Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

lauraa
9. sep 2013

@katie.2906 a rodinne vam priznali len doplatok ?

katie.2906
9. sep 2013

@lauraa Áno rozdiel. Tu beriem tých 22 a z AT doplatok.

katie.2906
9. sep 2013

@something Podávali sme v Eisenstadte. 😉

happy8051
11. sep 2013

baby dosli vam uz pridavky? mam rakusky ucet a poberam pravidelne, nie doplatok

filipko123
12. sep 2013

ahojte, potrebovala by som poradit a nestiham citat vsetko. budem vam velmi vdacna.
takze strucne:
pracujem v rakusku, trvaly pracovny pomer, prvy mesiac.
zmluva na dobu urcitu zatial.
potrebujem si vybavit rodinne pridavky.
aky je postup? na nete som nasla formular, ale vsade je tam uvdene, ze wohnsitz v rakusku, ale ja som Pendler, dochadzam do viedne z bratislavy kazdy den.
takze maly s manzelom su na slovensku.
dakujem za radu velmi pekne!

lauraa
12. sep 2013

@filipko123 takze poberate rodinne pridavky na sk abudes ziadat len o doplatok rozdielu nie?

filipko123
13. sep 2013

no asi tak nejako 🙂

takze vyplnim nejaky formular poslem na finanzamt a hotovo?
a na slovensku to nahlasim alebo netreba?

lauraa
14. sep 2013

@filipko123 najlepsie, ked odnesies sama, musis dolozit aj potrebne doklady k tomu , je to tam uvedene ktore presne, niekedy ziadaju aj z sk potvrdenie o rodinnych pridavkoch...

filipko123
16. sep 2013

ok vdaka

zuzanababalu
16. sep 2013

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, je tu vela prispevkov ale neviem sa dopatrat odpovede na moju situaciu.
v skratke :
som slobodna matka zijuca v AT, pracovala som iba na SK, nikdy v AT (priatel taktiez iba na SK)
Trvaly pobyt mam na SK a aj v AT. (priatel ma trvaly pobyt na SK a v AT iba prechodny)
chcela by som sa ta opytat ci by si ste mi niektora vedela poradit na ake prispevky v AT mam narok.
Taktiez obdrzala som z SK fromular E411 a E401, ale trvaly pobyt mi napisali, ze mam na SK, tak teraz neviem ci to takto mozem odniest na finanzamt, alebo na tych formularoch musi byt trvaly pobyt v AT (aj ked podla mna nikto na urade v SK mi nenapise trvaly pobyt v AT).
ked sa mi drobcek narodil tento rok v marci, mozem im to tam zaniest vsetko este tento rok, alebo odporucate pockat az do buduceho roka 😒
vopred dakujem 🙂

lauraa
16. sep 2013

@zuzanababalu kedze mas napisany trvaly pobyt na sk tak v podstate nemas narok v at nieco poberat, ved ja preco, nepracujes tu, a ani tu trvalo nezijes, podla dokladov ktore mas

zuzanababalu
16. sep 2013

@lauraa praveze nee, viem ze mam narok na doplatenie materskej a zoznamila som sa s jednou babou tu u nas, kt ma presne taku istu situaciu a ona pobera este nieco (bohuzial, kedze neviem po nemecky nezapamatala som si to :((
mala mi poslat presne kt dva veci pobera,lenze bohuzial su slovenky v At a slovenky v AT ☹
ak tak skusim zavolat alebo priamo zajst na finanzamt a zistim si.
aj tak dakujem 🙂

vroni
16. sep 2013

@zuzanababalu, na doplacanie materskej/rodicovskeho narok nemas. Mohla by si skusit uplatnit si narok na doplatok rodinnych pridavkov (tie vyplaca Finazamt), ci ti ich odklepnu (nakolko tvoj TP v Rakusku je cisto spekulativneho charakteru) - to uvidis

kara77
17. sep 2013

ahojte baby, viete mi prosim povedat, kde si mam dat potvrdit tu E401? Na urade prace? Dakujem

kara77
17. sep 2013

A este jedna otazka. Ja som pracovala 2 roky v Rakusku, manzel pracuje na Slovensku. Byvame na Slovensku. Rodinne pridavky by mal teda poberat on a ja si ich dam len raz rocne dorovnat,alebo je moznost, ze by som ich dostala raz rocne cele? Diky moc

lauraa
18. sep 2013

@kara77 prestahovat sa s celou rodinou do rakuska.....inak podla noveho ze vraj uz aj rodinne doplacaju kazde dva mesiace...

