Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

mamilia
10. jan 2014

Ahojte.... je mozne ze mi pozastavili rodinne a rodicovske tu na SK....??? manzel mi pracuje oficialne na papieri 1,5mes .v rakusku.......a mne ta tetula na urade pozastavila ....a bola zhrozena ze ak je mozne ze ja poberam na SK.. ze nemam narok .. .. teda ja Nic ndostanem pokym nevybavime v rakusku papiere..?? kolko trva kym sa sa ozvu ?? teda poslu odpoved?? a kam budu posielat na Sk adresu alebo AT ?? uuuf som mimo lebo na ucte mam kopu trvalych prikazov na platbu a teraz ??? Teda ak by ste mi vedeli poradit ze kolko im bude trvat kym dostan odpoved na rodine a rodicovske...?? ja som si myslela ze len rodine pridavky mi pozastavia...ale ona mi pozastavilla aj rodicovsky... ☹ uuuufff .... 😠 ... a nahodou sa to nerobi tak ..ze vz At pride doplatok ci ako .?? Pisem hocjako .tak mis.mas ..lebo gulas mam s toho aj v mojej hlave ...grrr... dakujem kocky za pomoc ci radu ... inacc moj syn bude mat teraz 2 roky..a to sa oplati vybavovat tam rodicovsky?.. 😖 vdakaaa. pekny dnik ...Monika

iva87
10. jan 2014

@mamilia ahoj aj ja mam na SK pozastavene vyplacanie pridavkou a rodicovskeho z dovodu, ze som nikdy nepracovala a ani u mna netrva pracovny pomer, takze preto, myslim, ze u vas to bude podobne, ak si pracovala predtým, ale zmluva ti skoncila tak tu asi nebudes dostavat nic, ak si ale zamestnana a len na materskej tak by si mala normalne dostavat zo SK a potom z AT uz len vyrovnavaciu davku. Co sa tyka cakania na rakuske pridavky a rodicovsky, my cakame 3 mesiace na pridavky a stale nic, maju lehotu 6 mesiacov takze si davaju nacas a o rodicovsky mozes ziadat az po schvaleni pridavkov, takze dalsie cakanie 😒 Baby ma isto opravia ak som nieco napisala zle, ale malo by to byt priblizne takto 😉

mamilia
10. jan 2014

@iva87 ooch no parada.... ☹ ☹ ☹ uff tak mala som.taku predtuchu ze to bude takto...ale tak naco pozastavili aj rodicovsky ked mozno ani narok nebudem mat...lebo pred dcerkou som mala prac..pomer ..ale pocas tehu .dostala vypoved.....potom.druhe tehotenstvo so synom 2 r.. Uz nemala kedze tehu bolo komlik... Takze aj tu s od zaciatku dostavala len rodocovsky a nie matersku.... Takze cakacky..grr...a vy zijete tu na SK...ci v AT.. ?

iva87
10. jan 2014

@mamilia nie zijeme tu na SK a manzel pracuje v AT, ja som nastastie materku mala lebo som si platila dobrovolne nemocenske, ale po materskej nic a stale cakame na schvalenie z AT 😒

mamilia
10. jan 2014

@iva87 uff.... ☹ a staci na sk ked im.dame medelzettel ? Ci ako to je ? Tak cakanie na postarku no je teda na dennom poriadku ze ? :-\

lauraa
10. jan 2014

@mamilia na prispevok z at mas narok ak ti navznika narok na sk, a rovnako na rodinne pridavky.... ak ti vsak vznika narok na sk budes v at ziadat len dorovnavaciu davku.....kedze ti pozastavili rodinne aj rodiack , treba aby manzel isiel na Finanzamt a vyplnil formular na rodinne pridavky, a potom budete ziadat (az po schvaleni rodinnych z fa) o rodicak na prislusnej krankenkasse.... rovnako musis riesit tvoje zdr. poistenie, kedze nepoberas rodicak na sk tak nie si poistena..... ozbroj sa trepezlivostou lebo uz ako pisala @iva87 maju na schvalenie 6 mes......

kalinka25
11. jan 2014

Ahojte ženy,chcela som sa vás spýtať,či každý rok žiadate prídavky z Rakúska nanovo alebo oni posielajú listy keď niečo potrebujú?!ďakujem

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinovka333
11. jan 2014
kalinka25
11. jan 2014

@malinovka333 no super;/ a ja čakám že mi sami napíšu ak niečo chyba;(je tam nejaký termín dokedy mám poslať papiere? A čo mám vlastne poslať?ďakujem

mamilia
11. jan 2014

@lauraa dakujem za odpoved aj tebe ... hned si pisem aj poznamky.... noo dost dlha doba ze 6 mes...potom zas ... uufff .... 😠 bez penazi teraz aaachhh ..a ked ma moj maly 2 roky teraz v januari to sa aj oplati vybavovat rodicak ...??
Ozaj otazocka ... budu tu na Sk akceeptovat aj Medelzettel ..?? V At viem ze ano len ci tu na sk tetulky na uradoch nebudu robit problemy a ohrnat nosom.....
Pravdebodobne bude dobre aj oba rodinne a aj rodicak budu chodit na ucet manzel v At ? ze?

