Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

lauraa
12. apr 2011

@miracle staci ked nahlasi zamestnavatelovi ze budete pripoisteny a krankenkassa vam vyda E card...

rencsike
12. apr 2011

@lucka190123 materská vychádza teraz cca. 26 Eur na deň.nárok máš na rodičovský, aj na rodinné prídavky.potrebuješ k tomu vyplnenú žiadosť(stiahneš aj z internetu), preložený rodný list, formuláre E401, E411, kopiu Meldezettelu a živnostenského listu.ja to idem tiež len teraz vybaviť.

lucka190123
12. apr 2011

@rencsike jaj moja dakujem ti moc takze sa to da podla toho vsetkeho a kolko to budes asi dostavat som rada ze si mi poradila takze odvody normalne platit a n ic nerusit a ozaj matersaku si doatala aj z sk , lebo ja som si dala to dobrovolne pripoistenie 270dni pred budem mat aj nato narok a plus z AT?

rencsike
13. apr 2011

@lucka190123 no, ked platíš aj tu, tak by si mala aj odtial dostať, ale ja sa v tom nevyznám, ja som poberala len z Rakúska.rodinné vychádza asi na 100 Eur, rodičovský si zvolíš ty, podľa toho, ako dlho chceš poberať (a suma závisí od dlžky ).ale samozrejme živnosť musí byť nadalej aktívna ;(((

lucka190123
13. apr 2011

@rencsike no uvidime ako to bude ale dakujem ze si mi poméohla takze staci si nechat len prechodny pobyt ale aj tak to nechapem na nete su take veci popisane ze nema to hlavu tak snad ti to nam🙂 vyjde budem rada ak to tak dopadne takze teraz co budem potrebovat na tych 8tyzdnov pred a po porode a kde mam ist ked by si mi to este napisala a ozaj treba mat rakusky ucet ak ano aky je najlepsi dakujem

rencsike
13. apr 2011

@lucka190123 ja som nepotrebovala, len tie veci, čo som už písala(ofotenú tehu knižku, atd, a od SVA poslané žiadosti).po pôrode preložený rodný list a potvrdenie lekára o forme pôrodu.pokial som ja robila vo Viedni, mala som ísť k posudkovému do Mödlingu(vypýtat si termín), s potvrdením potom do SVA. a to bolo všetko. ja mám len SK účet, na Wochengeld im to stačilo.

borisbobo
14. apr 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat kto by mi vedel poradit. Moj manzel pracuje v rakusku a ja som doma s nasim malym 4-mesacnym dietatkom. Chceli by sme sa odstahovat k nemu do rakuska. Problem je v tom, ze jeho zamestnava vlastne slovenska firma,ale je vyslany za pracou do rakuska. Ma tam aj prechodny pobyt. Neviete mi niekto poradit, ci by som mala narok na matersku z rakusku, alebo ci by sme sa aspon s malym mohli prihlasit na prechodny pobyt do rakuska k manzelovi? Od maja by mal vyjst novy zakon a cakame, ci manzela zamestna priamo ta rakuska firma, v ktorej teraz pracuje. Prosim poradte mi niekto ak viete. Dakujem

lucka190123
14. apr 2011

dakujem velmi pekne a nahodou si nebola prihlasena do 2006 ako na zivnost lebo tam boli vyhody nejake , ja som az od 2008

happy8051
16. apr 2011

kocky, do akeho veku dietata vyplacaju spatne KBG??? diky

lauraa
17. apr 2011

@happy8051 normalne 6 mesiacov ale ak ziadas len doplatok tak raz rocne ....

happy8051
17. apr 2011

@lauraa aky formular treba pri doplatku? a ake podmienky je treba splnat na to? a na mesacne vyplacanie?

gabcsika85
17. apr 2011

@rencsike Ahoj! Mohla by som Ťa poprosiť? Dala by si na Teba kontakt? Keď nechceš tel., aspoň mail...planujem baba, som opatrovateľka v AT, a mám strach, či dostanem z AT peniaze, koľko, na akú dobu...atď...Mám hypopóžičku, tak neni to sranda...Keby si bola taká láskavá, bola by som Ti vďačná...Vopred ďakujem! Moja e-mailova adresa:gabcsika85@gmail.com
Ahoj!