kalinka25
19. sep 2013

Pomoooc ženy poraďte:(( po roku mi prišlo vyjadrenie z BGKK. Že mi uznávajú differenzahlung nakoľko ja s malým žijem na SK.len teraz neviem či ďalej so slovenska som nepoberala nič.mám ísť teraz požiadať o príspevok tu na slovensku?vyplácajú ho aj spätne? Predsa rok je dlhá doba;((( ďakujem

lauraa
19. sep 2013

@kalinka25 ale ved to si si uz mala davno vybavit, cim najskor na urady sa popytat ci spätne nieco vyplacaju.....

kalinka25
19. sep 2013

Ale ja som nevedela aké bude rozhodnutie.keď som volala na BGKK tak mi povedala že musím čakať ale že by mi to mali preplatiť všetko,nakoniec mi volala pred mesiacom že mám zle vypisanu žiadosť...takže nanovo,,, a teraz mi prišlo na účet 1627 eur,zrejme doplatok za pol roka;(( mám ist na úrad práce?

kalinka25
19. sep 2013

Ale ja som nevedela aké bude rozhodnutie.keď som volala na BGKK tak mi povedala že musím čakať ale že by mi to mali preplatiť všetko,nakoniec mi volala pred mesiacom že mám zle vypisanu žiadosť...takže nanovo,,, a teraz mi prišlo na účet 1627 eur,zrejme doplatok za pol roka;(( mám ist na úrad práce?
@lauraa

kalinka25
19. sep 2013

Ale ja som nevedela aké bude rozhodnutie.keď som volala na BGKK tak mi povedala že musím čakať ale že by mi to mali preplatiť všetko,nakoniec mi volala pred mesiacom že mám zle vypisanu žiadosť...takže nanovo,,, a teraz mi prišlo na účet 1627 eur,zrejme doplatok za pol roka;(( mám ist na úrad práce?

kalinka25
19. sep 2013
kalinka25
19. sep 2013

Ako vyplácajú differenzahlung?raz ročne?

lauraa
19. sep 2013

@kalinka25 teraz uz priebezne, pracujes ty alebo manzel v at? ak pracuje manezl v at a ty si len na rodicaku na sk tak mate narok na vsetko z at , takze napiste odvolanie, ak si ty pracovala v at a manzel pracuje na sk tak mas narok len na diferenz....

lauraa
19. sep 2013

@kalinka25 a od koho ti prisiel doplatok , GGk a lebo finnazamt

kalinka25
19. sep 2013

@lauraa no manžel tam pracuje a má tam trvalý pobyt ja s malým máme trvalý pobyt na sk. Prišli mi peniaze na účet od NOEGKK A NAPÍSANÉ JE AUSZAHLUNG KBG:( VYJADRENIE ZATIAĽ NEPRIŠLO

kalinka25
19. sep 2013

@lauraa chcem sa ešte spýtať ak bol manžel poistený aj v bgkk aj v WGKK nevypláca si každá poisťovňa dané obdobie sama??

katavinka
19. sep 2013

Už na tieto diskusie naozaj len čumím 😖 Keďže ste písali, že treba žiadať najprv o rodinné dávky u nás na SR, čakala som ako trúba na slov. rodný list, aby som si o ne mohla požiadať v Rak. Dnes som šla na FA, kde mi povedali, že o doplatenie rodinných prídavkov je možné žiadať až v januári 2014. Pýtam sa, že ak nedostanem potvrdenie, že poberám familienbeihilfe v AT, nemám nárok na rodičák, Že on vie, ale taký je zákon. Že keby nepoberám rodinné prídavky na SR, tak by som mala nárok z AT a dostávala by som ich každé dva mesiace 😠 ! Vadila som sa tam pol hodinu a vyšla von vytočená jak........ Rodičák mi spätne nedoplatia, keď oň budem žiadať až dakedy 2015!

lauraa
19. sep 2013

@kalinka25 pockaj kym pride nejake vyrozumenie ale v tvojom pripade by ti mali vyplatit rodicak pravidelne kazdy mesiaca cely.... nie len doplatok.....je jedno kde mas ty a tvoje dieta trvaly pobyt , dolezite je ze tu manzel pracuje.....

kalinka25
19. sep 2013

Tak čo mi potom prišlo? Veď to nevychádza ani polroka dozadu;(
@lauraa