lenkafurindova
11. jan 2014

rodinne aj rodicak po novom moze chodit na sr. ucet.. mne trvalo vyplatenie peniaskov - od pociatocneho zaslania papierov - mesiac.. netrva to tak dlho, ked odpovedas na postu priebezne a komunikujes s nimi...

something
11. jan 2014

@mamilia hej je to mozne, tiez ma tym prekvapili min rok 😀

something
11. jan 2014

Baby, my sme opatovne posielali papiere v dec. ako dlho to trva ked to zacnu vyplacat zase? min. rok sme poberali a trvalo to 7mes. kym sa finanzamt ozval. Teraz zatial nic a samozrejme aj krankenkasse caka, takze zase ziadne peniaze...a este otazka, ak si davali manzelikovia danove, ako dlho trvalo toto?vdaka

something
11. jan 2014

@mamilia oplati sa to uz len kvoli vyske tych penazi. nam min. rok zastavili v january, v marci som dostala poslednu matesku a prve peniaze prisli v oktobri

mamilia
11. jan 2014

@lenkafurindova
@something KOcky dakujem pekne ... korespodenciuako riesia... na adresu nahlasenu v At co ma manzel...? ci budu posielat aj na Sk ....to by bolo ovela leopsie keby na Sk ... az v oktobri...?? grr..
@lenkafurindova tebe mesiac .?? waauuuu tak to super ... prave preto zberam kazde info.. nech im nechybaju zadne papiere.. nech to maju tam vsetko .... tak hadam to dotiahneme do uspesneho konca,,, a potom si otvorime sampáááno de luxe .. 😀

lenkafurindova
11. jan 2014

@mamilia treba nahlasit korespondencnu adresu - staci e-mailom a budu posielat iba na sr, ked si zaziadas.. ja som bombordovala e-mailami, kedze mm bez prace, a dost ma to surilo... ked natrafis na jednu zensku, kt. ti dokaze veci posurit a bude tie e.maily adresovat priamo jej, tak to spravi dost hodne - myslim casovo ;) lebo takto si to tam fakt len pohadzuju a kopkuju..

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkafurindova
11. jan 2014

@malinovka333 ano - bud ho uvedies v ziadosti, alebo doplnis e-mailom.. ja som ho spatne doplnala, nakolko mi zrusili v at. ucet a odpisali mi, ze po novom posielaju kgb aj na sk ucet

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkafurindova
11. jan 2014

@malinovka333 nemas zaco, dufam, ze to bude rychle 😵 pekny vikend papa

mamilia
11. jan 2014

@lenkafurindova vdakaaaa .. tak to je super ze na Sk adresu.. a ten e-mail..ku nim bude na nejakom formulari ci ?,
@malinovka333 vsak prave ze 2,5 roka je tam rodicovsky ...a potom zas vybavovat spätne aby som sk dostavala... ooch ta byrokracia..

janinkad
18. jan 2014

Takze baby "radost preveliká".za rok 2013 mi WGKK vypaltila Diferenz na KBG 637 eur,v 2012 to bolo za pol roka tolko.podla coho to vyrataju?taka som nasratá,ked to rozrataju na roky co poberám rodičovský na SK a potom to doplatia ako my tu všetci tvrdia,tak ok,len nejako tomu neverim.vraj zmenili zakony,uz ani varianty neberu u nas do uvahy,pri prvom dietati islo vsetko tak krasne.naco potom ovadzame dane a nie malé a vsetky tie poplatky v Rakusku ked si na materskej a takto dopadnes.

sirinka
18. jan 2014

@janinkad ja bude o chvilku tuto situaciu riesit, dam vediet, mne minuly rok poslali len cez 100 eur 😝 som nevedela ci mam plakat alebo sa smiat.

janinkad
19. jan 2014

@sirinka dakujem ti ,daj potom vediet.veru,smiat sa ci plakat🙂)a ludia tu na SK si myslia v akom sme mi baliku ked dostavame matersku z Rakuska..

something
20. jan 2014

Tak oni su ti rakusaci fakt na hlavu. V dec. sme ziadali opatovene na finanzamte o pridavky a kedze sa nic nedeje a poistovna si napisala termin do 14.2. ze chcu papiere, tak tam drahy dnes volal a oni mu vedali, ze na v rakusku narodenie dieta maju 10.tyz. a v zahranici narodena aj niekolko mesiacov. Tak nielen, ze sme min. rok nic nebrali viac ako polroka ale tento rok to nevidim inak ☹ Som z nich uz fakt na prasky. To zase bohvie do kedy budeme cakat kym nieco dostaneme :o((((

katymaus
21. jan 2014

Ahojte vie niekto poradit?je tu niaka zienka ktora je na materskej z AT a pobera ju na SVK aj pridavky z AT je tam stale v pracovnom pomere a kym je na materskej zije na Svk??ked tam zrusim trvaly pobyt budem mat na to narok??dakujem

katymaus
21. jan 2014

sirinka@ahoj ty by si mi nevedela poradit?

sirinka
21. jan 2014

@katymaus trvaly pobyt tam nemusis mat, dolezite je, ze si stale zamestnana a mas dohodu zo zamestnavatelom o trvani karenzurlaub. Tym padom mas narok ziadat dorovnavaciu davku detskeho aj rodicovskeho pridavku z AT.