Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

xlolax80
25. sep 2013

baby, ked ja robim v at, ale byvame aj partner robi v sk, tak treba tiez o pridavky aj rodicovsky ziadat v sr a z at mi daju iba doplatok? na materskej budem ja. ake potvrdenie treba pre finanzamt a wgkk, ze davky poberam v sr?

rencsike
26. sep 2013

@katie.2906 tehotenskú knižku archivujú na gynekologii 15 rokov, tam to musíš vypýtať.

katie.2906
26. sep 2013

@rencsike Ďakujem. Už som vybavila 😉

happy8051
26. sep 2013

baby posielala uz niektora ziadost o vynimku a oslobodenie od platenia a vratenie odvodov pocas wg a kgb?

something
28. sep 2013

Ktore poberate pridavky z rakuska kazde dva mesiace, viete ni povedat ku ktoremu datumu su vyplacane? alebo je to stale inak? dakujem

zuza02
1. okt 2013

Mam narok na pridavky z rakuska, ked som na materskej a zivnost mam stale aktivnu? Nemusim tam pracovat? Dakujem

happy8051
1. okt 2013

@zuza02 ano, mas narok na pridavky, matersku aj rodicak, le nesmies prerusit zivnost

lele3
2. okt 2013

Ahojte chcem sa spytat da sa otvorit bezny ucet v rakusku aj ked tam nemam trvaly pobyt?dakujem

denaalubos
2. okt 2013

Pocujte zeny aj ja mam otazku... cakame kym tu budeme byvat 3mesiace, aby som dostala anmeldebesheinigung aby sme mohli ziadat o pridavky...v podstate ziadost sme uz spisali len cakame aj na rodicak, ale chcem sa opytat, vyplatia nam celu sumu aj pridavkou ak rodicaku od kedy tu byvame... ALE mozme ziadat aby nam spatne vratili aj pridavky myslim ze ano ale aj rodocak spatne od kedy tu robi manzel co je od februara a my tu byvame od augusta... ci nam to vsetko vratia...alebo rodicak sa navyplaca spatne a od kedy tu je iba sam manzel??? Vie niekto odpoved?

denaalubos
2. okt 2013

@lele3 moj muz si zalozil aj ked tu mal iba prechodny...

lele3
2. okt 2013

@denaalubos no ale on tam nema ani prechodny

lauraa
2. okt 2013

@denaalubos 6 mesiacov spätne od podania ziadosti....... nie od schvalenia....

denaalubos
2. okt 2013

@lauraa ale pridavky alebo aj rodicak?

lauraa
2. okt 2013

@lele3 bank austria, stacil reisepass....

lauraa
2. okt 2013

@denaalubos rodicak

denaalubos
2. okt 2013

@lauraa a ked mi mozes blizsie poradit .. my sme o rodicak spisali ziadost na GKK lenze to este nebolo asinpodane oedze cakam hlavne na anmeldebesheinigung..a bola pisana na moje meno... tazke mne ju daju od kedy tu byvam maximalne. Ale moj muz ti je o 6 mes.dlhsie pracovne, takze ma poslat aj on ziadost na jeho meno aby mu vratili rozdiel?

lauraa
2. okt 2013

@denaalubos mas ip

lele3
2. okt 2013

@lauraa a ked ma len OP a nie pas to nevadi?

mishela
2. okt 2013

Prosím vie mi niekto poradiť či vyplácajú doplatok k rodičaku na slovensky účet, Alebo musim dať rakúske čislo účtu

happy8051
2. okt 2013

@mishela potrebujes rakusky ucet aj na pridavky aj na rodicak

lele3
3. okt 2013

@happy8051 Rodinne finanzamt posiela aj na slovensky učet

happy8051
3. okt 2013

@lele3 ok, nevedela som, lebo mne chodi vsetko na rakusky. tak to plati asi len na rodicak

lele3
3. okt 2013

@happy8051 ano len na rodičak akurat to teraz riesim muž si musi otvorit ucet tam aby to posielali

331kikus
3. okt 2013

No neviem nic o tom ze musi byt trvaly pobyt v Rakúsku. ....manzel ma prechodny pobyt v Rakúsku a robi tam uz dva roky....az teraz sme ale požiadali o príspevky aj pridavky.....ja som zaplatila jednej pani z oravy a ona mi povedala co vsetko potrebujem...a ked som jej to doniesla tak sme sa dohodli n sume a ona mi to prelozila aj poslala.....vela znamych mi ju odporucilo lebo aj im to vybavovala......robi to uz roky.....takze uvidíme kedy nam to schvalia...

anulkael
3. okt 2013

Chcela by som sa spytať k tejto téme. Dnes mi volal exmanzel ohladne týchto prídavkov na dieta v Rakúsku a vravel, ze by mal mat nárok na ich poberanie. On tam pracuje od februara myslím a niekde na urade mu povedali, ze by si to mohol vybavit. Neviem si ale predstavit co treba k tomu vsetkemu vybavit tu u nas, kedze sme rozvedení. Vedel by mi niekto prosim poradiť s tým?Dakujem 😒

lucilulux
7. okt 2013

Ja by som sa chcela imformovat, či mi viete niekto poradit. Kolko je potrebne odrobit v rakusku aby som mala narok na matesku? Dakujem

balada6
7. okt 2013

@lucilulux 270 dni by si mala mat platene poistne

lucilulux
8. okt 2013

@balada6 a to poistenie by som mala mat platene v rakuku?

balada6
8. okt 2013

no samozrejme ak sa pytas na matersku z rakuska, ci si myslis ze zaplatis u nas a budes ziadat tam??? je tam tych veci viac, prechodny pobyt, atd atd 🙂
@lucilulux

balada6
8. okt 2013

@happy8051 po novom od 1.07.2013 sa da zivnost prerusit aj uz od poberania Wchg- az po celu KGB, ja by som si ale osobne pockala na schvalenie FBH a az potom poziadala spatne o pozastavenie zivnosti 🙂