Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

lauraa
2. jún 2013

@jankako mozno doklad ze jeho rodina , teda ty s detmi zijete na sk.... asi potvrdenie o trvalom bydlisku, sobasny list... to ziada finanzamt? auto mate na sk alebo at znackach?

jankako
3. jún 2013

@lauraa no neviem.pojde sa teda opýtať.auto má na sk znackach.ale aj tak sotva niečo z toho bude,lebo som sa dozvedela že na to prispieva aj firma,teda má prispievať a to neprejde určite.

lauraa
3. jún 2013

@jankako vsak napis potom ako to dopadlo....co tym myslis ze ma prispievat aj firma.... ak mas na mysli pendlerpausal, tak ano , ale neprispieva to firma ale je to vo forme danoveho bonusu a ten je ako danova ulava , mesacne zohladnena...

jankako
3. jún 2013

@lauraa hej hej napíšem.ved to,neviem aký je ani rozdiel medzi tým pendlerpauschalom a Familienheimfahrt..

amigas
3. jún 2013

dobry den ja čakam uz 6mesiacov na pozostatky z financamu a na matrskeu aj na prydavky ale stale nic povedalimi ze by to malobit 6 mesiacov
😨

jankako
4. jún 2013

@amigas no,dávaju si načas.žial aj v At existuju úradníci,ktorí vybavuju veci ako oni uznaju za vhodné.skús sa ísť spýtať čo je s tým,príp.poprosiť administr.pracovníčku vo vašej firme,či by tam necinkla.

bejelis
6. jún 2013

bejelis: Kočky poraďte mi prosím,že asi za ako dlho mi prídu peniažky na účet z wochenegeld. Prvý krát som si žiadala o materskú v rakúsku 10.03.2013 a ešte mi neprišlo žiadne vyrozumenie. Neviete mi poradiť, koľko to asi tak trvá? Vopred ďakujem 😎

jankako
6. jún 2013

@bejelis pozerám že si v 35tt a už v marci si žiadala o rodičák?Nedostáva sa rodičák z At až po narodení dieťaťa?

bejelis
7. jún 2013

Jankako,máš pravdu, ja som sa pomýlila. Prvý krát som si žiadala o wochenegeld nie 10.03.2013 ale 10.05.2013. No a o rodičák si požiadam až po wochenegeld. Nevieš mi prosím poradiť, že asi tak za kolko mi príde vyrozumenie. Som si neistá,či som tam odoslala všetky potrebné papiere, lebo si to vybavujem všetko takmer sama. Díky!!!!!!!!!
😖

jankako
7. jún 2013

@bejelis keby niečo chýba,pošlú papier.,vyžiadaju si.ja neviem kolko maju lehotu na vybavenie,ale u nás to trvalo pol roka.pretože stále chýbal nejaký papier.ale záleží aj od úradníka aký to dostane do rúk,to som už písala.

daimon
11. jún 2013

Ahojte je tu niektorá čo si vymenila s partnerom ridčovskú dovolenku a pobera jej partner KBG?

kikoslawa
13. jún 2013

Baby dokedy je potrebne vyplatit odvody do SVA ??? viem, že na šeku je fallig do...ale pre istotu sa pýtam. Meškám 13 dní bude to problém?? Dakujem

something
13. jún 2013

Ako dlho trvalo kym sa vam ozval finanzamt? Nam sa neozvali od fabruara od kedy sme podali ziadosti. ale u nas na urade uz vraj potvrdzovali papiere pred vyse mesiacom...nic od nas neziadali. za to poistovna ta pisala uz 3krat a posielali sme vzdy nejake papiere..

sirinka
13. jún 2013

@something mne sa neozvali od januara a poznam x dalsich, co stale cakaju

happy8051
14. jún 2013

@kikoslawa nie, v pohode, poslu ti upomienku

kikoslawa
16. jún 2013

@happy8051 Už som vyplatila, neprišlo mi nič zatial tak hádam to bude ok. Dakujem.

something
20. jún 2013

je to normalne, z poistovne nas stale dookola pytaju tie iste papiere...uz 3x

something
20. jún 2013

A este sa chcem opytat,ze co to chcu za potvrdenie o zamestnani na sk.B dec.mi skoncila orac zmluva.Kdr ziasay potvrdenie?

jankako
21. jún 2013

@something ja som bola na sk soc.poisťovni pýtať tiež asi tri potvrdenia pre AT,kedže stále im nevyhovovalo niečo.fakt je to len na tom úradnikovi ktorý to dostane do rúk,ako bude človeka sprevádzať..ja som tiež bola vtedy už z toho na prášky. 😠

something
21. jún 2013

@jankako a nevies kde mam zhanat tlacivo potvrdenie o zamestani? ja som od 14.12 nezamestnana ale nie som vedena na urade prace lebo som sa tam nechcela chodit hlasit...tak odkial mam zohnat ake tlacivo?

lauraa
22. jún 2013

@something a nedal ti zamestnavatel zapoctovy list? dopis im k tomu ze si dobrovolne nezamestnana od skoncenia prac. pomeru....

something
22. jún 2013

@lauraa Ano mam zapoct.list.To staci? Nie.som dobrovolne nezamestnana,len sa to dalo nejak zahlasit na .zdrav.poist.ze plati za mna stat a ja nemusim byt evidovana na urade prace

xlolax80
1. júl 2013

baby, na ziadost o wochengeld mi staci potvrdenie od lekara zo sk? lebo chodim na poradne tam. v rakusku mi to bez absolvovania prehliadok nechcu dat. robim v at, ale byvam v sr. a ako je to s kinderbetreuungsgeld? kde o to ziadat?

jankako
1. júl 2013

@xlolax80 stačí prefotená tehul knížka po porode.alebo preložený pap.od lekára že si tam chodila.KGB sa žiada mám dojem na Finanzamte??

happy8051
1. júl 2013

@jankako kgb sa ziada na sva, pridavky na finanzamte

jankako
2. júl 2013

Baby,ja ked porodím,tak si vobec nemusím ísť pýtať rodičák tu na Sk,že?automaticky z At.

jankako
2. júl 2013

@happy8051 Som to už zjavne pozabúdala.🙂

duska88
2. júl 2013

@jankako ano hneď si požiadaj v at

jankako
2. júl 2013

@duska88 dakujem

sirinka
8. júl 2013

Ahojte... Tak dnesmi prisiel liebesbrief z finanzamtu, ziadost podavan v januari... Samozrejme pytaju dalsie a dalsie papiere... No ale kto vie poradte ... Chcu odo mna FB verzichtserklarung, co celkom nechapem... Ja som sa predsa nevzdala pridavkov.....? Stretli ste sa s tym niekto?