zuzicka1982
20. apr 2011

Ahojte. Dnes mi prislo z Finanzamtu vyrozumenie ze mi vyplatia rodinne pridavky za rok 2010. Ziadost som podavala v decembri.Takze to bolko vcelku rychle na ich pomery 😀

sirinka
20. apr 2011

@zuzicka1982 fiha...ja som dala az na zaciatku februara, tak mozem cakaaaaaat....ibaze do wgkk im to mam poslat do konca aprila 😒

zuzicka1982
20. apr 2011

@sirinka No ja som to mala do wgkk poslat do konca marca.Tak som volala ci mi mozu ten termin predlzit a boli velmi ustretovi a dali mi novy termin do konca maja.Takze pohodicka..

sirinka
20. apr 2011

@zuzicka1982 ved aj ja budem musiet zavolat zrejme 😝

yanus
4. máj 2011

Ahojte dievcata, mate skusenosti s trvalym pobytom v AT a materska z SVK? Na upsvar mi povedali, ze na prispevky narok nemam, mam si vsak podat ziadost o pridavok na dieta a od AT strany vyziadat E411 aby zaslali im, ktory potvrdia a AT strana mi nasledne bude doplacat do Rakuskej ciastky ten zvysok. Mate s tym skusenost?
Taktiez sa chcem spytat ohladom E101 (dochodkove poistenie), E103, E104.
Dakujem krasne za akukolvek info z vasej strany.

janinkad
5. máj 2011

ahojte nevie niekto ci je mozne mat slovensku banku pre rakusky freistellung?ci WGKK posle poniaze na slovensky ucet ked je tam IBAN .viem ze Karenzbetreuung nie je mozne,musi byt banka v rakusku,na to som sa informovala,aj Finanzamt uz posiela na slovenske ucty,len toto jedno neviem ako je to pri Wochendgeld.ak ma niekto skusenost ci infosky,dakujem..

sirinka
5. máj 2011

@janinkad je to ta ista institucia, takze pochybujem, zeby posielali...ale ktovie...

janinkad
6. máj 2011

asi si tam radse zavolam,chcem zrusit banku v rakusku,ale najskor si to chcem zistit,pre pripad,aj ked sa ma to este teraz netyka s txm freistellungom.

@sirinka

sirinka
6. máj 2011

@janinkad a preco chces zrusit? mne tam vsetky peniazky posielaju...

lucka190123
6. máj 2011

@rencsike ahoj mojka podarilo sa ti to vybavit mam na mysli rodicovsky prispevok a tak dakujem ti za odpoved

rencsike
6. máj 2011

@lucka190123 no, poslala som žiadosť, a teraz asi prichádza nekonečné čakanie 😒

jasmine2
6. máj 2011

@mruzova Ako Vám to potom dopadlo? Pomôhol vám potom ten právnik?

happy8051
7. máj 2011

@janinkad mne chodilwochengeld na slovensky ucet

lucka190123
8. máj 2011

@rencsike tak ti držim palce snad to vyjde potom sa mi ozvi ako si dopadla🙂

zuzanka410
8. máj 2011

ahojte prosím vie mi niekto poradiť
chceli by sme mat druhé bábo, mame trvalý pobyt v Rakúsku ale neviem ako to je s rodinnými príspevkami a rodičovským príspevkom, čí mam na to niaky nárok alebo nie som ešte na materskej dovolenke tak preto sa pýtam, manžel nepracuje v AT ale na Slovensku a ja tu poberám rodičovský príspevok mame len trvalý pobyt v AT. dik za niake info

sirinka
9. máj 2011

@zuzanka410 ak poberas Kinderbetreuungsgeld z rakuska, tak mas narok na matersku...
ak nie ste ani jeden v rakusku zamestnany a poberas iba slovenske davky, tak nie...

zuzanka410
9. máj 2011

@sirinka nie nie nepoberam v rakusku nic len na slovensku , my len planujeme mat druhe dieta. pri prvom sme este nemali trvalý pobyt v AT ale teraz uz mame. tak preto sa pytam ci ked budem mat druhe babatko a mam trvaly pobyt v AT ci budem mat alebo nebudem mat narok na ich prídavky a rodič. príspevky.

sirinka
9. máj 2011

@zuzanka410 pokial tam neodvadzas ziadne poistenie, tak samotny trvaly pobyt vam asi nepomoze...