Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

valuskova
10. mar 2014

@valuskova Ďakujem

valuskova
10. mar 2014

@lauraa Ďakujem

lauraa
10. mar 2014

@valuskova ano tam kde je sidlo firmy....

marian1983
11. mar 2014

Ahojte, vedeli by ste mi prosim pomoct s vyplnenim formulara BEIH38, niekto kto ste ho uz vyplnali. Budem Vám velmi vdacny, lebo mam v tom riadny gulas a vela otaznikov.

marian1983
11. mar 2014

@ela2710 Ahoj Ela. Vies mi prosim poradit s Beih38?

lauraa
11. mar 2014

@marian1983 www.opatrovanie-rakusko.sk
tu najdes formular aj v slovencine a kopec uzitocnych rad

marian1983
11. mar 2014

@lauraa Ďakujem Ti pekne Laura 🙂 Čaká ma kopec úmornej práce, už aby som sa do toho pustil.

marian1983
11. mar 2014

Narazil som na problém pri vyplnovani Beih38 a preto Vás žiadam o dobrú radu. Musí sa moja žena, ktorá vedie domácnosť sa vzdať prednostného práva na poberanie differenzzahlung? Vopred vďaka.

lauraa
12. mar 2014

@marian1983 ziada ten kto pobera rodicak na sk

marian1983
12. mar 2014

@lauraa Aj napriek tomu, ze nepracuje v rakusku je ziadatelka? A potom sa musi vzdat prava na poberanie diefferenzzahlung v prospech mna?

lauraa
12. mar 2014

@marian1983 kto z vas dvoch pracuje v AT a kto pobera rodicak na sk

marian1983
12. mar 2014

@lauraa ja pracujem na zivnost v AT a manzelka na SK pobera matersku, aj pracovala na SK

iwa27
13. mar 2014

ahojte poberala som do konca roka rodicak a od noveho roka mi este neposlali ☹ poslala som im E411 a zatial nic..ci treba este nieco ine poslat?? dakujem

lauraa
14. mar 2014

@marian1983 takze bude manzelka ziadat aj ked tu nepracuje ,lebo ona pobera rodicak aj rodinne na sk...

mojenoveheslo
14. mar 2014

Ahojte viete mi niekto prosim vas poradit?S priatelom sme obaja pracovali v rakusku na pracovnu zmluvu,potom sa nam narodila dcerka (10mes) a priatela prepustili,takze do teraz bol nezamestnany evidovany na urade prace na slovensku.Pred siedmim mesiacom som ziadala o rodinne a rodicovsky,ale do teraz ich nemam schvalene stale sa to natahovalo.a teraz priatel uz pracuje na zivnost na slovensku,viete mi prosim poradit ci uz mam teraz ziadat o vsetko na slovensku?a ak ano ci mam vobec narok na Differenzzahlung z rakuska,kedze som tam pracovala?este stale som aj poistena v at dakujem velmi pekne

lauraa
14. mar 2014

@mojenoveheslo za mesiace kedy priatel pracoval v at mas narok na rodinne a rodicak z at , teda mala si si teraz v janauri poziadat na finanzmate a GKK od doby ked pracuje na sk musis poziadat na sk a rakusko raz rocne spätne o diferenzahlung

marian1983
15. mar 2014

lauraa Vdaka za pomoc 🙂

mojenoveheslo
16. mar 2014

@lauraa dakujem pekne za radu🙂a nevies este nahodou,ze ci mi teraz vyplatia len tych 6 mesiacov spatne alebo mam narok na doplatenie vsetkeho od augusta?
este raz dakujem veeelmi pekne a prajem pekny dnik

lauraa
16. mar 2014

@mojenoveheslo 6 mesiacov spätne od podania ziadosti Takze podla mna vsetko

miska525
17. mar 2014

Ahojte,ja by som sa chcela spytat,ci mi vie niekto poradit ohladom ukoncenia materskej z Rakuska.Ja som poberala matersku aj pridavky z Rakuska,teda oni mi vlastne doplacali ten rozdiel,este stale poberam rodinne do konca juna,kedy budu mat deti 2 roky,lebo mala som variantu 12 plus 2,od 4. mesiaca som bola na predcasnej,vypisal ma na nu rakusky gynekolog,lebo som cakala dvojicky.Na SR mi vyplacaju stale este rodinne aj matersku,kedze tu je az do 3 rokov,ale ja mam dvojicky,tak tam to je o nieco dlhsie.Predvcerom som zistila,ze po materskej musim hned nastupit do prace,ale na zaciatku mi to nikto nepovedal a ja teraz neviem,co mam robit.Kto mi bude pri detoch?Som slobodna mamicka a stale si platim odvody a pripoistenie do SVA.Bolo mi povedane,ze si mozu odo mna vyziadat vsetky peniaze naspat,co mi vyplacali a to si mozu vyziadat aj po rokoch a nie ze hned.Vie mi niekto poradit,ako to vlastne je,ked som pracovala ako opatrovatelka?Ci mam naozaj hned nastupit do prace?Dakujem velmi pekne za odpoved.

mojenoveheslo
17. mar 2014

@lauraa Este raz dakujem veeelmi pekne🙂

lauraa
17. mar 2014

@miska525 kto ti dal taketo divne info? nejako tomu nechapem.....

miska525
17. mar 2014

Jedna znama mi volala na Finanzamt a zistila,ze musim ist do prace,lebo mozu odo mna ziadat naspat peniaze,staci ked Finanzamt povie,ze mi ich zoberu,tak aj SVA sa musi riadit podla toho a tiez mi moze zobrat prispevok.Nestaci,ze si platim odvody,ale musim mat aj nejaky zarobok,teda potrebujem,aby som mala zasa prechodny pobyt v AT a preukazala im vyplatne pasky.To iste jej povedala aj SVA,ked si to chcela overit.

anastanova
19. mar 2014

Prosim Vas ziadala stie niektora po skonceni poberani KBG v At, rodicovsky prispevok na Slovensku?
Ja som si v januari podala na UPSvAr ziadost vraj na to pravo mame, ale dodnes som nedostala odpoved? Dakujem za kazdu radu a reakciu.

xenia13
22. mar 2014

@miska525 Ahoj Miska, čitam že tebe sa už materska konči. Ja si ju začinam vybavovať. Som v siedmom mesiaci a neviem kde začať. Poznas niekoho kto by mi pomohol?

katkamyska
23. mar 2014

Kočky, viete mi poradiť,ja už rok vybavujem tu materskú, a stále im chýba nejaké potvrdenie z obce. už som im to asi 100krát posielala a stále rovnako.Čo všetko ste im tam posielali?

duska88
23. mar 2014

@katkamyska čo ti napísali, že chýba? potvrdenie o trvalom pobyte si poslala?

katkamyska
23. mar 2014

@duska88 áno poslala som ,len ja neviem čo sa im tam nepozdáva...čo všetko si tam posielala? s rodinnými som problém nemala, to sme hned vybavili, ale toto...nemám slov

duska88
23. mar 2014

@katkamyska a ved neposlali ti pisomne co este chcu dolozit?? Ja som posielala rodne listy, potvrdenie o pobyte, potvrdenie z fa, e 411, prefotena tehu knizka, potvrdenie od detskej lekarky o povinnych prehliadkach dietata.

katkamyska
24. mar 2014

@duska88 ved hento všetko som posielala až na tehu knižku a potvrdenie od tej detskej lekárky.ale to odomna ani nežiadajú, stále žiadajú len ten pobyt, ja som už na našom úrade nechala vyše 20eur za tie potvrdenia.a to si dávala aj prekladať?