišlo...len ako živnostníčke to asi rátajú podľa odvodov.lebo žiadny doklad o príjme nepýtali. Tak myslím, že na základe výšky odvodov rátajú dennú dávku. 🙂 ďakujem. A treba to žiadať každý mesiac????

nikusiii
8. okt 2012

Dobrý den, Chcem sa opýtat ako dlho musim pracovat v rakusku aby som mala nárok poberat matersku. Mam rakusku zivnost. Dakujem vopred za odpoved

lauraa
8. okt 2012

@kikoslawa ako zivnostnicka dostanes pausalnu davku myslim ze je to nejakych 22 eur denne ale nie som si ista....tych 8 pred a 8 po porode....

kikoslawa
8. okt 2012

@lauraa oki ďakujem ti krásne za rady 🙂

kikoslawa
8. okt 2012

žienky ked posielam ANTRAG AUF WOCHENGELD už druhý...mám dať dátum terajší ??? dakujem

jankako
11. okt 2012

Baby,ked si rozložím rodičák z At na jeden rok,možem pokračovať na Sk poberať rodičák.či je to len pri tej možnosti 30mes. možné?díkes 🙂

jankako
11. okt 2012

Aha a ešte jedna známa mi vravela že na úp v BA jej povedali že tu na Sk sa platia dane z poberania rodič.+rodin.prídavky z At.je to naozaj tak?

rencsike
11. okt 2012

@jankako ked poberáš z AT len rozdiel, potom poberáš na SK dalej ( do 3 rokov),normálne ako dovtedy a z prídavkov sa neplatí daň 🙂

jankako
12. okt 2012

@rencsike dakujem 🙂

happy8051
12. okt 2012

kocky zaujimalo by ma ako dlho ste cakali kym vam vyplatili pridavky a rodicak. myslim tie, co maju mesacne, nie doplatok. ja pri Natalke som poslala ked mala tri msiace a vyplatili mi to ked mala desat mesiacov. teraz som poslala vsetky papiere co by mohli odomna chciet, tak som zvedava

alexisas
15. okt 2012

ahojte dievčata 😉 . Chcela by som vas poprosit o radu. Pracujem v rakusku ako opatrovatelka a som v 6 mesiaci tehotenstva. V robote mi to už ide dost tažko a chcela by som skončiť. Neviete mi nahodou poradiť či dostanem nieake peniaze ak by som išla teraz na rizikove? Alebo by som bola doma zadarmo. 😖 dakujem vopred za každu radu

bublinka83
15. okt 2012

ahojte babulky vie niektorá z vás adresu na finanzamt, ktorý je niekde blízko donaucentra vo viedni? vdaka

janinkad
15. okt 2012

@bublinka83 Jani urcite chod na ten Josefstädter,patrime tam....

zuzicka1982
18. okt 2012

Baby tak po 10 mes. od podania ziadosti mi konecne vyplatili KBG-dorovnanie za rok 2011. A to za par tyzdnov uz mozem podavat ziadost za rok 2012 🙂

milacik65
18. okt 2012

Mohli by ste mi prosim poradit, podali sme si ziadost o rodinne pridavky od januara a vcera nam prisla odpoved a aj so sekom za obdobie jul-september, ostatne nam pride pozdejsie, alebonam uznali len od jula?

janinkad
18. okt 2012

@zuzicka1982 Zuzi super,gratulujem.su rychly🙂)ked mne dorovnali ja som uz po 20 mes.uz znova robila.ale potom ten druhý rok isiel ale fakt rychlo,ja som ich vtedy prakticky dostala naraz vsetky,to bolo kôpka🙂).Uz sa teším ako to bude tentoraz🙂)

happy8051
19. okt 2012

8.10. som posielala ziadost na kgb a pridavky na druhu dceru a ziadost o spatny doplatok zameskanych pridavkov a kgb na prvu. 17.10. som mala peniaze na ucte, teraz som nahodne klikla na e-banku a som v soku 😨 😨 😨 😨 😀 😀 😀 😀

happy8051
20. okt 2012

ak by niekto potreboval cely zoznam dokumentov co treba na rychle vybavenie, rada poskytnem v ip

happy8051
20. okt 2012

@alexisas ahoj. na vyplacanie PN mas pravo, ak ti ju uznaju len ak mas pripoistenie k zdravotnej poistke. ak nie, mas narok na Wochengeld 8 tyzdnov pred terminom porodu a osem tyzdnov po porode. v pripade ak rodis sekciou, predlzuje sa to na 12 tyzdnov. po porode podas ziadost o vyplatenie pridavkov na dieta a rodicovskeho prispevku. vsetko za predpokladu, ze mas stale aktivnu zivnost.

kacero
29. okt 2012

Zdravim vas babenky ;o))) potrebujem poradit ... som tehotna, 1.12.mam termin porodu ... som zivnostnicka v AT uz od roku 2008, mam platene pripoistenie cez dva roky v AT . pracovala som v o Vorarlberg-u .... viem, ze po narodeni babatka si mozem poziadat o Wochengeld ... lenze to musim mat aktivnu zivnost a zaplatene odvody a prechody pobyt ... to by nebool problem ... ale ...
Prosim Vas pekne o radu - ak ma odhlasia s prechodneho pobytu, mam narok na nejake rodicovske prispevky ? ci mi uz nedaju , alebo nedoplatia nic? a co zo zivnostou ? mam ju zrusit po vyplateni Wochengeld ? Partner, otec dietatka je slovak - zivnostnik na SK.
Velmi pekne dakujem za rady ;o)))

truhlinka009
30. okt 2012

@happy8051 Gratulujem, tak to bola fakt rýchlosť. Ja pôjdem takou rýchlosťou skôr do roboty ako sa dočkám vyplatenia KBG.......

happy8051
30. okt 2012

@kacero nemusis mat prechodny pobyt, ale aktivnu zivnost. mas narok aj na rodicak, ale zivnost musi byt aktivna

happy8051
30. okt 2012

@truhlinka009 dakujem, ved ani ja nechapem 🙂))))) bude to asi v tom, ze som poslala narsaz vsetky doklady. kolko uz cakas? na diferenzzahlung ci nie?

kacero
30. okt 2012

happy8051 ďakujem veľmi pekne za odpoveď ;o))) snáď sa mi to podarí vybaviť,lebo čítala som kadečo ... a aj keď dcéra mojej pacientky volala do poisťovne,tak boli na ňu dosť odmeraný ... a to chcela len info ... potrebujem aj nejaké daňoveé priznania v AT ? Alebo Honorarnotte dokladovať ? ďakujem ešte raz ;o)))

rencsike
31. okt 2012

@kacero ahoj! dúfam, že budeš mať šťastie, odomňa na SVA žiadali potvrdenie o prechodnom pobyte (ale ak máš kopiu, asi to nebudú kontrolovať či si tam stále zahlásená, alebo by ťa mohol aspoň zahlásiť niekto z rodiny, to ich nestojí nič). daňové priznanie sa podáva pri 11000 Eurovom ročnom príjme. ja som im poslala rukou napísané Honorarnoten (rýchlo napíš a daj podpísať niekomu tam z rodiny).

truhlinka009
31. okt 2012

@happy8051 ....diferenzzalung za 2011 mi doplatili 2,40 Euro na deň!!!! a k tomu ma ukátili o 2 mesiace Beihilfe. Tak som posielala odvolanie a už sú to dva mesiace....... 😢